Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

учудващо като дойдат черните фермери и нивите раждат значително по-малко продукция... що ли така)

 

ЩОто белите ползват яко химии да пръскат. И кой знае откъде и какво точно слагат. Напоследък и гмо-тата са фактор - лесно се спира кранчето при желание. Явно им режат достъпа като за черна колония дето иска да става независима.

 

Естествените методи за добив, които им остават, дават хубава храна но по-малко като количество.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@instinct, извинявай за въпроса, но занимавал ли си със производство на някаква селскостопанска продукция? Смисъл, да отглеждаш нещо, било то овошки, зеленчуци, нещо такова?

Link to comment
Share on other sites

ЩОто белите ползват яко химии да пръскат. И кой знае откъде и какво точно слагат. Напоследък и гмо-тата са фактор - лесно се спира кранчето при желание. Явно им режат достъпа като за черна колония дето иска да става независима.

 

Естествените методи за добив, които им остават, дават хубава храна но по-малко като количество.

Прав си, винаги е по-добре да се яде здравословно, отколкото изобщо да се яде. Поне си умират от глад здрави хората, вместо да се тъпчат с гадни ГМО-та.

Link to comment
Share on other sites

 

population-to-2050.gifКолкото и грубо и нехуманно да звучи, на тези в Африка трябва да им се наложи сериозен контрол на популацията, защото се множат като хлебарки...

Link to comment
Share on other sites

Колкото и грубо и нехуманно да звучи, на тези в Африка трябва да им се наложи сериозен контрол на популацията, защото се множат като хлебарки...

 

Да бе, колкото на наш'те цигани можеш да им наложиш контрол...традиции му казвали...

 

 

 

Интересна статия за случващото се в Турция :http://librev.com/index.php/discussion-europe-publisher/3200-konchinata-na-anadolskiya-tigar

 

Всяка диктатура започва с отстраняването на "враговете", дори и потенциалните такива, което най-често се явява интелигенцията...справка - Франция 1879, Русия 1917, България 1944...за Латинска Америка няма да споменавам. И докато тоя в момента няма право да трепе законно и тепърва иска да върне смъртното наказание, преждеспоменатите изобщо не са си поплювали и са трепали наред със и без закон...и винаги "в името на народа". :)

Link to comment
Share on other sites

@instinct, извинявай за въпроса, но занимавал ли си със производство на някаква селскостопанска продукция? Смисъл, да отглеждаш нещо, било то овошки, зеленчуци, нещо такова?

Само на село съм копал, пръскал и т.н. навремето, под вещото ръководство на дядо ми. Но малко, признавам си :)).

 

Прав си, винаги е по-добре да се яде здравословно, отколкото изобщо да се яде. Поне си умират от глад здрави хората, вместо да се тъпчат с гадни ГМО-та.

В зависимост от това колко е замърсена почвата с различни химикали (които в големи количества и видове само гмо-то понася щото е съдадено именно за това), минават години преди земята да се пречисти. Чак тогава с по-нормално земеделие започват да се постигат добри резултати.

 

Не знам дали си давате сметка, че дори тук в Европа, и в частност в България, слагат гмо-та въпреки закона. Знам от сигурен източник например за жито, пшеница - голям производител иначе нямало да му излезе сметката. А смятай в Африка какви експерименти си правят без всякакви регулации.

Link to comment
Share on other sites

Самото семе е - то друго гмо какво да слага. Подробности не знам, но в разговор на маса си е казал, че го прави, щото иначе няма как.

Link to comment
Share on other sites

Корнелия Нинова и Георги Гергов влязоха в открита война - това стана ясно от участието на председателя на БСП в предаването "Панорама" по БНТ.

 

Лидерът на БСП поискал оставката на бизнесмена от Пловдив от Изпълнителното бюро (ИБ) на партията, той отказал.

Нинова все пак ще предложи нейното решение да се гласува на заседание на Националния съвет в събота.

Ако то не мине, тя каза, че ще си тръгне с достойнство.

Link to comment
Share on other sites

ЩОто белите ползват яко химии да пръскат. И кой знае откъде и какво точно слагат. Напоследък и гмо-тата са фактор - лесно се спира кранчето при желание. Явно им режат достъпа като за черна колония дето иска да става независима.

 

Естествените методи за добив, които им остават, дават хубава храна но по-малко като количество.

Ти много ги разбираш. Кога си бил там, че да си толкова сведущ? И що мислиш, че белите го могат това, а черните не?

 

Искаш ли да залагаме, че проблема се състои не в това какво точно садят и как го пръскат, а в това, че едните бачкат нон-стоп, а другите лежат на сянка и чакат банана да им падне на една ръка разстояние?

 

 

...

Колкото и грубо и нехуманно да звучи, на тези в Африка трябва да им се наложи сериозен контрол на популацията, защото се множат като хлебарки...

Те си бяха добре ама гадните бели колонизатори взеха, че почнаха да им се месят и от неясно какви подбуди да се грижат за тях и им намалиха драстично детската смъртност (и не само).

 

Яко. От това само нещо хубаво може да излезе :)

Link to comment
Share on other sites

Как изобщо ти хрумна, че бели англичани се късат от работа в своя собствена африканска колония? :)) За какво мислиш съществуват колониите, ако не за да ги източваш и да използваш работната сила на местното население? Белите там са били с привилегии, с къщи с басеини, слуги, частни писти и самолети, заемащи високи постове в администрацията, ползващи се от специални само за тях програми за образование и здравеопазване, с протекции от евентуална конкуренция от страна на черните и т.н.

 

"This is the best government for commercial farmers that this country has ever seen" John Brown (CFU president), 1989

(Zimbabwe's white people) "... kept their houses and their pools and their servants. The white farmers had it even better. With crop prices soaring they bought boats on Lake Kariba and built air strips on their farms for newly acquired planes.

 

Няма да навлизам в темата какво представлява комерсиалното земеделие западен тип, сещай се сам колко зависимо е от доставки на специални химии, семена и подобни.

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

Ето още нещо велико. Единствено като гледам тоя релеф отгоре и си мисля, че чко ще бучи, но предполагам и на това ще му се измисли решение. Дано започнат все повече такива неща да се правят. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=q2HbhHYE9_Q

 

=================

 

Свинаря подал оставка - ш'съ разплача!!!

Link to comment
Share on other sites

Ето още нещо велико. Единствено като гледам тоя релеф отгоре и си мисля, че чко ще бучи, но предполагам и на това ще му се измисли решение. Дано започнат все повече такива неща да се правят. 

 

=================

 

Idaho’s $4.3 Million Solar Road Generates Enough Power To Run ONE Microwave

Link to comment
Share on other sites

Надали е прочел само заглавието - според мен има предвид и долния цитат:
 

The panels have been under-performing their expectations due to design flaws, but even if they had worked perfectly they’d have only powered a single water fountain and the lights in a nearby restroom.

Link to comment
Share on other sites

Ангеле - само като четеш заглавието как мислиш?

Всъщност по въпроса има доста материали из нета, хем от източници различни от таблоидите.

Можеш да прочетеш и за идеята на Мъск за вакуумните транспортни линии. Които впрочем на хартия изглеждат прекрасно, но... са нещо непостижимо със съвременните материали и технологии. Иначе и аз се кефя на такивата визионери, защото един ден правнуците ни или техните внуци ще са облагодетелствани от прилагането на тези идеи.

Link to comment
Share on other sites

Иначе и аз се кефя на такивата визионери, защото един ден правнуците ни или техните внуци ще са облагодетелствани от прилагането на тези идеи.

 

На това се надявам и аз... Ние едва ли ще докараме да видим такива неща в масова употреба. 

Link to comment
Share on other sites

Онзи solar road е пълна пръдня, но хората не престанаха да им наливат кинти. Чудя се кога ще обявят фалит подобно на тъпите шишета дето сами се пълнели с вода и т.н. глупости съчинени от хора, които не разбират грам от физика.

 

 

 

Как изобщо ти хрумна, че бели англичани се късат от работа в своя собствена африканска колония? :)) За какво мислиш съществуват колониите, ако не за да ги източваш и да използваш работната сила на местното население? Белите там са били с привилегии....

О горките изтормозени черни. Ми защо 3 пъти, не един, не два ами три пъти се пробваха сами да си копаят нивите и учудващо не им се получи. Само заради ГМО-то ще да е... няма начин, пич, да не са ги прецакали гадните колонизатори. То земята тяхна, посевите техни, те ужким са работели и преди и след това ама нали - белите са виновни. Ти скоро проверявал ли си дали IQ-то ти е над средното за Африка (т.е. около 70)

 

Няма да навлизам в темата какво представлява комерсиалното земеделие западен тип, сещай се сам колко зависимо е от доставки на специални химии, семена и подобни.

И след това продължи мисълта си как това няма нищо общо със конкретния собственик на нивата.

Link to comment
Share on other sites

Я по-добре обясни как точно англичанинът си скъсва гъза от бачкане (както си си въобразил и писал по-горе) - като наема 200-250 черни работници и им плаща заплатите ли? Много труд това, бая потене пада :)). Не ти пожелавам да се мъчиш толкоз, не е добре за здравето.

 

А те за мизерни пари работели, ама ако трябвало да вършат същото и да прибират цялата печалба, изведнъж ги хващал мързелът :)). И тука логиката ти убягва, меко казано.

 

Очевидно си се хванал на някакво свое хоро и нямаш намерение да се пускаш независимо от фактите. Жалко. Можеше да предположиш, че има някакъв проблем със земята (почвата, много вероятно) или със собствеността; че нямат достъп вече до специалните семена и химии (ако не знаеш - фирмените политики често следват държавните); че липсват финанси за закупуване на каквото е необходимо на първа ръка; че трябва някой с подходящо образование, който да ръководи и да казва какво и кога да се прави (могат да си наемат). Това са все смислени причини, може да доведат до голям спад в добивите. Ама не, то за него само едно нещо не е наред - хората от Африка работели само когато им плащат МАЛКО пари. Ако трябвало да работят за МНОГО пари, ги мързяло! :)) ...  Добре, всеки има право на мнение, ама това е направо за темата с вицове!

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

 съчинени от хора, които не разбират грам от физика.

 

Такива като тебе ли? Олеле мале... Ако не бяха такива хора щеше да дръгнеш дрънкаша с мотиката, за да се нахраниш, ама пусто няма как да ти се случи на тебе такова нещо, да оцениш някои работи в живота извън офиса ти.

 

Я по-добре обясни как точно англичанинът си скъсва гъза от бачкане (както си си въобразил и писал по-горе) - като наема 200-250 черни работници и им плаща заплатите ли? Много труд това, бая потене пада :))

 

Мани мани - ужасно тежка работа е тва да си робовладелец. Такова напъване е, че хемороиди се пукат... 

Link to comment
Share on other sites

Я по-добре обясни как точно англичанинът си скъсва гъза от бачкане....

Мани мани - ужасно тежка работа е тва да си робовладелец. Такова напъване е, че хемороиди се пукат...

Добре де, нали им взеха нивите. Какво стана? Що изведнъж пак почнаха "белите фермери, елате си пак"... Виж пак заглавията на вестниците.

 

 

Такива като тебе ли? Олеле мале... Ако не бяха такива хора щеше да дръгнеш дрънкаша с мотиката, за да се нахраниш, ама пусто няма как да ти се случи на тебе такова нещо, да оцениш някои работи в живота извън офиса ти.

Не. От такива като теб, дето гледат глупости и им се радват, щото са "уникални идеи". Аз не съм трънал да правя стартъп и да баламосвам хората, за да им взема парите. Има разлика между правене на наука и технологии и чиста проба шарлатания и анимацийки с добри пожелания.

 

За да не съм голословен - ето го шишенцето:

 

 

Ето малко и за великия "слънчев път"

 

 

Има камари такива и за другите глупости. Особено онези "гъби дето вадят вода от въздуха"...

 

 

Ето ги и "гъбите":

 

 

Както казах - то само с добри намерения не става. Ама нищо, иди ги спонсорирай и пътя и тези - па знае ли се, ако не друго поне са отишли с предприемчиви хора парите ти, които може да не е друго, но могат да правят красиви клипчета и имат "благородни идеи"

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Добре де, нали им взеха нивите. Какво стана? Що изведнъж пак почнаха "белите фермери, елате си пак"... Виж пак заглавията на вестниците.

 

 

 

Не. От такива като теб, дето гледат глупости и им се радват, щото са "уникални идеи". Аз не съм трънал да правя стартъп и да баламосвам хората, за да им взема парите. Има разлика между правене на наука и технологии и чиста проба шарлатания и анимацийки с добри пожелания.

 

За да не съм голословен - ето го шишенцето:

 

 

Ето малко и за великия "слънчев път"

 

 

Има камари такива и за другите глупости. Особено онези "гъби дето вадят вода от въздуха"...

 

 

Ето ги и "гъбите":

 

 

Както казах - то само с добри намерения не става. Ама нищо, иди ги спонсорирай и пътя и тези - па знае ли се, ако не друго поне са отишли с предприемчиви хора парите ти, които може да не е друго, но могат да правят красиви клипчета и имат "благородни идеи"

Мдаа... А всичките му такива шльоковци, дето са тръгнали да цепят божията частица, та да видят тя, аджеба от кво е направена. Просто трябваше да прочетат Житие и Битие Многострадалного Н. Тесла и да си набият в кухите канчета  максимата - Мисли като физик, действай като инженер! Пък ако и да имат претенции, че са инженери или физици.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...