Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

паметта има свойството да се освобождава от ненужен товар от познания

От познания да, но от чувства? Още повече ненужни чувства, ако въобще може чувствата да бъдат ненужни. Нежелателни може, но не и ненужни. Както и да е. В една такава ситуация - романтична вечер, много цветни листа, пеещи фонтани и пърхащи пеперудки устните на момчето и момичето най-накрая се озовават на разстояние 8 по скалата на Рихтер...следва най-горещата целувка в историята на климата. Та в тази ситуация и двете реплики могат да се използват и едва ли някой може да намери нещо негативно в коя да е от тях.

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли къде правят щампи върху тениски,защото в ПУ-то ще имаме турнир по футбол и ще си правим бaзикалски тениски с колегите?Help :)

 

Канапето. Срещу 18G-то е.

Link to comment
Share on other sites

понеже последните две мнения в темата за хеттрика са мои ще попитам тук:защо никой не пише в темата за хеттрика?направо откачам аз толкова съм се зарибил по този мениджър а не мога да обсъждам нищо.

Link to comment
Share on other sites

Да попитам ... понеже искам да си пусна кабелна в стаята , а има само 1 изход за кабела (който е за нет-а) трябва ли да викна някой от ЕК за да ми разклони кабела ?

Link to comment
Share on other sites

Да попитам ... понеже искам да си пусна кабелна в стаята , а има само 1 изход за кабела (който е за нет-а) трябва ли да викна някой от ЕК за да ми разклони кабела ?

Можеш да си го пуснеш и сам, а ако държиш може да ги викнеш, ама няма да се разкарат за без пари ;) Мисля, че беше 10лв. за друго ТВ освен първото, поне така беше като идваха да ни разклоняват на нас.

Link to comment
Share on other sites

Да попитам ... понеже искам да си пусна кабелна в стаята , а има само 1 изход за кабела (който е за нет-а) трябва ли да викна някой от ЕК за да ми разклони кабела ?

ако ще си го правиш сам, гледай да си купиш хубав "разклонител", освен това като пуснеш още едно тв сигнала може да стане по-слаб и може да си прецакаш и нета и кабелната :bgrin: в крайна сметка няма кво да се циганиш за 10лв, ами си ги викни поне да ти го направят както трябва хората :)

Link to comment
Share on other sites

ако ще си го правиш сам, гледай да си купиш хубав "разклонител", освен това като пуснеш още едно тв сигнала може да стане по-слаб и може да си прецакаш и нета и кабелната :bgrin: в крайна сметка няма кво да се циганиш за 10лв, ами си ги викни поне да ти го направят както трябва хората :)

 

Ами аз да ти кажа, те тия хора по-добре аз да си го направя. Имаше повреда един път и дойдоха от ЕК да е видят за кво става дума и сложиха, едно "хубаво" разклонителче, сигурно от руския пазар за 50 стинки. Мисля, че имаше и ражда по него, с надеждата да оправят лошия сигнал. Повредата беше съвсем друга де, но след като чаках седмица, успяха да е направят :angry:

 

За тва отиди до магазин КВАЗЕР и си купи, разклонителче с вграден усилвател. Мисля че стуваше 3-4 лева. Слагаш и пускаш другия кабел и си "пушка" :lol: Айде успех.

 

Мисля, че и за втори телевизор си плащаш на месец 3-4 лева, освен ако не са го премахнали тва вече де. За това давай сам. ;)

 

ПС. А с останалите пари от тия 10 лева, отиди да се почерпиш.

Edited by diabolik
Link to comment
Share on other sites

Имам един въпрос - защо един сайт който на другите хора работи на мен не ми работи? Дава ми:

Not Found

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

KFWebServer/3.0.1 Windows XP at http://www.worldofwarcraft.com Port 80

Интересното в случая е че преди ми работеше и в един момент изведнъж почна да ми дава това.

На какво може да се дължи това?

Това което съм го копнал е това което ми пише като използвам на линк за сайта. Иначе като го напиша ми излиза някакъв сайт свързан с абсолютно друго нещо :|

 

P.S. Преди ми даваше "Forbidden".

Edit2: Поуствам тук защото мисля че проблема е от общо естество, а не свързан с играта.

Edited by Dragon Slayer
Link to comment
Share on other sites

Ами аз да ти кажа, те тия хора по-добре аз да си го направя. Имаше повреда един път и дойдоха от ЕК да е видят за кво става дума и сложиха, едно "хубаво" разклонителче, сигурно от руския пазар за 50 стинки. Мисля, че имаше и ражда по него, с надеждата да оправят лошия сигнал. Повредата беше съвсем друга де, но след като чаках седмица, успяха да е направят :angry:

 

За тва отиди до магазин КВАЗЕР и си купи, разклонителче с вграден усилвател. Мисля че стуваше 3-4 лева. Слагаш и пускаш другия кабел и си "пушка" :lol: Айде успех.

 

Мисля, че и за втори телевизор си плащаш на месец 3-4 лева, освен ако не са го премахнали тва вече де. За това давай сам. ;)

 

ПС. А с останалите пари от тия 10 лева, отиди да се почерпиш.

много ми е любопитно какво представляват тези елементи. пасивни ли са или активни? моля дай някаква информация, защото подозирам че в квазер много ще се зарадват на клиенти търсещи подобни стоки :)

 

Колко лв на минута е таксата от домашен тел. към мтелски номер след 12 вечерта?

тук са цените на БТК за разговори от стационарен телефон към мобилните мреци. според тях след 9 вечерта цената за минута разговор с абонат на Мтел е 0,478 лв (без ДДС).

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

Предполагам си права. "Не забравям" като че ли не включва в себе си идеята, че нещото, за което става дума, ще стои живо в съзнанието ти, ще те преследва всеки ден в мислите ти и т.н. Само че дали "ще помня" включва всичко това в смисъла си?

 

Тази сутрин съм в много философско настроение! :)

Разбира се, че не включва тази идея. "Не забравям" не значи постоянно да си припомняш нещо. Това, че не мислиш за нещо постоянно не значи че си го забравил, както и това, че помниш нещо не значи, че постоянно си мислел за него.

Edited by Michal
Link to comment
Share on other sites

много ми е любопитно какво представляват тези елементи. пасивни ли са или активни? моля дай някаква информация, защото подозирам че в квазер много ще се зарадват на клиенти търсещи подобни стоки :)

 

Ами тва пасивно и активно и аз не го разбрах. С един приятел отидохме и поискахме разклонителче, което усилва сигнала. И те ни додоха. Поне нас ни разбраха от първия път :) Тежи малко повече от обикновенното. То си представлява, нормално разклонителче, мисля че беше по дебело и по тежко, само по това се различава. Незнам как точно да го обясня. :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Как се прави бяло сладко?

Link to comment
Share on other sites

Как се прави бяло сладко?
Засега намерих само за бяла халва, постнах рецептата в кулинарната тема. Иначе имам бегли спомени за разбити белтъци, глюкоза и бергамотова есенция. Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

много ми е любопитно какво представляват тези елементи. пасивни ли са или активни? моля дай някаква информация, защото подозирам че в квазер много ще се зарадват на клиенти търсещи подобни стоки :)

 

Това което търсиш не е разклонител (макра че това върши). Нарича се СПЛИТЕР. Има всякакви видове - задължително НЕ си купувай китайски. Питай те ще ти кажат - разликата в цената е смешна, но белите които може да ти спретне евтиния (особено ако примерно го оставиш в пода под теракота) са невъобразими. Всички сплитери имат усилвател, защото разделянето на сигнала води и до отслабването му след сплитера. Разбира се ще си вземеш сплитер с най-голямо усилване. Това е цялата работа

Link to comment
Share on other sites

Това което търсиш не е разклонител (макра че това върши). Нарича се СПЛИТЕР. Има всякакви видове - задължително НЕ си купувай китайски. Питай те ще ти кажат - разликата в цената е смешна, но белите които може да ти спретне евтиния (особено ако примерно го оставиш в пода под теракота) са невъобразими. Всички сплитери имат усилвател, защото разделянето на сигнала води и до отслабването му след сплитера. Разбира се ще си вземеш сплитер с най-голямо усилване. Това е цялата работа

 

Тия китайските всъщност са една най-обикновена жичка (даже някъв тел) който просто се разклонява на две по-тънки. :sick

Link to comment
Share on other sites

Това което търсиш не е разклонител (макра че това върши). Нарича се СПЛИТЕР. Има всякакви видове - задължително НЕ си купувай китайски. Питай те ще ти кажат - разликата в цената е смешна, но белите които може да ти спретне евтиния (особено ако примерно го оставиш в пода под теракота) са невъобразими. Всички сплитери имат усилвател, защото разделянето на сигнала води и до отслабването му след сплитера. Разбира се ще си вземеш сплитер с най-голямо усилване. Това е цялата работа

виждам, че ти дори знаеш какво е сплитер ама хич не ми е ясно как си я представяш таз работа с усилването..... минимума на затихване при двоен сплитер е -1dB (даже и формула си има що е тъй), ако ми откриеш някой с положителен знак, без външно захранване, значи ша правим перпетуум мобилета. иначе разликата между скъпите и ефтините е в класа на точност на съдържащите се вътре пасивни елементи, поради което свързването към линията е по-съгласувано и се търпят по-малки загуби в честотната лента на сигнала.

 

може и аз да бъркам някъде, но не си спомням да има усилващи сплитери. току виж пък техниката е напреднала достатъчно от последния път когато съм се интересувал в тази област, а може и да съм забравил всичко и да говоря тотални глупости...

Link to comment
Share on other sites

Защо свети светулката и кой пол светулка свети и защо свети?

Светят и двата пола, така се събират за чифтосване. Амлитудите и продължителноста на проблясъците са различни за всеки вид. В края на коремчето имат големи фотогенни клетки, които са оплетени от трахеи и нерви. Под тези клетки се намират клетки светлоотражатели - запълнени с кристална пикочна киселина. По трахеите постъпва необходимия за окислителния процес кислород, а нервният сплит регулира процесите.

 

 

Довечера може и химичната реакция да напиша.

Edited by Aquila
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...