Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

Руми, тук лееекинко не мога да сеъглася с теб - незаконно записване си е незаконно записване. Не че не съм мултикратен шампион в областта, но това е друга тема - не съм го пуснал в ефира. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Аз не казвам, че е законно, аз просто го оправдавам, защото излезна, че напълно законно има СРСта, които доказват тезата му спрямо шефката си...оттам на сетне, подлогите, които той е записвал не му застават зад гърба му, той де факто затова ги е записал, знаейки, че няма да го подкрепят.

Link to comment
Share on other sites

Пламене, да правиш разследвания, да те бият буквално, щот Васко си го прешляпват на абонамент, да ти взривят апартамента с майка ти и сестра ти вътре и накрая няква малка пробита подлога да ти каже, че няма да ти пусне репортажа или ти казва да не ровиш там е ТОТАЛНО збъркано...това с колегите е най-малкия проблем...Не може, когато правят разледване, той или други журналя да записват с камери и микрофони или господарите по същия начин да записват всичко да е по реда на нещата си. Щом ги е записвал се видя, че е имало защо да ги записва...толкова ли ти е трудно да го схванеш, че колегите му подливат вода...

 

Казах, че повече няма да споря, но само искам да ми обясниш за кого точно е най-малкият проблем - за мене, за тебе, за него или за колегите му? Нали се сещаш, че проблемът винаги има 2 страни и неутрална среда - естествено, че за Васко това е най-малкият проблем - той си играе играта и го начуква на бившата си шефка ; ние двамата с тебе се падаме неутрални, защото нищо от тази случка не ни касае пряко, така че може само да си почешем пръстите и да се възмутим за пореден път колко продажно е всичко в България. И остава другата страна - неговите колеги, за които искам да ми кажеш как точно му подливат вода, щото аз пък виждам точно обратното кой на кого подлива вода, а ако под подливането на вода от тяхна страна имаш предвид, че не са напуснали заедно с него телевизията в знак на солидарност - недей моля ти се...това е все едно да докараш Чефо от щатите да защитава Родината при нужда. ;)

Link to comment
Share on other sites

Птеромисир - в днешния свят, в публично пространство - или си броиш приказките и внимаваш или си носиш кръста. Всеки с телефон в джоба може да те запише - 'оди го съди. Затова е красиво, когато нямаш нищо за криене - можеш да се напиеш навсякъде  :laughing:

 

А Васил е доказна пиянка, разведена заради побой. Прави си сметката. 

Link to comment
Share on other sites

Абе не говорим за това какво са казали - те реално не казаха нищо...99% съм сигурен, че са подозирали, че ги записва и само мънкаха. Говорим за неговото действие спрямо тях - тайно записване и излъчването на записа без уведомление. И никога нямаше да се възмутя ако тайно беше записал шефката си - за този случай така трябва! А иначе нали забеляза колко ласкаво се изказа за колежката си, но това не попречи да й го начука със записа, за да си оправи играта с главното начукване на шефката. Яд ме е как някои само за да си оправят личните игри, могат да минат като булдозер през маса народ без да им мигне окото и дори пътьом да им кажат "...вий иначе сте много готини колеги...ама все пак ще пусна записа, че иначе няма как да го докажа"....всъщност това "ще" е неуместно, защото дори и не ги е предупредил.

 

Мен сега ми е по-интересно за Дългия - дали тази вечер БТВ ще му спретнат "3 пъти за щастие"...че колкото обещаваше за патриотския компромат...

Link to comment
Share on other sites

Румба, че да не са му гръмнали къщата неговите колеги...разследващ журналист е, настъпва постоянно някого - гръмнали са го. Като се е хванал на това хоро със сигурност е знаел с какво се захваща - колегите му обаче какво са му виновни?

Link to comment
Share on other sites

Ами той го прави с тях това, следователно след това труда му отива на кино, и същите тия колеги се правят на дръж ми шапката...Начи ако се беше усетил по-рано и в 3Д да съм ги заснел...

Крадеца вика дръжте крадеца, визирам ощипаните колеги

Link to comment
Share on other sites

Ти си знаеш - аз неговото не бих го направил никога...все пак имам някакви морални задръжки поне що се отнася до хора, с които довчера съм работил заедно...и които не са ми виновни по никакъв начин за спирането на репортажите ми(му) и напускането ми(му). В 3Д викаш...интересно как ще се почувстваш ако някой ти сложи камерка в спалнята и после със записа си оправи някакви свои игри, щото в тая спалня влизал още някой освен тебе и жена ти, който той обаче много мразел и искал да му го начука. Карай...дано не ти се случва. ;)

Link to comment
Share on other sites

Сравнението въобще не ти е на място...

Пак питам, когато гледаш господарите или други разследвания със скрити камери е окей, сега не е, тъй ли?

Link to comment
Share on other sites

Каква кариера? В днешно време всеки може да е журналист. Най-голямата трибуна за изява е безплатна!

 

Коя е тая трибуна,че нещо не се сещам...интернет?Сигурно ама за младите хора.Най -мощното средство за въздействие върху масата си остава телевизията.Разследващ журналист не е хич ама хич лека и проста работа,у нас е страшно рискова постоянно тия хора са между чука и наковалнята.Без солиден гръб никой не може да направи нищо...Без бюджет,екип,птс, без правен отдел да отбива атаките и финансов от време на време да плати некоя глоба,тоя юнак може да пише статийки в поредния бивол,глиган или както реши да си кръсти сайта.И ще го четат трима души на кръст.Бтв и Нова са най-влиятелните медии у нас,не случайно избягват да си подливат водичка директно,не е добре за бизнеса...

 

 

Не знаеш ли, че това е луда пиянка, която си бие жената? Явно не четеш кенефната преса  :)

 

 

 

 

Вестници не чета от години,телевизия гледам колкото се може по-рядко...предимно новини и спорт :-)

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

Пламене, много ли ти е трудно да дойдеш в Йегера утре вечер? Сега плача на едни музики, не мога да ви наплескам с Руми и двамата

 

Няма как да ти разказвам кой е Шикан, кой е Фери... Ела утре на масата

Link to comment
Share on other sites

Сравнението въобще не ти е на място...

Пак питам, когато гледаш господарите или други разследвания със скрити камери е окей, сега не е, тъй ли?

 

За моето не знам, но твоето обаче удари десятката - каква връзка имат разследванията на Господарите и на който и да е друг с това, покрай главното си разследване да прецакаш и колегите си, само защото без да ги прецакаш няма как да докажеш тезата си. Всъщност сега като се замислих знаеш ли кое най-много ме дразни в случката? Даже не е и това, че ги е записвал тайно - той си е безочлив, решил е да се презастрахова и т.н., но се вбесявам как при свършен факт колегите му чуват гласовете си от телевизията, а тоя дори не ги е уведомил, че ще ги пусне на всеослушание.

 

@Видене, ще ти отговоря после в другата тема, че сега отивам да си правя вечерята и имам да пържа картофи, да плескам няк'ви плескавици и т.д....

Link to comment
Share on other sites

Какво толкова има за схващане - как да се държиш коректно с колегите си или с тия, които с нищо не са ти виновни? Да дадеш записите на разследването - да, но да ги пуснеш без предизвестие по телевизията, въвличайки невиновни хора покрай виновните...зарежи - на 2 полюса сме...

 

Между другото на Дългия не са му резнали предаването и в момента върви...

Link to comment
Share on other sites

Найс, а?

Или как се яха върхът на лайняната вълна.

И точно човекът е казал " Аз съм смъртен и утре мога да умра. Нима може да се създава специална система само за един смъртен човек?" Имайки предвид, че наистина няма как да се създаде такава. Но пък вече създадената на 16.04.2017 спокойно може да обслужва интересите и на потомците на президента в качеството им на правоприемници.

И не е като да нямат спомен за историята си до преди по-малко от век или пък светъл пример в настоящото.....

 

П.п. А на този хитрец, шапка му свалям...

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

П.п. А на този хитрец, шапка му свалям...

 

Е да де, ама когато видиш една такава новина с любящите баща и майка, заедно с отрочето, ти става едно такова мило...и тутакси забравяш за всякакви корпоративни данъци и проценти. :P

face.jpg

Link to comment
Share on other sites

Американската агенция по климата и океаните, NOAA, е на мнение, че изминалият март, дори без феномена Ниньо, е бил втори най-топъл месец от началото на измерванията. 

 

Първият е този от миналата година, но тогава рекордът беше следствие на активния няколко месеца преди това Ниньо.

 

След тазгодишния рекорд, вече е ясно, че и без значително по-топъл по време на феномена Ниньо Пасифик, температурите на планетата вече са твърдо над 1 градус по-високи от доиндустриалните нива.

 

Никой добросъвестен климатолог вече не отрича наличието на антропогенно глобално повишение на температурите на планетата. 

Лаици и всякакви конспиролози, често отвъд границата на налудните квазинаучни брътвежи, не влизат в сметката.

 

Според климатолозите, с консенсус от над 97 на сто, затоплянето е причинено от човека, чрез изгарянето на фосилни горива и като следствие, увеличаване на топлината, уловена от парниковите газове.

 

Има някои учени, подкрепяни от част от блогосферата, които са в другата крайност, спрямо изтъняващите и почти изчезнали скептици на затоплянето.

Това е  нареченият шеговито "Метанов бомбаджийски взвод"/methane bomb squad/.

 

Според тази група, глобалното затопляне дотук е нищо, в сравнение с това, което ни очаква. При това не след 50 били 100 години, а буквално утре, в следващите няколко години.

На пръв поглед част от доводите им звучат убедително.

Нека ги посочим.

 

За целта трябва да опишем с няколко думи, доколкото е възможно, механизмът на действие на парниковия ефект. Без да изпадаме в подробности, основният му причинител, въглеродният двуокис, "хваща" от излъчената в космоса земна топлина, която е над 1200-1300 вата на квадратен метър средно, около 2, 2.5 вата на квадратен метър.

Това може да бъде измерено, мери се, обосновано е теоретично и не подлежи на съмнение.

 

Много по-важна част е допълнителният ефект от това иницииращо, първоначално затопляне. Върху него са и споровете на малка част от климатолозите с мнозинството. Според тях, обратната връзка е отрицателна: чрез механизмите най-вече на допълнителната водна пара (но не само!) в атмосферата, парниковият ефект се минимизира и почти свежда до нула.

 

Мнозинството климатолози, обаче смятат, че всичко е точно наопаки. Обратната връзка е положителна и в резултат хванатата топлина е няколко пъти повече.

 

Тук се включват "метановите бомбаджии". 

Метанът е многократно по-силен парников агент, кръгло с един порядък, десетина-двадесет пъти по-силен от въглеродния двуокис.

 

Спасява ни фактът, че метанът е с над 2 порядъка по-малко от въглеродния двуокис като концентрация в атмосферата. В момента първият е 410 части на милион, т.е малко под половин промил, докато концентрацията на метана е към 1800 части на милиард или 1.8 на милион, т.е повече от 200 пъти по-малко.

 

Според метановите алармисти, вече силно затоплената Арктика и северни части на Канада и Сибир, които наистина съдържат огромни количества метан, съвсем скоро ще започнат да го изпускат в многократно по-големи обеми и концентрацията му ще се увеличи в пъти и порядъци.

 

Работата е там, че метанът е свързан под формата на сложни, но неустойчиви съединения, наречени метанхидрати и клатрати, но последните са устойчиви само при определени нива на налягане(високо) и температури (ниски).

 

Ако температурата се повиши, тези съединения се разпадат и отделят свободни количества метан.

 

Свидетелства за това са зачестяващата поява на огромни дупки и кухини в доскоро вечната замръзналост в Сибир. По дъното на арктическия шелф също се отделят несимволични количества метан и това се регистрира от измервателни уреди и сателити.

 

Според "метановия взвод", в следващите няколко години, заради положителната обратна връзка (по-високи температури - повече метан следователно още по-високи температури и т.н.) процесът ще стане неуправляем и експоненциален, в резултат на което температурите на планетата ще скочат с повече от 10-12 градуса средно, до 2026-2030 година.

 

Това би превърнало по-голямата част от планетата в необитаема зона и би означавало край, ако не на биологичния вид Хомо Сапиенс, то със сигурност на цивилизацията, изградена от него в настоящия и вид.

 

Все пак, мнозинството учени, въпреки че предупреждават за опасностите от ГЗ, не споделят тези плашещи мнения. 

 

Главният довод, извън другите, които оспорват преценката за количествата отделен метан в близко бъдеще, е че метанът, за разлика от въглеродния двуокис, не е траен в атмосферата, той се окислява до вода и въглероден двуокис, които също са парникови агенти, но не колкото него, а с порядък по-слаби.

 

Т.е., за разлика от въглеродния двуокис, който търпи сезонни колебания, но на годишна база е стабилен за столетия и хилядолетия, метанът се окислява за период от няколко месеца до 2-3 години изцяло от кислорода в атмосферата.

Дотук с плашилата на "крайнодесните" алармисти.

 

Дали да си носим новите дрехи или да погледнем по-спокойно на нещата, е личен избор на всеки.

 

Link to comment
Share on other sites

Найс, а?

Или как се яха върхът на лайняната вълна.

И точно човекът е казал " Аз съм смъртен и утре мога да умра. Нима може да се създава специална система само за един смъртен човек?" Имайки предвид, че наистина няма как да се създаде такава. Но пък вече създадената на 16.04.2017 спокойно може да обслужва интересите и на потомците на президента в качеството им на правоприемници.

И не е като да нямат спомен за историята си до преди по-малко от век или пък светъл пример в настоящото.....

 

П.п. А на този хитрец, шапка му свалям...

Е той този хитрец не е измислил тази схема - Бил Гейтс и други я правят много отдавна :)

Link to comment
Share on other sites

Е той този хитрец не е измислил тази схема - Бил Гейтс и други я правят много отдавна :)

Знам това. Ама да си спестиш данъци, дет се вика, колкото бюджета на малка държава и едновременно с това да си сложиш тенекийка на гащите, дебела като бронята на Schlachtschiffe Tirpitz...

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

 

Едно време ни обясняваха как ресурсите на планетата били през изчерпване, да сме пестели, да сме рециклирали... едновременно с това се насаждаше мнението, че едно момиче да забременее преди да си е "поживяла" и да е направила кариера е едва ли не смъртна присъда, а това да се ожениш - аууу що нещо главоболи ще ти се струпат на главата видиш ли - то жена, деца - свърши "живота". Та затова - първо учението, после правиш кариера и тогава мислиш за семейство... сега ебаси изненадата - "младите не искат деца", нацията била застарявала

 

Хайде сега да си внесем емнайсе-милиона имигранти, че да запълнят дупката. Нъл тъй?

 

Тъй тъй - те само дето не ги национализираха, сега се чудим що хората бягат... 

 

Дали да не припомним какво става в Зимбабве с белите фермери по този случай? (този номер със "национализираме фермите на белите фермери" са го правили май 3 пъти - като 2014та е бил третия и очевидно след това никой повече не им се е вързал на номерата през 2015та... учудващо като дойдат черните фермери и нивите раждат значително по-малко продукция... що ли така)

 

C9ZXPlZWAAAtuDC.jpg

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Хайде сега да си внесем емнайсе-милиона имигранти, че да запълнят дупката. Нъл тъй?

 

 

Тъй де, да запълват дупките за разплод.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...