Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се изфукам с.....


Recommended Posts

Oshte edin :pirate

Ако пътищата бяха достатъчно широки и равни.. и ако не се раздаваха шофьорски книжки на куцо и сакато... съм съгласен.

 

Работата е там че в настоящия момент няма подходящи условия за шофиране с висока скорост в България - дори и на автомагистралата. Дори и малките неравности по асфалта намалят сцеплението на гумите (тъй като те за части от секундата се отделят от него поради вибрациите) при висока скорост - резултата: колкото и да ти е хубав и поддържан автомобила - стабилността му намалява драстично при такива несъобразени спрямо настилката скорости.

 

И ако някой от вас е решил да се прави на мъж пред путките които вози, нека се сети че останалите участници в движението изобщо не искат да стават част от евентуално ПТП причинено от тъпоумието на определени еденици.. т.нар. - джигити.

 

Лично аз предпочитам да се забавя с 10 минути .. да карам спокойно и да изслушам още някое друго drum and bass парче примерно и честно казано изобщо не ме интересува дали ще си трошите главите или не.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Специално този път Пловдив-Карлово има доста дупки. Пробвай някой път да караш с над 130км/ч и ще видиш, че дупките не се усещат. Просто колата няма време да влезне в тях. Освен това става по стабилна, защото се притиска по силно към пътя. Не говоря за завой, а за движение направо. И не става дума за това да спечелиш 10мин. Примерно като ходя към София по магистралата си пускам автопилота на 130км/ч, не карам с повече. Случва се понякога да бързаш или да си изнервен и т.н. Мен лично много не нервят разни смотаняци с бракми, които се движат бавно все едно че тоя път за тях е строен. Като нямат бърза работа да си хващат автобуса.

Edited by ROBIN
Link to comment
Share on other sites

хмм аз с кво да ви се похваля ? Ами вземах си изпита (листовките) , и сега на 25 ми е кормуването , да се надяваме че и него ще взема иии искам да ми стискате палци :)

Link to comment
Share on other sites

Специално този път Пловдив-Карлово има доста дупки. Пробвай някой път да караш с над 130км/ч и ще видиш, че дупките не се усещат. Просто колата няма време да влезне в тях. Освен това става по стабилна, защото се притиска по силно към пътя. Не говоря за завой, а за движение направо. И не става дума за това да спечелиш 10мин. Примерно като ходя към София по магистралата си пускам автопилота на 130км/ч, не карам с повече. Случва се понякога да бързаш или да си изнервен и т.н. Мен лично много не нервят разни смотаняци с бракми, които се движат бавно все едно че тоя път за тях е строен. Като нямат бърза работа да си хващат автобуса.

 

Ти пък уби всички принципи на аеродинамиката.Напрао ще падна от смях.Ако колите при по висока скорст ставаха много по-стабилни що "тъпаците" от Формула 1 слагат спойлери?Сигурно щото искат колите да летят?Или пък някой като тунингова кола слага антикрила маски и оправя пода само за гъзария :D

 

Мен пък лично ме изнервят някви смотаняци дето правят хиляди рискове за да се движат с скорост 100+ да ме изпреварват 5 пъти защото я по пътя видяли чешмичка,я някой продава грозде я нещо друго и в крайна сметка аз дето карам 90 100 стигам по същото време!

 

Също като твойто мога да кажа и който много бърза да си хваща самолета нали така?

 

Иначе искам да се изфукам за сега Джозо : ТУ - 2:0 :D

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Странна теория, РОБИН. Да разбирам ли, че според теб с 250 в час си по-стабилен, отколкото с 80? :blink:

 

afx, нещо не схванах защо цитираш моя пост... :D

Edited by NEFARIOUS
Link to comment
Share on other sites

Мен лично много не нервят разни смотаняци с бракми, които се движат бавно все едно че тоя път за тях е строен. Като нямат бърза работа да си хващат автобуса.

Брей,брей...много си важен! :lol: :lol:

jozo ти го каза.

Link to comment
Share on other sites

Най весело е да се подиграваме нали? :) Но явно нямате опит. Преди време пътувах с един приятел с Голф 2 по магистралата. Тъй като му бяха заминали задните амортисьори колата се клатеше постоянно нагоре-надолу. Поради тази причина карахме с 80-90 за да не стане някоя беля. Един от возещите се обаче каза, че ако караме с по висока скорост, перимерно 130, колата няма да се клати толкова и ще е по стабилна. Всички му се изсмяхме! Но решихме да пробваме и наистина беше така. Просто въздушната струя притиска колата към земята и затова е по стабилна. Това имах предвид в предишния ми пост. И разбира се че не става въпрос за 250км/ч. А колкото до това кой бил важен - гледай себе си.

Edited by ROBIN
Link to comment
Share on other sites

Най весело е да се подиграваме нали? :) Но явно нямате опит. Преди време пътувах с един приятел с Голф 2 по магистралата. Тъй като му бяха заминали задните амортисьори колата се клатеше постоянно нагоре-надолу. Поради тази причина карахме с 80-90 за да не стане някоя беля. Един от возещите се обаче каза, че ако караме с по висока скорост, перимерно 130, колата няма да се клати толкова и ще е по стабилна. Всички му се изсмяхме! Но решихме да пробваме и наистина беше така. Просто въздушната струя притиска колата към земята и затова е по стабилна. Това имах предвид в предишния ми пост. И разбира се че не става въпрос за 250км/ч. А колкото до това кой бил важен - гледай себе си.

абе ти ми падни на некое кръстовище такъв скоростно аеродинамичен пък щи обясня аз с лоста ква сила се прилага на капака и тавана на колата :D . ако много настояваш и върху тебе ще демонстрирам.

 

амортисьорите на колата служат за обиране на малките неравности. като се износят, престават да служат като затихватели на механичните вибрации и при определени обстоятелства могат да станат дори усилватели. затова и колата "подскача" от по-големите неравности и продължава да се клатушка известно време след това. като се засилиш и увеличиш притискащата сила върху колата се неутрализира ефекта само на по-малките неравности. при първото по сериозно препятствие колата ще се надигне достатъчно, че да я поеме отдолу въздушната струя и да я обърне (същото но малко преувеличено се вижда при катастрофите в DTM или GT сериите - колите литват, ако загубят за миг сцепление) едно претъркалване при високи скорости си е доста фатално. ама ти си решавай. прави се на много учен и карай бързо със скапани амортисьори........

Link to comment
Share on other sites

Jozo, и ти май не си много светнат по тия въпроси. Това дали колата ще полети или ще се прилепи повече към пътя зависи изцяло от конструкцията й! Оттук нататък високата скорост само засилва този ефект! Но всички модерни коли се конструират като едно голямо крило, което при висока скорост наистина се притиска към пътя, така че човека си е напълно прав.

Link to comment
Share on other sites

Ти пък уби всички принципи на аеродинамиката.Напрао ще падна от смях.Ако колите при по висока скорст ставаха много по-стабилни що "тъпаците" от Формула 1 слагат спойлери?Сигурно щото искат колите да летят?Или пък някой като тунингова кола слага антикрила маски и оправя пода само за гъзария :D

 

Мен пък лично ме изнервят някви смотаняци дето правят хиляди рискове за да се движат с скорост 100+ да ме изпреварват 5 пъти защото я по пътя видяли чешмичка,я някой продава грозде я нещо друго и в крайна сметка аз дето карам 90 100 стигам по същото време!

 

Също като твойто мога да кажа и който много бърза да си хваща самолета нали така?

 

Иначе искам да се изфукам за сега Джозо : ТУ - 2:0 :D

Ти пък уби вси принципи на логиката :lol:. Спомням си как преди време пак беше споменал за случай в който някакъв те изправарил няколко пъти понеже спирал да си пазарува и накрая сте стигнали по същотот време. Ами случайно да съобрази, че и ти ако спреш колкото него ще стигнеш доста по - бавно? Не сравняваш правилно. Ами ако ти беше спрял няколко пъти и едновременно се движиш по - бавно :unsure:.

Link to comment
Share on other sites

Jozo, и ти май не си много светнат по тия въпроси. Това дали колата ще полети или ще се прилепи повече към пътя зависи изцяло от конструкцията й! Оттук нататък високата скорост само засилва този ефект! Но всички модерни коли се конструират като едно голямо крило, което при висока скорост наистина се притиска към пътя, така че човека си е напълно прав.

 

Да и ти си прав но Голф 2 за който споменаха не ми изглежда с особенна конструкция като по-новите които са клинообразни един вид.Това си е типичния немски Москвич.Иначе наистина новите ги конструират във вид на крило но при по-големи скорости пак са необходими допълнителни екстри ;)

 

Ти пък уби вси принципи на логиката :lol:. Спомням си как преди време пак беше споменал за случай в който някакъв те изправарил няколко пъти понеже спирал да си пазарува и накрая сте стигнали по същотот време. Ами случайно да съобрази, че и ти ако спреш колкото него ще стигнеш доста по - бавно? Не сравняваш правилно. Ами ако ти беше спрял няколко пъти и едновременно се движиш по - бавно :unsure:.

 

Аз разказах същото но по различен начин.Просто гледам каква е реалноста защото аз спирам единствено ако има зор за тоалетна или вода на някой от пасажерите и продължавам.Тея които ме изпрварват по 5 пъти си стигат пак по същото време но ме бъркат и мен защото трябва да им правя път иначе ще стане огромно ПТП ако аз не натисна спирачка за да се напъхат.А аз ако се движа по-бавно и спирам да си пазарувам ще си направя сметката да тръгна по-рано за да стигна навреме а не да тръгна късно и да се мъча да наваксвам и пак да закъснея за където съм тръгнал или изобщо да не стигна да не дава господ!

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Днес разбрах че са ме хванали да крада интернет от ГиГаБит и съм страшно горд със себе си довечера пък ще изкоча с нов суич от същата фирма като промоция за неудобството което са ми причинили :)

Link to comment
Share on other sites

Jozo, и ти май не си много светнат по тия въпроси. Това дали колата ще полети или ще се прилепи повече към пътя зависи изцяло от конструкцията й! Оттук нататък високата скорост само засилва този ефект! Но всички модерни коли се конструират като едно голямо крило, което при висока скорост наистина се притиска към пътя, така че човека си е напълно прав.

 

 

Или какъв е извода,карайте мноого бързо,за да сте стабилни на пътя :D,а в цифри както каза basten,цитирайки преждеговорещите с не по-малко от 130км/ч ;)

Edited by kenian
Link to comment
Share on other sites

Подкарах от раз само за 10 минути FTP server на OBSD, а още по-хубавото е, че и настройките в PF са както трябва. :D Днес ще пробвам да наглася и portsentry, ако ми остане време.

Edited by kamen
Link to comment
Share on other sites

Тая по математика заради 1 задача от 8 ме върна за утре, не писа нищо в книжката и утре ще иска пак 8те задачи! Нямам коментар.

 

Бих ти казах че още нищо не си видял :devil Свиквай се пак учиш в ТУ.

 

Аз кво да се похваля Джозо : ТУ - 3:0 класически резултат за сега с тенденция да става 4:0 :)

 

Ох ама тоя по ТЕ Н.Георгиев как се заяжда само не е истина :angry1

Link to comment
Share on other sites

Бих ти казах че още нищо не си видял :devil Свиквай се пак учиш в ТУ.

 

Аз кво да се похваля Джозо : ТУ - 3:0 класически резултат за сега с тенденция да става 4:0 :)

 

Ох ама тоя по ТЕ Н.Георгиев как се заяжда само не е истина :angry1

 

Ей вундер киндееее :woot . Помогни с ВМ4 че къртя кочина и извозвзам ......... Тва е адската олигария.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...