Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

Станалото - станало... да видим дали ще се подобри надзора над новопостоените пътища и дали ще се въведат колани за пътниците. Може би е добре на тези опасни участъци да има допълнителни табели и ограничители на скоростта. Ако поне първите 2 се подобрят то има шанс да се спасят немалко животи.

Наистина си личи, че не живееш тук! Надзор и колани за пътниците има и сега и? Ето го резултата! Ако си мислиш, че ще се направи реална промяна, а не се вдига просто пушек за да отшумят нещата, си много наивен!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Като казахте "поддръжка" - ей това винаги е бил основният проблем в страната още от соц-време...правят се хубави неща, с мерак...след това се оставят на времето (и вандалите) и съвсем скоро заприличват на нищо...и всеки прехвърля топката на друг с тезата, че "не било в неговите правомощия".

И пак на случая - когато за пръв път видях смачканата мантинела, си казах - ами автобусът се е ударил в нея, прехвърлил се е отгоре преди да падне в дерето и затова е така смачкана. Сега в 18 часа обаче ми сервираха друго - тази мантинела си седяла смачкана до земята от някаква предишна катастрофа с тир и никой нищо не е направил от тогава, че да я заменят с друга. Това ако е вярно, пак опираме до думата "поддръжка" и по-точно "навременна поддръжка", защото не е работата да кажеш "- да, ще го оправя...по някое време...". :notify:

 

2b4f42a07f64acd5db2d244a26aff3aa.jpg

Link to comment
Share on other sites

А това ограничение на скоростта поради нечия не свършена работа си е чистата наглост от страна на Органите и властта! То е абсолютно същото дебелоочие и мекогъзие като ограничението от 90 (в продължение на над 40 километра) от тази пролет по магистралата. И ги налагали тия ограничения, що...? Щото пътят бил с лошо качество и било опасно да се движиш с повече. Защо през последните почти 30 години безвластие, каруцата непрекъснато се впряга пред коня, драги ми господа!? Къде отиват многото милиони от винетки? А не по-малкото милиони от местни данъци МПС? Къде е участието на държавните органи и защо непрекъснато им се позволява да се правят на едни други... органи?

Link to comment
Share on other sites

познай от 3 пъти.

 

Няма нужда - и един път само ми е достатъчен, прочитайки кой всъщност основно слага мантинели...

 

Оказва се, че две фирми печелят основно обществените поръчки за поставяне на мантинели.

Едната е близка до Делян Пеевски, а другата до депутат на ГЕРБ. 

Скандалното е, че последната поръчка наскоро е спечелена на цена поне двойно по-висока от реалната.

Link to comment
Share on other sites

А това ограничение на скоростта поради нечия не свършена работа си е чистата наглост от страна на Органите и властта! 

 

Би трябвало да има знак "Път БЕЗ неравности по платното за движение" и да се използва временно, в изключителни случаи.

А този A12.jpg, да го сложат на всяка граница, с пояснителен надпис - "Важи за цялата държава"

Link to comment
Share on other sites

Като казахте "поддръжка" - ей това винаги е бил основният проблем в страната още от соц-време...правят се хубави неща, с мерак...след това се оставят на времето (и вандалите) и съвсем скоро заприличват на нищо...и всеки прехвърля топката на друг с тезата, че "не било в неговите правомощия".

И пак на случая - когато за пръв път видях смачканата мантинела, си казах - ами автобусът се е ударил в нея, прехвърлил се е отгоре преди да падне в дерето и затова е така смачкана. Сега в 18 часа обаче ми сервираха друго - тази мантинела си седяла смачкана до земята от някаква предишна катастрофа с тир и никой нищо не е направил от тогава, че да я заменят с друга. Това ако е вярно, пак опираме до думата "поддръжка" и по-точно "навременна поддръжка", защото не е работата да кажеш "- да, ще го оправя...по някое време...". :notify:

 

 

 

Какви хубави неща с мерак се правят, като пътищата се скапват на първа-втора година? Това не е до поддръжка, а до направа по най-евтиния начин!

А това ограничение на скоростта поради нечия не свършена работа си е чистата наглост от страна на Органите и властта! То е абсолютно същото дебелоочие и мекогъзие като ограничението от 90 (в продължение на над 40 километра) от тази пролет по магистралата. И ги налагали тия ограничения, що...? Щото пътят бил с лошо качество и било опасно да се движиш с повече. Защо през последните почти 30 години безвластие, каруцата непрекъснато се впряга пред коня, драги ми господа!? Къде отиват многото милиони от винетки? А не по-малкото милиони от местни данъци МПС? Къде е участието на държавните органи и защо непрекъснато им се позволява да се правят на едни други... органи?

Защото се протестира за глупости като цена на винетките, а за такова наистина престъпно безхаберие, довело до смъртта на невинни хора, няма нищо! За всяка обществена поръчка им се връща 30-40-50-60% ресто, като част от това отива към контролните органи, които освен това са наясно чия фирма е правила ремонта и как да им наложат контрол?

Edited by NEO_DDT
Link to comment
Share on other sites

Какви хубави неща с мерак се правят, като пътищата се скапват на първа-втора година? Това не е до поддръжка, а до направа по най-евтиния начин!

 

Off/ Хубаво е човек да не чете през дума и да брои до 10 преди да си пусне поста - някъде да видя да споменавам думата "пътища" в онова дълго изречение? ;)

Link to comment
Share on other sites

Няма нужда - и един път само ми е достатъчен, прочитайки кой всъщност основно слага мантинели...

Мантинели изработва и монтира "Юпитер метал" - намира се на околовръстното до Коматево.

Link to comment
Share on other sites

Off/ Хубаво е човек да не чете през дума и да брои до 10 преди да си пусне поста - някъде да видя да споменавам думата "пътища" в онова дълго изречение? ;)

Не чета през дума, тук говорим за пътя, както и ти в следващото изречение + си дал снимка на мантинелата! Да те попитам тогава не само за пътища, кажи нещо качествено и "хубаво" направено от държавата в последните години?

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че има предвид също и всякакви други допълнения и реновации по инфраструктурата в градовете. Като пейки, паркове, градини, хладилници с храна за бездомните, кутии с безплатни книги по улиците (които остават без книги и то често от хора, които не са прочели и една книга през живота си).

Link to comment
Share on other sites

Neo, ако много ти се философства, дай да минем във "философската тема". Прочети бавно оня мой пост и ще разбереш какво съм искал да кажа - хубави неща са се правели още когато не си бил роден, но и тогава също не са се поддържали.

 

П.П. Вокса ме разбра, а ти не. ;)

Link to comment
Share on other sites

Как мислите, че може да се гарантира качествено изпълнение на инфраструктурата в Българската държава?

Аз нещо съм изкъсо от идеи...

С реално действащ контрол от подходящите органи, то е елементарно, но в настоящата ситуация когато на поръчващия, който дава парите не му пука, а се интересува да си вземе процента няма как!

Link to comment
Share on other sites

Какви хубави неща с мерак се правят, като пътищата се скапват на първа-втора година? Това не е до поддръжка, а до направа по най-евтиния начин!

Защото се протестира за глупости като цена на винетките, а за такова наистина престъпно безхаберие, довело до смъртта на невинни хора, няма нищо! За всяка обществена поръчка им се връща 30-40-50-60% ресто, като част от това отива към контролните органи, които освен това са наясно чия фирма е правила ремонта и как да им наложат контрол?

Да си призная... Участвал съм по държавни поръчки по времето на тройната коалиция, та знам кое-как и от де извира нафтата. Ама понеже не искам да се правя на по-католик от папата, та да ти река! Винаги ми е било и едно на ум, че тия нЕма да са вечно на власт, та най-малкото заради и това съм гледал да си върша работата съвестно, без да се самообеся. И не, не съм ползвал през това време ничий политически чадър!

 

Как мислите, че може да се гарантира качествено изпълнение на инфраструктурата в Българската държава?

Аз нещо съм изкъсо от идеи...

Явно и други неща ти идват възкъси, та се не сещаш как!

 

П.п. Идея дори си нямам да те обиждам или заяждам! Сериозен съм!

Link to comment
Share on other sites

...когато за пръв път видях смачканата мантинела, си казах - ами автобусът се е ударил в нея, прехвърлил се е отгоре преди да падне в дерето и затова е така смачкана. Сега в 18 часа обаче ми сервираха друго - тази мантинела си седяла смачкана до земята от някаква предишна катастрофа с тир и никой нищо не е направил от тогава, че да я заменят с друга.

 

Току що го потвърдиха по "По света и у нас" - няколко човека са казали едно и също...някакъв дето е помагал на пострадалите каза, че преди месец и половина тир се е завъртял пак там и е смачкал мантинелата и от тогава си седяла така ; хора от региона, които после са се събрали там са казали същото, а абсолютно същото каза и един, дето работел в "Пътна помощ" - платното там било много хлъзгаво, на всеки дъжд имало по някой ударил се, дори и той веднъж се хлъзнал с колата, а карал много бавно...и когато го попитаха за смачканата мантинела, също каза, че е от преди месец и половина когато тир я е смачкал.

Това всъщност означава, че автобусът просто е минал над нея, което си е отделно престъпление за поддържащите пътя. :online2long:

Link to comment
Share on other sites

.... Къде отиват многото милиони от винетки? А не по-малкото милиони от местни данъци МПС? К....

Милионите от винетки отиват за изграждане на тол-система, която само засега няма да дере много от малките МПСта.

Милионите от местните данъци примерно за Пловдив изненадващо съвпадат по количество с милионите дотация на фирмите от адският транспорт. И така в последните доста години.

Link to comment
Share on other sites

От профила на Жоро Игнатов във Фейсбук 23 юли:

 

ВЪРХОВНИЯТ АДМИНИСТРАТИВЕН СЪД НАСРОЧВА ДЕЛА ЗА 2020 Г. /ДВЕ ХИЛЯДИ И ДВАДЕСЕТА ГОДИНА/! Няма техническа грешка в изписването на годината.

1. Осъдих кмета на столичния район “Слатина” Наталия Стоянова, която обжалва решението на Административен съд - София – град. Делото пред Върховния административен съд е насрочено за 20.01.2020 г.

2 . Директор в НОИ незаконосъобразно реши, че онкоболна жена трябва да възстанови изплатените й средства от болнични за половин година. Заради чиновническо безхаберие жената остана без пари за храна и лекарства. Заведох дело и парите й бяха възстановени. След това заведох и второ дело по Закона за отговорността на държавата и общините за вреди. Административен съд - София - град осъди НОИ да заплати на клиентката ми сумата от 1500 лева, представляващи неимуществени вреди. НОИ обжалва решението пред Върховния административен съд. Делото ще се гледа след близо година и половина. Клиентката ми не вярва, че ще доживее... Бавното правосъдие е равносилно на отказ от правосъдие! СЪДЕБНАТА НИ РЕФОРМА Е ФАРС!

 
Link to comment
Share on other sites

ТЕСТОВЕ ПОКАЗАЛИ НЕДОПУСТИМ МАТЕРИАЛ В АСФАЛТА НА ПЪТЯ СОФИЯ-СВОГЕ - "В неделя сутринта са взети проби от асфалта на мястото на злополучния инцидент. Лабораторен анализ показва, че в асфалта има варовик или доломит. Характерното за тези материали е, че имат склонност да се полират, обясни министърът."

 

 

 

 

Аквапаркът в Равадиново обори в съда решението на НАП за затваряне -"Припомняме, че данъчните служители установиха, че нито едно от 19-те фискални устройства на обекта не е подавало информация за оборотите си към НАП от края на юни тази година." 

Edited by NEO_DDT
Link to comment
Share on other sites

Погледнете ги КАКВИ СА... И после що ги бият циганите... 

Да ги бият! Одеве гледах едно клипче как се репчат на едни хлапета 15-16 годишни и ги заплашват тях... На мангалите нещо, обаче не съм виждал да им говорят така!

 

Ето разрешиха въпроса след трагичната катастрофа! Познайте какъв е отговора! Още една държавна структура, още администрация, още пари на вятъра! Нов държавен орган ще бори войната по пътищата...  :Facepalm:  :Facepalm:

Link to comment
Share on other sites

Хранилището за данни ще бъде готово до 15-ти ноември?

значи не са компютри а компоти. И все пак имало е къде да се съхраняват разните бекъпи.

Даже се и сетиха че от 15 години съществува  една държавна агенцийка, която опъна няколко пъти по 80-100млн евро инвестиции в развитие на информационна инфраструктура и че всъщност над 80% от държавните органи вече са свързани.

Остава да се научат и да си говорят един със друг.

 

обаче не познах, че ще опънат поредните милиони в изграждане на дата-център. нищо, има време. ако междувременно не се случи някоя криза, ще си направим.

Link to comment
Share on other sites

Одеве гледах едно клипче как се репчат на едни хлапета 15-16 годишни и ги заплашват тях... На мангалите нещо, обаче не съм виждал да им говорят така!

 

Ако говориш за ето това:

 

https://www.plovdiv24.bg/novini/Bylgaria/Policai-kum-mladi-futbolisti-Bokluci-Shte-vi-prechukam-kato-mastii-812375

 

Малко е прекалил с изказа, но ти как би реагирал на негово място ако беше съсед на тези? Вдигат шум, отиваш, звъниш, никой не отваря. Отиваш пак - крият се. Накрая отварят - правят ти се на велики. Задаваш им въпрос - мълчат.

 

Всичко си заслужават тия малки смешници. Много добре знаеш как е протекла размяната на реплики преди да започне записа на видеото. И ти и аз сме минали през тая възраст.

"Хахаха, тия полицаи седят долу и ни гледат. Егати малоумниците, нищо не могат да ми кажат уе, няма да им отваряш!" и т.н.

 

Аз ако бях на мястото на полицая, при липсата на отговор на "Кой е собственикът и кой е наемателят?", ги хващам всичките под ръчичка и ги карам в районното да ми кажат какво правят в чужд имот без позволение. След това и един тест за алкохол, защото са под 18. Да видим следващия път дали ще се правят на по-велики от останалите.

Link to comment
Share on other sites

Мдааа - тук не виждам кой знае какво освен груб език, но явно е предизвикан още при предишното идване тоя каунь, та затова е разпенен. Минал съм ги висчки тия неща и то много по-сериозно и не смятам, че има повод за драма.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...