Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Ти сигурно никога не си чувал за похвата на риторичните и очевидни отговори в изграждането на антитеза.

 

Нека съм ти крив.А за кой пост искаш пояснение?1-вия или втория?Кажи...ще ти нахвърлям 1-вия.

 

Африка и Индия ги превзеха с пушки (Азия малко по-различно, само Корея отявлено), не стана много добре...изтеглиха се и се започна така популярни и днес икономически подход.Не пращаш хора, загубите на капитали са по-малки...маскираш всичко като "програми заразвитие и подпомагане", и заеми и получаваш "развиващи" се икономики обречени да обслужват до живот външни дългове.

Подчертаваш, че въпреки доброто ти желание образованието да получи приоритет първо трябва да им изкопаеш въглищата, петрола, ТВОИ фирми да им построят жилища, да направиш и ферми за добитък и зеленчуци (разбира се за износ), пък образованието и медицинския сектор...те ще получат внимание като ти заработи собствената икономика.

 

В общи линии това, не ми се пише по-дълго.Даже въобще.

 

_______________________

 

Curunir-е сега ще ни надушат, че и двамата сме завършили ЕГ (по различно време) и ще ни обвинят в конспирация, недей...

Link to comment
Share on other sites

Може би, ако човек не е отчайващо прост, би го разбрал. >.>

 

И това го казва, човек който практикува "професия", която е доказано, че убива мозъчни клетки. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ти сигурно никога не си чувал за похвата на риторичните и очевидни отговори в изграждането на антитеза.

 

Тук се изсмях, ама си прав все пак :Д.

 

Само дето не отчитате факта, че ако не бяха европейците, сега в Африка все разменната единица щеше да е добитък, племенната полиция щеше да е въоръжена с лъкове, а негрите щяха по цял ден да щъкат след кравите, да си мият главите под уриниращите крави, за да им стане косата оранжева ( това харабия е така ), щяха да продължат да си слагат чинии и кокали в джуките и общо взето щяха да си живеят както се живее в първобитно-общинния строй.

От една страна е хубаво, че европейците са им дали поне минимален тласък напред, но от друга страна този тласък се оказва достатъчен за да може дивакът да осъзнае, че в Европа ще му е по-добре и идва тук, като се опитва да си налага аборигенските маниери и начини на мислене. Та тея хора си обрязват жените ве, хора! Знаете ли какво е това? Хващат ги на 6-7, режат им малките срамни устни и клиторите, понякога дори част от големите. Естествено това не се прави в някоя ултрамодерна японска болница, а в кирпичена колиба в 3 през нощта, като операцията я извършва селският знахар/шаман.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Нека да позная .... едно време момчетата в училище не са ти обръщали внимание и заради това си решила да се посветиш на ЕКОлогията...... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

В техните си държави е интересен термин :) Дори и да пропуснем факта, че циганите си нямат тяхна държава (както до не много отдавна и евреите), се сещам, например, че вероятно по същия начин мислят и за... да кажем Godfather, който също не живее в родната си страна.

Едно е да си работиш, да плащаш данъци и да допринасяш за икономиката на дадена страна, друго е да си тежест на обществото, която само плаче че е дискриминирана въпреки че има повече права от месното население на места...

 

Нека да позная .... едно време момчетата в училище не са ти обръщали внимание и заради това си решила да се посветиш на ЕКОлогията...... :wacko:

:rofl: :rofl: :rofl: хахахахахахахахахахахахахах

Link to comment
Share on other sites

Дайте да отваряме концлагерите и циганите на сапун! Поне малко да намалим прираста. След това тръгваме наизток и караме наред. Само с китайците ще видим зор че са доста пущините...

 

(Горното беше сарказъм, дано не ме разбере някой буквално)

Link to comment
Share on other sites

Абе хора преди да правим изводи за световната политика ,нека се научим каква е разликата между "квалификация" и "класификация"! ;)

А за това да опазим средата е въпрос на лична култура!И да си кажа хич не мисля ,че липсата на внимание може да накра някой да стане Еколог.

За сега големите индустриални машини командват парада относно големите неща и на нас ни остава само да се опитаме да променим това което можем,например да не хвърляме фасове,торби боклук през терасите(макар и това да носи радост на неврохирурзите понякога) и други такива малки нещица.

Дядо ,ако искаме такива естествени сапуни значи трябва да дадем абсолютната власт на Болен Сайдеров и готово :woot

Link to comment
Share on other sites

Дядо ,ако искаме такива естествени сапуни значи трябва да дадем абсолютната власт на Болен Сайдеров и готово :woot

 

Вярваш ли че даже и да вземе властта ще направи точно това? Аз не. По-скоро ще преминат известна част от апетитните предприятия в ръцете на други бизнесмени и дотам.

Link to comment
Share on other sites

Злобиле, ако вярвах, че в спора трябва да се намесват личностни нападки, сигурно щях да кажа, че твоето махленско поведение компенсира очевадно ниския ти интелект. Но няма да го кажа ;)

Link to comment
Share on other sites

Все ми е тая , какво мислиш за мен ..... не че нещо.

А като допълнение мога само да кажа че не е лошо да излезеш от измисленият си Екологичен свят и да осъзнаеш каква е реалността около тебе......

Link to comment
Share on other sites

Дайте да отваряме концлагерите и циганите на сапун! Поне малко да намалим прираста. След това тръгваме наизток и караме наред. Само с китайците ще видим зор че са доста пущините...

 

(Горното беше сарказъм, дано не ме разбере някой буквално)

Дедо, в теб назрява един малък Хитлер :)

От мен оръжията, от теб завоеванията :P

Link to comment
Share on other sites

Пука ти ,Злобчо, пука ти иначе нямаше да реагираш като в приказката "гузен негонен бяга" а и след това с това "не че нещо" да се извиняваш !

Иначе на теб пък какво ти пука кой в какъв свят си живее! :rolleyes:

А мен за пешак ще ме вземете ли :P ?

Link to comment
Share on other sites

Седя на терасата и пуша, щото ядох, и си мисля...

 

Значи още преди да започна мислата си, нека кажа, че това е мое лично мнение, което не трябва да бъде универсално, нито редно, нито нормално и общоприето.

 

Та мисля си за една съученичка от гимназията. Хубаво момиче, умно, всичко си й беше наред, родителите й с хубав, доходен бизнес, доста добре устроени. И тя сега е в Щатите, завърши някакви икономики и смята да остава и да работи там. Естествено работи като кърт, защото там знаем как е. И седя и си мисля, какво кара хората да правят такива неща? Нищо лошо в това човек да получи добро образование, напротив, но токъде идва тоя кариеризъм и това желание за работа, работа, работа и издигане по разните там стъпалца на социалната стълбичка? Ако бях на нейно място щях да си завърша висшето там, да си дойда тук, па да си въртя максимално успешно добрия, доходен бизнес и да си пея, а не да се блъскам като халтав. И вместо да работя по 12 часа и да мисля само за това, след като си свърша въртенето на бизнеса за деня щях да си намеря тонове занимания, които просто са ми приятни, едно такова хедонистично да ми стане, щях да се запиша на курсове по творческо писане, да се науча да свиря на три музикални инструмента, да си цъкам игрите, да си пия бира на ливадата на село отвреме навреме и така нататък. Просто не разбирам защо когато човек има възможността да замени блъскането като идиот с нещо също толкова доходоносно и много по-приятно, какво го мотивира да се трепе?

 

Естествено тука идват някакви съображения в духа на идеите на Секънд за отговорност и промяна, която човек може да предизвика, но мисля, че на всички ни е ясно, че шансът някой от нас драстично да повлияе на света или дори на големи общности от хора е пренебрежимо малък. Така че в крайна сметка ни остава просто да изживеем личния и семейния си живот максимално ползотворно и приятно в по-тесен личен план.

Link to comment
Share on other sites

Рядко се случва извършвайки монотонна, еднообразна, всекидневна работа за другиго да промениш света (не визирам товоя пример точно, все пак идея си нямаме какво работи).Променянето на света зависи и от фактори извън самия човек, колкото повече биографии имам възможност да разгледам, все повече това изпъква.Има много хора с хубави идеи, а сигурно и повече дори от тях с още по-добри качества и идеи, но шанса...той е ничий, като случайната връзка за една вечер.Влизаш без ясна представа кой си избираш, но накрая си тръгваш с някого ... та шанса и той често така си избира (въпреки това личностните усилия не може да се пренебрегват и да чакаш да дойде да те помоли света да го промениш).

 

____________________________

 

Да беше казал просто, че поддържаш идеята всеки един човек да подхожда към всекидневната си работа (и не само) и житейски решения имайки предвид как те се отразяват на всички около него.

 

А за нагледната презентация долу... можеше и да кажеш, че съвременните автомобили са над 80% преработваеми и едни от най-големите инвестиции на концерните (освен тези в двигатели и задвижващи технологии) са именно в тях - давам пример с колите, че е най-лесно.Но пак, без цялостна воля, не на един-двама-трима не става.Трябва колективна позиция по такива въпроси.

Link to comment
Share on other sites

Има една категория хора - тъпани. Бидейки големи тъпани, с огромна кухина (резонаторна кухина, пълна с въздух) вдигат голям шум. Тупурдия казано на техния аграрен език. Педставете си хора, които са се събрали, дискутират, обменят мнения и идеи, води се смислен разговор, и изведнъж - БУ-УУУ-УМ! БАМ-ТАРАТАМ-ТАРАБАМ-БАМ! - се изтъркулва тъпана от някъде и изцепва гръмовна простотия ни в клин, ни в ръкав. Простотия дето изобщо няма никаква ама дори и най-далечна връзка с разговора на хората. Като да пръдне на публично място - сигурен съм, че тъпаните и това го могат, и го и правят при всяка възможност. Веднага овонява околността и разваля атмосферата. И са горди със стореното. Щото са тъпани. Чудите ли се защо го правят? Защото са тъпани, бе. И като чуят смислен разговор, на тема която им е абсолютно неразбираема и над нивото - чувстват се длъжни да пръднат. Ама гръмко, та да заглушат разговора и да изпъкнат за радост на малоумните, които са наоколо и които тутакси възкликват "Ма кааак гръмнааааа!! Машшалаа!"...

 

Та не им се впечатлявайте ако случайно се издумкат насред разговора - отворете прозорец и проветрете просто... и не им се сърдете. Те друго не могат да правят, нямат друг начин за себеизява и самоутвърждение - едното думкане и пърдене им е. Толкова си могат.

 

Ай наздраве с едно малко ледено облаче!

 

За не-тъпантите сред нас:

 

http://www.storyofstuff.com/

 

това филмче много нагледно и ясно обяснява всичко онова за което Second ви говори...

 

Тъпаните да не го гледат - няма да го разберат, защото не е на техния чобански диалект, дори на български не е... пък на тях езиците им са сила... владеят ги отлично, ама бързо им омаляват ръцете.

Link to comment
Share on other sites

А като допълнение мога само да кажа че не е лошо да излезеш от измисленият си Екологичен свят и да осъзнаеш каква е реалността около тебе......
Само ще вметна, че доколкото съм запознат Валя не живее с родителите си ;)
А мен за пешак ще ме вземете ли :P ?
Аз - комуникативно звено. Умея да унищожа всякаква комуникация в собствения и вражеския лагер :)
но токъде идва тоя кариеризъм и това желание за работа, работа, работа и издигане по разните там стъпалца
Тошо, когато дълго време живееш в опредлена среда, в която ценностите са такива - те се просмукват и в теб. Наблюдавал съм себе си преди да замина за София, докато бях тама а и след това. И виждам промените. Живот и здраве, мога да ти обясня какво мисля по въпроса над пяната на някое малцово произведение :)

 

 

Оф, тоя филм ме депресира... Не можах да го изгледам, а и трябва да си лягам...

Link to comment
Share on other sites

Когато лъжеш ти се сърдят , че не казваш истината . Когато кажеш истината , хората се хващат за нещо и почват да те наливат само за това нещо... В крайна сметка излиза , че трябва да си мълчиш за всичко.....

Link to comment
Share on other sites

 

 

Колкото и да не ти се вярва има и такива хора.

Имаме семеен познат на който синът му е в Америка от доста години , отиде да учи там и заяви че повече няма да се върне .... бачка като транспорт на летището и в няква библиотека , общо взето не вадел повече пари от колкото са му необходими за да живее що годе добре ама му харесвало. Та баща му има дооооста голям бизнес , всъщност той има няколко фирми които му осигуряват перфектен живот с много глезотии , е синът му не иска да дойде и да помага в семейният бизнес а предпочита да се блъска за жълти стотинки , не говорим да получи всичко на готово а просто да помага тук...... съответно и на баща му му е гадно че е творил всичко това и то за никой .....

 

аз лично не го разбирам .....

Link to comment
Share on other sites

Ц ц ц ... да не изръси някаква простотия човек по форумите - за нула време направо и армия ще събере

 

 

Ники, вземи се стегни...излагаш се нещо с това второ място - още 3 поста...и се изравняваш с host, а ако се напънеш още малко - пак ставаш първенеца на деня(нощта). То и аз ти дишам във врата с третото място, но ти си много по-добър от мен и нямам никакъв шанс. :P

 

host-a е виновен! и Лансър ЕВО-то... :P

 

И защото днес нещо не ми се бачка а конфигурираме едни сървъри и една част от времето е чакане "ще мине ли синхронизацията или не"... "утрепахме ли ORACLE или да"... такива работи - нищо свързано с нормална разработка и налазих форума...

Link to comment
Share on other sites

....

Ники, вземи се стегни...излагаш се нещо с това второ място - още 3 поста...и се изравняваш с host, а ако се напънеш още малко - пак ставаш първенеца на деня(нощта). То и аз ти дишам във врата с третото място, но ти си много по-добър от мен и нямам никакъв шанс. :P

Link to comment
Share on other sites

"утрепахме ли ORACLE или да"

Мухахахаха, че от това по-лесно нема. :laughing:

 

Иначе ми минава през главата, че никой не коментира как

. Може би защото подобно събитие изобщо не би направило впечатление на нашенеца, но пък за сметка на това западните журналисти отнесоха темата като куцо пиле домат. Личното ми впечатление от случката е, че има голяма вероятност нещата да са нагласени, защото подсъзнателния ефект е доста интересен. :laughing:
Link to comment
Share on other sites

...има голяма вероятност нещата да са нагласени, защото подсъзнателния ефект е доста интересен. :laughing:

Да са му сложили убита муха на пода или да са "отстреляли" онази летящата? :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Да са му сложили убита муха на пода или да са "отстреляли" онази летящата? :laughing:

Вероятно от всичко по малко. Самата идея, че подобна едра муха може да се вмъкне в Белия дом, където всичко е херметизирано, аклиматизирано и прочее е доста наивна. Аз в моя апартамент държа прозорците постоянно отворени и въпреки всичко досега само един-два пъти се е промъквала някаква заблудена муха. Та това да се случи в Белия дом си е направо като посещение на извънземни. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...