Jump to content
BulForum.com

+ Гледах...


ralexes

Recommended Posts

NЕ LE DIS A PERSONNE

 

Наистина филмът е добър. 

 

HODEJEGERNE

 

Още един интересен филм, макар да съм сигурен, че има много грешки в превода от норвежки. 

 

Само да попитам, тия по моя препоръка ли ги гледа?

Ако да, радвам се, че си ги погледнал и не си толкова предубеден към мнението ми. :)

 

За Headhunters, аз го гледах със субтитри на Английски език. На 3-тия опит успях да намеря такива, които не са превеждани с Google Translate.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Доста филми излезнаха тази седмица....

THE ACCOUNTANT

 

Наистина отличен!

 

BEN HUR

 

Очаквах тотална простотия, но филмът е изненадващо приличен. 

 

THE MAGNIFICENT SEVEN

 

Не помня много от оригинала, та не знам докъде се покриват, но филмът е класически уестърн 

 

INFERNO

 

Далеч е от предишните филми, някак предсказуем и попредъвкан, но естествено трябва да се види. Май някой автор експлоатира и изсмуква от старите лаври.  

Link to comment
Share on other sites

ANTHROPOID

 

Добър филм за ВСВ и чешката съпротива

 

SULLY

 

Просто невероятно направен, останах очарован. И в края виждам - един филм на ... Клинт Ийстууд... Някак си ми просветна. 

 

IN A VALLEY OF VIOLENCE

 

Итън Хоук нещо е харесал уестърните тая година... Или по-скоро и той, и Джон ТриВолта са вече изпаднали германци. Един посредствен, елементарен, брутално клиширан филм. Може да го гледате, но спейки. Вероятно половината ще го пратят в другата тема. 

Link to comment
Share on other sites

ANTROPOID

 

Добър филм за ВСВ и чешката съпротива

 

Тоя хванах да го гледам преди 2 вечери и въпреки, че имаше потенциал да е е интересен...заспах някъде към първата трета. Гледал съм и други трактовки на този атентат, а и понеже познавам историческата ситуация (не от първо лице :evil , просто съм чел малко повече за този период от немската история) и знам, че целият този атентат е доста близък до фиаско - избраните оръжия, подготовката, самото осъществяване, а и реалната причина за смъртта му малко по-късно (всъщност са го убили доста случайно и единствено заради това, че оня се е имал за безсмъртен и е ходил без никаква охрана)...та наистина ще ми е интересно да се види по какъв начин са го интерпретирали в този филм. Довечера ще го догледам... ;)

 

П.П. Btw пише се ANTHROPOID...и в класьорите си между останалите марки имам и една тематична - оригинална с печат. :)

 

Edit: Догледах го - е..ми...същата работа като в началото - доста директна трактовка, а и не обичам филмите да свършват чак толкова зле, без значение дали са по действителни събития. А относно самото историческо събитие - пълна безсмислица ; това масово клане си е било абсолютно предопределено още със замисъла на атентата - убиваш един и после за назидание те убиват хиляди. :ninja:

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

THE GUNMAN

 

Не лош ЯкшАн

 

INCARNATE

 

Средна класа, но приличен филм.

 

DE BEHANDELING

 

Стряскащо напомняне относно какви точно изроди има, някак силно концентрирани в региона на произход на филма. 

 

MISS PEREGRINES HOME FOR PECULIAR CHILDREN

 

Един много peculiar детски филм.

 

CAPRICORN ONE

 

Не бях гледал този стар филм. Интересен, с още по-интересни намеци... 

Link to comment
Share on other sites

CAPRICORN ONE

 

Не бях гледал този стар филм. Интересен, с още по-интересни намеци... 

Такъв фен на лунната конспирация да пропусне това заглавие, бива ли така! Единственото, което те оправдава е, че когато го въртяха по нашите кина си ходил още прав под масата. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Такъв фен на лунната конспирация да пропусне това заглавие, бива ли така! Единственото, което те оправдава е, че когато го въртяха по нашите кина си ходил още прав под масата. :lol:

 

Няма филм от ония години, пресъздаващ нещо на повече от километър от Земята, който да съм пропуснал да гледам на кино още тогава, вкл. и разни български телевизионни странности от рода на "Трета след Слънцето"...още повече пък, че в "Козирога" играеше оня, дето после утрепа жена си и го оправдаха, а по онова време той беше доста популярна звезда дори и тук. ;)

Link to comment
Share on other sites

Няма филм от ония години, пресъздаващ нещо на повече от километър от Земята, който да съм пропуснал да гледам на кино още тогава, вкл. и разни български телевизионни странности от рода на "Трета след Слънцето"...още повече пък, че в "Козирога" играеше оня, дето после утрепа жена си и го оправдаха, а по онова време той беше доста популярна звезда дори и тук. ;)

О Джей Симпсън ли? Честно, аз с нищо не съм го запомнил точно в този филм (за разлика от голите пищови). Все още бидейки в детска възраст, когато гледах филма, най-много ми се беше запечатала сцената, когато командира на злополучния неосъществил се полет, трябваше да оцелява в аризонската пустиня изяждайки една гърмяща змия (това е цяла епоха преди сериалите на Беър Грилз). :lol:

Link to comment
Share on other sites

О Джей няма с какво да го запомниш отникъде, дори и от THE TOWERING INFERNO. Той ще се запомни с 2 убийства и толкова.

 

======================================

 

DEEPWATER HORIZON

 

Страхотен! И да се обърна внимание пак как уродите вместо да са на бесилото са оправдани. Поредното доказателство каквао гнусно нещо е човешката алчност.

 

FREE STATE OF JONES

 

Много добър филм, макар в един момент да ми стана муден. 

 

CITY OF SIN

 

Някой е направил опит да прави ретро криминале... Не лошо се е получило. 

 

JASON BOURNE

 

Станаха толкова много, че ги забравям вече, но това е още едно добро продължение. 

 

MECHANIC RESURRECTION

 

И още едно добро продължение. 

 

SPECTRAL

 

Изненадващо приятен филм. Това ако съдържаше няколко турбозвезди и имаше турбо раздут бюджет можеше да стане турбо болкбъстър...

 

THE AUTOPSY OF JANE DOE

 

Идеален пример как става интересен филм с двама души и без много пари и раздувки.

 

GHOSTBUSTERS

 

Детска работа, твърде детска дори, няма как да сравним с класиката, нито е възможно ефекта да е същия. Губи-време филм. 

Link to comment
Share on other sites

DEEPWATER HORIZON

 

Страхотен! И да се обърна внимание пак как уродите вместо да са на бесилото са оправдани. Поредното доказателство каквао гнусно нещо е човешката алчност.

 

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children (2016)

Харесвам филмите на Тим Бъртън, ама не съм заклет фен, който да каже "онзи му филм беше по-добър".... Не. Просто интересно направена фантазия. Но не бих я гледал втори път.

 
Zero Code (2016)
Документален е. Ще се хареса повече на хората, които имат интерес към програмиране, т.к. става въпрос за вирус
Link to comment
Share on other sites

JACK REACHER NEVER GO BACK

 

Стабилност в ЯкШана

 

SORGENFRI

 

На косъм в другата тема - раздвижиха в последните минути и то с много грешки. Но интересен поглед върху зомби схемата

Link to comment
Share on other sites

Уникални, но що ни преебаха с 6 серии само... Аз сега се разтапям на старите и тук освен силна технология, друго не виждам. Чувствам се преебан, честно.

Link to comment
Share on other sites

Воевода (2017)

Голяма реклама.

 

На мен не ми хареса снимането. Имам чуство, че целият филм е сниман с един 30-50 мм обектив с едноточково фокусиране. На места е много изморително за очите.

Но пък съм щастлив, че в последните 3-4 години съм подкрепил с билетче всеки български филм, излязал на кино..... 

Link to comment
Share on other sites

ARRIVAL 

 

Една дума - уникален! Във всяко отношение. Останах жаден за още. Такъв филм и 6 часов да е, не може ме отлепи от екрана...  :bowdown:  :bowdown:  :bowdown:

 

Да не говоря, че саундтракът също е космически и ще влезе в златния ми фонд. 

 

OUIJA ORIGIN OF EVIL

 

Клиширана история, но добър филм. 

 

MANIAC COP TRILOGY

 

Никога не е късно да откриеш стара класика в жанра... 

Link to comment
Share on other sites

Страхотни,но няма да се харесат на всеки! :bowdown: :bowdown: :bowdown:

И тримата режисьори изграждат повествование,което -признавам не разбрах от едно гледане-трябваше да търся допълнителни материали,за да вникна в замисъла.

"The Grand Budapest Hotel " Wes Anderson

on-demand-concierge-startups.jpg

 

"Enemy"-Denis Villeneuve

f90b15687a56b13c12c9612fd52d275d_one-oth

 

"The Neon Demon" - Nicolas Winding Refn

The-Neon-Demon-poster-1.jpg

Edited by galaxi
Link to comment
Share on other sites

Е, на Grand Budapest какво не му разбра? :) Той си е доста праволинеен.

 

За Enemy съм съгласен, че е малко шашав, а последния не съм го гледал.

Link to comment
Share on other sites

Праволинеен ли?!Е,само какъв лабиринт от взаимоотношения между героите се получи :rolleyes:

Ще пиша повече някой уикенд на второ гледане. :))

П.С.Казах ли,че датчанина е Бог?Да,Nicolas Winding Refn е Бог!

13173616_1095047343851762_27882363833979

Edited by galaxi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...