Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

 

Дадоха, защото преди това бяха допуснали да станат толкова големи, че ако бяха фалирали можеше да приключи финансовата система!

 

А ти си мислиш, че съществува система, която безкрайно расте, без по някое време да приключва, така ли :D

 

Такова нещо в природата няма, а ние не сме вън от нея. Колкото и да му отлагаш края, той си идва рано или късно. Така че подобни "извинения" първо само изкуствено отлагат неизбежното, и второ, с такива може да оправдаеш всичко направено във всички страни и в цялата ни история (защото винаги ще се намери причина и "големина", заради които да кажеш "целта оправдава средствата").

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

Ако се опитваш да ме убедиш, че от прегледи и операцийки ги е докарал тези неща и е единствения шеф на болница който не я точи, за малко да ти повярвам :)

 

Да ти кажа не ме грее дали ще ми повярваш, но явно не си наясно с болничните точения. Ако си въобразяваш, че парите ги взимат лекари, брутално си се объркАл. Всичко отива в партийните каси. Да, началниците лапат рушвети от доставчиците на лекарства и взимат пари на ръка за операции, но източването не ги касае - те са сложени там да съблюдават да се случва надлежно и парите да вървят където трябва. Ако тръгнеш да се правиш на честен или пък не дай боже се опиташ да пипаш дето не ти е работа - летиш след тежък шут. 

 

Професор Генчо Начев по мои сметки днес вади МИНИМУМ 5000 лева, като изобщо няма да се учудя ако са 10 и повече предвид на колко места е собственик и акционер. И недей да си мислиш, че това в статийката е всичко - много повече е. Ама много повече.  

Link to comment
Share on other sites

Да ти кажа не ме грее дали ще ми повярваш, но явно не си наясно с болничните точения. Ако си въобразяваш, че парите ги взимат лекари, брутално си се объркАл. Всичко отива в партийните каси. Да, началниците лапат рушвети от доставчиците на лекарства и взимат пари на ръка за операции, но източването не ги касае - те са сложени там да съблюдават да се случва надлежно и парите да вървят където трябва. Ако тръгнеш да се правиш на честен или пък не дай боже се опиташ да пипаш дето не ти е работа - летиш след тежък шут. 

 

Професор Генчо Начев по мои сметки днес вади МИНИМУМ 5000 лева, като изобщо няма да се учудя ако са 10 и повече предвид на колко места е собственик и акционер. И недей да си мислиш, че това в статийката е всичко - много повече е. Ама много повече.  

Хах е добре че ми каза, аз си мислех че тия шефове на болници не ги назчават партиите, ами ги спускат извънземни... След като му прочетох активите, 5000лв даже са малко, въпросът ми беше да разследват как е придобил тези активи!

Link to comment
Share on other sites

Ааа, на Генчо Начев само заплатата в св. Екатерина е към 50 000 на месец. Това беше преди години. Сега може и повече да е. Не виждам проблем в това. Най - добрият в областта си в България е в момента. Тиквата и компания са проблема.

Link to comment
Share on other sites

Ами общо взето баш те са виновни, всички в политиката са техни преки наследници и разпределят обществените поръчки и държавния капитал! 

 

Преди или след 681-ва визираш?

Тиквата и компания са проблема.

 

Че, кво му е на тиквата? Хубава, голяма и добре узряла :)

Link to comment
Share on other sites

Най - добрият в областта си в България е в момента.

 

Ванка, да ти кажа честно не съм сигурен... Верно е изключително добър, но бая се преекспонират някои работи... Но пък друг не се види да го достига.

Link to comment
Share on other sites

Преди или след 681-ва визираш?

 Предполагам не е чувал за родствената връзка на повечето уса президенти с европейската кралска фамилия... :)

Link to comment
Share on other sites

Комунистите са виновни! И ще са виновни поне още 500 години даже и да ги няма от утре! Те са виновни още от времето, когато дори ги е нямало.

Хеле ако те чуе кратуний как говориш, че ще бъде най-скъпият!

Бодигарда на Живков ни е премиер ;)

БКП/БСП са си все в парламента .. :))

Link to comment
Share on other sites

Ванка, да ти кажа честно не съм сигурен... Верно е изключително добър, но бая се преекспонират някои работи... Но пък друг не се види да го достига.

Честно казано нямам преки наблюдения, но всички по - известни гледам при него се бутат и затова така го определих. В нормалните страни лекарите са едни от най - скъпо платените хора.

 

edit:

Сега се сетих, че познавам български лекар който вади доста повече пари от Генчо Начев. Доста повече... И всичко това с труда си и без далавери. Винаги му съм се кефил. Не искам да споменавам имена обаче.

Link to comment
Share on other sites

Все се сещам за старата практика на докторите да се плаща докато всички са здрави. Разболее ли се някой (демек пропусната е профилактиката и всички ония признаци, на които овреме трябва да се реагира компетентно), парите му ги спират докато не го излекува. Така се поддържа интересът в тях да развиват медицината в правилната посока, а както знаем интересът клати феса!

Link to comment
Share on other sites

Ааа, на Генчо Начев само заплатата в св. Екатерина е към 50 000 на месец. Това беше преди години. Сега може и повече да е. Не виждам проблем в това. Най - добрият в областта си в България е в момента. Тиквата и компания са проблема.

бях на погребението на 3 от грешките му. косвено съм запознат с още няколко десетки случая.

за "най-добрия в областта си" изненадващо често ги допуска.

иначе бил много добър човек и приятна компания. предполагам все някак трябва да се справя със стреса.

Link to comment
Share on other sites

бях на погребението на 3 от грешките му. косвено съм запознат с още няколко десетки случая.

за "най-добрия в областта си" изненадващо често ги допуска.

иначе бил много добър човек и приятна компания. предполагам все някак трябва да се справя със стреса.

Ще се самоцитирам:

 

Честно казано нямам преки наблюдения, но всички по - известни гледам при него се бутат и затова така го определих.

Link to comment
Share on other sites

Все се сещам за старата практика на докторите да се плаща докато всички са здрави. Разболее ли се някой (демек пропусната е профилактиката и всички ония признаци, на които овреме трябва да се реагира компетентно), парите му ги спират докато не го излекува. Така се поддържа интересът в тях да развиват медицината в правилната посока, а както знаем интересът клати феса!

 

Поредна глупост! Човек, откъде ги вадиш тия?!?! Това са потресающи тъпотии!!! Кому, къде и кога са спряли парите, защото някой се е разболял? Мислиш ли изобщо като ги пляскаш такива? 

Link to comment
Share on other sites

Поредна глупост! Човек, откъде ги вадиш тия?!?!

Това всъщност не е за "еднодневки", които подскачат като чуят, че освен денят, през който са се родили, преди това имало и други дни и в тях ставали и други интересни неща освен досега познатите им.

 

В смисъл, това е история. Може и по-древна отколкото си чувал, но факт. Става въпрос за семеен лекар и дали има някой болен от семейството. Тогава му спират "абонамента" докато се вземе в ръце и оправи работите. И ще се сетиш, че този случай основно се развива поддържането на доброто здраве, здравословния начин на живот, както и бързото и качествено лечение, щото няма кяр от това да стои болен "клиента", за разлика от сега.

 

Трябва пари да вземам за уроците ;)!

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

Дай да ги видим кои са тия дни ако обичаш, много държа! Може би преди 1944, но и тогава и сега едва ли може да се оправдае подобна дебилност. 

 

По какъв начин семеен лекар ще виновен, че някой се е разболял??? Що за идиотщина? Това е все едно да обвиня някого за дъжда. Какъв е тоя "абонамент" по-точно и кой го спира? Защото аз ако съм на лекаря ще ти тегля една звучна и ще те оставя да се спасяваш понеже си отворен. И за какво развитие говорим при наличие на тотално малоумие в подобна идея? Повтарям - държа да видя къде, кога и как. Плещене на глупости не възприемам - доказаталства от достоверен източник да. 

 

За уроци по глупости не знам още някой да плаща... То затова и само на себе си ги преподаваш, не си ли забелязал? 

Link to comment
Share on other sites

Древна история според теб било преди 1944 година, така ли :))

 

Остави, който иска от половин дума разбира и може да си намери източниците. Това не е като преди да се ровиш в библиотеките и само 5 човека в страната да са чували за тия факти.

 

Изобщо, естествено е, че ако си на хонорар, ще се радваш да ти е пълен деня с болни на опашката. А ако си на заплата, ще гледаш така да поддържаш нещата, че никой да не те търси за нищо и да минаваш с най-малко работа. А най-малко работа при лекарите има ако се набляга на ранна диагностика, на профилактика, на поддържане на здравето, а не на лекуване след като стомната вече е счупена поради неразбиране как да се пази. Вземи питай кой системен администратор се води добър - тоя е, който така си нарежда нещата, че през по-голямата част от времето всичко върви без неговата намеса и той може да си отспива.

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

Мне. Ако сам не си намериш информацията и не си я провериш и от другаде освен от това, което аз бих ти дал като линк (ако си направя труда вместо теб да търся каквото съм намирал преди години още и което и сам може да си изровиш), никога няма да си сигурен дали някой не те пуска по пързалката със статия или материал - дори и да е много официален и авторитетен.

 

Отделно трябва и голямата картинка да гледаш и дали логиката потвърждава данните. А в случая, логиката определено ги потвърждава.

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

Никакъв шанс, това е антилогика, но човек трябва да има елементарно понятие от медицина, не от веганизъм, примерно. 

 

И когато някой твърди нещо - той трябва да си го докаже. Аз нямам никакво намерение да си губя времето да търся дали някога някъде е виреел дебилизма. Предвид средната продължителност на живота допреди далеч не толкова отдавна, къде ли е логиката се чудя...

Link to comment
Share on other sites

Имам тука един близък, дето е същата работа - "не е така", вика, "и не ми се занимава аз да го проверявам дали е така". И толкова. Тома неверни го играе, и това за някакви супер очевидни неща.

Link to comment
Share on other sites

Айде идете да спорите в другата тема, да не ви местя аз...

 

 

Фирма на 40 дни и с 500 лв. капитал печели поръчката за ваксината срещу чума

 

Поръчката е за повече от 330 000 лева.Собственик на фирмата е 28-годишният Никола Явахчов, а дейността й е свързана с компютри, поддръжката им и програмиране, както и с всички дейности, "незабранени от закона".
Link to comment
Share on other sites

Абе то и нас един бивш премиер ни съветваше през 90-те да не си обръщаме левовете в марки и долари и малко след това когато курсът на долара стигна до 3000 към 1, държавата взе, че направи 1000 лева да станат 1...минали сме ги вече тия съвети. ;)

Link to comment
Share on other sites

Имам тука един близък, дето е същата работа - "не е така", вика, "и не ми се занимава аз да го проверявам дали е така". И толкова. Тома неверни го играе, и това за някакви супер очевидни неща.

 

:Facepalm:  :Facepalm:  :Facepalm:  :Facepalm:  :Facepalm:  :Facepalm:

 

Това е типично поведение на веган-антиваксър-кемтрейлър....  :laughing1:

 

Айде идете да спорите в другата тема, да не ви местя аз...

 

 

Фирма на 40 дни и с 500 лв. капитал печели поръчката за ваксината срещу чума

 

Спряно било. Някой му е светнАло явно... И като видях какъв дефектен урод е шеф на БАБХ, всичко ми стана ясно...

 

 

Хич няма да отварям линковете - те заглавията ме задавиха от смях... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...