Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

сбора, разликата, умножението и делението на двойка безкрайности дават като резултат неопределеност. преговорете си теорията на множествата.

 

гугъл не е най-голямото число а едно от най-големите. в самата му дефиниция във википедия е дадено изражението и прочитането му по 3 други системи, като в никоя от тях то не е последно.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Такова нещо като най- голямо число или последното няма,сам го показа с безкрайността. Аз доколкото знам най- голямото дефинирано е гуголплекса .

Прегледах wiki - Te също са написа че е едно от най -големите , също пише и за Числото на Graham за което говорих и тн .. То е мн по голямо , но неговата дефиниция не е доказана , както може да прочетеш.

 

Също има и някаква Таблица ,която ще да е вярна и накрая е гуголплекс :laughing:

така че неви

Link to comment
Share on other sites

Такова нещо като най- голямо число или последното няма,сам го показа с безкрайността. Аз доколкото знам най- голямото дефинирано е гуголплекса .

Прегледах wiki - Te също са написа че е едно от най -големите , също пише и за Числото на Graham за което говорих и тн .. То е мн по голямо , но неговата дефиниция не е доказана , както може да прочетеш.

 

Също има и някаква Таблица ,която ще да е вярна и накрая е гуголплекс :laughing:

така че неви

таблиците във вики нали знаеш че са само на доброволни начала и се попълват докато им се занимава на редакторите. та просто до там им се е занимавало. споменатите от теб числа са възприети като някаква граница, след която "на никой не му се занимава" и по-нататък всичко го дефинират като "безкрайност". Това е възприето сред математиците само за удобство и на честна дума, а в реалните стандарти системите за изписване/изговаряне си броят числата до .... безкрайност. Единственото което казвам е че твърда горна или долна(щото може да решиш и да делиш с въпросните числа) граница няма - всеки може да си преброи и да работи с точни количества в каквито си поиска мащаби.

Link to comment
Share on other sites

Може ли например аз да отида да изкарам карта на един приятел, че той в мометна не е тук , а картата му трябва( с негови снимка и уверение разбира се :) ) ?

Link to comment
Share on other sites

Може ли например аз да отида да изкарам карта на един приятел, че той в мометна не е тук , а картата му трябва( с негови снимка и уверение разбира се :) ) ?

Мисля,че не.Той трябва да се подпише все пак(зависи и от картата де). А някой може ли да ми препоръча някоя свясна микровълнова за село.Тука имам едно ЛГ и мисля няква подобна най-малко 22литра.

Edited by sek800
Link to comment
Share on other sites

Мисля,че не.Той трябва да се подпише все пак(зависи и от картата де). А някой може ли да ми препоръча някоя свясна микровълнова за село.Тука имам едно ЛГ и мисля няква подобна най-малко 22литра.

ЕлектроЛукс. Добра е. От ТехноноМаркет(това до метро на булеварда. Понеже ги бъркам винаги) от там е купихме и сме доволни. Евтина е и върши работа.

Link to comment
Share on other sites

А някой може ли да ми препоръча някоя свясна микровълнова за село.Тука имам едно ЛГ и мисля няква подобна най-малко 22литра.

Ако не ти трябва да е с грил или пък някаква със супер екстри и съответно - суперскъпа, бих ти препоръчал един удачен модел на Samsung (едната от 2-те ми микровълнови е такава) - MW-81W. Вътрешният обем е достатъчно голям, мощна е, има T.D.S система (разпръскване на вълните), а ако искаш същата, но с електронен дисплей - MW-82W (+ 20 лв.).

Link to comment
Share on other sites

В математиката има различни безкрайности. Може да се сравняват безкрайност изведена по един и безкрайност изведена по друг начин.

Link to comment
Share on other sites

В математиката има различни безкрайности. Може да се сравняват безкрайност изведена по един и безкрайност изведена по друг начин.

Замисли се малко и ще получиш отговора... Въпроса ти е верно Нестандартен.

Според мен не може. Как ще извадиш от нещо което няма край друго нещо което също няма край или пък да сравниш тези две безкрайности?

Link to comment
Share on other sites

Как ще извадиш от нещо което няма край друго нещо което също няма край или пък да сравниш тези две безкрайности?

Защо да не може . Представи си една линия, независимо от нейната дължина , която по дефиниция е съставена от безбой много точки. Една точка е безкрайно малка. От една линия винаги може да извадиш една точка , както и една линия(като множесто от безкрайно много точки ) е съизмерима с една точка , или с друга линия , която също е множество от безкрайно много точки.

Link to comment
Share on other sites

Ако да речем някой ден учиш Set Theory ще видиш, че безкрайност от N = {1,2,3,4.....} е по-малка от безкрайност рационални числа Q. Има логика нали? И изобщо, има много други безкрайности, можеш да си ги сравняваш така.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, знам че е отговаряно и преди, но не мога да намеря отговора - с коя програма се свалят клипчета от youtube/vbox? Също така да попитам с каква програма може да се извлича/прави mp3 от клипче? Благодаря предварително!

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, знам че е отговаряно и преди, но не мога да намеря отговора - с коя програма се свалят клипчета от youtube/vbox? Също така да попитам с каква програма може да се извлича/прави mp3 от клипче? Благодаря предварително!
За сваляне на видео от Youtube и подобни аз лично използвам Orbit downloader с модула Grab++, а за извличане на звука от тях ползвам KMPlayer.
Link to comment
Share on other sites

За сваляне на видео от Youtube и подобни аз лично използвам Orbit downloader с модула Grab++, а за извличане на звука от тях ползвам KMPlayer.

Мерси :smile: :)

Link to comment
Share on other sites

Можеше някъде да се види колко време е работил компютъра. Някой да се сеща?

Link to comment
Share on other sites

Можеше някъде да се види колко време е работил компютъра. Някой да се сеща?

Ами на някои компове можеше от биоса, на други не можеше...

Някой знае ли коя българска телевизия ще излъчва Европейското?

Link to comment
Share on other sites

Можеше някъде да се види колко време е работил компютъра. Някой да се сеща?

Аз пък се сещам за друго. Ако компа не е рестартиран от както е включван, можеш да видиш от Local Area Connection...

 

Ами на някои компове можеше от биоса, на други не можеше...

Някой знае ли коя българска телевизия ще излъчва Европейското?

 

Май Диема

Edited by Eleutherios
Link to comment
Share on other sites

Гледах, блях, зяпах, накрая СНИМАХ!!! Откога тия схеми бе??? Явно съм изостанал в инфото нещо... Я компетентни колеги да коментират отде се взе такъв модел и кога?

Link to comment
Share on other sites

Гледах, блях, зяпах, накрая СНИМАХ!!! Откога тия схеми бе??? Явно съм изостанал в инфото нещо... Я компетентни колеги да коментират отде се взе такъв модел и кога?

Jag XF 2008 , това което си снимал е с 4.2 V8 Supercharged 416 к.с мотор и цената му започва от 55k лири

Edited by Qzoveca
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...