Jump to content
BulForum.com

Сериали


FunLov3

Recommended Posts

Изгледах Iron Fist - слаба работа. Историята е "ок", но никой от героите не (ми) е интересен, особено главният. Хореографията на битките е най-големият недостатък, липсва усещане за контакт. Ако нямах работа за пренебрегване, сигурно нямаше да го довърша :D

 

Аз съм до 5-ти епизод. Luke Cage някакси ме ангажира повече. А за най-добрия боец във вселената, този е доста нескопосан.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 month later...

Оказа се, че имало продължение на Кухня :)

Има го, даже за първите десетина епизода има и бг субтитри за не-говорещите руски, като мен. Сериалчето е приятно и забавно, но е далеч от нивото на Кухня, най-малкото защото половината актьори ги няма, в това число и Шеф Виктор Баринов :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Тези дни се насилвам да гледам Blindspot и Quantico и с умиление се сещам за The Wire и The Shield. Вече няма сурови полицейски драми, има само бозички с лимонов сок. :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

TWIN PEAKS

Брутално завръщане! Още съм в друго измерение... Тия двамата си остават велики гении и това си е! Невероятен старт, близо двучасовата първа серия директно връща в ония велики времена на трепет пред екрана. Естествено уникална атмосфера и звук, тоя път в комплект със секс и бруталия във визията. Със съвременните ефекти може да се постигнат чудеса в сериала. След пилота останах замръзнал в стойка, сякаш имаше 10-на гранати с извадени шплентове около мене. Страхотно начало!!!

Link to comment
Share on other sites

Един лаически въпрос - Twin peaks кой сезон? Явно става дума за сериал, ама гледам, че са излезли няколко епизода от 3-ти сезон. Или има някакъв друг вариант? Назад съм с инфото, а ми се иска да го гледам...

Edited by gal4enceto
Link to comment
Share on other sites

Има само един сериал и само един трети сезон. Къде видя повече от един епизод? Аз виждам само пилота засега - пълен вариант 2 часа.

Link to comment
Share on other sites

Нема на света такива разтърсващи,непознати,ненормални -дори не знам как да ги нарека, като филмите на Дейвид Линч и ТОЗИ сериал. :bowdown: :ghost :ohmy: :unsure: :excl:

Link to comment
Share on other sites

Нема на света такива разтърсващи,непознати,ненормални -дори не знам как да ги нарека, като филмите на Дейвид Линч и ТОЗИ сериал. :bowdown: :ghost :ohmy: :unsure: :excl:

 

Gaspar Noé

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

TWIN PEAKS

 

Брутално завръщане! Още съм в друго измерение... Тия двамата си остават велики гении и това си е! Невероятен старт, близо двучасовата първа серия директно връща в ония велики времена на трепет пред екрана. Естествено уникална атмосфера и звук, тоя път в комплект със секс и бруталия във визията. Със съвременните ефекти може да се постигнат чудеса в сериала. След пилота останах замръзнал в стойка, сякаш имаше 10-на гранати с извадени шплентове около мене. Страхотно начало!!!

 

И на к'во отгоре си толкова екзалтиран - само защото пак Дейвид Линч му е режисьор ли? Аз съм точно на обратното мнение - току що се насилих и изгледах първите 4 епизода. Толкова тегава работа скоро не бях гледал - огромни паузи през които не се случва нищо, ама като казвам нищо, имам предвид абсолютно нищо. То и в първия сезон имаше малки паузи между репликите с цел постигане на атмосфера, ама тука паузите са огромни, а на места толкова време не се случва нищо, че чак ти идва да прескочиш няколко минути напред. Аз съм може би един от най-големите фенове на оригиналния сериал, отдавна го имам архивиран на DVD-та и през няколко години си го гледам, а някъде на тавана дори все още стоят видеокасетите, на които съм го записвал навремето. Като изключим огромните паузи и тегавостта...има и друго, което ми липсва и което не зависи нито от Линч, нито от когото и другиго да било. През 1990-та и Лара Флин Бойл, и Медхен Еймик бяха млади и красиви момичета на по 20 години, Шерилин Фен беше малко по-голяма - на 25, но в сериала и от трите бяха изкарали максимума като външност и държане. Сега след повече от 25 години се сещаш, че времето не прощава на никого и усещането просто не е същото. Та ако перифразирам последното ти изречение...много мудно начало, ама дано темпото се постегне в следващите епизоди, че сигурно няма да ми стигне мерака да го догледам докрая. :moon:

Link to comment
Share on other sites

 Аз съм може би един от най-големите фенове на оригиналния сериал

 

... и говориш глупости... No comment  какъв си фен.  

Link to comment
Share on other sites

Фен съм и то голям, но съм фен-реалист и когато нещо куца, дори и в най-любимите ми филми и сериали, го отчитам. А за теб както винаги, когато някой не е с твоето мнение, моментално значи, че говори глупости. :moon:

Link to comment
Share on other sites

Изгледай първите два сезона отново и почни третия, белким се осъзнаеш. Аз нямам никакво намерение да ти се бъркам. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Аз нямам никакво намерение да ти се бъркам. 

 

И правилно. А ти изгледа ли последния (засега) епизод? На финала - над 2 минути безцелно систематично метене и събиране на боклук в бара на Рено! Защо по дяволите...не беше ли достатъчна дори и половин минута, та трябва човек да седи и напразно да следи дали няма някакъв скрит подтекст в това километрично чистене, освен което не се случва нищо друго...

 

Както и да е...в интерес на истината, като оставим чистенето, точно този епизод, където агент Купър започва да се осъзнава ми дава слаба надежда, че нещата ще тръгнат малко по-динамично.

Link to comment
Share on other sites

1. Гледам всеки епизод. Ти осъзнаваш ли, че гледаш ТУИН ПИЙКС, а не Малката Булка?!?!?! Все едно да ме питаш защо предишните епизоди завършват с няколкоминутна песен. Да забеляза, че по време на метенето вървеше музика? Казах ти и преди - земи си прегледай старите сезони, да си спомниш кой сериал гледаш! Няма да стане тая работа с динамиката, защото това не е в стила на авторите. Психарията ще си остане и именно това е уникалното. 

 

2. Не разказвай неща от сериала да разваляш на хората, които не са го гледали удоволствието. Това ми писна да го повтарям на тема филми. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...