Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

С какво се почиства екранът на монитора?

ами ако е само прахоляк с някоя салфетка или нещо сухо. ако има разни пръсти по него, аз съм си взел едно Пронто много добре става, иначе много хубаво става също с мокри кърпички и след това се забърсва с нещо сухо, понеже се замазва едно такова :bgrin:

Edited by Stenli
Link to comment
Share on other sites

Аз пък си ползвам антистатичен спрей за монитор. Но иначе и за прозорци става, лошо няма. ;)

Link to comment
Share on other sites

Е ти изби рибата с тоя въпрос :D

 

Зависи от настроението на коментатора :)

Абе питам щото на фифата му викат Боджинов :blink:

Link to comment
Share on other sites

може ли да се запише второ висше, ако си първа година студент... :huh:

Link to comment
Share on other sites

зависи каква специалнаст си.но май първата година не можеше.някои колеги втори и трети курс записаха по още една специалност която няма нищо общо с първата :blink:

а ти в кой университет си и закво ти е тва второ висше?гледай едно да завършиш,ще се издухаш от учене

Link to comment
Share on other sites

eми...ПУ

гледам тая година са махнали изпита по история за специалност Психология---

пък от край време ми е мерак да се пробвам в психологията... :bgrin:

иначе сега съм си Английска Филология... :cry

Link to comment
Share on other sites

моят познат беше специалност български и френски и не помня но след първи или след втори курс записа и математика и информатика но задочно.най добре питай в учебен отдел там ще ти обяснят щото тва където аз ти го казвам беше преди 4 години и може да има някакви промени

Link to comment
Share on other sites

Понеже се пише BOJINOV - това е очевидната причина

Знам, че така се пише, но незнаех точно как се изговаря

Link to comment
Share on other sites

Няма такова нещо като име да се изговаря на различни езици. Името се изговаря по един определен начин и толкова. Иначе поради спецификата на четене в различните езици хората изговарят имената по различен (според мен би следвало да се нарече и грешен) начин. В случая с Божинов може да се прочете Боджинов (английски), Бойинов (немски), Бохинов (испански) и още кой знае как... Но единственото правилно си е Божинов...

Link to comment
Share on other sites

Попадна ми оригинално DVD Star Wars III Revenge of the sith и реших да си го копна. Да, ама не, има някаква защита и нищо не става. Имаше една тема за този проблем, но нещо не я откривам. Така че някакви идеи или да ме насочи някой към нещо за четене. Благодаря!

Link to comment
Share on other sites

Със Protected Game CD на Clone CD не става ли?

Ако не си пробвал свали си Clone CD и от там избираш да чете устройството в което ти е диска, после даваш на Protected Game CD и го превръща в Image file, а с него вярвам можеш да се оправиш ;)

Пиши ако имаш проблеми =)

Edited by Dragon Slayer
Link to comment
Share on other sites

Попадна ми оригинално DVD Star Wars III Revenge of the sith и реших да си го копна. Да, ама не, има някаква защита и нищо не става. Имаше една тема за този проблем, но нещо не я откривам. Така че някакви идеи или да ме насочи някой към нещо за четене. Благодаря!
Ползвам комбинация от AnyDVD + Clone DVD2 и досега съм копирал сигурно 30 DVD-та с филми и концерти, без да имам затруднения. Също така като част от защитата производителите прилагат запис върху втория слой на диска, което прави невъзможно обикновеното копиране върху еднослойна бланка. Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли откъде мога да си купя ръководство за Renault 19 от издателство "Haynes"? Преди години ползвах такова за Renault 5 и бях много доволен, затова търся точно от това издателство. Навсякъде ми предлагат ръководството от AutoPoint, но според мен то не струва.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Според вас има ли смислова разлика, дори и много тънка, между "винаги ще помня" и "никога няма да забравя"?

Ако да, каква е?

Ако не - защо?

Link to comment
Share on other sites

Според вас има ли смислова разлика, дори и много тънка, между "винаги ще помня" и "никога няма да забравя"?

Ако да, каква е?

Ако не - защо?

Според мен разликата е, че при "винаги ще помня" винаги ще живееш с това нещо в съзнанието си... няма да спреш да мислиш за това(дори подсъзнателно да е), а при "никога няма да забравя" просто ще го пазиш някъде в паметта си и ако нещо го предизвика - ще си го спомниш.

Link to comment
Share on other sites

Предполагам си права. "Не забравям" като че ли не включва в себе си идеята, че нещото, за което става дума, ще стои живо в съзнанието ти, ще те преследва всеки ден в мислите ти и т.н. Само че дали "ще помня" включва всичко това в смисъла си?

 

Тази сутрин съм в много философско настроение! :)

Link to comment
Share on other sites

Предполагам си права. "Не забравям" като че ли не включва в себе си идеята, че нещото, за което става дума, ще стои живо в съзнанието ти, ще те преследва всеки ден в мислите ти и т.н. Само че дали "ще помня" включва всичко това в смисъла си?

 

Тази сутрин съм в много философско настроение! :)

Хаха :) Ти да видиш вчера в 2 часа математика какво есе написах :lol: (Беше ми за домашна за следващите часове :P ). И аз съм се развихрила в това отношение. Сигурно е заради времето...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...