Jump to content
BulForum.com

+ Гледах...


ralexes

Recommended Posts

Iron Man 3

 

Има два типа филми - филми с дълбок подтекст, които те карат да мислиш и променят живота ти в някакъв аспект, и филми за развлечение. Този е в челото на втората категория. Много екшън, много хай-тек, много хумор, щипка драма - честно, какво повече му трябва на човек?

 

 

 

A Good Way to Die Hard

 

Какво е по-хубаво от 4 филма с Джон МакКлейн? 5 филма с Джон МакКлейн! Поредната доза екшън с коравото ченге не ме разочарова. Едва ли ще го гледам отново 5-6 пъти, както предишните части, но все пак съм доволен. 

Edited by PSYCHOSIS
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Новият Стар Трек е толкова добър, че сега ми се обезмисли всяко ходене на кино.

В живота.

До сега.

 

Изключение прави само Avengers.

И може ги Годзила срещу Трансформърс като излезе.

Link to comment
Share on other sites

Новият Стар Трек е толкова добър, че сега ми се обезмисли всяко ходене на кино.

В живота.

До сега.

 

Изключение прави само Avengers.

И може ги Годзила срещу Трансформърс като излезе.

Хаха, в петък съм на някаква презентация на Cisco в IMAX, след което ще пускат новия Стар Трек. Няма нищо по-хубаво от това да убиеш три часа от работния ден с качествен филм! :)

Link to comment
Share on other sites

JACK REACHER

 

Елементарен, предсказуем, но отличен Якшан. Има някои дребни издънки, но като цяло е много добър филм от жанра и трябва да се гледа.

Link to comment
Share on other sites

Добре че е Психозата та да знам какво излиза из тракетите. Той е като хрътка и за тази вечер съм си подготвил Дай го хард номер 5 :). Колкото до новия Стар трек - мислех да одя на кино, ама ще го изчакам с добро качество. Новият Супермен обаче няма да пропусна. И за финал - препоръчвам Side effects - малко по-нестандартен на фона на излизащото напоследък. Започва мудно, но в крайна сметка се оказа добър филм.

Link to comment
Share on other sites

Умирай трудно е лудница , но на кино в къщи на телевизора/компютъра е просто поредният посредствен екшън.

 

Снощи гледах  IRON MAN 3 - става филма но определено не е на нивото на първите 2 части.

Ако не бях на кино е твърде възможно да скипна някои моменти от филма които бяха прекалено разтеглени.

Link to comment
Share on other sites

Умирай трудно е лудница , но на кино в къщи на телевизора/компютъра е просто поредният посредствен екшън.

 

Снощи гледах  IRON MAN 3 - става филма но определено не е на нивото на първите 2 части.

Ако не бях на кино е твърде възможно да скипна някои моменти от филма които бяха прекалено разтеглени.

 

Анатема! Филма много добър. Перфектният завършек на една трилогия.

Link to comment
Share on other sites

Умирай трудно е лудница , но на кино в къщи на телевизора/компютъра е просто поредният посредствен екшън.

И на кино си е посредствен екшън. Лудница е може би за тийнс , или за манияци на тема Брус или Дай Хард. Половината салон не дочакаха края на филма,другите похъркваха доволно.

Edited by L1v3ruS
Link to comment
Share on other sites

УМИРАЙ ТРУДНО 5 ???????????????????????????????????????  :nugget:

Трябва наистина мозъчните ми клетки да са умрели безвъзратно та да гледам подобно творение,което си намери достойно място в сайта на скротума.Чудя се как 

Иначе гледах СТАР ТРЕК 2009 за съжаление на компа,понеже не се дава на кино и ми ХАРЕСА.Е,все пак J.J. Abrams го е направил.

Edited by galaxi
Link to comment
Share on other sites

На фона на първия Стар Трек в този състав, втория ми се стори леко разочароващ, защото не ме грабна със същата сила.

На мен лично филмът ми храсеса страшно много. Предишният Стар Трек най-вероятно те е грабнал с изненадващото, но и изключително удачно и драматично-романтично превъплъщение на младите Кърк, Спок и останалите от екипажа на Ентърпрайз. В това продължение вече героите са достатъчно добре познати, затова няма как да го има този ефект. Но в същото време филма беше с много интересна фабула, намесвайки минали-бъдещи герои и събития. В тази връзка искам да кажа, че само заклет Треки, израстнал със старите филми и ТВ поредици ще разбере и усети всичко във филма (включително и тънкия хумор), сори за останалите, ама те ще гледат основно екшън, макар и върхов екшън, типичен за майсторството на Дж. Дж. Ейбръмс. Искам да предупредя също, че филма трябва ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да се гледа на кино в 3D формат, разбира се най-добре в IMAX, иначе все едно нищо не си гледал.

 

Личната ми оценка на заклет Треки за Star Trek: Into Darkness - 9/10!

Link to comment
Share on other sites

на кино в 3D формат

 

Днес за пръв път гледах филм в Real3D - прекрасно е! В самото начало ми беше малко криво, но очите ми бързо свикнаха и оттам нататък беше приказка. А освен това очилата са много по-удобни от по-старите модели, даже направо не може да се прави сравнение. Не мога да си представя оттук нататък да ходя на кино и да не гледам 3D.

 

 

И за финал - препоръчвам Side effects

 

Подкрепям! Сравнително рано ми стана ясно каква е врътката, но въпреки това развитието ми беше интересно и филмът много ми хареса. Освен това - Руни Мара  :love

Edited by PSYCHOSIS
Link to comment
Share on other sites

Знам че е спам ама на една позната й бяха казали, че очилата после пак трябвало да ги купува. Не можели после пак да се ползват? Арената в Плд става въпрос.

Link to comment
Share on other sites

Не мога да си представя оттук нататък да ходя на кино и да не гледам 3D.

Защо мислиш си взех 55'' 3D телевизор в къщи? Не мога да си представя домашната филмотека със заглавия, които специално са правени в 3D, да ги гледам в някаква плоска обезформеност. :)
Link to comment
Share on other sites

Знам че е спам ама на една позната й бяха казали, че очилата после пак трябвало да ги купува. Не можели после пак да се ползват? Арената в Плд става въпрос.

Носиш си старите и си ги ползваш.

Онзи ден ходих в Арена в Младост и нямах очила.Купих си и сега ще ги ползвам пак.

Link to comment
Share on other sites

 Искам да предупредя също, че филма трябва ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да се гледа на кино в 3D формат, разбира се най-добре в IMAX, иначе все едно нищо не си гледал.

Не мога да си представя оттук нататък да ходя на кино и да не гледам 3D.

Лигльовци. Баба ви едно време само IMAX 3D е гледала. :)

И преди съм го казвал, сега пак ще го кажа: Посредственият филм и 100 3Д-та не могат да го спасят. Този т.н. "обемист ефект" подсилва единствено малко повече компютърните ефекти. Да, Аватар ми хареса на 3Д, но това не го направи малко по-тъп, когато го гледах вкъщи на плазмата с 1080п, плосък и безформен, както описва Кръстника :).

И направо какъв пропуск, че не съм гледал едни от любимите си филми на 3д, а именно Изкуплението Шоушенк, Зеления път, Гладиатор, Последният самурай и т.н. и т.н. И после този пропуск съм го повторил около 10-тина пъти за всеки филм на плоската безформеност :).

 

И за ON - Escape from Planet Earth - забавен. :)

escape_from_planet_earth_ver4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Кой е казал, че 3Д-то прави филма? Просто добавя стойност. Ако филмът е посредствен, ще се порадваш на малко красота и толкова. Друг е въпросът защо ходиш на кино да гледаш посредствени филми :)

 

За мен лично смисълът да ходиш на кино е само един - да гледаш ефекти на гигантски екран. Айде, да кажем и заради озвучението. Защо иначе бих си причинил мъчението да седя два часа на неудобен и тесен (да, дебел съм, знам) стол, да слушам шумолене на торбички с чипс и мляскане, да се разсейвам от шибаните субтитри, поне пет човека да си проверяват телефоните с 10-инчов дисплей и поне един да е забравил да изключи звука, и т.н.

 

Извинявам се, допуснал съм грешка - пише се "соптитъри".

 

Сядам да гледам Dark Skies.

Edited by PSYCHOSIS
Link to comment
Share on other sites

Изглежда отдавна не си бил на кино, защото културата на хората, които ходях, се е повишила доста... Просто защото хората вече нямат пари да ходят на кино (все пак до сега ни управляваха ГРОБ) и ценят преживяването и гледат да не го развалят на останалите. А това, че си дебел, нали работиш по въпроса? Значи скоро няма да е фактор...

Link to comment
Share on other sites

Лигльовци. Баба ви едно време само IMAX 3D е гледала. :)

И преди съм го казвал, сега пак ще го кажа: Посредственият филм и 100 3Д-та не могат да го спасят. Този т.н. "обемист ефект" подсилва единствено малко повече компютърните ефекти. Да, Аватар ми хареса на 3Д, но това не го направи малко по-тъп, когато го гледах вкъщи на плазмата с 1080п, плосък и безформен, както описва Кръстника :).

И направо какъв пропуск, че не съм гледал едни от любимите си филми на 3д, а именно Изкуплението Шоушенк, Зеления път, Гладиатор, Последният самурай и т.н. и т.н. И после този пропуск съм го повторил около 10-тина пъти за всеки филм на плоската безформеност :).

 

ТОП ПОСТ! Браво! Забрави и Кръстника да споменеш, както и Имало едно време... и двата. ... Ти предствяш ли си примерно Клинт Ийстуд в 3Д.... 

 

Кой е казал, че 3Д-то прави филма? Просто добавя стойност. Ако филмът е посредствен, ще се порадваш на малко красота и толкова. Друг е въпросът защо ходиш на кино да гледаш посредствени филми :)

 

За мен лично смисълът да ходиш на кино е само един - да гледаш ефекти на гигантски екран. Айде, да кажем и заради озвучението. Защо иначе бих си причинил мъчението да седя два часа на неудобен и тесен (да, дебел съм, знам) стол, да слушам шумолене на торбички с чипс и мляскане, да се разсейвам от шибаните субтитри, поне пет човека да си проверяват телефоните с 10-инчов дисплей и поне един да е забравил да изключи звука, и т.н.

 

Извинявам се, допуснал съм грешка - пише се "соптитъри".

 

Сядам да гледам Dark Skies.

 

Остави детето на мира. След около 10 години може и да те възприеме,,, Сега, докато пикае на шумка да му тропа и свършва на филми без смисъл и посока, само защото са "шарени", не очаквай да те разбере. И да - същото е и в Пловдив в киносалон - селяндурия и простотия - няма бягане от тях. .  

Link to comment
Share on other sites

Ти предствяш ли си примерно Клинт Ийстуд в 3Д....

Тук направо издъни EPIC FAIL скалата и сега за теб ще трябва да се прави нова! Как можа изобщо да направиш такова сравнение? Никой не може да си представи Клинт Ийстууд в 3D, ама по същия начин и никой не може да възприеме една плоска версия на Аватар, защото триизмерния ефект е сериозна част от замисъла и въздействието на филма. И тази специфика на 3D технологията не е задължително свързана само с фантастиката. Аз не мога да си представя например и филм като Hugo на Скорсезе в плосък вариант, защото и в това заглавие 3D ефекта играе изключителна роля и е част от замисъла и създаването на филма. Големи сте лаЙкове.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...