Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се изфукам с.....


Recommended Posts

Системата, Слакър, е тъпа и малоумна и опорочава иначе логичната й цел! ТОЧКА! Простият факт, че всички родители наред са пропищяли и се чудят какви магии да правят, включително се правят фиктивни договори за наем, че да се смени адрес и прочее други десетки работи, които на копченатискач, дето веднъж влезнал някъде без да се бори няма да обяснявам. Системата няма да ти я разяснявам - ти си този, който хабер си няма от дебилщините в нея! И не - далеч не само за мен, а за хиляди други хора. Край. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Брех, как пък нито един родител който познавам и от градината и от училището на щерката, нито съседи, нито от другите групи и класове е имал никакви проблеми?!?! Баси чудото. И това хора всякакви, нищо специално в никой от нас.

Единствения който познавам да е правил нещо с фиктивен наем е колежка, която е от Царацово и искаше да си кара детето в градина в Пловдив, а не тази в селото.

"Магиите" ги правят такива, където се натискат за конкретни градини - било защото им е до работата или защото чули от бг-мама, че там е добре, защото иначе системата ще ги ореже и с право. Защото тия фиктивните взимат местата на деца, които живеят по места и техните родители ще ходят на майната си от жилището им 4 години сутрин и вечер да си карат детето.

И не съм влезнал веднъж, а 3 пъти до тук. Скоро 4-ри.

Добре, че вкараха и точки за повече време на адреса и тия с фиктивните местоживеения ги режат за сметка на редовните. Такива с неверни адреси даже съм ЗА да ги глобяват. Редовно идват писма в блока, за хора, които не живеят в него.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mIRCata said:

Брех, как пък нито един родител който познавам и от градината и от училището на щерката, нито съседи, нито от другите групи и класове е имал никакви проблеми?!?! Баси чудото. И това хора всякакви, нищо специално в никой от нас.

Единствения който познавам да е правил нещо с фиктивен наем е колежка, която е от Царацово и искаше да си кара детето в градина в Пловдив, а не тази в селото.

"Магиите" ги правят такива, където се натискат за конкретни градини - било защото им е до работата или защото чули от бг-мама, че там е добре, защото иначе системата ще ги ореже и с право. Защото тия фиктивните взимат местата на деца, които живеят по места и техните родители ще ходят на майната си от жилището им 4 години сутрин и вечер да си карат детето.

И не съм влезнал веднъж, а 3 пъти до тук. Скоро 4-ри.

Добре, че вкараха и точки за повече време на адреса и тия с фиктивните местоживеения ги режат за сметка на редовните. Такива с неверни адреси даже съм ЗА да ги глобяват. Редовно идват писма в блока, за хора, които не живеят в него.


Естествено, че шмекерите трябва дас е преследват и наказват. Интересно пък как тук всички родители в квартала и де що хора познавам с по две деца също имаха много проблеми. 
При определянето на тия точки в системата има такива тъпотии, че няма накъде. Между другото една от тях е адресната регистрация. Ето например аз съм в с обственото си жилище от 1998г., айде да го турим 2000, че две години ремонти бяха или вече над 22 години. Но нито моята, ни то на жена ми адресните регистрации не са на този адрес. Ко праим? Губя точки заради малоумие. Ами ела и виж къде живее детето, аланколу! Ако не на първата, ела на втората година, ако трябва дай ми да подпиша декларация под съдебна отговорност! Социаялните на запад виждал ли си как обикалят като хуни? Аз си имам съображения да не променям регистрацията си, жена ми също, нотариалният ми акт не го бръснат за слива. Откъде накъде трябва да го правя заради една детска градина!?!?! Защо ще ми извива някой ръцете? Идвате на място - виждате къде живеем РЕАЛНО. Затова и минаха сума ти номера с фиктивни наеми! Никой нищо не отива да види РЕАЛНО как изглежда. И това само по тая точка! Отделно месторабота - отново дебилщини, бонус точки за некви глупости и т.н. и т.н. и т.н. Казах ти анализи няма да правя, па и виж в коя тема сме! 

Link to comment
Share on other sites

С две думи, държиш се като изключение, но настояваш да те възприемат като всички?

Не сте ли вписани в Домовата книга?

  

14 minutes ago, RaptoR said:

Идвате на място - виждате къде живеем РЕАЛНО.

Как идването на място ще установи откога живееш на този адрес?

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, plameni said:

С две думи, държиш се като изключение, но настояваш да те възприемат като всички?

Не сте ли вписани в Домовата книга?

  

Как идването на място ще установи откога живееш на този адрес?


Аз съм домоуправителя от 13 години. Дали не съм вписан?  И не - никакво изключение не съм. Ти да си въобразяваш, че всички в света живеят на адреса от личната си карта? 
Как ли? Ами много просто! Едно, че е видно, второ, има свидетели, трето - има ДОКУМЕНТИ, начело с нотариалния акт... Едни такива елементарни неща. Пак повтарям - вижте в коя тема сме. Няма нужда от повече анализи. Както казах тая система е поредната много хубава осрана идея. И съответно разни чукундури допълнително я опорочиха. Аз в такива схеми категорично съм отказал да участвам към момента - на такова ниво не си струва просто. Но ако опре до нещо сериозно ще играят пари. Както е между другото по цял свят - искаш елитно учебно заведение - плащаш за елитно учебно заведение. Детската градина не ми е приоритет, макар да не е съвсем без значение. Но аз мога спокойно да си позволя жена ми да не работи и да се посвети само на децата. Даже настоявах за това. Колко нормални българи могат да си го позволят? 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, RaptoR said:

Колко нормални българи могат да си го позволят? 

 

Огромната част от тези, които не могат да си го позволят, всъщност живеят на регистрирания настоящ адрес.

Правилата се създават, така че обхващат по-голямата част от хората.

Ти имаш съображения. Ти не спазваш чл. 94 от Закона за гражданската регистрация, а желаеш и очакваш да ти измислят критерии и процедури, така че и ти да се възползваш.

Как си представяш допълнителното ангажиране на служители да обикалят и проверяват, както и обработката на тази допълнителна информация за всички като теб?

 

 

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, RaptoR said:

Ето например аз съм в с обственото си жилище от 1998г., айде да го турим 2000, че две години ремонти бяха или вече над 22 години. Но нито моята, ни то на жена ми адресните регистрации не са на този адрес. Ко праим?

Къде се оказа разковничето на проблема. Ти не си се регистрирал, а после защо нямало място. Не им е работа на хората да обикалят по адреси да търсят кой точно живее там. Твоя работа е да си смениш адресната регистрация. Като не искаш да го правиш, си търпиш последствията от това и толкова.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, netrootbg said:

Къде се оказа разковничето на проблема. Ти не си се регистрирал, а после защо нямало място. Не им е работа на хората да обикалят по адреси да търсят кой точно живее там. Твоя работа е да си смениш адресната регистрация. Като не искаш да го правиш, си търпиш последствията от това и толкова.


Пак безсмислици. Не, не ми е работа да си сменям регистрацията по никакъв начин. Нито пък това може да причина, която да ме ИЗНУДВА да си сменям регистрацията. Глупости на квадрати както винаги. 
Вече споменах, че далеч не само тук са говната, при работното място също ги има изсрани и миризливи. Но спирам тоя безсмислен спам, че и латерните без деца се появиха да ми казват на мен с две такива кое и как в училишще и детската градина... 

Виктор да е жив и здрав, че се е уредил и верно да почерпи. 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:

Ето например аз съм в собственото си жилище от 1998г., айде да го турим 2000, че две години ремонти бяха или вече над 22 години.

 

12 minutes ago, RaptoR said:

Пак безсмислици. Не, не ми е работа да си сменям регистрацията по никакъв начин. Нито пък това може да причина, която да ме ИЗНУДВА да си сменям регистрацията.

 

Изнудва (задължава) те Законът :lol:

 

Quote

ЗАКОН ЗА ГРАЖДАНСКАТА РЕГИСТРАЦИЯ

Чл. 94. Настоящ адрес е адресът, на който лицето живее.
(2) Всяко лице има само един настоящ адрес.

 

Преходни и Заключителни разпоредби:

§ 12. 
(19) Всеки български гражданин, снабден с документ за самоличност, при промяна на адреса си е длъжен да се регистрира адресно в срок до 30 дни от момента на пристигането.
(22) Граждани, които ползват собствена жилищна площ (вила, къща и др.) за повече от 30 дни извън района на селищната система по местожителството им, са длъжни да се регистрират адресно.

 

Link to comment
Share on other sites

Без коментар относно тая тъпотия, особено 22... Поредният малоумен и кретенично дебилистичен текст. Без коментар... Едва ли и 10% от населението спазва това малоумие. 
Това скодоумие е сигурно от 80-те години и назад.... 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

“Някой”. Единият от основните участници е модератор.

 

А това с градините и адресните регистрации ми напомня на дискусията за радар детекторите.

Link to comment
Share on other sites

Ем да де тъпотии са. Защото не ти изнася. Пък аз като съм си редовен децата влизат от първия път. Бисера където да идвали да гледат къде живеел някой си, че имало свидетели и не знам си какво е веднъж. Колко чиновника ще трябват, че да обиколят адресите на няколкостотин или хиляда деца лятото, че да издирват свидетели, домоуправители и в какво време на деня, че да прави системата класиране....,

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, mIRCata said:

Ем да де тъпотии са. Защото не ти изнася. Пък аз като съм си редовен децата влизат от първия път. Бисера където да идвали да гледат къде живеел някой си, че имало свидетели и не знам си какво е веднъж. Колко чиновника ще трябват, че да обиколят адресите на няколкостотин или хиляда деца лятото, че да издирват свидетели, домоуправители и в какво време на деня, че да прави системата класиране....,


Миро, да взема ли да ти обяснявам колко точно малоумно е това с адресната регистрация или сам ще се сетиш. Това че ти стоиш и пърдиш на един стол в един апартамент 365/24/7 не е релевантно за населението. Ок, "редовен" си, няма грижи. това не прави другите нередовни. Хайде да помислим сега - безбройните строителни работници, армията сезонни работници и прочее, които са болшинството работещи в тая държава по колко точно адресни регистрации трябва да си правят годишно? Светва ли ти лампата? 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, RaptoR said:

Това скодоумие е сигурно от 80-те години и назад.... 

 

По спомени, по онова време срокът беше доста по-малко от 30-те дена сега. 

Нали не си мислиш, че само в България има такива изисквания? 

В крайна сметка "Секи сам си преценя", дали да спазва определен закон или не, но това си има съответните последствия.

Заради това, че 20 години не спазвате законово задължение, не очаквай съчувствие, че по някакъв начин семейството ти е "санкционирано".

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, plameni said:

Заради това, че 20 години не спазвате законово задължение, не очаквай съчувствие, че по някакъв начин семейството ти е "санкционирано".


Къде, кога и как ме видя да очаквам съчувствие при положение, че просто отразявам дебилизмите на системата? И това с адреса пети път повтарям е само една част, що не вземеш да видиш каква "желязна логика" има на тема работно място на родител? Което пък от своя страна е вързано с пъпната връв на детето, нЪли? Вие верно ли не знаете, че живеете в бананова република? 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

Баси и спора дето се заформи, и то за какво, борбата да си запишеш детето в детска градина, където една леля ще “гледа” 20 деца, детето ще боледува в идеалния случай през седмица, и ще бъде хранено с възможно най-евтината налична храна, която отговаря на изискванията. 

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, XMD said:

Баси и спора дето се заформи, и то за какво, борбата да си запишеш детето в детска градина, където една леля ще “гледа” 20 деца, детето ще боледува в идеалния случай през седмица, и ще бъде хранено с възможно най-евтината налична храна, която отговаря на изискванията. 


Не е точно така, прекалено обобщаваш проблема, а и вече сме в различни времена. От градина до градина има огромни разлики. 

Link to comment
Share on other sites

Вярно е, че законът за гражданската регистрация е смешка, особено в частта за настоящ адрес. Наистина може да се разминеш с яслите и детските градини заради него, но да те глобят, че не си се регистрирал адресно за 30 дни е абсурд, според мен. На "кварталния", като реши да ми прави проблеми му обяснявам, че живея седмица в София, седмица в Бургас и не виждам проблем, че съм регистриран в Пловдив. Ако иска да ме следи, но шефа едва ли ще е доволен.

Link to comment
Share on other sites

'начи тъпите немци или германци изискват да го направиш до две седмици след установяване на адреса, ама нашите 30 дни са смешка и абсурд...

Ама я опитай да кажеш на Гюнтер-кварталния, че законът им е тъп и ти ще си прецениш дали да го спазваш, щото си имаш съображения.

Link to comment
Share on other sites

Оооок, ок. От утре почвам на всеки 30 дни, 1 да ми е извън София. Ще спазя закона и разликата ще е колосална със сега, когато нямам и 1 ден извън нея.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, RaptoR said:


Не е точно така, прекалено обобщаваш проблема, а и вече сме в различни времена. От градина до градина има огромни разлики. 

Обобщавам го, защото на хората им е ангажирано вниманието в борбата за места. 4 години съм бил във фирма изпълняваща обществени  поръчки за доставка на храни за детски градини, ясли, ЦНСТ и домашни патронажи за Пловдив, Стара Загора, Нова Загора и други дребни общини. Няма да говоря какво и как се се доставя като суровина.  
Та в тоя ред на мисли, разлика от градина до градина няма, евентуално в някоя да има някой от персонала, който наистина работи по призвание. Частните градини са една идея по-добре, но и те си имат много трески за дялане.
 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, RaptoR said:

Хайде да помислим сега - безбройните строителни работници, армията сезонни работници

Ще правят по колкото е нужно. Точно пък те най-вече трябва да се гледат. Щото ще вземе място за друго дете, а след месец ще си бие камшика за морето, после от там ще си бие камшика за планината и ще влачи детето с него си. И хем мястото заето, хем детето няма и да помирише градината. И друго дете увисва. И като се случат 3 4 такива в групата, а по твойте думи повече, защото били билшинство,  градината празна, а една камара работещи и живеещи в града не ползват градските градини или се гърчат всеки ден из трафика да ходят някъде си, докато градината до тях е пълна с "мъртви души". Тая лампа светна ли ти?

 

 

4 hours ago, RaptoR said:

що не вземеш да видиш каква "желязна логика" има на тема работно място на родител?

И каква е? Освен, че искат да знаят дали работиш или не. И просто се интересуват къде. Но мястото няма значение за точките.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...