Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2883

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Силата на земетресенията се оценява по техния магнитуд. Магнитудът се определя по скала,създадена от Рихтер — скала на Рихтер Въздействията, които оказват върху земната повърхност, се отчитат по сеизмични скали. В Европа се използват скалите на Медведев-Шпонхойер-Карник (MSK) и на Меркали-Канкани-Зиберг, в САЩ — модифицираната скала на Меркали. В Япония използуват Скалата на Омори.Click

Edited by kolioeng
Link to comment
Share on other sites

трябва ми програма за убединяване на много мп3-ки в една без да има пауза между тях някои да може да предложи такава ?

Link to comment
Share on other sites

От къде мога да си купя фитили за бензинова запалка...ама ако може да не са някакви скъпи :)

в подлеза на гарата имаше аз съм си купувал от там и бяха по 50ст. или по левче не помня

Link to comment
Share on other sites

трябва ми програма за убединяване на много мп3-ки в една без да има пауза между тях някои да може да предложи такава ?

Sony Sound Forge - много удобна и лесна

Link to comment
Share on other sites

Откъде мога да си взема сяра(S) в Пловдив? :D :S

Мисля,че в аптеките се продава сяра на прах.

Link to comment
Share on other sites

Христо Ристосков искам данни за това име...това е Съдия който ще свири дербито Локо Ботев ако може да ми дадете линк към малка биография или поне мачовете дето е свирил и дали се смята за свястен...се нещо благодаря!

Link to comment
Share on other sites

Мисля,че в аптеките се продава сяра на прах.

Добре,благодаря,а ся да питам откъде да намеря Бертолетова сол,освен от разчленени фойеверки :blink:

Ако мепитате за кво ми са тия...Не искате да знаете,повярвайте ми-достатъчно е да ви кажа, че няма да взривявам никой и няма да правя атентати... :blowup: Просто си падам по лабораторните експлозии,а ся ми осигуриха цял гараж почти 20 кв.м. за "тъпите ми химични експерименти...Няма значение,формулата е KClO3,ако някой не знае тривиалното наименование...Освен това,предполагам че барута в пиратките не е подходящ за "огнени ленти"(лента от барут,запалва се в единия край и изгаря до другия,оставяйки много красива диря)????

Link to comment
Share on other sites

Христо Ристосков искам данни за това име...това е Съдия който ще свири дербито Локо Ботев ако може да ми дадете линк към малка биография или поне мачовете дето е свирил и дали се смята за свястен...се нещо благодаря!

ЦЪК-малко ме притеснява този съдия но да видим...

Link to comment
Share on other sites

някой знае ли магазин в който да се продават по еикзотични подправки?! търся - кардамом(н), кориандър, куркума, тахан :bgrin:

Edited by Stenli
Link to comment
Share on other sites

Способни ли са гризачите (и в частност минихамстерите) да разпознават различни хора и способни ли са на емоции и разни други по-висши чувства и състояния?

Link to comment
Share on other sites

Способни ли са гризачите (и в частност минихамстерите) да разпознават различни хора и способни ли са на емоции и разни други по-висши чувства и състояния?

Немогат да разпознават хората, за емоции... ярост и притеснение със сигурност изпитват за друго незнам.

Edited by Aquila
Link to comment
Share on other sites

някой знае ли магазин в който да се продават по еикзотични подправки?! търся - кардамом(н), кориандър, куркума, тахан :bgrin:

Тахан можеш да намериш в един magazin до четвъртък пазара. Посока към бул. Руски. Подминаваш дюнерите. Малко след тях има един magazin с зелена тента. Провери вътре. За другите подправки не съм сигурен, но арабски тахан има със сигурност.

Link to comment
Share on other sites

kurkuma ima v po4ti vseki dorbe zareden hranitelen magazin maikami skoro be6e gotvila pe4eni kartofi s takava podpravka firmata na koqto be6e podpravkata be6e "MAKO" a za drugite sum po4ti siguren 4e gi ima v metro

Link to comment
Share on other sites

А за отделяне на звук от видео?

Аз го правя по мързеливия начин - Windows Movie Maker:Import video->drag to the timeline->; "Video+"-> "Video-", delete на видео или на аудио частта

или ако не става така,с copy на audio-то от комбинираната лента аудио/видео и paste на тази, която е само audio. После си триеш видеото и остава само аудио и обратно....разбира ли ми се нещо изобщо?!

Link to comment
Share on other sites

някой знае ли магазин в който да се продават по еикзотични подправки?! търся - кардамом(н), кориандър, куркума, тахан :bgrin:

В Била също има доста голямо разнообразие от подправки и Метро-то има ама там лошото е , че не можеш да си купиш 1 или 2 пакетчета а трябва да си купиш цяло стекче , което ще си го ползваш за доста години за напред :)

Link to comment
Share on other sites

Подправки момци - на четвъртък пазара. Има 2-3 сергии само за тая работа. Там си ги набавям лично аз от 10 години.

Link to comment
Share on other sites

ЦЪК-малко ме притеснява този съдия но да видим...

 

 

Мерси...така кат гледам по статистика изглежда свястен...не са ставали изненади при него и Локото имат загуби при него...също кат гледам е ръководил мача Литекс Ботев миналия кръг ще питам дали става за нещо...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...