Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Кой е настоящия генерален секретар на ООН?Кофи Анан ли е или е друг?

Link to comment
Share on other sites

Най-добре е с лимонов сок и/или соев сос. Лимоновия сок(лимонената киселина) разпада колагенните връзки между отделните пластове и по този начин месото става по-крехко. А соевия сос подсилва вкуса на месото заради Натриевия глутамат в него. ;)

Възпитъниците на УХТ се познават от далече :bgrin:

 

Баща ми пита дали има AUTOCAD с бг меню?

Руска версия има, но за българска не съм чувал.

Link to comment
Share on other sites

Ако не се лъжа:

 

 

Лъжеш се :))

 

Но и въпроса не е коректно зададен. Спиралата не се слага на входа на матката, а вътре в матката - там отива цялото това чудо :)) Контрацептива, който се слага на входа на матката не се нарича спирала изобщо. Нарича се диафрагма, понякога се употребява и термина sponge (гъбичка), макар че не е точно това наименование, гъбичката е друг тип контрацептив, който се слага във влагалището пред входа на матката... Диафрагмата изглежда така:

 

http://www.pamf.org/teen/sex/birthcontrol/diaphragm.html

 

Инфо за Гъбичката тук:

 

http://www.pamf.org/teen/sex/birthcontrol/sponge.html

 

Освен това има и онова смешно нещо наречено дамски презерватив - честно, не ми е ясно как е възможно да се прави секс с него... ето го:

 

http://www.pamf.org/teen/sex/birthcontrol/femalecondom.html

 

това е общо взето...

Link to comment
Share on other sites

Лъжеш се :))

Но и въпроса не е коректно зададен. Спиралата не се слага на входа на матката, а вътре в матката - там отива цялото това чудо :))

Да бе, ясно, че е вътре в матката, имах предвид от вътрешната страна на входа на матката, ако мога така да се изразя ;) И все пак...щом онези снимки не са на спирала, тя как изглежда?

Link to comment
Share on other sites

Не - онези снимки са спирала... тотално не разбра. Това за което питаш ти е диафрагма - тя се слага на входа на матката. От вътрешната страна на входа на матката идея нямам какво може да се сложи - по-скоро е от външната страна - диафрагма, да повторим още веднъж...

Link to comment
Share on other sites

бах маа му тва къде отива бе :sick

IUD-Inserted.gif

10304W.jpg

 

 

 

snejko, ov3rm4n: чел съм малко по темата за диафрагмата. Доколкото помня се използва в комбинация с разни химикали. Самата диафрагма е един гумен пръстен който се пълни с спермицидни гелове. Спиралата е доста по - добра идея.

Link to comment
Share on other sites

Eто моят нестандартен въпрос: Не е ли по-добре, когато една тема премине 1000 поста и има голям интерес към нея да бъде отделяна в под-форуми, отделен форуми или не знам си, какво там се нарича и какво е възможно? Иначе се получава просто един огромен спам!

Link to comment
Share on other sites

Не, не е по-добре. Ако помислиш малко сам ще се сетиш защо. Уж си интелигентно момче, пък недообмисляш нещата, а бързаш да ги напишеш още щом ти хрумнат - не трябва така, ако трябва брой до 30 или до 300 и тогава го напиши, ако все още ти се струва добра идея.

Link to comment
Share on other sites

Не, не е по-добре. Ако помислиш малко сам ще се сетиш защо. Уж си интелигентно момче, пък недообмисляш нещата, а бързаш да ги напишеш още щом ти хрумнат - не трябва така, ако трябва брой до 30 или до 300 и тогава го напиши, ако все още ти се струва добра идея.

 

Никога не съм твърдял, че съм умен. Обясни! Разбира се, че не всичко става за нови форуми, но някои неща определено са.

 

Интересно, какво толкова ви дразни, когато някой е на друго мнение? Не обичате някой да е на друго мнение ли или да изказва мнение? :) Но това не се отнася лично до теб, хората са такива. Онзи ден като казах в един форум, че Doom 3 е тъпа игра и че Tim Sweeny е прави по-добри неща от Carmack, който просто се върти около едно и също нещо, само с всяка итерация го прави по-шарено но му липсва абсолютно всякаква дълбочина, веднага ми смъкнаха рейтинга със 100, не модераторите - потребителите :) Там потребителите оценяват.

 

Аз до сега пък никога не съм гласувал, на който и да е било негативен рейтинг.

Link to comment
Share on other sites

Zingam, не мисля да те обиждам, като ти обяснявам очевидни неща - помисли и съм сигурен, че ще се сетиш, ако не можеш - здраве да е - аз също никога не съм твърдял, че си умен :)... Останалата част от коментара ти няма да коментирам - само ще отбележа, че в конкретния случай ти се дразниш на моето, различно от твоето, мнение - тоест можеш да си отговорш сам на въпроса, който задаваш.

Link to comment
Share on other sites

ov3rm4n,

 

не ща да спорим във форум. Няма да открием нито лампата, нито електрическата крушка, но изразяваш мнение без да го обосноваваш. Няма значение! Ако толкоз обаче ще си противоречим непрекъснато, по-добре ще е да идем да се черпим, да си поспорим, пък подсле нещата може да се развият по този начин:

 

Човек отива да живее в рядко населен район. След известно време най-близкият му съсед, живеещ на десетина километра разстояние му идва на гости. Запознават се и госта казва:

- Идната седмица организирам парти и бих искал да те поканя!

- Чудесно! С най-голямо удоволствие ще дойда!-отвръща поканеният.

- Ще си поговорим, ще се опознаем!

- Страхотно!

- Да знаеш, че може да стане голямо пиене и ядене! - предупреждава комшията

- Няма проблеми! Ще се справим.

- Може и голямо ебане да стане!

- Прекрасно!

- Накрая може и да се посбием малко.

- Е, случват се и такива работи. Нормално е. А да те питам кои ще бъдем на това твое парти?

- Как кои? Аз и ти, разбира се!

Edited by Zingam
Link to comment
Share on other sites

nqkoi moje li da mi kaje ot kade da si zema takuv kli4odurjatel i kolko pari gore doly struva imax edin priqtel koito ima6e takuv ama ne be6e ot plasmasa ami po takuv edin masiven vse 1 e ot materiala s koito se pravat originalnite topki za bilqrd ?

na ruski ima edin magazin za oborudvane za bilqrdni raboti dali e vuzmojno da ima tam takiva ne6ta ?

17-240.jpg

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

Откъде мога да намеря руската?

Ами аз имам AutoCAD 2002 на руски, но не помня откъде го изтеглих.Може и да се бъркам, но мисля, че го изтеглих от дата.бг.Потърси там, ако не го намериш там драсни едно ЛС, може да измислим нещо.

Link to comment
Share on other sites

imam 2 vaprosa otnosno K750i-to

moje li da se uveli4i signala na alarmata 4e sutrin kato stavam sviri mnogo slabo i ima opasnost nqkoi pat da ne go 4uq

 

su6to taka mi napravi vpe4atlenie 4e kato slu6am mp3-ki te sa po-tihi , daje dosta po-tihi ot kolkoto kogato nqkoi mi zvani imate li nqkva ideq zakvo e taka :confused

 

nqkoi moje li da pomogne 4e temata v hadrware nikoi ne q poglejda :cry

Link to comment
Share on other sites

ако замина за чужбина/италия/ ще мога ли да влизам в този форум и ако да как? :huh:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...