Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Мисля, че точно вашата теза се равнява на ограничаване на кръгозор, особено като се подкрепя с примери на тъпоумен, краен нациоланизъм. Виждаш ли какво направих? Краен, не екстремен, за да не съм англофил.
Оф, моля ти се, айде пак дървения философ почна да гледа в една точка и да обяснява, че третото измерение е мит. Сега пък - били сме тъпоумни крайни националисти...

 

Точно ти се засили да ни обясняваш, че целия интернет е с англоезична ориентация и всички навсякъде се изразяват с англицизми. Което е такава глупост, че се радвам, че тесногърдието ти те спасява от депресията, в която би изпаднал ако разбереш к'во си казал. Само да те попитам, вадил ли си глава извън англоезичните сайтове? Защото аз съм го правил. Подвизавам се в един с висока концентрация на поляци. Половината мнения са на полски. Във 'Offtopic' и 'Fun' секциите линковете са към полски сайтове. Където клипове, картинки, снимки са на полски, или със полски субтитри. В руските сайтове е същото. Щото руски поназнайвам, а с google translate се преборвам и с полския. Но не, тъпоумен национализъм е, да избягваш всеки твой пети пост да съдържа фраза на английски, виц на английски, снимка/картинка с английски надписи. Well, crap, why should we fvckin' bother type in Bulgarian? We're not fanatical, mindless nazzionalist, are we? So, let us be uber cool, let us be pwnzorz and type all our threads in english! I think that well be a bloody good idea! To hell with bulgarian!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

И добре ли се чувстваш от факта, че поляците са чекиджии и се правят на интересни и вместо да говорите като бели хора ти се бориш с google? Или ти зачиташ правото им да се правят на задници?

Link to comment
Share on other sites

Куру пак е сам срещу всички и защивата обречена кауза,по-лошото е,че истински си вЕрва :laughing:

 

Е и оня ден слушам две деца..... ми в техния речник вместо приятел, присъства думата френд (както беше, между другото, и в една ТВ реклама, ориентирана към тийнейджърите, която я въртяха дълго по каналите).

 

Та ако за теб тоя процес е нормален, за мен не е. Той е поредният крещящ признак на обезличаването ни като народ и култура, и превръщането ни в някакво жалко копие на западните общества.

 

А така или иначе французи и немци не заместват своите си думички с ингилизми, защото уважават и обичат своята си култура и идентичност. Ние тук след около 20 години вече ще сме минали на някакъв български английски, не ми се мисли направо.

 

Куру,айде сега да ми обясниш как и френд, маркет и прочее ингилизки лайна, са с "по-тясно смислово съдържание" и употребата им в нашия език е напълно нормална :wacko: .

Link to comment
Share on other sites

Ниската езикова култура на 15-годишните пишлемета не е мой проблем и не дискутираме нея. Английският има за цел да разширява и допълва, не да измества или заменя. Защото ще ме прощават всички лингвисти с 3 висши на тоя форум, ама наред с всичките ви пицъси против английския, аз съм един от хората с най-добър български, което идва да покаже отново, че английския не пречи на българския, не е вредител, той е екстра, която ... бе що се разпраявм, като всичките знаете повече от мен? Не задруго де, а защото сте практикуващи специалисти по език и култура! Хохо, направих го отново! Казах практикуващи, а не сертифицирани!

Link to comment
Share on other sites

Пуснах си нет на телефончето през зъбът хехехе, поне за чат става или ако ми трябва нещо като пц-то не е свободно.

:tongue

Link to comment
Share on other sites

Знаете ли какво ми харесва най-много на тоя форум? Как като някой се обади сериозно неподготвен и започне да говори с тон на много запознат, а после някой го натири в на кучето гъзЪТ, защото говори глупости, той млъква и изчезва яко дим и никога повече не споменава въпросния случай. Защото егото му на интернет разбирач е потъпкано и той не може да си признае, че е сбъркал, дори пред себе си, какво остава пред другия.

 

Ето затова става дума. Защото това е ИНТЕРНЕЕЕЕЕТ, не, сакън, това е ГЛОБАЛНАТА МРЕЖА, защото интернет е такава грозна чуждица.

Link to comment
Share on other sites

Ето затова става дума. Защото това е ИНТЕРНЕЕЕЕЕТ, не, сакън, това е ГЛОБАЛНАТА МРЕЖА, защото интернет е такава грозна чуждица.

Имаш крещяща нужда от специализирана помощ,ама сериозно лечение трябва,че мамата си трака,ще те изгубим...до какво водят компютърните игри и липсата на социален живот :(

Link to comment
Share on other sites

Сашо, ти заеби "френд", вече на лицето се вика "фейс" xD. Fuck its mother и простия народ :Д.

Link to comment
Share on other sites

Шшш, жалка история...

Стила, в ежедневието, в разговорите с приятели, в интернет и в професионалната сфера на изява са неща крайно различни.Още повече гледам го насмитате (опитвате) човека за английския хумор и лафове.Явно сте нямали или не искате да имате възможност да оцените и вникнете в англоезичния хумор (той самия има сериозни различия в зависимост на региона - Шотландия, Англия, Австралия и популярния саркастично-ироничен северно американски).Защо е чак такъв трън в очите на някого нещо написано на чужд език?Виждате го, харесва ви - засмивате се -, не ви харесва - подминавате го - и толкова.Все едно някой вас ви кара да пишете и говорите на този език.

 

Колкото до езиците...какво стана с това да има домейни и адреси на кириличка?Помня, че се очакваше, но до там ми свърши инфото.

Link to comment
Share on other sites

Куру, с риск да си навлека твойта неприязън - прави са. И не защото съм нещо националист или подобно - даже половината ми ден преминава в говорене на английски... Просто отстрани изглежда сякаш се опитваш да се направиш на по-интересен и отворен. Няма лошо, просто прекаляването с нещо както обикновено не е на добре. То и на мен на моменти ми иде да напиша това и онова на английски обаче твоето граничи с това как малките лапенца 8ми-9ти клас понаучили малко английски и се кефят и перчат колко са отворени и гледат да вмъкнат някой и друг израз за да го докажат. Отново да подчертая че това го казвам с най-добри чувства и мен дори не ме дразниш но след като тъй и тъй вече се хванахте за гушите аз да си кажа мнението - надявам се да го приемеш като приятелски съвет

 

..."my .02c" дето има един лаф :)

Link to comment
Share on other sites

Аз съм съгласна на половина с изказванията дотук. djadomraz е прав за това, че изглежда сякаш Curunir се опитва да се направи на отворен и интересен като ни вкарва по някоя и друга английска фраза, но реално едва ли се опитва да направи това или да ни промие мозъците и от утре всички да се запишем на курсове по английски... Не мисля, че това е ненационализъм, е, може би малко. А не съм съгласна с предишните мнения, защото всички му се нахвърлихте на човека, сякаш не знам какво е направил. Едва ли има нужда от защита, но беше доста първосигнално. Аз лично не съм толкова добра в английския език и не схващам някои от нещата, които пише, но това си е мой минус, не негов. Като не разбирам нещо, махам с ръка и подминавам. Е, днес малко се издразних, че имаше супер много негови постове тук, но сега не съм ядосана вече. Хайде по една усмивка всички :)

Link to comment
Share on other sites

но сега не съм ядосана вече. Хайде по една усмивка всички :)

... и слънцето пекна мигновено...

Link to comment
Share on other sites

Ааа, ето, ето един човек след Килерина, който казва нещо като човек и не предизвиква ответна реакция на раздразнение, а нещо положително. Защото повечето хора просто пищят против английския без да кажат нищо повече. А никога не съм мислил от тая гледна точка - че отстрани може да изглежда все едно показвам, разбийш ли, колко голям и учен туз съм и колко много сложни думички знам на чужд език. И аз самия реагирам по начина, по който реагирам, защото това никога не ми е идвало наум, вероятно, защото с двама от най-близките си приятели завърших английската, а с другите двама - филологията. И съм свикнал да се гаргяря с тях така, и те с мен, и ми идва естествено.

 

Но, да, вероятно има и такъв аспект на нещата отстрани. В такъв случай, нека всички засегнати да знаят по-горното и също, че никога не съм правил постове или съм вмъквал изречение на английски с цел различна от хумор, сатира и забава, защото така съм смятал, че е по-смешно. Защото интернета, ако не го ползваш за бизнес, е преди всичко за забавление и аз основно това правя, ако не работя с него.

 

И нека тоя пост и предния на дедото са за пример на Сашко_89, за да разбере как да се говори адекватно и конструктивно с хората.

 

[Edit] Цакаха ме след поста на дядотооо! Този пост се отнася за поста на Дядомраз :D [/Edit]

Link to comment
Share on other sites

Пуснах си нет на телефончето през зъбът хехехе, поне за чат става или ако ми трябва нещо като пц-то не е свободно. :tongue

Ако трябва да сме подробни...не е "през зъбът", а "през зъба"...ама по-добре ми пусни едно ЛС да обясниш как си го спретнал, че и аз искам да си пусна на единия телефон, но не съм го правил досега... ;)

Link to comment
Share on other sites

И добре ли се чувстваш от факта, че поляците са чекиджии и се правят на интересни и вместо да говорите като бели хора ти се бориш с google?

А какъв език говорят белите хора? Според различните статистики английският език е далече от челното място. Това че си запознат с него, не го прави по - малко важен от всичките останали езици. Да не говорим за родните езици на хората.

Link to comment
Share on other sites

И нека тоя пост и предния на дедото са за пример на Сашко_89, за да разбере как да се говори адекватно и конструктивно с хората.

Аз тезата си за негативното и дори вредно влияние на английския си я изказах в по-предния ми пост с факти и аргументи...както виждаш и Блитц е на същото мнение...Скорпи,ДядоМраз и общо-взето мнозинството от потребителите във форума,по-добра представителна извадка от това,здраве му кажи. :excl:

 

какво въобще се опитваш да докажеш?

Link to comment
Share on other sites

Аз пък заставам от страната на куру , въобще не чета закво спорите вече няколко страници , ма не ме кефи цялата глутница срещу него :D :woot

Link to comment
Share on other sites

Значи, според мен английският НЕ ВРЕДИ и НЕ ПРЕЧИ. Вреди и пречи на тъпите 15-16 годишно, дето за да са много куул използват твърде много англицизми. Въпросът е, че не го осъзнават. Е, оня ден се запознах с няква, на която всяка втора дума й беше "dude", а речникът на фразите по-дълги от 2 думи се изчерпваше с "like, oh my god" и "what the fuck".

Link to comment
Share on other sites

Ей, затрихте ми поста.

 

Та, някой знае ли за тези домейни и адреси на кирилица?

 

________________________________________________

 

И докато си напиша поста видях, че вече се предлагат.Дам, не е лошо като за декорация и за славянския пазар малко колоритче.

Link to comment
Share on other sites

Току що свърших огромен технически превод, който точа от половин месец, защото ми тъпчат разни други по-малки и все не мога да го свърша. Супер рахат ми е, пия таратор с много чесън от ХАЛБА, пуша цигарка, изобщо не ме занимавайте със спорове и теории повече! :D

Link to comment
Share on other sites

цаца, бира, плаж, море....нямаш грижи лято еееее :rolleyes:

 

Значи, според мен английският НЕ ВРЕДИ и НЕ ПРЕЧИ. Вреди и пречи на тъпите 15-16 годишно, дето за да са много куул използват твърде много англицизми. Въпросът е, че не го осъзнават. Е, оня ден се запознах с няква, на която всяка втора дума й беше "dude", а речникът на фразите по-дълги от 2 думи се изчерпваше с "like, oh my god" и "what the fuck".

иди в Планета и гаранция, че няма да чуеш уот дЪ фак :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Значи, според мен английският НЕ ВРЕДИ и НЕ ПРЕЧИ. Вреди и пречи на тъпите 15-16 годишно, дето за да са много куул използват твърде много англицизми. Въпросът е, че не го осъзнават. Е, оня ден се запознах с няква, на която всяка втора дума й беше "dude", а речникът на фразите по-дълги от 2 думи се изчерпваше с "like, oh my god" и "what the fuck".

 

Именно! А пък като чуя "едно френдче" и ми се присира, честно (а имаше още от тия лафове ами не ги помня). За мен използването на такива думи е признак за откровена тъпотия или може би лиготия, но какво ми отбира главата - младежта явно така си говори...

 

Това ще прозвучи странно, но тоалетна хартия Емека Праскова е уникална, супер силна миризма, много е приятно... А и е мека :tongue

 

Сравнена със Zewa Soft?

Link to comment
Share on other sites

Ами нямам представителна извадка над всички видове тоалетна хартия, не съм използвала Zewa Soft... :)

Повярвай ми, имам толкова разходи в момента, последната ми грижа е с какво ще си бърша... Иначе, когато мога, ще си купя... Просто споменах, че ми харесва Emeka-та :)

Link to comment
Share on other sites

Ами нямам представителна извадка над всички видове тоалетна хартия, не съм използвала Zewa Soft... :)

 

За домашно да си вземеш утре от Билла и да сравниш усещанията :P

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...