Jump to content
BulForum.com

Сериали


FunLov3

Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Някой ден...като се пенсионирам...може би...ако дотогава не е стигнал до 25-ти сезон примерно. ;) Честно казано нямам никакъв поглед върху историята - не съм чел нищо, не съм играл съответната игра (ако има такава)...единствено съм гледал някой и друг трейлър и от гледането съм останал с впечатлението, че е някакво фентъзи от рода на "Властелинът на пръстените" (вероятно не е така, но поне на външен вид), а на този етап от живота и душевното ми състояние, предпочитам друг тип, малко по-философски сериали от рода на "Westworld", на който с нетърпение му чакам следващия сезон. Същото така бях с големи очаквания от продължението на Туин Пийкс, който обаче ме разочарова тотално (и не само мен) с огромните дълги безсмислени сцени, през които не се случва нищо, а и не съдържат никакъв скрит смисъл...просто пълнеж. Вероятно просто съм реалист - фен съм на много филми и сериали, но когато някое продължение е тотално олято по някаква причина - не продължавам сляпо да го възхвалявам, а споделям какво ми е направило неприятно впечатление. ;)

Link to comment
Share on other sites

Не е по игра. По книги е. Не е нужно да си запознат, аз също не бях.

 

Точно фентъзи като Властелинът е, но не толкова детско.

А Westworld и аз го гледах, но нещо не ме кефи на къде отива..

Link to comment
Share on other sites

А Westworld и аз го гледах, но нещо не ме кефи на къде отива..

 

В последния епизод ли? :) Честно казано толкова неща има в този сериал, че след като го изгледах (чакайки да излезе всеки пореден епизод), след това пак изгледах всичките епизоди наведнъж, за да си изясня някои подробности, които ми бяха убегнали при първото гледане. Музиката също е страхотна и допринася много за действието - от там пък се заинтересувах кой е композиторът и четох доста за него, покрай него пък четох и за доста други хора...и така... ;)

 

П.П. А Антъни Хопкинс е велик...навсякъде! :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Музиката, кинематографията, както и цялостната атмосфера ми допадат, но историята ми е някакси тягосна и скучна. Последния епизод оправи нещата, но преди това епизодите ги гледах само защото чаках да се случи нещо.

Link to comment
Share on other sites

Сериалът има доста слаби моменти в действието и в обяснението как се случват някои конкретни неща, но ако се игнорират и се наблегне на философските изводи, които са дълбоко вплетени във всеки един епизод - наистина е направен много добре. Това разбира се ако човек е фен на такъв род сериали и е в кондиция да ги гледа, понеже то е като музиката - ако си фен на даден стил и си в настроение да слушаш някаква конкретна музика в даден момент, тя със сигурност ще ти хареса или обратното...ако не си в настроение за точно такава музика в този момент, надали би си я пуснал. Аз например обичам да слушам няколко стила музика, между които и класическа (от която съм изслушал хиляди произведения), но не винаги си пускам класическа музика, тъй като в повечето случаи това не е музика за фон, докато се разкарваш до кухнята да си вземеш бирата, а и не всеки ден съм в настроение да слушам точно класическа музика, без значение от кой период. ;)

Link to comment
Share on other sites

Сериалът има доста слаби моменти в действието и в обяснението как се случват някои конкретни неща, но ако се игнорират и се наблегне на философските изводи, които са дълбоко вплетени във всеки един епизод - наистина е направен много добре. Това разбира се ако човек е фен на такъв род сериали и е в кондиция да ги гледа, понеже то е като музиката - ако си фен на даден стил и си в настроение да слушаш някаква конкретна музика в даден момент, тя със сигурност ще ти хареса или обратното...ако не си в настроение за точно такава музика в този момент, надали би си я пуснал. Аз например обичам да слушам няколко стила музика, между които и класическа (от която съм изслушал хиляди произведения), но не винаги си пускам класическа музика, тъй като в повечето случаи това не е музика за фон, докато се разкарваш до кухнята да си вземеш бирата, а и не всеки ден съм в настроение да слушам точно класическа музика, без значение от кой период. ;)

 

Аз харесвам философски сериали и филми, но тука нещо философския момент или не е толкова дълбок, че да ме впечатли, или тотално ми убягва.

 

Ти как тълкуваш събитията?

Link to comment
Share on other sites

Пламене, ти гледал ли си Рим?

 

Пропуснал съм го, но харесвам историческите сериали, когато са направени добре. Преди време изгледах с голямо удоволствие The Tudors.

 

@Ангеле, за тълкуванията и изводите може много да се пише и трябва да се преместим в "другата" тема, ама сега нямам много мерак за това. ;)

Link to comment
Share on other sites

Rome е много хубав и не е дълъг, гледай го.

 

Е защо в другата тема, нали това е темата за обсъждане на сериали. :) Точно на мястото сме си.

 

Аз не те питах за задълбочен анализ. Просто в 2 изречения какво според теб разисква сериала.

Link to comment
Share on other sites

Пропуснал съм го, но харесвам историческите сериали, когато са направени добре. Преди време изгледах с голямо удоволствие The Tudors.

 

 

Гледай го, не е дълъг, само два сезона е. Но лично за мен, този сериал ми е на 1-во място евър. Аааа има и много цици  :shy:

Link to comment
Share on other sites

Щом има и цици, няма начин да го пропусна... :lol: ...само да видя на кой диск имам свободни 50 гигабайта, щото цици се гледат поне на 720, а вариантът на 10 GB ми се вижда  малко размазан. :D

Майтапът настрана, но за да хареса наистина някой добре направен филм/сериал се иска и хубаво качество - убедил съм се вече...

 

Off/ Баси колко се промениха нещата...в началото плащах за интернет през телефон почти една месечна заплата и бях доволен, че имам 5 килобайта в секунда вместо 3...след време когато теглех с 50-80 килобайта, тегленето ми се виждаше като излитаща ракета, а сега даже не се замислям кой вариант в колко гигабайта да изтегля. :online2long:

Link to comment
Share on other sites

Баси колко се промениха нещата...

...сега даже не се замислям кой вариант в колко гигабайта да изтегля. :online2long:

Сега пак се замисляш, но за свободното място :D

Link to comment
Share on other sites

Аз имах проблем с разминаване на субтитрите на релийза,та едва днес изгледах наведнъж първите два епизода на Breaking Bad :))

Link to comment
Share on other sites

Рим е сниман в Бг. Много добър сериал е.

 

Поредното много добро попадение на HBO (гледан 3 или 4 пъти). Сниман в Италия и България, продукция на HBO & BBC. В тази графа (задължители) са и неща като The wire и Oz

 

П.С. Breaking Bad - това е един от тези сериали за които си казваш: Ех... защо не можех и аз отново да го гледам за първи път.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Това е един от тия сериали, закоито си казвам аз лично "Хората трябва да спрат да преувеличават и да слагат на педестал съвсем нормални добри сериали."

 

На моменти ми беше скучно да гледам, но гледах, за да го изгледам.

 

Другият прехвален сериал е True Detective. Мега претенциозният сериал, качеството на който се видя от втория сезон.

Link to comment
Share on other sites

Това е един от тия сериали, закоито си казвам аз лично "Хората трябва да спрат да преувеличават и да слагат на педестал съвсем нормални добри сериали."

 

На моменти ми беше скучно да гледам, но гледах, за да го изгледам.

 

Другият прехвален сериал е True Detective. Мега претенциозният сериал, качеството на който се видя от втория сезон.

Всеки си има вкусове, казало кучето и си облизало... :) Истината е, че има нормално добри и многооо добри сериали. А и явно не си запознат с детайлите. Първите няколко думи от уикито, трябва да са ти достатъчни, но все пак ще болтна:

 

True Detective is an American anthology crime drama television series

 

Link to comment
Share on other sites

С кои детайли не съм запознат? Знам, че всеки сезон е сам за себе си.
Историята на първия беше "посредствена" в най-добрия вариант.

Всеки път като съм чул суперлатив за тоя филм е бил заради актьорска игра. Еми извинявай ама, аз сериал 10 часа заради актьорска игра отказвам да гледам. Не е нормално историята да стане що годе интересна в 5-6 епизод!

 

Фарго също е антология, но е в пъти по-класен сериал от True Detective. Във всеки един аспект.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...