Jump to content
BulForum.com

Необяснимото?!


Deftur

Recommended Posts

  • Replies 444
  • Created
  • Last Reply

Хайде още една загадка от нашите земи - златното съкровище от с. Дъбене. Най-малките негови елементи са от порядъка на 1,5мм и дори под обикновен микроскоп не се вижда как са запоени.

Link to comment
Share on other sites

Хайде още една загадка от нашите земи - златното съкровище от с. Дъбене. Най-малките негови елементи са от порядъка на 1,5мм и дори под обикновен микроскоп не се вижда как са запоени.

Може би така?

Link to comment
Share on other sites

Тогава защо на симпозиум от 2014-та все още се твърдеше, че не знаят кайк са направени?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Искам малко да изместя темата... Защото мисля, че обхваща и други части.

Като например вярвате ли в някакви невидими "закони". 

Дали има такова нещо като карма? Правенето на добрини, може ли да ти върне доброто? Вярвате ли в късмета и мислите ли, че можеш да го засилиш? :)

И всякакви неща от този вид. Мисля, че всеки може да сподели опит...

Link to comment
Share on other sites

За мен лично късмет не съществува. Това, което наричаме "късмет", според мен си е закономерност, която просто не сме разбрали още. Случайност по същата логика според мен не съществува. И да, вярвам в кармата. За мен лично има още много закони, които човечеството не е разбрало или разкрило. Струва ми се, че около гравитационните сили има много неразбрани тайни.

Link to comment
Share on other sites

Прочетох "Не пипай тази книга" на Ян Ван Хелзинг и там много добре беше обяснен закона за кармата и привличането. Книгата и автора са много спорни, но аз приемам нещата както той ги е написал, защото винаги съм мислил по неговия начин и това ми е носило само позитиви и успех в живота. Ако решиш хвърли и един поглед, има я в читанка.

Link to comment
Share on other sites

Прочетох "Не пипай тази книга" на Ян Ван Хелзинг и там много добре беше обяснен закона за кармата и привличането. Книгата и автора са много спорни, но аз приемам нещата както той ги е написал, защото винаги съм мислил по неговия начин и това ми е носило само позитиви и успех в живота. Ако решиш хвърли и един поглед, има я в читанка.

Има доста глупости в тази книга, но и доста истини според мен. Специално на тема религия съм изцяло съгласен с него.
Link to comment
Share on other sites

Въпрос относно кармата. До колкото съм запознат с идеята(може и да бъркам) ако правиш добро, ще получиш добро. Ако правиш лошо получаваш лошо. Обаче изниква въпроса - ако получаваш лошо заради лоша карма, този дето ти прави лошото, той наказва ли се с лоша карма, понеже е "раздал правосъдие" така да се каже? Защото ако прави лошо на друг, който го е заслужил тогава и той ли ще страда или не? Какво казват по този въпрос?

Link to comment
Share on other sites

Ако се водим от нещата тук, следва че лошото си е лошо само по себе си, независимо на кой си го направил.

http://www.beu.bg/%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D0%B4%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B0%D1%85%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%B5-%D0%BB%D0%BE%D1%88%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%BC%D0%B0-news8957.html

 

 

Иначе според мен могат да се категоризират 2 типа хора, които са крайни противоположности.

Нещо точно в стил Ангели и Демони :D ...просто за по-нагледно, не в библейски смисъл.

 

Например:

Единият тип успяват да просперират като мислят позитивно, правят добри неща, държат се добре, колкото повече ГИ прецакват и т.н.

А другият е коренната противоположност - те мислят винаги негативите, държат се по-войнствено и грубо, гледат ДА прецакат, който могат и т.н.

 

И когато някой от тези 2 типа се отдалечи от "модела" си на поведение, той търпи загуби, неуспехи и т.н. 

Човек може да търпи и метаморфоза между 2та типа.

Ето една таблица със седемте смъртни гряха приравнена към типовете.

1-ви тип                   2-ри тип

похот                       целомъдрие 

лакомия                    лишение  

алчност                     щедрост  

леност                       трудолюбие  

гняв                            търпение   

завистничество         добродушие

горделивост               смиреност

 

 

Въпросът най-вече е какви са силите на съзнанието ни и дали изобщо ги има.

Новина от последния ден http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1322192

Link to comment
Share on other sites

Ако се водим от нещата тук, следва че лошото си е лошо само по себе си, независимо на кой си го направил.

http://www.beu.bg/как-да-премахнете-лошата-карма-news8957.html

Ами тогава, ако някой направи лошо, след него всички решат, че искат добра карма и никой не му направи нищо гадно, то как ще бъде наказан, като няма от къде? Нещо не е както трябяа. Нужна е повече информация.
Link to comment
Share on other sites

Ами тогава, ако някой направи лошо, след него всички решат, че искат добра карма и никой не му направи нищо гадно, то как ще бъде наказан, като няма от къде? Нещо не е както трябяа. Нужна е повече информация.

http://www.diamondway.bg/bg/faq/buddhist-terminology/what-karma-is.html 

Link to comment
Share on other sites

Е, тогава е друго. Щом не е нужно някой конкретно да раздаде правосъдието :). Да речем нещо като при мен - обожавам котки, но станах алергичен. И сега ми е гадно. Сигурно в предишен живот съм ги мъчил и сега ми е гадно, че не мога да си имам котка. Примерно :)

Link to comment
Share on other sites

Един вид си те факат калинките...  Ама то така... Ако някой или нещо остане не нафакано, калинките имат грижата.

Относно кармата.

Що не си зададете въпроса - Аджеба що, най-големите фанатици на това нещо се стремят да останат в латентен покой? Един вид, всяко действие си има равно по сила противодействие. А доброто за един е зло за друг, така че такова нещо като трупане на добра карма... няма! В края на краищата, идеята на цялото това нещо е не да добруваш в някой живот (чрез изкупуване на "грехове" с добри дела), а изобщо да спреш да се прераждаш ;)

Та в този ред на мисли, спрете да ровите по разни врачковски сайтове, ами попрочетете малко къв и кой е бил Сидхартха и каква е идеята на будисткото учение (понеже това според самия Сидхартха, не е религия).

Link to comment
Share on other sites

Да ти каа чесно, предпочитам скандинавските поверия, там поне мое да къркаш и да се бъхтиш на воля...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...