Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Честита Коледа на всички и от мен и дано в бъдеще не чакаме да дойде празник, за да се сещаме за хората които обичаме и които ни обичат.

Наздраве.

Link to comment
Share on other sites

Ебаси гадното кафе си направих, май трябва да сменя чорапа вече. Добро утро.

 

Ред. Сутринта забравих - честит ден на бащата, на всички татковци.

Link to comment
Share on other sites

Честита Коледа на всички.

 

704257793.jpg

 

+1

 

Едва снощи успях да сложа игра, която го поддържа и му отделих 5 минути на тоя Sharpshooter.

Прецелването е уникално, но на предвижването малко трябва да му свикна. И тоя автомат доста си тежи...

Link to comment
Share on other sites

Само това му липсва на бокс-а ми , не съм впечатлен от кинекта...... но в крайна сметка едва ли ще имам желание да играя повече от час с подобен автомат.

 

Снощи пак се напих , няма ли да свършва тоя месец вече...... :wacko:

В петък идва един приятел на гости - ще пием , в събота пак тряба да пием щото е събота, на 31ви трябва пак да пием , на 1ви съм именник , после Иванов ден....... обмислям да изчезна безкрайно.... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Преди малко се прибрах от кино и бих казал, че в града е станал някакъв ад от хората топлещи се на твърдо гориво. Щях да се задуша в колатаsick1.gif Не знам дали на вас ви прави впечатление, но вечер/сутрин като си отворя прозореца да подишам малко свеж студен въздух то той мирише на саждиblink.gif

Link to comment
Share on other sites

Преди малко се прибрах от кино и бих казал, че в града е станал някакъв ад от хората топлещи се на твърдо гориво. Щях да се задуша в колатаsick1.gif Не знам дали на вас ви прави впечатление, но вечер/сутрин като си отворя прозореца да подишам малко свеж студен въздух то той мирише на саждиblink.gif

 

При цените на топлофикация всеки се спасява поединично. Сещаш се кой е най-евтиния източник на топлина... не е защото на хората им е кеф да разнасят въглища и да се занимават с печки...

Link to comment
Share on other sites

Човек, един отоплителен сезон за 88 квадрата апартамент на дърва излиза горе-долу колкото месец-два на парно за едностайния ми апартамент. Сеш'са...

 

Иначе и на мен ми смърди на село, ама к'во да се прави... И да, далеч не е кеф да мъкнеш през ден-два дърва или въглища, да се мажеш, ама все пак цената е определяща...

Link to comment
Share on other sites

Човек, един отоплителен сезон за 88 квадрата апартамент на дърва излиза горе-долу колкото месец-два на парно за едностайния ми апартамент. Сеш'са...

 

Иначе и на мен ми смърди на село, ама к'во да се прави... И да, далеч не е кеф да мъкнеш през ден-два дърва или въглища, да се мажеш, ама все пак цената е определяща...

 

Ама поне да си отпушват комините. По-миналата година едни съседи от по-долните етажи щяха да ни запалят. Целия хол миришеше на сажди в продължение на месец, мазилката беше напукана в голямата си част, а стените бяха черни и трябваше да се пребоядисва целия апартамента. Сеш'са?

Link to comment
Share on other sites

Да разбирам ли, че цигареният дим ви пречи супер-дупер много, но с този от печките нямате никакъв проблемconfused.gifОт където идва и следващия ми въпрос - не мислите ли, че се държите малко лицемерноpirate.gif

Link to comment
Share on other sites

Кратка коледна историйка....

На Бъдни вечер точно преди да затворят Техномаркета, взех една вентилаторна печка (най-мощната, дето имаха) и един конвектор. Нямаше много време за проби и само ги включиха за момент да видя дали работят. Прибирам се, пускам духалката - работи, топли, ама нещо вентилаторът й не беше добре балансиран, та тресеше малко, но предвид, че беше последната бройка, която взех от рафта...карай да върви. Отварям аз конвектора - всичко на книга ОК...3 степени на регулация, "турбо"-вентилаторна функция, 24-часов таймер и т.н. Да, ама грее слабо, а т.нар. "турбо" функция доста символична като КПД - за поддържане на температура в постоянно обитаващо се помещение става, но да разчиташ бързо да загрее температурата....забрави. Връщам се аз на другия ден и търся управителя - така и така, не съм го ползвал повече от 10 мин. и не ми върши работа - искам да взема нещо друго и да си доплатя, на което получих отговор, че трябва да питат централата в София за разрешение и едва тогава ще ми кажат...и тъй като пак бяха пред затваряне ми казаха да дойда утре. С подозрението, че просто ме въртят, за да се откажа (а и предварително бях хвърлил един поглед на закона за защита на потребителите, където няма точка, която ги задължава да ми го заменят ако просто не го харесвам) - отивам днес, пак обяснявам историята и най-изненадващо за мен - след половин час изчакване и попълване на малко документи ми смениха конвектора. Принципно не харесвам монополистите и големите търговски вериги, но в случая бях приятно изненадан, защото това е една малка крачка към начина на обслужване, което отдавна се е наложило в страните, намиращи се по-западно от нас...:punk

Link to comment
Share on other sites

Да разбирам ли, че цигареният дим ви пречи супер-дупер много, но с този от печките нямате никакъв проблемconfused.gifОт където идва и следващия ми въпрос - не мислите ли, че се държите малко лицемерноpirate.gif

Cry me a river...
Link to comment
Share on other sites

Снощи посетих 3 заведения, в едното от които се сервираше храна. Навсякъде се пушеше! На обед като се събудих, дори потника ми миришеше на цигари - ОТНОВО!

Не се беше случвало от както пуснаха забраната.

Налагат се закони, но няма кой да следи дали се спазват..

Link to comment
Share on other sites

Ама поне да си отпушват комините. По-миналата година едни съседи от по-долните етажи щяха да ни запалят. Целия хол миришеше на сажди в продължение на месец, мазилката беше напукана в голямата си част, а стените бяха черни и трябваше да се пребоядисва целия апартамента. Сеш'са?

Като почне да ти излизат дим и сажди от места, различни от дупката на комина се звънка в пожарната, те идват, правят проверка и може и акт да им праснат, ако излезе, че примерно ползват комин предназначен само за вентилация като такъв за отвеждане на пушеци от печката.

Link to comment
Share on other sites

Като почне да ти излизат дим и сажди от места, различни от дупката на комина се звънка в пожарната, те идват, правят проверка и може и акт да им праснат, ако излезе, че примерно ползват комин предназначен само за вентилация като такъв за отвеждане на пушеци от печката.

 

Като сме на работа през деня, малко трудно става. Иначе до колкото разбрах, пожарната е идвала.

Нормалния комин си използват. Предназначен за отвеждане на дим от печката, но комина бил запушен и се пълнил, пълнил с пушек, та накрая избил през тръбата за комина във всички апартаменти. Ние сме на 6-ти етаж, тия с печките са на 1-ви и 3-ти. До 7-мия, всички бяха пропищели, но при нас е било най-зле, защото явно запушването е било някъде около нашата височина.

Link to comment
Share on other sites

Да разбирам ли, че цигареният дим ви пречи

 

Да разбирам ли, че не ти пречат отработените газове от колите? Щото както задаваш въпроса....

 

Добро утро.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...