Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Аз нямам проблем, проблем ще има (дал бог) детето ми, което ще го е страх да си подаде носа навън, за да не го окрадат и пребият циганетата. Но аз вярвам, че ти ще можеш да осиновиш и култивираш на практика всички тях, така че наистина проблем няма.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply
...и видях second.life.syndrome да чете също и останових, че тя никога не ми е писала по никакъв повод - драсни ми един ПМ да си попълня колекцията... :D
Добре, бе, човеко, а как и най-вече при какви условия ще отглеждаш деца?
Играта загрубя!

И все пак, Валя, точно тия, които живеят най-зле - правят най-многото деца... Иначе намирам резон в казаното.

Link to comment
Share on other sites

Аз за деца ще мисля след като започна 30те годинки, просто сега всичко е каша в личен аспект... пък да става каквото ще за в бъдеще.

:)

Link to comment
Share on other sites

Аз нямам проблем, проблем ще има (дал бог) детето ми, което ще го е страх да си подаде носа навън, за да не го окрадат и пребият циганетата. Но аз вярвам, че ти ще можеш да осиновиш и култивираш на практика всички тях, така че наистина проблем няма.

Ахам, култивиране му е майката...., в пещите и после каквото остане се разпръсква по полето за торене - да има някаква полза и от тях! Ама не..., тя е права! Ми що трябва да се плодим ние като можем кротичко да си изчезнем, давайки жизнено пространство на разни мангали, араби и прочее папуаси - които евентуално след около две - три хиляди години може и да се сетят, че ресурсите се изчерпват, природата изнемогва и наистина имат проблем с пренаселеността?! Аз викам принципът на естествения подбор да го забраним със закон. Да, децата са си деца, но предпочитам да са мои деца, а не на Асан и Бешка - дето с много кеф са си ги правили ама хич не им е кеф да си ги хранят, възпитават и да ги правят хора. Ами и аз, и жена ми искаме три, но си имаме едно - просто сме преценили, че повече не са ни по възможностите на този етап защото няма да можем да им осигурим качество на живот. Така, че дайте пак да си преговорим кои гени трябва да се предават по-нататък във времето, тези на хората които мислят или тези на отрепките, на които не им пука и не поемат никаква отговорност за поколението което създават... Съвсем пресен пример беше онова добиче което го бяха осиновили някакви американци а то щото видете ли попаднало в добра среда - си изпонае*ало сестрите...., на това аз му казвам генетична обремененост. Баси, разбирам по здравословни причини да не можеш да имаш деца - да си осиновиш някое, но да се откажеш да имаш собствени за да дадеш шанс на нечии други (които в 99% от случаите са със абсолютно съмнителен произход)..., е това вече е противоестествено!

Link to comment
Share on other sites

Добре, бе, човеко, а как и най-вече при какви условия ще отглеждаш деца?

До 2025 година населението на Земята ще достигне 8 млрд. жители.

Тези жители изискват немалко ресурси - най-малкото храна и чиста вода. За невъзобновимите източници на енергия няма да говоря.

Все неща, които стават все по-дефицитни. Да, ти не усещаш този дефицит, защото живееш в развиваща се страна, имаш някакво сгодно образование и някакви доходи. Но много голяма част от населението на Земята е на границата на абсолютната мизерия.

Климатичните промени са едно на ръка. Агресивното земеделие е довело някъде до засоляване, на други места до необратима ерозия на почвите. В иначе плодородни райони подпочвените води са замърсени и значително спаднали.

И в условията на това повишено търсене и намалено предлагане на ресурси ти ми говориш за това колко е ужасно да не увеличиш гладните гърла по света с още поне три?

Не разбирам какъв ви е проблемът с осиновяването.

 

По тая логика дай да вземем да станем серийни убиици, или да се самоубием да не пренаселваме планетата ?!?!

Link to comment
Share on other sites

Ахам, култивиране му е майката...., в пещите и после каквото остане се разпръсква по полето за торене - да има някаква полза и от тях! Ама не..., тя е права! Ми що трябва да се плодим ние като можем кротичко да си изчезнем, давайки жизнено пространство на разни мангали, араби и прочее папуаси - които евентуално след около две - три хиляди години може и да се сетят, че ресурсите се изчерпват, природата изнемогва и наистина имат проблем с пренаселеността?! Аз викам принципът на естествения подбор да го забраним със закон. Да, децата са си деца, но предпочитам да са мои деца, а не на Асан и Бешка - дето с много кеф са си ги правили ама хич не им е кеф да си ги хранят, възпитават и да ги правят хора. Ами и аз, и жена ми искаме три, но си имаме едно - просто сме преценили, че повече не са ни по възможностите на този етап защото няма да можем да им осигурим качество на живот. Така, че дайте пак да си преговорим кои гени трябва да се предават по-нататък във времето, тези на хората които мислят или тези на отрепките, на които не им пука и не поемат никаква отговорност за поколението което създават... Съвсем пресен пример беше онова добиче което го бяха осиновили някакви американци а то щото видете ли попаднало в добра среда - си изпонае*ало сестрите...., на това аз му казвам генетична обремененост. Баси, разбирам по здравословни причини да не можеш да имаш деца - да си осиновиш някое, но да се откажеш да имаш собствени за да дадеш шанс на нечии други (които в 99% от случаите са със абсолютно съмнителен произход)..., е това вече е противоестествено!

По-съгласен няма как да бъда.

Link to comment
Share on other sites

Каза и тръшна вратата :D няма такъв смях.

 

Проблема е с мисленето на хората за поддържането на изкуствен баланс - да спасим(?!?!) децата в Африка, вместо да насърчим раждането в Европа.Да спасим Африка от спин(?!?!?!), вместо да правим училища.Да бъдем толерантни с етносите(?!?!), вместо да им пуснем по една майна и да ги пратим в техните си държави и да си се оправят.

 

Аз с някой нямам проблем, докато не дойде да ми пречи на мен и да ми се бърка.

 

________________________________

 

С помощи като готови пари и храни само се заробват континенти.Само образованието е ключа към стабилизация на цели региони.Кому обаче е нужно това?Има ли нужда САЩ и Европа (корпоративната им страна визирам) от такива Африка, Азия и Среден Изток?

Трябва ли там да се пращат само лекарстава, лекари и пари или трябва да бъде подготвено населението САМО да си решава вътрешните проблеми.Длъжен ли е някой да дава готовата си инфраструктура, социална с-ма и медицински грижи на емигрантите, които не се интегрират, а формират изкуствени групи дистанциращи се и опитващи като раково образование да участват в живота на страната в която са?

Link to comment
Share on other sites

Бях се разписала, но реших да не се впускам в някакви обяснения. Големи сте злета ;)

Ами нали ако не бях чак такова "зле" щях да си осиновя минимум 3-4 мърсоливи циганета (без значение от етноса) и щях да се чуствам щастлив - И аз съм маправил нещо за планетата.

Link to comment
Share on other sites

В техните си държави е интересен термин :) Дори и да пропуснем факта, че циганите си нямат тяхна държава (както до не много отдавна и евреите), се сещам, например, че вероятно по същия начин мислят и за... да кажем Godfather, който също не живее в родната си страна.

Link to comment
Share on other sites

С помощи като готови пари и храни само се заробват континенти.Само образованието е ключа към стабилизация на цели региони.Кому обаче е нужно това?Има ли нужда САЩ и Европа (корпоративната им страна визирам) от такива Африка, Азия и Среден Изток?

Трябва ли там да се пращат само лекарстава, лекари и пари или трябва да бъде подготвено населението САМО да си решава вътрешните проблеми.Длъжен ли е някой да дава готовата си инфраструктура, социална с-ма и медицински грижи на емигрантите, които не се интегрират, а формират изкуствени групи дистанциращи се и опитващи като раково образование да участват в живота на страната в която са?

 

Това показва колко малко си наясно със ставащото и колко детски разсъждаваш.

 

Най-малкото, Африка е в това положение благодарение именно на "благородните" намерения на 3-4 държави от Европа дошли по тези земи да плячкосват.

Link to comment
Share on other sites

Не, Африка е на това положение, защото след като белите започнаха да устройват страните им след първоначалната наистина малко грозна намеса, мамуните купиха калашници, изгониха белите, разрушиха инфраструктурата, която белите се опитваха да изградят и сега един банан струва 40 милярда от местната валута.

Link to comment
Share on other sites

Не, Африка е на това положение, защото след като белите започнаха да устройват страните им след първоначалната наистина малко грозна намеса, мамуните купиха калашници, изгониха белите, разрушиха инфраструктурата, която белите се опитваха да изградят и сега един банан струва 40 милярда от местната валута.

Не бе, това са подробности....! Бъди човек - нахрани маймунче!

В техните си държави е интересен термин :) Дори и да пропуснем факта, че циганите си нямат тяхна държава (както до не много отдавна и евреите), се сещам, например, че вероятно по същия начин мислят и за... да кажем Godfather, който също не живее в родната си страна.

Ааайде бе! Цяла Индия стои зад мангалите... а, щях да забравя.... и Турция (ми нали са с турско самосъзнание). ;)

Ти пък що бъркаш един интегриран, доказал се и продуктивен член на даденото общество с търтей от типа на разни мангали, араби, виетнамци и подобна измет?

Link to comment
Share on other sites

Не, Африка е на това положение, защото след като белите започнаха да устройват страните им след първоначалната наистина малко грозна намеса, мамуните купиха калашници, изгониха белите, разрушиха инфраструктурата, която белите се опитваха да изградят и сега един банан струва 40 милярда от местната валута.

 

Това също показва колко плитко си разбрал фактите.

 

Въпросната грозна намеса е оставила толкова дълбоки следи, че векове са нужни за възстановяването им. Маймунското им поведение е съвсем нормално, в предвид, че години наред са стояли без местна добре функционираща администрация. Половин Африка стана независима преди има няма 30-40 години. В България става същото, но малко по-цивилизовано. Доган прави народа на маймуни в последните 10 години. И каква е разликата с Африка, на която половин свят продава калашници ? Само това, че в България хората поне имат храна и вода. И ако за последните 100 години сме успяли да изпреварим Африка само по този показател, аз не бих го нарекъл нещо повече от смехотворен напредък.

Link to comment
Share on other sites

Знаеш, че не мога да споря с теб. Във всеки следващ пост излагаш все по-неоспорими, смазващи доводи и доказателства. Спора вече съм го загубил :(

Link to comment
Share on other sites

За съвсем други неща говоря. Става въпрос от една страна за социална отговорност, от друга за разумно използване на ресурсите.

Попитах директно в как мислите да си отглеждате децата?

 

Защото става въпрос за прости и човешки ежедневни изобори.

Дали да се злоупотребява с пестициди?

Дали да се отнесем по-отговорно с боклуците си (над 50% от тях са органични и могат да се компостират, останалата част е добре да се рециклира)?

Дали да купуваме местни стоки и да подкрепяме по този начин икономиката на държавата си или да предпочетем по-евтините с 10 стотинки картофи от Египет или домати от Италия?

Дали и как можем да увеличим енергийната ефективност на жилището си?

Дали пък да не инвестираме повечко пари и повече време в образованието на децата си, за да могат да бъдат будни и осъзнати граждани?

 

И разни такива глупотевини.

 

Защото напоследък повече се фокусираме върху това колко турците/ евреите/ арабите/ ...попълни по избор/ са зле, а не какви са личностните ни предимства и какво можем да направим.

 

Щях да пиша за лична отговорност. Говори ли ви това нещо?

Link to comment
Share on other sites

http://www.vhemt.org/

 

някъде го давах вече тоя линк, но да повторя, щото гледам сте на вълна как плоденето на хората влияе на планетата и какво може да се направи... Искам само да кажа, че не е майтап, напълно сериозни са тези. На сайта им има изключително интересна информация, която препоръчвам на всеки. Освен това не са първите с такива идеи - оказва се, че такива движения има от 60 години на миналия век насам...

 

Q: What is the Voluntary Human Extinction Movement?

 

VHEMT (pronounced vehement) is a movement not an organization. It's a movement advanced by people who care about life on planet Earth. We're not just a bunch of misanthropes and anti-social, Malthusian misfits, taking morbid delight whenever disaster strikes humans. Nothing could be farther from the truth. Voluntary human extinction is the humanitarian alternative to human disasters.

 

We don't carry on about how the human race has shown itself to be a greedy, amoral parasite on the once-healthy face of this planet. That type of negativity offers no solution to the inexorable horrors which human activity is causing.

 

Rather, The Movement presents an encouraging alternative to the callous exploitation and wholesale destruction of Earth's ecology.

 

As VHEMT Volunteers know, the hopeful alternative to the extinction of millions of species of plants and animals is the voluntary extinction of one species: Homo sapiens... us.

 

Each time another one of us decides to not add another one of us to the burgeoning billions already squatting on this ravaged planet, another ray of hope shines through the gloom.

 

When every human chooses to stop breeding, Earth's biosphere will be allowed to return to its former glory, and all remaining creatures will be free to live, die, evolve (if they believe in evolution), and will perhaps pass away, as so many of Nature's "experiments" have done throughout the eons.

 

It's going to take all of us going.

 

colorvisualize.jpg

 

 

 

ЕДИТ (не Пиаф): Thief, какво против имаш филолозите? Аз съм филолог (по образование), но надявам се не на мен се дължи предубеждението ти към филологията...

Link to comment
Share on other sites

Ако това за теб е спор...тъкмо си помислиш, че си способен да проведеш смислена дискусия на по-сериозна тема.

 

От известно време бях забравил какво е да "спориш" с филолог, опа, философ при това дървен :)

 

Друго си е да спорим със:

 

YOU ROCK!!! или...

 

БУУУУРННН!!!

 

и т.н.

Link to comment
Share on other sites

http://www.vhemt.org......... Освен това не са първите с такива идеи - оказва се, че такива движения има от 60 години на миналия век насам..

ами явно не се справят добре. можеха а понамалят темпа на растеж за тия 50 години, а не са го направили. та явно този метод е неефективен, съвсем дручко си е да връчиш некоя ядрена бомбичка в ръцете на луд диктатор за да видиш кво ще стане.<br />освен всичко друго кво сте се закъхарили? и без тва всичко приключва 2012-та година.

Link to comment
Share on other sites

Бях се разписала, но реших да не се впускам в някакви обяснения. Големи сте злета ;)

жена с твоето мислене ДАЙ БОЖЕ да не ми е в къщата нито да познавам.

Link to comment
Share on other sites

Минава ми нещо през главата.

Гледам предизборните кампании, България била европейска държава вече, а у и започнах да се дразня много. Не знам защо, просто ме избиха нерви яко.

После пък се сетих как в Италия с най-мизерната заплата на нелегалните работници, може да си изкараш две книжки като не броим никви други разходи. Тоест 1000 евро горе-долу са две щофьорски книжки в Италия и ти тея пари ги правиш за един месец.

Тук в България, с 350лв, малко над минималната заплата трябва да работиш два месеца за да имаш парите за една шофьорска книжка.

Същото стана и с интернет пиратството! България била на еди кое си място (почти в първите места по интернет пиратство), ама на проценти върху част от населението на държавата. Кое нанася повече щети на фирмите, България или Америка, а може би Русия, където още си има сайтове с пиратско съдържание?

Та за каква политика говорим и къде е тая европа към която ще ходим, не знам, само дето всеки вика че сме европейска държава по телевизията вече.

Впрочем, това ми се струва доста смешно от една страна.

:)

Link to comment
Share on other sites

Това показва колко малко си наясно със ставащото и колко детски разсъждаваш.

 

Най-малкото, Африка е в това положение благодарение именно на "благородните" намерения на 3-4 държави от Европа дошли по тези земи да плячкосват.

 

Ти дали можеш да четеш?А?Или си писател.Внимавай с думичките и квалификациите.Моля те, не ми обяснявай.

 

Що не дадеш (мисля, че с финанси се занимаваш или в този сектор нещо) след наместа на МВФ и МБР какви са показателите на повечето страни и колко време ще се връщат заемите и при какви условия?Прочети ми внимателно поста и виж какво си написал, ако пак не е ясно мога да го напиша пак по-разбираемо.Само не бързай пак с квалификациите.

 

_________________________________

 

Аз да правя решението да НЕ купя нещо по-евтино само защото е внос?Господи, държавни основи и теория не е ли учил тук някой?Това не са граждански въпроси...това са държавни политики.Такива смотани като нашата могат да разчитат на шувинизъм и национализъм да пазят сами чрез гражданите стоковия оборот.Другите си ползват митата и акцизите.Ако ще 1ст. да струва кило Македонски домати като мине границата и цената му преди пазара е 4.80лв ,то не е нужно да "мислят" всички.Трябва държавна политика.Същото е и с пестицидите...не политика на дискриминация на ползващите ги, а политика на преференции за тези НЕ използващи ги...ама то за това защото хора, които чакат всеки друг освен тях да мисли...да се грижи за всичко, пък те да си клатят краката на работа се стига до такива изкривени разбирания, че едва ли не всеки на пазара трябва да кисне на продавача главата в кофа с вода докато не признае от къде ги е купил продуктите и дали са внос.

За енергийната ефективност пък има пълно затъмнение в страната ни, пряко съм заинтересован и си имам понятие.Кой има полза от това...хм...

 

________________________________

 

Гледам пак за ресурси се реве...ами ресурсите и тяхното ползване пак зависят от държавната политика, но некачествените кадри формиращи я вместо з 20 години да пренасочат страната към аграрно-турситическо развитие продължават флиртове с производства изискващи огромни технически и парични средства.

 

Гражданските организации трябва да показват нюансите в които трябва да се ориентира един кабинет, но... пример.Данон България.Най-скапаната компания за млечни продукти на пазара в България.Сриваща качеството на традиционен Български продукт и отнемаща му идентичността.Някой прави ли нещо по този въпрос.

 

Елементарно решение, всички фирми произвеждащи кисело мляко с нашия бацил да упоменават, че това е български продукт и да посочват България на опаковката си като страна.

Още по елементарно нещо, понеже е уникален продукт въвеждане на единен БДС стандарт и отказ за продажба на бацила за производство на деривативи от него близки до киселото мляко ако не минат първо през проверка на наши органи дали представляват добре нашия продукт.

 

Това са неща за които не се иска всеки един човек да мисли, не е нужно.Нужно е да има хора там, където се формират тези решения, които са подготвени да ги изготвят и налагат.

 

Още един пример - Ябълките тази година бяха почти всичките от Полша и Испания :) дали има държавна политика по този въпрос според вас, като аз едва си спомням като малък, че имаше огромни градини с ябълки из Пловдивско (и не само ябълки).

Link to comment
Share on other sites

Секънд, разбирам бе, ама дори хиляди като теб да имаше в страната, и десетки милиони по света, пак няма да се промени нищо. Отдавна е минало времето, когато личностите са значели нещо и са можели реално да променят нещо. Сега няма личности, сега има институции (като Обама например, защото той дори бидейки личността Барак, черния президент на Америка, преди всичко е институция. Ебати дългитте скоби!) и корпорации. Машината е много голяма и с много големи зъби. И те не се интересува от нищо. Ако застанеш пред нея, ще те прегази. Ако пък гледаш еко-домати и царевица някъде и с действията си непряко се противиш на действията на машината, просто от това няма да има значение, защото след 10 години до еко-доматите ти ще изникне завод за поцинкована стомана.

 

Ресурсите ще се изядат и много неща ще се затрият, вероятно и ние с тях накрая, това е жалко, аз не казвам, че не го осъзнавам, казвам просто, че срещу ръжен не се рита.

Link to comment
Share on other sites

Ти дали можеш да четеш?А?Или си писател.Внимавай с думичките и квалификациите.Моля те, не ми обяснявай.

 

Не съм дал квалификации. Къде видя такива ? А и да бях дал, какво ?

 

Честно, с този словоред едва ли някой ти е разбрал поста...

 

Сега ще кажеш, че пак се заяждам, но прочети си поста и ще видиш какво имам предвид.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...