Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

Чефо, то учителстването не е за всеки - обикновено казват, че не е професия, а призвание, ама това последното много ще ми е трудно да ти го обясня...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

И двете страни сте прави, но в съотношение 70:30 (примерно) в полза на Весо.

Как може такава ерес, Виден да е прав само на 30%????  :lol:

Link to comment
Share on other sites

Чефо, то учителстването не е за всеки - обикновено казват, че не е професия, а призвание, ама това последното много ще ми е трудно да ти го обясня...

недей се плашунка
Link to comment
Share on other sites

Пак четеш с дупарата, ама карай. Дай сега да обясня, че белким стана ясен изведнъж. В училище ти преподават, вкъщи кут са прибереш, учиш. Преподава ти се матрял, после го учиш, че да ти влезне в кухата лейка тоя матрял. Или сега не се учи така ? Аз съм дрът вече, може и да бъркам. Тука в селската гимназия ( Господ нея пази я), свършват класовете и всички градинки, кафенета, общинския пазар се пълни с тиняци , дето освен да слушат някви чалгии или нещо подобни и да крещят, друго не правят. Де да знам и аз, ма така няма научат нищо според мен. Пък аз даскалите ги познавам в гимназията и знам, че поне доскоро се напъваха да преподават. Ти как искаш ме разбирай, но според мене така не става. Системи, мистеми, дрън мрън. Пак да питам пичка му лелина, тия с пълните шестици къде са ходили на училище да ги таковам и тях , че ми препъват тука цялата теория дето я излагам, нали.

 

П.С. Забравих да спомена, че никога не съм се и напъвал да ставам учител. Дан съ притесняваш за подрастващото поколение. И за в бъдеще няма да искам да ставам учител, обещавам най-тържествено.

 

Добре де, брат, пак едно и също говорим. Хайде да си направим една откровена ретроспекция тогаз. Нима и ние след часовете не бяхме по градинките в гимназиалните години? Че понякога дори и по време на часовете? Хайде да обърнем внимание на първо място, че тук става въпрос за СЕДМОкласници, преди гимназия, чиста проба хлапетии. Тия деца може и да са разсеяни и безхаберни по много причини, но не са по кафенетата. Като цяло си абсолютно прав, но малко бъркаш възрастовата група. 

 

Дай да си припомним какво беше учението ДО седми клас в ужасния социализъм, натъртвам ДО седми клас, защото това е важното в случая. Ако до тоя момент не си влезнАл в пътя и си келеш, после може да станеш предимно по-голям келеш... Точно на теб е излишно да ти припомням каква беше дисциплината, какво беше отношението към Учителя, какво представляваше въобще системата тогава. Но дори при тия условия ако учителят е некадърник, предметът му ставаше досаден и просто задължителен. И тук вече може да се сетим и да си спомним какво точно представляваше Учителят. Истинският учител, който да те накара да НЕ блееш през прозореца, а да внимаваш в час. В това се изразява таланта му и това го прави добър. Защото всеки чукундур може да издекламира един урок в определена времева рамка без да му пука кой разбрал, кой слушАл и т.н. И ще се води, че си е свършил работата... В тия смутни времена май повечето се борят дори само това да успеят да изпълнят. И при тия условия, в които ръцете им са вързани и не уважение, не страхопочитание, не дори и "наказанията" дето ги има не стряскат келешите, да се смеят на имбецилизма им е някак си тъпо. Защото това е противно на учителската професия. Да се смееш, че някой е станал/останал некадърник не е привично за учител, това е трагедия, която дори да не е предизвикана по вина на учителя, все е трагедия. И ако изобщо има нещо смешно, което аз някак си не откривам, то учителите са последните дето трябва да се смеят... Те трябва да бият камбаната постоянно. 

 

В тоя ред на мисли не можем и не трябва непременно да виним само и единствено родителите, както намекваш. Защо викаш имало отличници? Ами защото има деца, които внимават в час, които възприемат и учат. И тук именно ключов е талантът на учителя, защото и най-умното и възприемчиво дете ако не му ангажираш вниманието, ако не го увлечеш, ще блее като тебе през прозореца или както е мудьерно в тилифона... Ако го няма Учителят, чакай ти на домашно обучение и четене вкъщи - бошлаф раЛта. ДА - много е важно родителите да контролират и възпитават децата си, но нима те не са преангажирани с работа и в нашия случай докарани до предел в едното изхранване и обличане на децата? Не е ли затова тази професия ПЕДАГОГ, за да помага в тоя момент, да дава насоки и да упражнява контрол (тук идва вече споменатата лайнарска система, която връзва ръцете на тия хора)? Някак си каквато и да е причината за провала в образованието, дебело подчертавам отново, то учителите са последните, които "трябва" да се смеят, камо ли да злорадстват.

 

Добре си спомняш с какъв трепет в ужасния соц се показваше бележника и какво уникално нещо беше той. Кога с гордост, кога със страх се даваше на родителите и ИМАШЕ значение. Имаше стойност. Сега всичко е за парлама. Защото от горе до долу са некадърници и безхаберници и не им пука. Гледам как хора тук се чудят кой, как и защо би станал учител и ми става жал за малкото останали, които наистина приемат професията си насериозно и съм сигурен, че страдат от простотията на образователната ни система, която ако питаш мен е ДЕобразователна. И каквото изплюва е 90% шкарто. Навремето за лоши оценки имаше наказания, че и шамаросвания (според семейството) и се реагираше навреме. Дори семейството да са некадърници, образователната система реагираше. Сега просто се бута и тика, както каза и Нео по-рано. Фиктивни наказания, никакви резултати, да се притика съответният набор до края и следващ да дойде. В университет например вече се влиза и с 3, защото няма кой да влиза... Извини ме, но това не е повод за смях, особено пък от учителите. Нито за злорадстване - това е чиста простотия. 

 

Обърни внимание колко внимавам да не обидя учителите, защото се страхувам, че Галя ще долети отнякъде и ще седне върху мен... :laughing:    

Link to comment
Share on other sites

Е като цяло ми харесва , че потвърждаваш това дето го казвам, макар и с повече думи. Учителите не са света вода ненапита, спор няма. Има такива и за трепане, ма то и от другите професии има бая народ за трепане, та това не е голяма изненада. Системата със сигурност не помага, да не говорим, че има достатъчно хора които тази система ги устройва. Но лично според мене, корена на проблема е в семейството. Имам приятел, който ходи да се кара с учителите в някое си училище, че пишат високи оценки на дъщеря му. Човека имаше основание. Но това е човек , който се интересува. Повечето му бият шута на училище и ги боли шмайзера. Контрол от страна на учителите в тия времена на простаци и лумпени ??? Шегуваш ли се. Ходихме да се разправяме с един олигофрен, който пък отишъл да се разправя с на брат ми жена му, по това време учителка, че писала ниска оценка на синчагата. Заплашвал, крещял там, много буен един вид. Възмутен и огорчен. После остана само огорчен ама тва е друга история. Колко пък да си натоварен родител. Ай заеби тия. Нямаш време да провериш какви ги върши детето ти ?? Честно. Или е по-лесно да си сипнеш една ракийка и квото такова. Не можеш да отделиш половин час да го провериш какво е научил или дали се справя или поне да поговориш с детето. Айде сакън , да еба и аз натоварения живот. 

Link to comment
Share on other sites

Е като цяло ми харесва , че потвърждаваш това дето го казвам, макар и с повече думи. Учителите не са света вода ненапита, спор няма. Има такива и за трепане, ма то и от другите професии има бая народ за трепане, та това не е голяма изненада. Системата със сигурност не помага, да не говорим, че има достатъчно хора които тази система ги устройва. Но лично според мене, корена на проблема е в семейството. Имам приятел, който ходи да се кара с учителите в някое си училище, че пишат високи оценки на дъщеря му. Човека имаше основание. Но това е човек , който се интересува. Повечето му бият шута на училище и ги боли шмайзера. Контрол от страна на учителите в тия времена на простаци и лумпени ??? Шегуваш ли се. Ходихме да се разправяме с един олигофрен, който пък отишъл да се разправя с на брат ми жена му, по това време учителка, че писала ниска оценка на синчагата. Заплашвал, крещял там, много буен един вид. Възмутен и огорчен. После остана само огорчен ама тва е друга история. Колко пък да си натоварен родител. Ай заеби тия. Нямаш време да провериш какви ги върши детето ти ?? Честно. Или е по-лесно да си сипнеш една ракийка и квото такова. Не можеш да отделиш половин час да го провериш какво е научил или дали се справя или поне да поговориш с детето. Айде сакън , да еба и аз натоварения живот. 

 

Со две слова - усещаш ли откога не си идвал на беседката?  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Видене, мерси.

Това за сядането беше тъпо.

 

Има си и учители, и "учители", има си и родители, и "родители", има си и деца и "деца".

Link to comment
Share on other sites

Бат Видене, къв контрол майна. Начи не може вчерашен пикльо да ми идва с електронна цигара, получил разрешение от баща си разбираш ли и с телефон в ръка и да ми се репчи на среща и аз да се мъча да му вкарам нещо в тъпата глава. Той сам не иска, че аз ли? Точно както Весо бих постъпил и аз. Точно това заслужават тия лайненца и родителите им. Който иска да учи - добре е дошъл, който се прави на отворен...баш ма курац боли. Да изкласява 12то отделение и да бърка цимента там и да не ме занимава...а ако мама и тати имат...нека му дават, на оная работа ми е.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Не така, Стефче, така идва отвътре натуралистично, но не е правилно. Нали знаеш - Я  го плеснем, то се опраи....Заблеяло ми ягънце...  

Link to comment
Share on other sites

Тук трябваще да мобилизирам цялото си хладнокръвие  :rolleyes:

Гери, както казва, че е позната сред стотицити се клиенти, разказа, че рекордната й заработка на месец била 22 хил. лв. в столицата, миналата година, когато била бременна в 8-я месец. 

 

...Ако Мартин ми дава по 1000 лв. на ден, няма да работя", обяснява съвместното съжителство...

 

Или послъгва,или рязко е скочила бройката на мъжете с ампутирано чувство за красота.Тая жена с тоя външен вид не става за любов.

П.С

...Няма един ден да не съм правила секс...

 

Е,тук вече Земята трябва да спре да се върти.  :lol:

Edited by galaxi
Link to comment
Share on other sites

http://m.vesti.bg/bulgaria/politika/kamionite-se-vryshtat-na-pytia-bez-ogranicheniia-6054691

Пълни глупости. Нямам спомен, да съм пътувал някъде през уикенда и да не е било пълно с камиони...каква забрана, какви пет лева. Та тя никога не е била спазвана...

Link to comment
Share on other sites

Революционни неща се случват тия дни. :grin:  Ето още едно:

Информацията за нивото на река Дунав в сантиметри вече няма да звучи по БНР

Най-смисленото предаване си отиде :(

 

Ебати и държавата...а толкова трепетно чаках всеки ден да стане 3 часá, че да си пусна 'Хоризонт'...ще взема да емигрирам, честно... :woot ...навремето пак така ми махнаха любимото "Дела и документи" в 7 и 15 - специално си навивах будилника, за да не го изпусна... :popcorn-and-drink-smiley-emotic

Link to comment
Share on other sites

Има загинал при стрелбата по Митьо Очите - нещо са се запукали пак на Слънчев бряг

 

Обаче как само започва статията - "Известният наркодилър Димитър Желязков, по-познат като Митьо Очите, е прострелян тази вечер в курорта Слънчев бряг...".

 

Значи хем е известен наркодилър, хем се развява из Слънчев бряг, вместо да е на друго по-подходящо за наркодилъри място. :)

Link to comment
Share on other sites

Поредната "адекватна" присъда...

 

==============================

 

И това ЧУДО ще унищожим... Браво...  :sad2:

 

=============================

 

Интересен коментар на мой съученик относно ТАЗИ публикация:

 

Изгубил се е българският национален отбор по математика. Ако ги види някой да се обади

 

 

Като цяло ИСТОРИЯТА е просто "покъртителна"...

 

=======================================

 

В София пък ТОЯ кретен с нова проява... И продължава да не е в затвора...  

Link to comment
Share on other sites

Много ще страда Европа с тая рязана гнас. Има точно две решения. Обратно по дупките или газта в банята. Няма средно положение, няма интегриране, няма толерастия. Ако искат да остават.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...