Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Абе курунира донякъде има за какво да реве. Някой неща просто звучат по-добре на английски, най-малкото защото често се случва да няма подходящи думи в българския. Сега ще ревнете колко богат е нашия език, но комбинацията от двата наистина позволява да се изразиш по-точно ако отсрещния е наясно какво му говориш.

От друга страна, плочата със "английския хумор" е малко не на място. Разбирам да е тънък английски аристократичен хумор...но в повечето случай е нещо като:

 

BUUUUUUUUUUUURN!!!! :unsure:

 

Наздраве.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Вие пък кво писнахте срещу чуждиците в българския език не мога да разбера? Ми като махнете заемките от руския, турския и сръбския, речника ще ви е по малък от на циганите! Че някой си викал на лицето - фейс, голям проблем!

 

А Курунир, като си иска ще си пише и на суахили! Който не обича да чете на английски - да не чете неговите постове, написани на английски! Никъде в правилата не пише да се пише само на български, нали? И през 3 поста пише как играел на игри, как афекс бил напушен и как не знам си кой бил не знам си какъв. Все едно всички вие сте изключително разнообразни и комплексни личности с изключително богата обща култура и умения, че ще държите сметка на другите какво правят. Аз мога на 95% от редовно пишещите, "сложни", социално интегрирани, притежаващи a lot of личен живот извън интернет, user-и да налепя етикети - тоя е папагал, ония е буфер, третия голфър, четвъртия алкохолик, петия селски идиот, шестия наркоман, седмия не знам си какъв и so what? Всеки може да си бъде такъв, какъвто иска и може да си има за хоби това каквото реши че му е забавно - на вас кво ви влиза в работата?

Link to comment
Share on other sites

Всеки може да си бъде такъв, какъвто иска и може да си има за хоби това каквото реши че му е забавно - на вас кво ви влиза в работата?

Да, но тълпата не харесва различните. И то това не е от вчера, а откакто свят светува.

Link to comment
Share on other sites

Sandman, не е въпроса до различността а до лиготията. Много по куул ли е да кажеш ей тоя фейс ми е много добро френдче? Как ти звучи последното изречение? Щото на мен ми стои много тъпо това.

 

Курунир досега не ме е дразнел изобщо ама грам, просто му казах че обикновено с английските изрази прекаляват хората които тепърва почват да учат езика и се кефят, че знаят нещо повече от останалите и общо взето е лапешка история. Когато бяхме в гимназията първа година се кефехме по рейсовете да си говорим "не-на-български" за да сме гъзари и да не ни разбира никой а и ужким за да се упражняваме, но по-скоро за да гледаме учудените лица на хората около нас. Лапешка работа :) Може и да не съм прав и сега така да си говорят нормално всички тинейджъри, знам ли, но не ми изглежда особено зряла поведение като цяло. И специално към Curunir няма нищо напреки, отделно че като чета писанията тук, докато върша нещо и допреди 5 минути съм се обяснявал на английски - даже не ми прави впечатление на кой език го е написал. Просто му дадох приятелски съвет да не прекалява.

 

Имам познати в щатите които са там от 3-4 години и като говорят половината им думи са английски и се правят че са забравили българския - което си е чиста проба лиготия. Хора които са там от 15 години и са женени за американки и почти не говорят български не се лигавят толкова и си говорят доста по-добре. Сещам се за великата наша певица Сашка Васева, която след 2-3 години в Америка беше дала едно интервю в което половината думи бяха на английски и като цяло говореше с акцент ужким "забравила българския"... айде айде - за 2 години не се забравя роден език. Просто изглежда смешно - това е.

Link to comment
Share on other sites

аз съм един от хората с най-добър български...
Това по СКАТ ли са го казали?
Явно сте нямали или не искате да имате възможност да оцените и вникнете в англоезичния хумор
Дали? Щото съм изчел някоя-друга книжка в оригинал. И то не хамериканския английски. Артър Конан Дойл, ако ти говори нещо. Но аз не споря против англоезичните включвания, най-малкото, щото и аз правя такива. Споря с на Хуйунир глупостите. Който деликатно пропусна русниците, ама и те са сигурно задници. Абе въобще всички, които не говорят 50/50 по форумите си на английски са задници.
Ааа, ето, ето един човек след Килерина, който казва нещо като човек и не предизвиква ответна реакция на раздразнение..
Е, на мен, смятам, ми е простено, нали съм отвратителния домашен любимец, който ти идва да изхвърлиш през терасата :Р
речникът на фразите по-дълги от 2 думи се изчерпваше с "like, oh my god" и "what the fuck".
Абе щом е било "оу май год", ми не "о мъ гъ", или "оу ем джи" - пак е добре :] Между другото как казваше "дууд", или "дюд"? Че се съм се чудел с кой от двата варианта ще изглеждам по-куул :D
Супер рахат ми е
Спря с англицизмите и почна с турцизмите! Ще те изкажа на чичо Волен!
Абе курунира донякъде има за какво да реве.
О, не!Тийфа остави куру на мира, 'начи е мой ред... Иначе съм съгласен, че някои фрази си звучат по-добре в оригинал, аз скочих срещу "цял свят" и "белите хора"...
Link to comment
Share on other sites

я се спрете малко с тоя цурунир.

последно различен ли е или не от тълпата? ако 90% от хумора в интернетя е на английски значи неговия не е по-различен от тия 90%, т.е. от тълпата. Ако обаче това за 90-те процента е невярно, то ползването му като извинение за самоограничаване на речника и налагане на псевдокултура е тъпо и може би е имал нужда именно от външна оценка, за да се усети че е зле. Та затова му се държи сметка, а не защото не тълпата не харесва различните. в стремежа си да е различен, всеки допуска еднакво тъпи грешки. И като се съберат няколко такива "различни" си образуват собствена тълпа, което.....познайте де. Аз пък предполагам че новата тълпа плюе по старата колко са назаднали и как не владеят английски, примерно.

Чудно ми е защо ли е научил английския? Предполагам е искал да може да си комуникира с други англоговорящи, да прояви елементарно уважение към тях и да се адаптира към тяхната група, защото на тях така им е по-лесно. Другите с кво са по-грозни? Определено не са по-малко.

И обсъждаме си начи 15-16 годишните, а въпросния индивид на колко ли е? дали не е попораснал лекичко и не е подминал възрастта на която е много яко да си куул?

 

а дали може да преведе точно на английски думичката "попораснал"?

 

 

7016.jpg

хмммм

Link to comment
Share on other sites

Е, на мен, смятам, ми е простено, нали съм отвратителния домашен любимец, който ти идва да изхвърлиш през терасата :Р

 

Ти забрави по-важната част от приказката, че си домашния любимец, който въпреки, че е досаден и ти идва да го метнеш през терасата, не можеш да го направиш, защото ти е мил :D

Link to comment
Share on other sites

Всички ме гледат все едно разчленявам хора и малки животни, когато кажа, че не искам деца.

Не разбирам хората, които твърдят, че основната цел на всяко човешко същество е да се възпроизведе. Сериозно?

 

Или ще кажете, че Никола Тесла е непълноценен индивид? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Всеки има право да определи как да протече остатъкът от живота му. Дали реално ще стане така, никой не знае. На мен лично ми е странно, но все пак това си е твое решение. Ако намериш мъж до себе си, който да те разбира, значи няма проблем...

Link to comment
Share on other sites

Всички ме гледат все едно разчленявам хора и малки животни, когато кажа, че не искам деца.

А мен всеки ме тупа по рамото с невярваща усмивка и ми казва: "Ще ти дойде времето!". Това с "децата са смисълът на живота" е толкова набито в главите на хората, че направо ми се гади.

 

По принцип! :)

Link to comment
Share on other sites

Чета си аз темата за филма ангели и пияници и едно яко число ми направи впечатление

постовете на бат Пламент Posts: 6600 много ме изкефи :pirate

 

Кафе кафе кафе кафеееееее..........

Link to comment
Share on other sites

.............. че основната цел на всяко човешко същество е да се възпроизведе.....

 

Ми , биологично , не само на човешкия , ами на всички видове това е основната цел :D

Link to comment
Share on other sites

Всички ме гледат все едно разчленявам хора и малки животни, когато кажа, че не искам деца.

Не разбирам хората, които твърдят, че основната цел на всяко човешко същество е да се възпроизведе. Сериозно? ...

Ти мани...ами даже и вече да имаш 1 дете, тия същите започват да те натискат и за второ, че не било хубаво да имаш само едно :blink: :confused ...все едно те ще ми го гледат после, а жена ми е само инкубатора...Интересно ако си направим две, дали ще започнат да настояват и за трето... ;)

Не било хубаво...хубаво за кого? За мен, за тях, за човечеството...?? Ако за някой целта на живота му е да щъка около него една детска градина, на мен и едно ми идва много ама карай...вече няма как да го върна в магазина... :lol:

 

П.П. @Стояне, аз съм си отличник...скоро ще ги закова само с шестици. :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Ами... тогава... няма смисъл да убеждавам който и да е. Пожелавам само приятни старини.

 

И наистина, както е казала и Секънд с примера с Тесла, единственото поне малко приемливо обяснение да нямаш деца и да не искаш да имаш е да си луд композитор, учен, творец или нещо подобно и всяка секунда от живота ти да е заета с творчеството или сериозната ти, важна, обогатяваща човечеството работа. Иначе просто си един голям егоист.

 

Лошото е, че сте млади и всеки се репчи как не иска деца и как добре ще си живее и без тях. После ще станете на 45 и ще усетите, че се обичате все по-малко, че секса не е това, което беше, че си говорите все по-малко, после ще станете на 60 и ще искате просто да си идете по-бързо, защото вече нищо не е интересно и няма смисъл.

Link to comment
Share on other sites

Куру, наистина няма смисъл да убеждаваш никого...смятах да направя и някои разсъждения по последния ти пост, но не виждам смисъл...няма да ме разбереш...отделно, че вече съм на 45 години....и съм пълен егоист. :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Целта на тоя живот не е да си обичан, а да обичаш безкористно ама да не се впускаме.Повечкото велики композитори, учени и т.н. винаги са ценили преди всичко децата си и любовта в живота.Много са малко тези пренебрегващи ги в равносметката спрямо работата - тука обаче има разграничение м/у страст в живота и ценностно нещо в живота.Пък и тая тема нали не е за това :)

 

А ми минава, че буквално съм отчаян от тия сайтове Jobs.bg и jobtiger.bg ... ужасни дизайн и функционалност, пък и не ми свършват работа за сега.

 

______________________________________

 

И напълно подкрепям Midex, никой, никого в нищо няма нужда да убеждава.Всеки е прав за себе си.

Link to comment
Share on other sites

Не разбирам тази настървена мания да си предадеш гените. За мен децата са си деца. Дали ще е мое, на съседа или родено в някой цигански катун - все тая. Всяко едно хлапе има еднаква нужда от обич и всяко едно хлапе е редно да има шанс да реализира възможностите си.

Не е редно да летят толкова лесно в пространството думи като 'егоист', защото с лекота мога да кажа, че е егоистично някой да иска деца с идеята, че те ще го обгрижват на старини, нали?

 

Защото същността на родителството е в това - да обичаш безусловно някого без да искаш, без да изискваш.

 

И какво, ако осиновя дете? По-малко ли ще бъда майка, при все това, че не съм биологична такава?

Решението за тези неща си е лично, истински мое и значи вярно.

Link to comment
Share on other sites

Да спориш по интернет е все едно да участваш в олимпийските игри за хора с увреждания - и да спечелиш, пак си дебил.

 

Хохо, пак не го казах на английски! Звучи ужасно но го казах на български!

 

Секънд, ужасно голямо хипи си! :D

Link to comment
Share on other sites

Не бих се съгласил с превода ти. Макар и ти да си филолога, а аз - не. И този лаф на какъвто искаш език го преведи - по-малко изтъркан няма да стане.

Link to comment
Share on other sites

Куру, наистина няма смисъл да убеждаваш никого...смятах да направя и някои разсъждения по последния ти пост, но не виждам смисъл...няма да ме разбереш...отделно, че вече съм на 45 години....и съм пълен егоист. :ph34r:

 

Да но не вярвам да съжаляваш че го имаш това дете... Сигурен съм че радоста с която те дарява и ще те дарява, компенсира неудосбствата и отделеното време :) Сега дали ще имаш 1-2-3 си е ваш избор... Иначе за мен е странно да не искаш да имаш деца въобще... Аз лично искам да имам 1-2 след 10-15 години, само се надявам да не са момичета :)

Link to comment
Share on other sites

Не разбирам тази настървена мания да си предадеш гените. За мен децата са си деца. Дали ще е мое, на съседа или родено в някой цигански катун - все тая. Всяко едно хлапе има еднаква нужда от обич и всяко едно хлапе е редно да има шанс да реализира възможностите си.

Не е редно да летят толкова лесно в пространството думи като 'егоист', защото с лекота мога да кажа, че е егоистично някой да иска деца с идеята, че те ще го обгрижват на старини, нали?

 

Защото същността на родителството е в това - да обичаш безусловно някого без да искаш, без да изискваш.

 

И какво, ако осиновя дете? По-малко ли ще бъда майка, при все това, че не съм биологична такава?

Решението за тези неща си е лично, истински мое и значи вярно.

:confused :confused ..... майко мила.

Link to comment
Share on other sites

Не бих се съгласил с превода ти. Макар и ти да си филолога, а аз - не. И този лаф на какъвто искаш език го преведи - по-малко изтъркан няма да стане.

 

Разбира се, че не си съгласен, ти с жива стъпка крачиш към редицте на форумните всезнайници, които винаги не са съгласни.

Link to comment
Share on other sites

@Neo, въпросът дори не е да имаш или да нямаш...тук става дума за желанието на част от хората (които са ти съвсем чужди и нямат нищо общо с теб) да се опитват да ти наложат нещо, което си е само и единствено твое решение. Както каза second.life.syndrome ако реша да осиновя дете (деца) каква е разликата от морална гледна точка? Дори смятам, че егоизмът е доста по-голям да се натискаш да си правиш единствено собствени деца, защото си убеден, че ако не оставиш великите си гени след теб, светът вече няма да е същия. Оставям настрана абсолютния идиотизъм на дядото, тъщата, тъста, бабата и др. елементи, които ако не им кръстиш внука на тяхно има, са почти готови да се отрекат от теб...сякаш своето име те са си го избирали, ама карай....майтапът е, когато започнат да се карат помежду си...."защо го кръстиха на теб, а не на мен.." :P

За щастие аз бях спасен изцяло от такива екстри от страна на преките си роднини, за което съм им благодарен. :inqn

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...