Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply
 

Не е точно така, защото хич не ми е ясно, как ще се мие с машина паважна улица. Трябва да вземат египтяни, от тия на пирамидите.

В тоя град е толкова прашно, че прах/пясък + дъжд и павето ще направи новите ти зимни гуми за по 150лв едната, пасти да ядат  :D

 

 

 

 

Както се казва в оня виц:"Не си прав".

 

Когато паветата се редят кадърно, се правят така, че ръбчетата им леко стърчат и самите павета са под ъгъл - получава се нещо като трион в профил - по този начин има много добро сцепление. 

Link to comment
Share on other sites

аз празнувам Трифон Зарезан никога не съм празнувал Свети Валентин....

 

не казвам че Хелоун е глупав празник....глупаво е да му се отдава такова внимание....признавам че съм го празнувал но само защото приятелите ми са държали да го празнуваме.

най-вероятно и моето дете ще го празнува щом това го прави щастливо, въпроса е че си имаме достатъчно НАШИ празници.

 

бил съм и коледарче/сурвакарче - само хубави спомени са ми останали не помня да ми е било тъпо...

 

Съгласен съм с това,  същото съм празнувал и аз, като коледарче даже свирех на гайда, и за кръста в Калофер съм се хвърлял на Йорданов ден (понеже съм родом от там де и всички стари празници са ми познати, кукери, коледуване, гергьовден, лазаруване, парен петел, Св. кирек и много други) та за това говоря, че колкото повече толкова по-добре. Важното е веселба да има и да избягаме от скучното ежедневие и напрежение.  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Силно се съмнявам че има останали майстори редящи павета. 

Има... ама хората са на по осеемсе и кусур години..... А то това се оказва, че е цяла наука. То не че и сега няма хора, дето редят..., има, но те просто подреждат едни камъни. Фатката била в подложката и в правилното заключване, а останалото било усет, създаван с години практика.

Link to comment
Share on other sites

а някой тук ми обясняваше колко много друга работа има за Айтишници, освен като телефонисти.

аутсорсинг.....

 

Те щото сега програмистите в пловдив са в излишък... Ама нека да има - поне те като назначат и куцо и сакато и ги пообучат ще мога да забърша някой и друг вече понаучил се...

 

  

Така си е.Мениджмънта гледа да налапа сега и на момента.Жалко за пчелите-работници в кошера.И това е така не само там и не само днес,а поне от четвърт век.

Некадърния мениджмънт. Една фирма или се развива или умира. Няма такова положение като "трупа печалби". Изцеждането е част от загиването.  

 

 

Както се изразява един от записалите коментар под новината:"Пловдив като алтернатива на индия"

Ми прекрасно - намаляваме безработицата, вливат се свежи пари и в града и в страната, получаваме повече умни младежи, чиято квалификация благодарение на натрупания опит се увеличава, също така не се замърсява околната среда. Егати какво по-хубаво от това не мога да разбера?

 

Ама фирмата печелела и не влизали ТЕЗИ пари в страната. Егати колко завистлив е Българина, честно. И алчен! Ми могат-печелят, защо не го направят същото нещо мрънкачите като са толкова отворени - да си направят и те подобна фирма, да правят същите неща след като са наясно как и да печелят те. Аз пък съм доволен и на това, което става - това си е безплатно know-how освен всичките други плюсове.

 

Има... ама хората са на по осеемсе и кусур години..... А то това се оказва, че е цяла наука. То не че и сега няма хора, дето редят..., има, но те просто подреждат едни камъни. Фатката била в подложката и в правилното заключване, а останалото било усет, създаван с години практика.

Имаше измислени машини ужким.

Link to comment
Share on other sites

Не, дедо. С тия машини може да слагаш циментови павета по главната, ама гранитни - тц.

Link to comment
Share on other sites

Силно се съмнявам че има останали майстори редящи павета. 

 

Отдавна няма Васко - вече не са живи. И затова трбява всички павета да се махнат от улиците и да отидат по парковите алеи и прочее. 

 

==================

 

Стабилно тъпо е да се отъждествява аутсорсинга с телефонна услуга... Даже фундаментално малоумно бих казал...  

Link to comment
Share on other sites

Именно, казвам го защото съм го учил и на теория е едно на практика съвсем друго.

Мангалите които "поправят" тук-там след точно 2 седмици паветата пак са излезли.......  реално сегашната ми кола е със спортно окачване и избягвам изобщо да минавам по В.Априлов освен ако нямам работа точно там. 

Link to comment
Share on other sites

За пореден път се убеждавам, че най-хубавите неща са неочакваните. Изкарах един от най-готините си рождени дни, който започна в първите минути на 31-ви октомври в София с колеги от работата и завърши в пет часа сутринта на 1 ноември в Пловдив с приятели :).

Link to comment
Share on other sites

А София как беше с всичките маскирани.Един колега се базикаше,че се е маскирал като човек с раздвоение на личността :D 

Link to comment
Share on other sites

В краткото си излизане днес следобед единственото,което чух бяха маанетата от някакво циганско събиране,което стигаше чак до гробищата на Рогошко шосе.Иначе града е притихнал.Като се замисля не само днес и не само в тази част на Пловдив.Мъртъв град с мъртви души бих казал.

Link to comment
Share on other sites

Прекрасно време и естествено всички са извън града. Напълно логично. 

 

Мисля да сложа кик и тотален бан и на мангалския магазин Кауфланд.... Не стига, че полудях от цигани с врещящи циганета, мангалска реч и всички видове терлици и чехли от битака, ами се и оказа, че нямат ни Шуменско, ни Пиринско. Ай сиктир!!!

Link to comment
Share on other sites

Верно ли?!Нямат ни цели 2 марки бира?!Ще гледам и аз да ги избягвам тогава.Скоро мисля,че в Била търсих Каменица ама нямаше.В Карфура няма такива колизии :))

А в град с такава популация на цигани ще трябва някак си да се справяме с тяхното присъствие.

А бе я да отворя една бира,че от приказки за бира ми се припи...бира :grin:

Link to comment
Share on other sites

Опитах ракия престояла 20 години в бъчва (пазена за сватбата на един приятел). Този еликсир може да се сравнява с 18 годишно уиски дето е 120кинта бутилката!!!

Link to comment
Share on other sites

Верно ли?!Нямат ни цели 2 марки бира?!Ще гледам и аз да ги избягвам тогава.Скоро мисля,че в Била търсих Каменица ама нямаше.В Карфура няма такива колизии :))

А в град с такава популация на цигани ще трябва някак си да се справяме с тяхното присъствие.

А бе я да отворя една бира,че от приказки за бира ми се припи...бира :grin:

 

Няма нищо от продукцията на Карлсберг. Ще рече ни Шуменско, ни Пиринско, естествено липсва и Туборг, камо ли пък самия Карлсберг. За мен лично това ще рече, че на практика няма бира. За сметка на това има пикни с незнайни имена...  

 

Опитах ракия престояла 20 години в бъчва (пазена за сватбата на един приятел). Този еликсир може да се сравнява с 18 годишно уиски дето е 120кинта бутилката!!!

 

Ш'съ сетиш ти какво ти разправяше Галицин оная вечер... :laughing:  

Link to comment
Share on other sites

Ш'съ сетиш ти какво ти разправяше Галицин оная вечер... :laughing:

Той е гад защото не ще да ми даде дори мъничко. Аз може и да се сетя, ако ми кажеш откъде да си купя подобно нещо в магазините. Понеже ако реша сам да си го правя - след 20 години я камилата я камиларя...

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...