Jump to content
BulForum.com

+ Гледах...


ralexes

Recommended Posts

Cloud Atlas

Ако не за друго, този филм трябва да се гледа заради грима - ако не спечели Оскар в тази категория, ще си епилирам топките! :laughing1:

 

Този филм е толкова голям, че както се вижда повечето още не го осъзнават, или не могат да го осъзнаят. Навремето си спомням с Матрицата беше същото - докато някои я наричаха версия на библията, други блееха мощно като овце... Но това са Уашовски и затова са велики.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Този филм е толкова голям, че както се вижда повечето още не го осъзнават, или не могат да го осъзнаят. Навремето си спомням с Матрицата беше същото - докато някои я наричаха версия на библията, други блееха мощно като овце... Но това са Уашовски и затова са велики.

Уви... си много прав и казвам уви, защото винаги, когато излизат велики филми все се намира някой, който да каже:

Облакът Атлас - повърня....

 

Филмът си го изгледах пак преди няколко дена и отново бях зяпнал през цялото време. Този път следях още повече преходите между историите и скритите послания и само мога да кажа - всичко е брилиятно. Из коментарите в замунда ми се открои един, който помествам тук:

 

Филмът е като пъзел от парченца различни истории. Непрекъснатото превъплъщение на актьорите от един образ в друг, символиката на белезите /родените за велики дела са белязани/ и прочее са индиректните знаци за нещо общо, цялостно. На пръв поглед различните истории са противопоставяни, миксирани и обединявани, за да ни разкажат една нова история за света, който ние сме построили. /Спойлер/ Там "слабите са храна за силните", там "докато даваш нещо на хората, ти имаш власт над тях", там може да създадеш клонинги /по свой образ и подобие/ и да ги рециклираш икономически ефективно и пак там, грешките са все същите - "Ахил и днес е грубата сила и Хекуба отново ще бъде разплакана", но когато "те лишат от всичко, вече не си подвластен на никого", защото светът е и това място, "където приятелските очи са по-силни от всяка болка",а "ние можем да опознаем истински себе си, само през очите на другите."

В този свят ние сме малки капки, които изграждаме океана и бъдещето зависи от нас. Защото всички сме свързани и когато една врата се затваря за един, се отваря за друг, а Раят или истинското щастие е, когато зад отворената врата те чака някой, когото обичаш!

Този филм не търси ефекта на пеперудата, която трепнала с криле, защото това е естеството на нейната природа и предизвикала несъзнателно ураган в другият край на света. Този филм ни разказва за осъзната саможертва, която ни учи на истини и така променя нас и света!

 

Също мога да изкажа адмирации за преводачите. Хората са се постарали да преведат и диалекта дори. :)

Link to comment
Share on other sites

Много обичам някой да ми обяснява колко съм тъп, защото не харесвам даден филм, който бил МегаГигаХиперДуперЯкwacko.gif И да, разбрах идеята, но просто не ми допада - дали защото не вярвам в нещата, които се опитва да ни внуши филмът, или защото имах по-големи очаквания от него. Факт е, че не ми хареса и едва ли ще ми хареса. Относно "The Matrix" никога нищо лошо за тоя филмlaughing1.gif

 

 

 

И за да не съм съвсем офтопик - > Trouble with the curve. По-голямата част от филма ми дойде доста тягостна, но последните 15-20мин оправиха впечатлението ;)

Edited by Stenli
Link to comment
Share on other sites

PH6Zk1JXP4aA9e_2_m.jpg

 

"Шаферки" - Tолкова не се бях смял отдавна, а толкова отдавна се канех да го гледам тоя филм:) Само краят беше малко претупан и не ми хареса, но през цялото друго време имаше смях.

Link to comment
Share on other sites

Cloud Atlas - много добър.

 

Верно леко странен и оплетен е, и определено не можеш да седнеш да го гледаш с нагласата, че пускаш нещо забавно преди да си легнеш. И грима е много добър и прехода между отделните истории е страхотен. На мен ми хареса.

 

Разбирам го и Stenli - ако бях седнал да го гледам с друга нагласа вероятно щях да го спра по средата преди историята да се завърже нацяло и нямаше да съм разбрал нищо. Има моменти гледат ми се 20 минутните Clone Wars (или нещо подобно - леко, ненатоварващо и определено под 1 час) и в такъв случай този филм изобщо нямаше да ми допадне. Сега обаче бях в подходящо настроение да го изгледам и ми хареса при това много.

 

От друга страна гледам Stenli е сложил драма - жанр от който аз бягам като дявол от тамян :)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Много обичам някой да ми обяснява колко съм тъп, защото не харесвам даден филм, който бил МегаГигаХиперДуперЯк.

Стенли, никой не казва, че си тъп. Но и не мога да приема определения от типа "повърня", "адската тъпня" и т.н. за най-добрия филм за 2012 (според мен).

В този ред на мисли - V for Vendetta харесва ли ти? Много ще ме учудиш, ако кажеш да.

 

Вчера си припомних една стара, но добре направена стоп кадър анимация - James and the giant peach.

220px-James_and_the_giant_peach.jpg

Link to comment
Share on other sites

Никога не бих казал, че "Cloud Atlas" е повърня или нещо подобно. Напротив филмът има и своите силни страни (много добра актьорска игра и уникална визия) и заслужава да се гледа само заради тях. Но за мен всичко приключва с тези две неща, както казах не вярвам в идеите, които се опитват да ни внушат :)

 

Относно "V for Vendetta" си признавам, че не помня нищо от този филм и мисля да си го сваля отново :)

 

edit: И за да не съм offtopic препоръчвамм -> Тhe Hobbit: An Unexpected Journey

Edited by Stenli
Link to comment
Share on other sites

PH6Zk1JXP4aA9e_2_m.jpg

"Шаферки" - Tолкова не се бях смял отдавна, а толкова отдавна се канех да го гледам тоя филм:) Само краят беше малко претупан и не ми хареса, но през цялото друго време имаше смях.

+1. Наистина имаше много забавни моменти. За мен края си беше добре, няма какво повече да се протаква някаква си сватба, интересното е в подготовката.

Link to comment
Share on other sites

Taken 2 - започнах да го гледам доста скептично настроен, тъй като първата част беше на изключително високо ниво и не очаквах то да се запази във втората. За щастие предположението ми се оказа погрешно и втората част на филма е добра колкото първатаbowdown.gif

Link to comment
Share on other sites

Taken 2 - започнах да го гледам доста скептично настроен, тъй като първата част беше на изключително високо ниво и не очаквах то да се запази във втората. За щастие предположението ми се оказа погрешно и втората част на филма е добра колкото първатаbowdown.gif

 

Лиам унищожи цялата мафия :)

Link to comment
Share on other sites

Cloud Atlas,много добре :pirate

 

Wachowski, са ненадминати :beer: ... и най се изкефих на общите точки с Матрицата.Даже след края на филма,главата още ми се върти,поради изключителната динамика на действия и цялостният пъзел.

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

Атласът на Облаците. :love

 

Усещането след гледането на този филм може да се сравни единствено с това, което остава след свирка направена ти в ранни зори от любима жена :blush:

Link to comment
Share on other sites

Killing Them Softly се оказа много груб тоя филм,баси...но пък не беше много зле.

Гледах го заради Брад Пит,който се оказа badass mouther***ka.

участва и Тони Сопрано...

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

Dredd.2012.480p.BRRip.XviD.AC3-PTpOWeR.jpg

 

Dredd .Не успях да го гледам на 3D,но пък ми хареса.И тоя с тая маска ми напомня на играта Crysis ...по същият начин ги правеше на кайма.

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

Savages.jpg

 

Savages

 

 

става, но не е нещо кой знае какво ... все едно си гледал подобен филм, но това не го прави точно този лош.

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

Cloud Atlas... :bowdown: :wub:

 

Уникален филм, със сигурност ще го гледам пак...и няма да ми омръзне... Не ми се искаше да свършва... Прецизен, неповторим, уникален... Красива приказка... Струваше си всяка минута...

"Посредствен" е последното, с което може да се охарактеризира... :woot

Link to comment
Share on other sites

01_argo_iphone.jpg

Argo

Тръгнах да го гледам с извесна доза скептицизъм и по-скоро досада, тъй като не ми допадат филми за това колко невероятни са CIA, но бях запленена от историята и от прекрасно заснетата лента.

 

impossible_ver6_xlg__span.jpg

The Impossible

Отново истинска история, която звучи невероятно, но е факт. Прекрасна игра на дечицата.

 

affiche-john-dies-at-the-end-2.jpg

John dies at the end

Супер странен, но много забавен, непретенциозен и силно лудичък ;)

Edited by snejko
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...