Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

Няма как публично да разказвам подобни неща, но наистина "неограничени възможности" при нас има специално отделена графа.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Дедо, колкото и да ти е чудно, аз съм човек, който обожава опера. Миналата година съм бил на 7 опери и на всички залата беше пълна. В смисъл, не казвам, че оперната зала е най-належащото нещо в Пловдив, но от друга страна, нека не оставяме изкуството на заден план.

 

Добре, и като си бил там обърнал ли си внимание колко е пълна залата? 

 

Майка ми е музикант та редовно ме мъкнеше (верно преди години, последните 10 не съм бил), но помня че ако малко над половината е пълна беше супер. 

Link to comment
Share on other sites

“Ничия земя” (08.04.2017)

Много тежък епизод...

Най-накрая някой да покаже нещата такива каквито са и дано правилните хората да гледат и да се трогнат поне малко!

 

Това го постнах още миналата седмица, но не се надявай да има някаква промяна освен тая, която винаги става - българите се изнасят малко по малко и циганите завземат опразнените места.

 

 

Аз си го представям как е ритал с крака във въздуха и е викал: "Искам най-голямата бомбааааа!!" :lol: :lol:

 

Е това е най-правилното!! Те онези своите граждани не ги броят много за свои, камо ли да имат други :D

 

Корейците са пълен смях, както и тяхното ядрено оръжия - я имат читава ракета да го изстреля, я не... Проблема е, че Китай са плътно зад тях и предупредиха САЩ да се въздържат от военни действия там!

Доста олекотено изказване...и звучи все едно ти си им правил ядрената програма, но всъщност нещата са "малко" по-сложни отколкото ги виждаш....

 

Там в провинцията може и да няма какво да ядат, но в Пхенян нещата са даже по-зле отколкото в Скопие, понеже грандоманството съчетано с крайния социализъм + тоталната изолация + култа към личността и власт, която се предава по наследство води до малко странни резултати, които само човек, живял в социализма може да разбере и то само отчасти. Утежняващият фактор е наличието на ядрено оръжие (колко и какво - само те си знаят), а също и редовната позиция на Съюза (нарочно не пиша Русия), която винаги е контра на Щатите. Като добавим и Китай в сметката - тя наистина става доста неясна и объркана. Не знам дали знаеш, че 1/4 от населението на Пхенян вече е изнесено от там, защото "бомбоубежищата нямали капацитет за цялото население на града", като в тази 1/4 са прилежно събрани - "неблагонадеждните политически" + криминалните + други по тяхно усмотрение.

И ако скоро не си гледал снимки от Пхенян, нека поместя няколко, като обърни внимание как естествено си маршируват войниците по чисто новите улици. ;)

 

kim-3.jpeg

 

kim-5.jpeg

 

kim-2.jpeg

 

kim-4.jpeg

Link to comment
Share on other sites

 

Това го постнах още миналата седмица, но не се надявай да има някаква промяна освен тая, която винаги става - българите се изнасят малко по малко и циганите завземат опразнените места.

 

 

Доста олекотено изказване...и звучи все едно ти си им правил ядрената програма, но всъщност нещата са "малко" по-сложни отколкото ги виждаш....

 

Там в провинцията може и да няма какво да ядат, но в Пхенян нещата са даже по-зле отколкото в Скопие, понеже грандоманството съчетано с крайния социализъм + тоталната изолация + култа към личността и власт, която се предава по наследство води до малко странни резултати, които само човек, живял в социализма може да разбере и то само отчасти. Утежняващият фактор е наличието на ядрено оръжие (колко и какво - само те си знаят), а също и редовната позиция на Съюза (нарочно не пиша Русия), която винаги е контра на Щатите. Като добавим и Китай в сметката - тя наистина става доста неясна и объркана. Не знам дали знаеш, че 1/4 от населението на Пхенян вече е изнесено от там, защото "бомбоубежищата нямали капацитет за цялото население на града", като в тази 1/4 са прилежно събрани - "неблагонадеждните политически" + криминалните + други по тяхно усмотрение.

И ако скоро не си гледал снимки от Пхенян, нека поместя няколко, като обърни внимание как естествено си маршируват войниците по чисто новите улици. ;)

 

Гледал съм снимки и кое точно, което каза, е по-различно от това което казах аз?? Само потвърди, че умират от глад и могат да бъдат смазани без проблеми, ако не стояха други велики сили зад тях...

Link to comment
Share on other sites

Добре, и като си бил там обърнал ли си внимание колко е пълна залата? 

 

 

 

Миналата година съм бил на 7 опери и на всички залата беше пълна. 

Направи ми впечатление, че имаше и много чужденци. На едно от представленията две германки ми обясняваха на развален английски, че идват в Пловдив специално заради оперните вечери. Всъщност като се замислиш, в Пловдив няма една концертна зала, в която могат да се провеждат концерти. Нямам предвид само опера, а рок, метъл, поп и т.н. Колодрума просто не става за тази работа. Бах там на концерта на Юрая Хиип...нито звук, нито виждаш както трябва сцената, абе просто не става. В края на краищата, ако претендираме да стане културна столица, една хубава концертна зала си абсолютно необходима.

Link to comment
Share on other sites

Не ми се спори, но дори според твоята разбивка, 74% от компонентите са обикновени експлозиви като RDX/TNT и дори прахообразния алуминий, който иначе развива доста висока температура не може да мине за термобарична смес. Обемния взрив не е същото като термобаричния такъв. При термобаричния взрив има няколко стадия, като най-важния е аеробната детонацията на термобаричната смес, която изсмуква кислорода от въздушната среда:

 

Всъщност, да, прав си. недоглеждане от моя страна.

Но пък да трепеш 30-50 маймуняка с бомба за 16 милиона долара е меко казано... твърде американско.

Link to comment
Share on other sites

Всъщност, да, прав си. недоглеждане от моя страна.

Но пък да трепеш 30-50 маймуняка с бомба за 16 милиона долара е меко казано... твърде американско.

... е всъщност интересен полеви тест в малко по-реални условия. Подозирам, че американци и руснаци в момента точно това правят - тестват си последните разработки. 

Link to comment
Share on other sites

... е всъщност интересен полеви тест в малко по-реални условия. Подозирам, че американци и руснаци в момента точно това правят - тестват си последните разработки. 

Ти да не би да си мислиш, че вече отдавна не е тествана!?

Link to comment
Share on other sites

... е всъщност интересен полеви тест в малко по-реални условия. Подозирам, че американци и руснаци в момента точно това правят - тестват си последните разработки. 

 

 Пак си чел глупости.. 

Link to comment
Share on other sites

Чехия отказва да приема повече бежанци

 

Чехия няма намерение да приема бежанци въпреки ангажимента ѝ според квотния принцип в Европейския съюз.

Към момента страната е приела 12 души, а трябва да поеме грижата за общо 1.6 хил. души, съобщава "Фокус", като се позовава на РИА Новости.

 

Правилно ли чета - 12 човека? :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Нали се сещате какъв ще е резултатът от турския референдум? Днес не са допускали журналисти и международни наблюдатели (дори и с пропуски) да снимат в секциите или пък изобщо някой да контролира как протича изборния ден, а вчера са арестували отново бая народ...

 

В Рейханлъ са били конфискувани фалшифицирани печати - надписът върху тях е "Да", вместо "Избор".

След сигнал за това нарушение районната избирателна комисия извърши проверка на всички секции в крайграничния район и установи наличие на фалшиви печати в много от тях, процесът на гласуването бе спрян до доставката на редовни.

Малко по-късно обаче Върховният изборен съвет обяви, че бюлетините, подпечатани с фалшифицирания печат, ще се считат за валидни.

В Анкара в една от секциите са открити 120 неподпечатани от изборната комисия бюлетини, в друга комисията уверява, че печатите ще се поставят след отварянето на урните, в трета са установени скъсани протоколи.

В столицата наблюдатели на управляващата Партия на справедливостта и развитието (ПСР) са задържани от полицията, тъй като настояли да оглеждат секциите, закичени с карти с партийното лого.

На входа на едно от столичните училища активисти на ПСР и на националистическата партия убеждават влизащите избиратели да гласуват с "Да".

В Авджълар (район в Истанбул, населен с български изселници) са установени фалшифицирани бюлетини с чужди подписи, вместо тези на гласувалите.

Също в Истанбул наблюдател от ПСР по обяд е симулирал, че гласуването е приключило и представил протокол.

Пред училище в мегаполиса е паркиран автомобил, върху задното стъкло на който пише "За теб Реджеп Тайип Ердоган съм готов да кажа "Да" и на смъртта".

В."Джумхуриет" разпространи скандално видео, показващо как член на комисията подпечатва с "Да" най-малко 10 бюлетини. В друго видео, публикувано в сайта на вестника, се вижда как един мъж в автомобил подпечатва с "Да" десетки бюлетини, а в трето отстраненият от проправителствения в."Йени шафак" Али Байрамоглу е линчуван от избиратели, след като е обявил пред тях, че няма да подкрепи референдума и ще гласува с "Не".

Link to comment
Share on other sites

Това едно, а сещате ли се какъв шитсторм ще се случи, ако тъпата русоперчемна тиква посегне на корейския чукундур? 

Link to comment
Share on other sites

Мен един съфорумец ме успокои, че нищо нямало да стане. :) ...и затова съм спокоен, а и Ким ми е далече, пък и напоследък няма вятър, че да докара малко радиация (а и съм закален още от '86-та :evil ). Обаче Ердоган ей го къде е, а и отдавна има мераци за някои наши области и изобщо за възраждане на Османската империя...

Link to comment
Share on other sites

Всичко е законно...няма заплашени или арестувани, няма подправяне на бюлетини - напълно съм убеден в това! :evil

Сега вече имал право да остане еднолично на власт до 2029-та...като знам, че е министър председател от 2003-та, това до 2029-та колко години прави, че нещо не мога да го сметна... :online2long:

Link to comment
Share on other sites

Ама трудно ще стигне бай Тошо... :bgrin: ...освен ако не започне с разни хватки от рода на предсрочни избори, които пак му давали възможност да си удължава законно срока...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...