Jump to content
BulForum.com

+ Гледах...


ralexes

Recommended Posts

Cloud Atlas

 

Ако не за друго, този филм трябва да се гледа заради грима - ако не спечели Оскар в тази категория, ще си епилирам топките! :laughing1:

 

Само да ти обърна внимание, че дори не е номиниран... ;) Ще се учудиш колко разнообразни продукти предлага козметичната индустрия в тази посока. :)

 

Снощи и аз го изгледах най-сетне и определено мога да кажа, че филмът ми хареса. Виждайки, че е близо три часа, леко се стреснах, но действието толкова често прескача от история в история, че времето минава неусетно.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Наскоро гледах филм от 2012 - The werewolf the beast among us /аз лично си падам по такива филми и винаги гледам само такива/,но честно да ви кажа за 2012 година е слаб филм.Филма от 2007 година - Blood and Chocolate /Кръв и шоколад/ е по - интересен от филм през 2012.Също така силно препоръчвам двата филма - Van Helsing - 2004;The season of the witch - 2011.

Link to comment
Share on other sites

Django-Unchained-poster.jpg

 

Джанго Безверижен - странен и с неконвенционален сюжет, но все пак това е Тарантино. Хареса ми.:)

Кристоф Уолц е страхотен актьор.

7/10

 

снежко, Арго не ли ти се стори малко муден? Не е лош, но на няколко пъти ставах да пия я сок, я вода.

Link to comment
Share on other sites

снежко, Арго не ли ти се стори малко муден? Не е лош, но на няколко пъти ставах да пия я сок, я вода.

Абе за филми по истински истории не ме слушай много какво препоръчвам. Като знам, че са се случили преживявам филмите доста по-силно и това оказва влияние и върху оценката ми. Просто съм такъв тип, какво да се правя ;) Иначе в началото ми беше и на мен мудничко, а мъж ми направо си заспа съвсем чистосърдечно, но после ми хареса. После четох и бая из нета по въпроса с тези заложници, интервюта гледах с истинския Тони Мендез (много готин дядка :)), интересно ми беше да чета и мнения за филма на истински иранци и как те виждат нещата през техните очи и история.

 

220px-Life_of_Pi_2012_Poster.jpg

Life of Pi

Така се прави филм с послание, бавно и ненатрапчиво. Който го гледа нека предварително се отърси от предразсъдъците си.

 

6ad4332b69fa4dcc4b8dd4573cbb138f.jpg

Amour

Слагам филма в тази тема, защото е много добър, но на никого не го препоръчвам. Ако някой случайно реши да го гледа да се приготви за брутално тежък, бавен и затормозяващ филм за двама възрастни съпрузи.

Edited by snejko
Link to comment
Share on other sites

DJANGO UNCHAINED

 

Now THAT'S fuckin' TARANTINO in all his glory! Шапки долу за Франко Неро и сценката с него. Наблюдава се една лека мудност на места, която може малко да ни притесни и да ни накара да помислим, че Куентин е спрял да поема онова, което поемаше при правенето на Четири стаи, примерно. Но пък отвсякъде лъха неговата гениална способност да вкара 5 жанра в едно и да ги оплете като свински чръвца. Излишно е да казвам, че филмът е просто задължителен...

Link to comment
Share on other sites

MV5BMjIyNTQ5NjQ1OV5BMl5BanBnXkFtZTcwODg1MDU4OA@@._V1._SY317_.jpg

+ и от мен за "Джанго". :)

 

MV5BODc4NjI0OTYwNl5BMl5BanBnXkFtZTcwOTYwODQ3OA@@._V1._SY317_.jpg

+ и за "Последната битка" (The Last Stand). Приятно филмче.

Edited by Fibaman
Link to comment
Share on other sites

EL GRINGO

 

Тоя филм не е нищо особено, НО е .... български! И останах много приятно изненадан на фона на боклуците, които снимат тук. Направо си е един приличен екшън!

Link to comment
Share on other sites

Cloud Atlas - много ми хареса; 9/10. Не е нещо умопомрачаващо, революционно и т.н. сам по себе си, но е един прекрасно адаптиран (предполагам де, но щом не усетих да има дупки, значи добре са пренесли оригинала на лента), заснет и изигран филм. Може би някои няма да го харесат като цяло, но аз предимно го гледам като един филм, който показва какво е (и какво може да се постигне, че и повече) да се прави качествена фантастика. Нещо, което се появява веднъж-дваж на кино на всеки 10-20 години.

 

Малко конспиративни теории относно Холивуд и "научната" Фантастика:

 

 

Фактът, че не е номиниран за нито една категория (нито ефекти, нито музика, нито актьорска игра, нито кинематография(?) за мен е просто още едно доказателство, че от Холивуд не искат да има успешна, качествена фантастика. Както стана и с Блейд Рънър, както стана и с Moon преди няколко години (за него си признавам, че не съм го гледал, но утре ще поправя този пропуск, правя си изводи от мнения, трейлъри и кратки рецензии относно сюжета), Solaris (е, той не е най-добрия пример за добра адаптация, но все пак не мога да кажа, че е лош).

За сметка на това пуканко-продаващи помии като Прометей се харчат като топъл хляб и се подкрепят с 2 ръце, 2 крака и още някой крайник (който го има де). Нека има пришълци, космически зомбита, мутанти и пр. - евтино да се направи и измисли, винаги на печалба. То мухите на лайната кацат най-много май. Фантастиката и технологиите, които тя ни предлага са просто средства за разказване на човешки истории, драми и трудности. Инстромент, който може да ни предложи нова перспектива относно човешките нрави и инстинкти. Но вместо да копират тези ("провали" в бокс офиса), всикчко живо се юрка след пришълците и т.н. (Не че пришълеца е лош филм, напротив. Но е плосък.)

Атласът май е към 30-40 милиона назад, даже бюджета не можа да си избие. Пу, да им го туря и аз!

 

 

tldr: fuck all.

Edited by liquid
Link to comment
Share on other sites

И аз останах с добри впечатления от "Life of Pi". Честно казано доста негативно бях настроен към него. Нито заглавието, нито трейлъра ме заинтригуваха по някакъв начин. За това и реших първоначално да го пропусна. Но в крайна сметка може би заради положителните оценки, които видях за него, реших да го гледам. Красивите пейзажи, сцените с животните и самата история са красиво съчетани. Няма отегчителни моменти, нито дразнещи актьори (поне по моите критерии и разбирания). Има дори и леко философски замисъл. С две думи: "хареса ми". Този филм е от тези, които мога да гледам няколко пъти.

Link to comment
Share on other sites

Silent Hill: Revelation

 

 

Рядко се случва да имаш ниски очаквания за нещо и накрая да останеш доволен. Такова е положението с този SH. След абсолютния провал на последния Resident Evil започнах да се подготвям за подобно слабо представяне и на другия ми любим сървайвъл-хорър. За щастие филмът ми хареса. Атмосферата е на ниво, психариите са на ниво. Е, диалозите са пълен шит, но в това отношение дори и в най-смелите си сънища не съм очаквал нещо по-различно.

Задължителен за феновете на играта.

Edited by PSYCHOSIS
Link to comment
Share on other sites

Rumbata, напиши кой е филмът. Изображението ОТНОВО не се вижда... Мисля, че бяхме говорили за това преди време :angry1

Link to comment
Share on other sites

Галя, цъкай с десния бутон върху снимката и избери Copy Image URL или подобно (зависи от браузъра). После отваряш нов таб и правиш Paste. Дори да не се отвори обикновено се вижда името или част от него.

Link to comment
Share on other sites

silver-linings-playbook-poster.jpg

Silver Linings Playbook

Приятен романтичен филм, който показва колко луда и невероятна може да е любовта, стига човек да прогледне.

Link to comment
Share on other sites

+1 за Silver Linings Playbook - true juju!!!

Много ни хареса и на нас филма. Съжалявам, че малко го оцениха и не получи някой и друг Златен Глобус, а си заслужава определено.

Link to comment
Share on other sites

robot-and-frank-poster1.jpg

Robot and Frank

Обожавам филми за роботи, а в този не се демонстрират свръхтехнологии, няма масивни ефекти, но все пак успява да зададе толкова много важни въпроси. И да отговори на някои от тях.

Link to comment
Share on other sites

Robot and Frank

Обожавам филми за роботи, а в този не се демонстрират свръхтехнологии, няма масивни ефекти, но все пак успява да зададе толкова много важни въпроси. И да отговори на някои от тях.

 

Наточих му се и аз преди няколко дни. Има ли вече субтитри, че искам и жената да го гледа?

 

============================

 

PLANET EARTH

 

Пакет от единадесет невероятни филма, които всички вие трябва да гледате!

Link to comment
Share on other sites

Tinker Tailor Soldier Spy

 

Много ми хареса. Определено беше интересен.

 

Bridesmaids

 

С изключение на 2-3 забавни сцени за мен си е пълна боза.

Link to comment
Share on other sites

Сори, филмът е

Zero Dark Thirty

 

 

+1 Zero Dark Thirty

И мене ми хареса и бих добавил "Syriana"2005 (можеби означава Сирия).

Филма си го бива ,всяка прилика с лица и събития е почти случайна,петролен почти-якшън.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...