Jump to content
BulForum.com

Необяснимото?!


Deftur

Recommended Posts

  • Replies 444
  • Created
  • Last Reply
  • 2 weeks later...

1411647274_cblo_5301.jpg

 

Каква информация може да се извлече от по-горната снимка :wtf:

Че някой е дал кинти за реквизит, по случай заснемането на поредната боза по темата - Зона 51 :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ъъъ..., скапана поддръжка на машините от парка на нискотарифна компания?

Кое е необяснимото в случая?

Знаеш ли кое всъщност е необяснимо? Необяснимо е защо човек, както и всеки друг организъм на ниво над вирус започва развитието си като безсмъртен (поне не и смъртен от болести и старост) и в последствие става смъртен и започва да умира още преди да се е родил. Ето това е необяснимо! И не, не е преписано от жълт вестник или копнато от езо тиви или пък е свързано със световната конспирация на чифутите и илюминатите, а са сухи факти.

Просто тема за размисъл и нищо повече. Пък ако не ви кефи, че в тая тема липсват зелени човечета и злокобни заговори срещу човечеството и в частност - Kleta Majka Balgaria, не го мислете! То и без тва сте свикнали....

Link to comment
Share on other sites

Ъъъ..., скапана поддръжка на машините от парка на нискотарифна компания?

Кое е необяснимото в случая?

Знаеш ли кое всъщност е необяснимо? Необяснимо е защо човек, както и всеки друг организъм на ниво над вирус започва развитието си като безсмъртен (поне не и смъртен от болести и старост) и в последствие става смъртен и започва да умира още преди да се е родил. Ето това е необяснимо! И не, не е преписано от жълт вестник или копнато от езо тиви или пък е свързано със световната конспирация на чифутите и илюминатите, а са сухи факти.

Просто тема за размисъл и нищо повече. Пък ако не ви кефи, че в тая тема липсват зелени човечета и злокобни заговори срещу човечеството и в частност - Kleta Majka Balgaria, не го мислете! То и без тва сте свикнали....

 

 

ЪЪъу Я пак?!?

 

Ти изобщо прочете ли статията?

 

„ЕърЕйша“ е една от най-големите нискотарифни компании в света.

Тя е основана в Малайзия и от 2001 г. е превозила 217 млн. пътници, информира ДПА.

„ЕърЕйша“ работи в по-голямата част от Югоизточна Азия. Тя никога не е губила самолет и има добри показатели във въздушната безопасност, отбелязва Асошиейтед прес.

 

Зелените човечета са друга бира, но предполагам имаш и логично обяснение за другия малайзийски самолет, дето се втурна половината човечество да го търси, изхабиха пари за една мисия до Марс и накрая нищо?

Link to comment
Share on other sites

Зелените човечета са друга бира, но предполагам имаш и логично обяснение за другия малайзийски самолет, дето се втурна половината човечество да го търси, изхабиха пари за една мисия до Марс и накрая нищо?

Какво по-логично обяснение ти трябва от простичкия факт, че да търсиш игла в купа сено е на порядъци по-лесно занимание от това да търсиш самолет някъде на дъното на Индийския океан?
Link to comment
Share on other sites

Съ сети... То да откриеш самолет в планински или горски масиви отнема дни (а понякога дори и там не ги намират), а какво да говорим за издирване в океана.

Link to comment
Share on other sites

Какво по-логично обяснение ти трябва от простичкия факт, че да търсиш игла в купа сено е на порядъци по-лесно занимание от това да търсиш самолет някъде на дъното на Индийския океан?

 

Така е, то там дето е паднал е средата на Индийския океан. Няма грам остров, тия там са туземци, нямат радари, никой не си мърда пръста да ползва сателите за снимки, няма отломки и т.н.

Абе то където самолет там и игла. Приличат си.

 

@gado кое да се сетя? Я дай пример за пътнически Еърбъс А320-200 паднал в гора, които не са го намерили?

Link to comment
Share on other sites

exabyte, опитай някой път да не се заяждаш.

Иначе за мен най-необяснимото нещо, подобно на Гадин е именно старееенето. Как така организъм, в който всяка клетка се възстановява, започва след определено време да показва дефекти в регенерацията?

Link to comment
Share on other sites

Ако добре си спомням причината беше в белтъците, които след определен момент няма как да продължат, нещо свързано с коагулация и разпад. Официално казано:

 

Човешките соматични клетки умират след около 50 деления и показват признаци на стареене при приближаване към тази граница. Това се нарича лимит на Хейфлик или границата на броя на деление на соматичните клетки.

 

В рамките на лимита на Хейфлик ограничението за  максималната продължителност на човешкия живот  е 120 години, но последните изследвания показват, че горната граница на човешкия живот може да е изчислена неправилно.

 

Ето още нещо, което ми се види на мен твърде условно:

 

Най-възрастният човек в историята е била Жана Калмен, която е доживяла до 122 години и 164 дни. Рекордът за най-възрастен човек при хората е бил 103 години през 1798г, 110 години през 1898г и 115 години през 1986г, което показва едно покачване с около 7 години на век.

Няма установен лимит на дълголетието, но засега се смята, че максимално човек би могъл да живее около 125 години. Учените са стигнали до това заключение след като са изчислили как се променя стойността VO2max (максимално консумиране на кислород) с възрастта. Тази стойност показва максималното количество кислород в милилитри, което може да се приеме и усвои за минута на килограм телесно тегло.

По този начин са открили, че максималната продължителност на живота би могла да се определи като се изчисли кога стойността VO2max на човек падне до толкова, че вече не могат да бъдат поддържани основните функции на тялото, необходими за живот – приблизително 3мл/кг за минута. На базата на тази теория, атлети с VO2max между 50 и 60 на възраст 20 години биха могли да доживеят до 100-125 години, ако продължат да поддържат физическата си форма.

Поради редица фактори обаче, малцина доживяват до повече от 100 години. Днес средната продължителност на живота е около 67 години, а в някои страни надвишава 80 години.

 

Link to comment
Share on other sites

 

Всъщност има доста различни теории и нито една от тях не е потвърдена на 100% и приета за универсална... Чел съм теории свързани със свободни радикали - които се натрупват в огранизма и предизвикват увреждания и стареене на клетките, скъсяващи се хромозоми, увреждане на митохондриите с времето, и това са само една малка част от съществуващите теории

Link to comment
Share on other sites

Така е, то там дето е паднал е средата на Индийския океан. Няма грам остров, тия там са туземци, нямат радари, никой не си мърда пръста да ползва сателите за снимки, няма отломки и т.н.

Абе то където самолет там и игла. Приличат си.

 

@gado кое да се сетя? Я дай пример за пътнически Еърбъс А320-200 паднал в гора, които не са го намерили?

 

Ти някога досег с радари имал ли си? Ама честно!

Изключваме различните блокбастъри в които фащат обект на радара и вдяват ракета в задника на комара, кацнал върху него.... Наясно ли си, че за да се знае относително точно положението на обект в пространството, той трябва да бъде воден от поне три радара и един висотомер, едновременно при това! Да оставим настрана, че тези няколко радара и висотомер трябва да работят в мрежа, което по принцип правят и военните, но дори и за тях не винаги е възможно. Сателити викаш... А да си се замислял случайно, че за да се направи сателитна снимка, то сателитът трябва да се позиционира над точното място? Така, като те чета, едва ли....

Мързи ме да ровя в момента из жужъла, ама се сещам за поне два случая на паднали самолети над амазонската джунгла и за един в Андите. Ако ти се занимава, потърси.

 

П.п. И да... Всъщност в океанските катастрофи в открити води, отломки останали достатъчно дълго време на повърхността има единствено в редки случаи.

exabyte, опитай някой път да не се заяждаш.

 

Иначе за мен най-необяснимото нещо, подобно на Гадин е именно старееенето. Как така организъм, в който всяка клетка се възстановява, започва след определено време да показва дефекти в регенерацията?

То стареенето е (тоест репликирането на дефекти в ДНК) е поради друга причина. Та клетките могат и да се възстановяват (повечето), но не го правят със същата ДНК с която са били в началото. Факт е, че единствените неподлежащи на стареене клетки в човешкото тяло са туморните.

Link to comment
Share on other sites

exabyte, опитай някой път да не се заяждаш.

 

Иначе за мен най-необяснимото нещо, подобно на Гадин е именно старееенето. Как така организъм, в който всяка клетка се възстановява, започва след определено време да показва дефекти в регенерацията?

 

Кое по точно в поста ми беше заяждане ? :) След като @gado пише в темата колкото да търка клавиатурата, как да отговоря?

Може би @gado е прав. Нито знам с какви радари разполага тая нискотарифна компания, нито какви са и механиците.

 

П.С. Абе то и стареенето има логично обяснение, зелени няма, самолетите е ясно защо липсват и не ги намират и т.н. Предлагам темата за ключ! ;)

Link to comment
Share on other sites

Нито знам с какви радари разполага тая нискотарифна компания, нито какви са и механиците.

Млади момко, когато полет 447 на Air France се разби в Атлантическия океан през 2009-та се знаеше отлично мястото на падане на самолета, защото буквално няколко дни след падането бяха извадени отломки (мисля от опашката) плюс две тела от загиналите. Обаче въпреки това, черните кутии бяха намерени чак след две години. Сега си представи същото нещо, но с район на падането с размера на Австралия.

 

Иначе за мен най-необяснимото нещо, подобно на Гадин е именно старееенето. Как така организъм, в който всяка клетка се възстановява, започва след определено време да показва дефекти в регенерацията?

Теориите сигурно не са една и две, но мисля в почти всички участва тезата, че репликацията на ДНК в клетките с времето се прецаква по някакъв начин, което води до въпросните изменения, т.е. стареене и умиране в крайна сметка.
Link to comment
Share on other sites

Кое по точно в поста ми беше заяждане ? :) След като @gado пише в темата колкото да търка клавиатурата, как да отговоря?

Може би @gado е прав. Нито знам с какви радари разполага тая нискотарифна компания, нито какви са и механиците.

 

П.С. Абе то и стареенето има логично обяснение, зелени няма, самолетите е ясно защо липсват и не ги намират и т.н. Предлагам темата за ключ! ;)

Сорка, баце... Явно не си от читателите.

Колкото до самолетите и радарите, вервай, имам някаква идея какво точно пиша, по простата причина, че съм водил (къде частично, къде не) маса въздушни цели с трима щурмани, два планшета, два щаба, гранични и прочее паплач на главата. Таа... би трябвало да си имам поне бегла представа от това, дето ти го пиша тука... :)) Та така, верно само си търкам клавиатурата, щот, пак казвам, явно не си от четящите.

Link to comment
Share on other sites

Оказа се, че съм бил прав за стареенето на клетките. Причината е банална - натрупването на информационни грешки при репликацията на ДНК. Всеки път, когато молекулата на ДНК се репликира, копието съдържа някакъв минимален процент грешка, която обаче с времето се натрупва и така в крайна сметка нещата се скапват в обозримо бъдеще. Това го чух току-що съвсем случайно, слушайки една лекция на популярния физик д-р Мичио Каку.

Всъщност оказва се, че има немалко представители на животинския вид, които, хм, имат вградена система за корекция на въпросните грешки при репликацията на ДНК и са на практика "безсмъртни", в смисъл могат да живеят адски много години в идеална среда (без врагове, глад, болести и прочие). Такива например са омарите, костенурките, крокодилите, доста видове мекотели - някои морски гъби могат да преживеят десетки хиляди години, май измерения рекорд е 15 хиляди години. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...