Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

УжасТ! Не е истина колко сме зле...

 

Търговският регистър "самтаймс люн"

Секретност и човешка грешка, а не кибератака, довели до срива в ключова за държавата система

Да се самоцитирам:

 

Някой някъде е прибрал едни пари и една фирма която си няма на идея какво прави се опитва да замаже положението. Няма да се изненадам, ако тия "IT" на ТР дори нямат читав бекъп и сега наливат на ръка информацията за последните x години :D

В тия случай трябва поне един дизастър сървър да имат, ама някой е прибрал парите и за него сигурно...

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

По-добре амазон или гугъл от колкото лирекс както се спомена горе, там поне плащаш и получаваш бекъп на бекъпа, и такъв срив едвали някога би се случил, освен някви природни катаклизми и прочие.

 

И да незабравяме, че тази база е публично свободна за абсолютно всеки, не знам, какво като е държавна институция и има милиони лични данни, данните са общодостъпни, естествено ако работят...

Link to comment
Share on other sites

...тази база е публично свободна за абсолютно всеки, не знам, какво като е държавна институция и има милиони лични данни, данните са общодостъпни, естествено ако работят...

Всъщност, не е точно така.

Можеш да теглиш документ, след документ, но достъпът е организиран така, че дори теоретично не можеш да изтеглиш всичко в обозримо бъдеще.

Когато става въпрос за цялата база накуп, гледната точка е по-различна.

 

Както стана ясно, през 2018 г. е започнала доставката на ново, най-съвременно оборудване – сървъри и сторидж за Агенцията по вписванията и Търговския регистър. Доставчик на оборудването е „Телелинк“...

Разбираме, че на „Телелинк“ не е било разрешено да изпълни миграция на Oracle базата на Търговския регистър към новите сървъри поради това, че информацията е била класифицирана. Вероятно тя е засекретена поради наличието на огромен брой ЕГН и други лични данни на български граждани.

Link to comment
Share on other sites

Агенция по вписванията предоставя, срещу заплащане на дължимата държавна такса, цялата база данни от търговския регистър или структурирани части от нея.

Агенцията предоставя два начина за ползване на базата данни на Търговския регистър:

    на цялата база данни от търговския регистър и актуализация на обстоятелствата в нея

    абонамент за автоматизирано подаване на информация за вписани обстоятелства, заличени вписвания и обявени актове по фирменото дело на определен търговец

 

Link to comment
Share on other sites

Днес попадам на поредното потвърждение за тоталната дебилност и малоумие на американската сган от сволочи...

 

39608476_10156316134175236_2193612752105

 

39454620_10156316134255236_3053641487402

 

39665594_10156316134170236_6502527340218

 

 

We will never, never FORGET !!

 

George Stinney Jr, of African descent, was the youngest person to be executed in the 20th century in the United States.

This young black was only 14 years old at the time of his execution by electric chair.

 

70 years later, his innocence has just been officially recognized by a judge in South Carolina.

From his trial to the execution room, the boy always had his Bible in his hands while claiming his innocence.
George was unfairly accused of murdering two White girls (Betty 11 and Mary 7), whose bodies had been found not far from the house where the boy and his parents lived. At that time, all the members of the jury were white. The trial lasted 2H30, and the jury made the decision of his sentence after 10 minutes.

 

The boy's parents, threatened, were barred from taking part in the trial after being ordered to leave the city.
Prior to his trial, George spent 81 days in detention without the possibility of seeing his parents for the last time.
He was imprisoned alone in his cell, 80 kilometers from his hometown.

 

His hearing of the facts was done alone, without the presence of his parents or a lawyer. George's electrocution charge was 5,380 volts on his head. We let you imagine what such an electric shock can have on a young child's head.

 

We will never, never FORGET!

 

(кадрите са от филм по случая)

Link to comment
Share on other sites

То и Народния съд избива тук 2700 души, ей така, ама като гледам никому не е важно. Все да се гледа в чуждото канче. Не казвам че е редно, или че е правилно, напротив. Но всяко общество си има минусите или "тъми" мрачни моменти. В САЩ например от цитирания случай са човешките права, и по-специално правата на афро-американците. Тааа имат си те кирливите ризи, ама и другите не са цвете за мирисане.

Edited by evropata
Link to comment
Share on other sites

То и Народния съд избива тук 2700 души, ей така, ама като гледам никому не е важно. Все да се гледа в чуждото канче. Не казвам че е редно, или че е правилно, напротив. Но всяко общество си има минусите или "тъми" мрачни моменти. В САЩ например от цитирания случай са човешките права, и по-специално правата на афро-американците. Тааа имат си те кирливите ризи, ама и другите не са цвете за мирисане.

 

Първо - Народния съд избива доста повече от 2700 души, което обаче няма НИЩО общо с горния случай по НИКАКЪВ начин. 14 годишни деца не са били пържени на котлон - нито едно

 

Второ - като видя такива адвокатчета на оная сган и откровено ми призлява, като се изразявам изключително меко - казвам го съвсем открито. Нещо хранят ли те американците, хм? На хранилчица ли си?  

Link to comment
Share on other sites

Успокой топката - не виждам да им адвокатства точно на тях, но пък ако се върнем към аналога на т.нар. "народен съд" в СССР...много още може да говорим щото те ни водеха в строя с повече от 25 години преднина. ;)

Link to comment
Share on other sites

Много обичам такива изпълнения - човек види нещо, сподели мнение и някой веднага почва да му обяснява как имало другаде същото или подобно или не знам си какво. Фактите са си факти. Погнусата ми от амерканското малоумие с какво по-точно оправдава Народния съд и избощо пак да повторя - какво общо имат двете неща по дяволите?!?! Ай сиктир!

Link to comment
Share on other sites

Защо някой трябва да се "храни" от нещо, че да има мнение по въпроса?!?

И къде казах, че има общо или че трябва да има общо? Просто вземам за начало, основното, неправомерно осъдено на смърт човешко същество, прочеее има ли значение ако е дете или 70 годишно, че нали е все човек.

И, та имах предид "официално" произнесените смъртни присъди.
Есенцията на питането ми беше, то даже не е и питане е, че не е редно да се "съдят" други общества за кирливите им ризи, когато ние най-малкото не сме рая на Земята, или пък държавата и обществото с най-справедлива съдебна система в настоящето или миналото.

Link to comment
Share on other sites

Напротив - абсолютно редно е! Особено в такива случаи. И да - има колосално значение дали е на 14 или 70, както и всички подробности по този случай. Или когато и ние сме минавали през някакви проблеми и катаклизми, нямащи НИЩО ОБЩО ПО НИКАКЪВ НАЧИН (не знам колко едро да го напиша) с конкретния случай, то автоматично нямаме право да се обаждаме и вечно трябва да си траем. Много умно! По тая логика никое общество на планетата няма право да коментира другите. 

Link to comment
Share on other sites

Есенцията на питането ми беше, то даже не е и питане е, че не е редно да се "съдят" други общества за кирливите им ризи, когато ние най-малкото не сме рая на Земята, или пък държавата и обществото с най-справедлива съдебна система в настоящето или миналото.

 

В превод на простобългарски това си е "И едните, и другите са маскари!... Маскари са до един!"

Link to comment
Share on other sites

Уважеми господине, за пореден път се убеждавам че с Вас дори нормална дискусия не може да се води по каквато и да е тема. Просто е невъзможно поради естеството на характера Ви.

Никога не съм казал че не може да се съди, или да се сочи с пръст. Редно е да се отбележи, в подобни ситуации, че да чисто морално не е правилно, и че невинното убийство на едно 14 годишно момче, трябва да бъде осъдено от обществото. Прочее в американската съдебна история има много доказани случаи на грешни присъди, както на хора осъдени на смърт, така и на такива с доживотни присъди.

Морал и съвест липсват в адвокати и юристи по цялото земно кълбо.

Постът ми беше провокиран от това, че се сочи с пръст американската съдебна система, само и единствено, и простете ми господине, ако отбележа, че спрямо постовете Ви, го правите съвсем целенасочено, поради факта, че не харесвате САЩ като държава и общество. Това разбира се е в правото Ви, и не е тема на последната Ви публикация.

Интересно ми е какво би било мнението Ви за подобни случаи от съдебната практика на други държави.

Link to comment
Share on other sites

 

В превод на простобългарски това си е "И едните, и другите са маскари!... Маскари са до един!"

 

Анджък де!

 

Уважеми господине, за пореден път се убеждавам че с Вас дори нормална дискусия не може да се води по каквато и да е тема. Просто е невъзможно поради естеството на характера Ви.

Никога не съм казал че не може да се съди, или да се сочи с пръст. Редно е да се отбележи, в подобни ситуации, че да чисто морално не е правилно, и че невинното убийство на едно 14 годишно момче, трябва да бъде осъдено от обществото. Прочее в американската съдебна история има много доказани случаи на грешни присъди, както на хора осъдени на смърт, така и на такива с доживотни присъди.

Морал и съвест липсват в адвокати и юристи по цялото земно кълбо.

Постът ми беше провокиран от това, че се сочи с пръст американската съдебна система, само и единствено, и простете ми господине, ако отбележа, че спрямо постовете Ви, го правите съвсем целенасочено, поради факта, че не харесвате САЩ като държава и общество. Това разбира се е в правото Ви, и не е тема на последната Ви публикация.

Интересно ми е какво би било мнението Ви за подобни случаи от съдебната практика на други държави.

 

Интересно - някак си около 5 е процентът на тези, с които не мога да водя нормална дискусия по мои наблюдения сред всички, които познавам.

 

Виждам и как явно за съвсем съвсем различни неща се говори, предвид, че нищо не си разбрал от това, което АЗ визирах. Намесваме и адвокати и юристи - отново тотално извън случая - вземи прочети текста отново.

 

От мен не се сочи американската съдебна система, а дебилизма в един конкретен случай. Добре знаем какво е било положението в онези години. 

 

Мнението ми за подобни случаи където и да е би било абсолютно същото, ама други такива не познавам. И пак дебело да подчертая - никакви съдебни системи не визирам. Нито американски, нито лапландски. Визирам конкретен случай, в който е ИЗПЪРЖЕНО ДЕТЕ, което отгоре на всичко е осъдено на ангро за 10 минути от шайка малоумници (не адвокати!) и за капак е държано на майната си и не са му дали да каже сбогом на майка си и баща си. И понеже повече нямам никакво време за губене в излишни полемики - като грам не си разбрал какво се опитва да каже някой, първо го попитай, пък след това го съди.    

Link to comment
Share on other sites

И Вие решите, че не съм разбрал защото? Отново Вие сте този който прави генералните изводи, не аз. Споделихте публикация за неправилно осъдено дете, споделяки нещо в публичен форум, би следвало да очаквате коментари по него, и то не само коментари които кимат одобрително. Има възможност дадена публикация да породи и дискусия. Е ли необходимо да бъде само осъждаща конкретиката на статията? Дори в първия си коменат споделих, че САЩ са имали, имат и ще имат и занапред проблеми с правата на афро-американците. Мисля Ви е ясно, че присъдата е издадена за такова кратко време, именно поради периода в който се случва събитието, както и поради обществено-политическите нагласи в САЩ по това време. 

Това са неща които трябва да се вземат предвид. Вижте, не казвам че са правилни, напротив всяка една присъда срещу невинен човек е грешка, пък бил той на 14 или 70.

Надявам се сега да разберете насочеността на поста ми, нито съм напдал Вас, нито съм казал че това което се е случило е правилно.

Link to comment
Share on other sites

Интересно - някак си около 5 е процентът на тези, с които не мога да водя нормална дискусия по мои наблюдения сред всички, които познавам.    

 

Или имаш страшно голям кръг от хора, с които водиш дискусия, та сумарно хората от форума са под 5%, или са ти грешни наблюденията и представите. :)

Link to comment
Share on other sites

Или имаш страшно голям кръг от хора, с които водиш дискусия, та сумарно хората от форума са под 5%, или са ти грешни наблюденията и представите. :)

 

Сам си направи математиката. Или ммислиш, че сте ти и още трима? 

Link to comment
Share on other sites

...четирима. :laughing1:

 

П.П. Факт е, че на живо комуникираш по съвсем различен начин, но що се отнася до писмената ти комуникация - много има какво да се желае...

Link to comment
Share on other sites

Сам си направи математиката. Или ммислиш, че сте ти и още трима? 

 

Без да се замислям мога да ти изброя доста повече от 3-ма.

 

И да, това което Пламен е написал е напълно вярно.

Link to comment
Share on other sites

П.П. Факт е, че на живо комуникираш по съвсем различен начин, но що се отнася до писмената ти комуникация - много има какво да се желае...

 

В разсъжденията и мненията ми има точно НУЛА разлики - кой разбрал, разбрал. 

Link to comment
Share on other sites

Издребянвате, Виден си е един и същ на живо и във форума. Друго е, че доста хора се палят от няма нищо..ама това си е лично мое мнение.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...