Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

 

Хич няма да отварям линковете - те заглавията ме задавиха от смях... 

Турската лира се обезцени 20% не знам на турците колко им е смешно :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Султанчо Ердоганчо е ученик на Императорчо Путлерчо. И двамата са се засилили към едно и също мЕсто. :lol:

 

Пак си пил грешна бира да сравняваш тоя тъп фес с Императора... 

 

Оффтопик:  Понеже се занимавам с геодезия да ви кажа за здравите болни, профилактиката, и как докторите трябва да предпазват болните от разболяване вместо да ги лекуват и кой взима повече пари - тоя лечител на хонорар или тоя лекуващия на заплата?!?

 

В геодезията, кадастъра, проектирането в тази сфера и всичко свързано с нея 1% от фирмите (сещате се кои) вземат 99% от средствата отделени за отрасъла. И всички останали 99% от фирми или самоосигуряващи се специалисти преживяват единствено благодарение на това , че този оставащ 1 % пари е благодарение на некадърно свършената работа на преждеспоменатите.  

 

Пример: Прави се Кадастрална карта на Пловдив. Институциите я приемат и влиза в сила. Отиваме да си харчим хонорара на Малдивите. Следващите 10 години (само толкова са минали) целия Пловдив реве от грешки в картата, неверни граници на имоти, самостоятелни обекти, етажи и каквото се сетиш. Всички търсят някой да им направи преписка, за да коригират нещата в кадастъра. Всички специалисти са доволни щото има какво да работят. Точка.

 

Сигурен съм, че Виден ме разбра. ;-)

 

И то много добре... И особено след като бях свидетел на един див скандал - човекът МОЖЕ БИ с право казва, че гаража му не може да бъде на четвъртия етаж, дебилната патка срещу него го кара да докаже...  

Link to comment
Share on other sites

Винаги абсолютно прав!
 

ЗАМРАЗЕТЕ ДОГОВОРА С МАКЕДОНИЯ

След поредния измамнически пирует на Заев за Илинденското въстание някои решиха да се обадят.
Дори и Бойко каза нещичко – макар и със закъснение.
Защото вече и надгробните камъни на българските поборници кипяха от гняв.

Бойко отдавна трябваше да е по-гневен и ясен – това щеше да отива на ролята, която играеше шест месеца – на „Балканския Обединител“.
Макар че, дори и Том Круз щеше да откаже тази мисия - а досега се е ангажирал с далеч по-големи фантасмагории.

Сега някои го дават гневни.
Късно.
Къде бяхте преди една година, когато подписаха Договора с Македония – и го окачиха като букаи на Българската История, за да я вкарат съвсем в сляпа улица.

Писах за този прокажен Договор, още преди да го подпишат:
21 юни 2017-а: „Ние ще вкарваме Македония в Европейския съюз. Тя пък ще отмъква каквото може от българската история“.
28 юли 2017-а: „Нищо няма да може да компенсира загубите ни от съглашателския договор с Македония“.

А днешните „възмутени“ го наричаха „исторически“ - за един ден България се била увеличила с един милион и половина души, ей такива дивотии – за да се харесат на Властта.
Чак сега заработи вторият им акъл.

Пак добре, че слагачите не направиха по един паметник на Бойко – в Скопие, и на Заев – в София.

Сега ни остана един последен шанс – за да стане ясно, на кого му е мила Истината.
Замразете Договора, докато не получим официално изявление на македонския парламент за Илинденското въстание.
Защото Заев и в днешното си изявление пак го усуква – никой не го пита, дали „приятелството“ ни е искрено, а защо краде цяло въстание.
Но за това той мълчи.

А тъпанарите около Бойко да не му нашепват да е „дипломатичен“: силата в този случай е в него.
Но трябва да направи официално изявление – не от някой плаж, а от кабинета си, кратко и ясно: 
България още отсега заявява, че няма да подкрепи МакедонияНезнамКакваси нито за НАТО, нито за Европейския съюз.
Освен, ако в най-кратки срокове ясно и категорично, МакедонияНезнамКаквиси не заяви пред Европейската комисия, от кои свои претенции към Българската История се отказва веднъж-завинаги.

Пред Еврокомисията – защото тя има всевъзможни комисари, има дори и по потреблението – на тоя да му дадат да следи не само как се потребяват фалшивите хранителни стоки, но и как се потребява най-святото: Историята.

Глупаво ли ви изглежда това?
Е, да, понеже сте големи умници – затова и един шашмаджия като Заев ви върти като ръждясало синджирче между пръстите си.

А Бойко насаме да каже на натовските/европейските си началници, че Заев не заслужава никакво доверие, по никакъв повод – той е дребничък измамник, готов винаги да мами. 

 

Link to comment
Share on other sites

Колко са безпомощни, не е истина...

Тази история не е случайна, кой знае какво ще се окаже я вписано, я заличено, когато сайтът тръгне, ама 4-5 дни да не могат да го оправят... Просто жалка история, както цялата система де...

Link to comment
Share on other sites

Колко са безпомощни, не е истина...

Тази история не е случайна, кой знае какво ще се окаже я вписано, я заличено, когато сайтът тръгне, ама 4-5 дни да не могат да го оправят... Просто жалка история, както цялата система де...

 

Мога да предположа какво е станало - същото както и с фирмата работеща по таблата по автобусните спирките за разписанието.

 

 

Таблата по спирките ще работят! Пловдивчани следете

 

От днес трябва да показват точна информация. TrafficNews.bg призовава читателите си да проследят дали това е така

 

news-time_gray.png 07:02, 10.05.2016

 

Община Пловдив ще иска до два месеца електронните табла за градския транспорт в града най-накрая да оживеят. Три месеца след първоначално обявената дата за тяхното пускане - 1 април, информационните табла тънат в мрак и ползването на градския транспорт в града си е постарому - пловдивчани и гостите на града стоят по спирките и чакат нужния им автобус, без да знаят кога ще се появи.

news-time_gray.png 23:00, 30.06.2016

 

и финала:

Припомням, че днес е-таксуването трябваше да заработи. Това съобщиха преди време кметът Иван Тотев е заместникът му Златин Велев. Тогава стана ясно още, че екипът на испанската фирма „Индра“, която трябваше да въведе електронната система за таксуване в Пловдив от началото на месец април, е уволнен от управляващия орган по изпълнението на проекта.

 

Някой някъде е прибрал едни пари и една фирма която си няма на идея какво прави се опитва да замаже положението. Няма да се изненадам, ако тия "IT" на ТР дори нямат читав бекъп и сега наливат на ръка информацията за последните x години :D

Link to comment
Share on other sites

Изгледът на портала на ТР е просто прекрасен:

 

Временно е преустановен достъпът до Търговския регистър и регистъра на юридическите лица с нестопанска цел, докато бъдат отстранени техническите причини, за които Агенцията по вписванията информира на 10 август. 

Министърът на правосъдието е уведомен и незабавно е сезирал прокуратурата, ДАНС и МВР. 

Приложен е авариен План за действие за възстановяване на пълната функционалност на регистъра. 

За отстраняването на проблема незабавно са ангажирани и работят денонощно екипи на всички поддържащи фирми, IT експерти от Агенция по вписванията, както и от други държавни ведомства.

Всички останали регистри на Агенция по вписванията са достъпни и функционират нормално. 

 

Link to comment
Share on other sites

Полският военен министър нарече участниците в гей парад "содомити"

 

Полският министър на отбраната Мариуш Блашчак определи проявата като "поредния парад на содомити, опитващи се да наложат на другите хора своята интерпретация на човешките права".

 

Та...какво необичайно или обидно всъщност е казал, та трябва да излиза като някаква новина - уикипедията поне казва, че не е излъгал, макар че по определението, същото засяга и почти всички хетеросексуални двойки. :devil

 

Содомия (от среднов. лат. sodomia, през фр. sodomie) се нарича полов акт, който не е пенално-вагинален, напр. оралния или аналния секс...

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно коректно изразяване - не виждам нищо неправилно или нередно. Тия уроди вече се опитват да изопачават и откровената истина ли? 

Link to comment
Share on other sites

 

Застрахователна компания „Олимпик” е в несъстоятелност, става ясно от обявление на интернет страницата на компанията. Всички техни клиенти трябва да предприемат спешни мерки и до края на седмицата да прекратят старата и да направят нова застраховка в друга компания. В противен случай от понеделник остават без застраховка.

Най-големият проблем е за шофьорите. От справка в Единната информационна система за оценка, управление и контрол на риска към 9 май 2018 г. в “Застрахователна компания Олимпик – клон България” са застраховани 274 621 моторни превозни средства по задължителната Гражданска отговорност. Това представлява 9.2% пазарен дял от общо застрахованите по този клас в страната ни и нарежда застрахователя на четвърто място по пазарен дял. От началото на следващата седмица всички тези автомобили ще останат без задължителната застраховка.

„Вчера получихме писмо от компанията. Най-абсурдното е, че от „Олимпик” прехвърлят цялата административна и законова отговорност на нас, застрахователните брокери, да уведомим клиентите и да прекратим всички полици. И това трябва да се случи до 17 август, което физически е невъзможно за толкова кратко време”, обясни пред TrafficNews.bgпловдивски брокер. Специалистът посочи, че в същото време, преди да бъде прекратена старата полица, не може да бъде сключена нова, тъй като в системата автомобилът е застрахован.

„Олимпик” задължава клиентите да попълват заявление за прекратяване на застрахователен договор с връщане на неусвоени премии, като клиентът трябва да посочи причината за прекратяването на договора. По този начин компанията е длъжна да върне неусвоената премия, но не и да изплати неустойка.     

„В момента е отпускарски период, повечето хора са по морета и в чужбина на почивка и дори не подозират, че след няколко дни ще бъдат неизрядни”, алармира специалистът. Хората, които се намират в страни извън Европейския съюз, като Турция например, няма да могат да минат границата и да се върнат в България, тъй като Зелената карта ще е невалидна. „В пълна безизходица сме, не знаем какво да правим”, признава брокерът.   

От месец май кипърската застрахователна компания “Олимпик” е с отнет лиценз. От решение на финансовия ни регулатор се разбира, че причината за наложената мярка е неплатежоспособността на дружеството. Няколко дни по-късно - на 14 май, застрахователната компания обявява, че до тази ситуация се е стигнало заради недостатъчната информация по подадения от одитната им фирма отчет в частта за гарантиране на капиталовите възможности. Това се е случило въпреки предоставените доказателства от страна на “Олимпик”, че активите й са обезпечени, твърди застрахователят.

Съгласно практиката в Кипър на това застрахователно дружество е даден специален лиценз. Той включва само възможност за продължаване на дейността по вече сключени договори, за уреждане на висящи претенции и събиране на дължими към дружеството премии. Комисията за финансов надзор е забранила на дружеството сключването на нови застрахователни или презастрахователни договори по всички класове застраховки, както и удължаването на срока на сключените вече договори и разширяването на покритието по тях за срок от шест месеца. От вчера обаче дружеството е прекратила всякаква дейност. 

 

Айде трябва да сключвам нова, поне само 2 месеца горят

Link to comment
Share on other sites

Поръчки за 57 млн. лв. е спечелила съпругата на шефа на Държавния резерв - СлОчеаеноС?!

 

 

 

Тръмп подписа рекордния военен бюджет - „Ние сме най-мощните. Ние сме най-добре финансираните. Ние сме най-многочислените. Ние сме най-силните. Ние сме най-хитрите“, изтъкна Тръмп, цитиран от АФП."  :Facepalm:  :Facepalm:  :Facepalm:

Edited by NEO_DDT
Link to comment
Share on other sites

Като знам какво сурнене е от резерва, колко селтака станаха милионери и като се сетя, че това, което знам е капка в бидона... 

 

==========================

 

Тук дали изобщо да коментираме... 

 

Бюджетът предвижда също 500 млн. долара за съвместното производство на системите за ракетна отбрана на Израел, 850 млн. долара за обучение и въоръжение на иракската армия и 250 млн. долара помощ в областта на сигурността за Украйна, отбелязва ДПА. 
Link to comment
Share on other sites

Аз пък сутринта докато се отзовавах на повика на природата се натъкнах на ето Това

Перисталтиката на червата ми рЕзко се повиши, докато си представях Путин как запретнал ръкави пише физични уравнения или захапал цигара с кучешките зъби, заварява и върти гаечни ключове. А после си представих и отворената уста на журналяста, дето го е писал това заглавие... и всичкият природен повик се изтърси наведнъж....

 

Колкото до Перучко, Оранго, Мистър ДЪ ПРЕЗИДЕНТ Ъф.... Този наистина ще се окаже най-великата фигура в кратката им и безславна история. Понеже за краткото време през, което е поредният пъпет, успя да накачори държавата си на толкова yйoвe, че щатите никога повече няма да са същите....

 

П.п. Дано е за добро....

Link to comment
Share on other sites

Аз пък сутринта докато се отзовавах на повика на природата се натъкнах на ето Това

Перисталтиката на червата ми рЕзко се повиши, докато си представях Путин как запретнал ръкави пише физични уравнения или захапал цигара с кучешките зъби, заварява и върти гаечни ключове. А после си представих и отворената уста на журналяста, дето го е писал това заглавие... и всичкият природен повик се изтърси наведнъж....

 

Колкото до Перучко, Оранго, Мистър ДЪ ПРЕЗИДЕНТ Ъф.... Този наистина ще се окаже най-великата фигура в кратката им и безславна история. Понеже за краткото време през, което е поредният пъпет, успя да накачори държавата си на толкова yйoвe, че щатите никога повече няма да са същите....

 

П.п. Дано е за добро....

Каквото и да се създал Путинката захапал цигара и запретнал ръкави няма да има значение, защото други са "най-хитрите и най-готините" (второто го е споменавал в друго изказване :lol: :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Сключвайте само с големите компании - ДЗИ, Булстрад...

Точно така. Аз сега го ям дебелия заради лайнарите БулИнс - минаха 10 ДНИ СЛЕД КРАЙНИЯ СРОК за изплащане на щети по ГО и още няма стотинка по сметката. Ония педали в офиса ми тикнаха да попълня някакво заявление, бла-бла-бла, дайте си ми парите...

Пълна отврат!

Link to comment
Share on other sites

Какъв е тоя ОЛИМПИК??? За пръв път чувам, че съществува...

Ти за пръв път ги чуваш а те са(бяха) на 4-то място на пазара на ГО...И офертите им бяха добри.

Link to comment
Share on other sites

Точно затова се учудих какви са тия палячовци... Аз винаги съм бил с ДЗИ, само една от колите ми е в Армеец по наследство от Интерлийз. За всички тия години проблеми = 0 и общо взето нямам неизбито каско... 

Link to comment
Share on other sites

Откакто имам коли, само с ДЗИ. Нямам проблеми, нямам забавени пари. Всичко си е точно. Точно като теб, никога не съм имал неизбито каско. Че и съм на плюс с 1-2 хилядарки. Изобщо не ми е минавало през ум, че мога да търся друг застраховател. Плюсовете са много, като например - изтекла ми е гражданската, изобщо не съм отбелязал SMS-a, в някакъв момент ме спират, казват ми, че нямам, но аз твърдо убеден, че имам. Звъня на застрахователя и той:"Кажи на полицаите, че полицата ти е у вас, а ако не вярват, да си проверят системата... Така се и указа де, той ми я е подновил и полицаите се отказаха със заяждането. Имах някакви ПТП-та не по моя вина - дадох документите на застрахователя ми и изобщо не разбрах как и кога съм си получил парите - той се е оправил с всичко. Понякога съм сериозно разсеян, както в момента де - пишейки този поуст, се сещам, че прегледът и на двете ми коли е изтекъл началото на миналия месец, та утре ще ходя на преглед явно... :grin:  :grin:  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Правилните фирми са Булстрад,Дзи,Дженерали,Уника.Всичко друго е смях в залата,епизодични герои...

 

П.п.За каско иде реч...

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

По-полекичка компании като Алианц и Армеец да са смях... Тия Уника са още нещо никомунеизвестно... Къде ги намирате такива утайки?  :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...