Jump to content
BulForum.com

+ Гледах...


ralexes

Recommended Posts

Знаех си, че ще ти хареса. :) ....ама много скъпо им излиза тоя...трябва да му забранят да ходи където и да е. :lol:

Аха, няма кой да го мине скоро по показателя сумарен бюджет за спасяване. :lol:

Майтапа на страна, но Ридли Скот цепи мрака с почти всичко в този филм, като се започне от кастинга, мине се през саундтрака и се приключи с ефектите и драматизма. Този пич не трябва да спира да прави филми от този бранш!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Баси, чак сега намерих време да гледам THE MARTIAN. Смело мога да твърдя, че това е може би един от най-добрите Сай Фай изобщо. Мат Деймън е пич, а Ридли Скот трижди по-голям пич! След филма почвам да чета и книгата, която казват била още по-добра. :bowdown:

 

Филмът не е нищо особено, просто приличен. Виж за книгата вече се говори, че е на много високо ниво и съм сигурен, че скоро сам ще се убедиш, ако не е пристигнал FARCRY междувременно. 

Link to comment
Share on other sites

Филмът не е нищо особено, просто приличен. Виж за книгата вече се говори, че е на много високо ниво и съм сигурен, че скоро сам ще се убедиш, ако не е пристигнал FARCRY междувременно. 

Филмът е уникален, мисир. Почвам книгата вднага, щото Far Cry пристига на 23-ти. :lol:

Link to comment
Share on other sites

THE BUDAPEST GRAND HOTEL

 

Приятен, чаровен, забавен, различен... Отличен... 

 

THE THEORY OF EVERYTHING

 

Изпитвам силна неприязън към тоя пич (актьорчето, разбира се), но абсолютно залужено отличие... Страхотен филм.

 

И двата филма заслужават Оскарите си, за пръв път да видя смислено раздаване... И двата са много по-добри от Марсианеца :grin:  

Link to comment
Share on other sites

Малко офтопик за Марсиянеца.

 Някой има ли смислено обяснение на хавата с капсулата с припаси, дето я изстреляха китайците и която малко по-късно добрите с толкова зор я ловиха в космоса? За чий чеп изобщо го имаше в сюжета този момент?

Link to comment
Share on other sites

Малко офтопик за Марсиянеца.

 Някой има ли смислено обяснение на хавата с капсулата с припаси, дето я изстреляха китайците и която малко по-късно добрите с толкова зор я ловиха в космоса? За чий чеп изобщо го имаше в сюжета този момент?

Елементарно е - нали спасителната операция с връщането обратно към Марс им добавя още 533 дни в космоса, за които просто са нямали планирани провизии на борда на космическия кораб, затова се налага да прихванат карго капсулата, която им доставя въпросните провизии. ;)

Link to comment
Share on other sites

Да, де... Ама китайската капсула беше предназначена за Бат Мат, щото да оцелее до следващата мисия.... И след осъзнаването на това, целият филм ми забозавя супер мощно... Да оставим на страна колко чистосърдечно се смях на момента, когато нашият връзваше с едни канапи оня парцал на мястото на топлинния щит на евакуационния модул... То и момента с ъпгрейдването на всъдехода с оня реактор уби всичко техничарско в мен... Ама нема да мрънкам... бива като за фонов шум, докато човек си  пийва вечерното питие и постисква жена си за дупето :))

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Тя капсулата не беше китайска ами на НАСА, само ракетата беше китайска, но пък хватката с прихващането й около Земята наистина се води по-малко рисково, отколкото целия път до Марс плюс приземяване там, та затова нямаше нищо необичайно в това развитие на сценария и си е напълно логично. А парцала не беше на мястото на топлинния щит, а на мястото на изкъртените прозорци с единствената идея да закрепи горе-долу аеродинамиката в първите секунди от излитането, която очевидно никаква я няма при липсващи прозорци. А за реактора също така не виждам какво се чудиш, RTG агрегата на Curiosity излъчва 2 Киловата топлина постоянно, затова е монтиран извън корпуса и има специална система за охлаждане. Това нещо, ако го сложиш в една малка кабина си е 2 киловатова печка, както и да го гледаш - не е никак малко.

Link to comment
Share on other sites

Ем... хуу...

Гледай го пак.

 

Ама толко си прав, че не е истина.... 

 

Тва с чула на носа потроши порцелана просто... 

 

Ся тряя да питаме Мисира как по-точно отсвири теорията с пожарогасителя в открития космос, но оправдава чаршафа...  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Ама толко си прав, че не е истина.... 

 

Тва с чула на носа потроши порцелана просто... 

 

Ся тряя да питаме Мисира как по-точно отсвири теорията с пожарогасителя в открития космос, но оправдава чаршафа...  :grin:

Голям си мисир, къде го видя този пожарогасител в космоса? Номера с пожарогасителя беше на кака ти Сандра Бълок в "Гравитация". Понеже хич не си в час с тия работи, да ти посоча, че атмосферата на Марс е 100 (сто) пъти по-разредена от земната. Та грубо казано максималното динамично налягане при излитане от Марс ще е приблизително 100 пъти по-малко от това, което същата ракета би изпитала при излитане от земята. Ето от там идва и номера с чаршафа, който всъщност не е никакъв чаршаф ами доста здрав парашут.

Link to comment
Share on other sites

Не се оправдавай, мисир такъв, повече от ясно е, че омеша двата филма. :lol:

 

Ти си голям мисир, бре! Правя умишлена референция към друг филм, верно ли не загря???  :grin:

 

Ангелчо, този филм и аз го препоръчах преди време като отличен.  

Link to comment
Share on other sites

Баш чаршаф е, Мисир, но поне се сещаш, че те подбъзвам с друг филм. 

Трай ся!

Хората ти казват, че е брилянтен и некъв супер, хипер, мега, гига, тера и т.н.... и т.н.....

Съгласи се тях, бе! Аз вече го направих.

А и доводът, че автора на книгата наистина е мноо, ама мноо на ясно с материала беше толкова съкрушителен, че не ми  остави друг изход, освен да капитулирам.

Link to comment
Share on other sites

Ти си голям мисир, бре! Правя умишлена референция към друг филм, верно ли не загря???  :grin:

 

Ангелчо, този филм и аз го препоръчах преди време като отличен.  

Виденчо, този филм го изгледах още като излезна hdrip-a, но чак сега се сетих да го добавя тук.

 

Препоръчвам с две ръце Deadpool - супер якия филм!

Deadpool-2012-new-poster-3.jpg?resize=60

Link to comment
Share on other sites

STILL ALICE

 

Тежък филм, Джулиан е желязна както винаги...

 

BACKTRACK

 

Много добър. 

 

BIRDMAN

 

Големи актьори, страхотна игра на висички, но на мен тоя филм не ми допадна. Защо му е даден Оскара не зная... Може пък други да го харесат... 

Link to comment
Share on other sites

SPOTLIGHT - 9/10

http://www.imdb.com/title/tt1895587/

 

много прилична игра на целия каст, ще останете изненадани от някои актьори изявяващи се основно в тъпи екшъни, как добре се вписват тук

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Подкрепям с две ръце за Spotlight. Много добър филм. Направо си е е за Оскар.. Ама историята дето разказва.... едва ли му е плюс пред Гилдията. 

Link to comment
Share on other sites

THE SECRET IN THEIR EYES

 

Много добър филм!!! Джулия обаче се е сбабичосала до неузнаваемост, плашещо направо... Накрая разбрах, че е римейк на аржентински дилм от 2009 и моментално свалих и изгледах и него:

 

EL SECRETO DE SUS OJOS

 

Той също е отличен... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...