Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

Много интересна информация...  :grin:

 

========================

 

Откога им разправям аз, те сега топлата вода откриват:

 

Ново изследване, публикувано в сп. "Language Sciences", установи, че хората, които използват обиди и псувни в речника си, не са задължително неграмотни и необразовани, напротив - възможно е те да имат по-голям речников запас от другите. 

 

Психолозите Кристин и Тимъти Джей са установили, че хората, които са цапнати в устата, не може да бъдат приравнявани с необразованите и да бъдат обвинявани, че имат беден речник. 

 

"За съжаление, когато стане въпрос за език табу, честото предположение е, че хората, които псуват, са мързеливи (в лингвистичен план - бел. ред.), нямат адекватно изразяване, лишени са от образование или просто не могат да контролират себе си", пишат в своето изследване учените.

 

"Говорещите, които използват думи табу, разбират тяхното генерално експресивно съдържание като нюансирани разграничения, които трябва да бъдат съставени така, че да се използват по подходящ начин."

 

Способността да се генерира табу език не е показател на езикова бедност, категорични са учените. 

 

Link to comment
Share on other sites

Господи, прибери си ВЕРЕСИИТЕ

 

И после някои се чудят защо им викаме най-големите малоумници в света...

Отново журналистически простотии. Забележи под заглавието:

 

"A retired science teacher said she was concerned the panels would prevent plants in the area from growing"

 

Сега ми обясни следните 2 неща:

 

1. за фотосинтезата какво е необходимо?

2. на сянка какво расте?

 

И ще се сетиш, че има огромна доза истина в горното твърдение. То и тука съсипаха една камара плодородни земи с тези панели ама да не задълбаваме... техни са си земите, тяхна работа си е какво ще ги правят.

 

Ааааа леко на пропаганда си попаднал Румба. Баш пък ти ли не се усети. Имаше няколко опровержения за въпросната статия. Пробвай като начало да я намериш в оригинал и после провери пак на чии сайтове е това.

 

Бърз fact checking:

 

http://www.snopes.com/false-stanley-kubrick-faked-moon-landings/

Link to comment
Share on other sites

И ще се сетиш, че има огромна доза истина в горното твърдение. То и тука съсипаха една камара плодородни земи с тези панели ама да не задълбаваме... техни са си земите, тяхна работа си е какво ще ги правят.

 

 

Ааааа леко на пропаганда си попаднал Румба. Баш пък ти ли не се усети. Имаше няколко опровержения за въпросната статия. Пробвай като начало да я намериш в оригинал и после провери пак на чии сайтове е това.

 

Бърз fact checking:

 

http://www.snopes.com/false-stanley-kubrick-faked-moon-landings/

 

Т'ва видео там ако е от 1997, че те през 67-ма (хайде 69та) са правили по-качествени записи :D Фейка на фейка ми к'вото е...

 

Започнаха продажбите на смартфона HomTom HT7 с 5,5-инчов дисплей и цена $39

 

и на други места явно има проблеми с тея велоалеите

 

Абсурд за 5 милиона лева във Варна

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

 

Новината ти е малко outdated, понеже днеска сме 16-ти, а телефонът се продаваше на тая цена до вчера, така че не е "започнаха", а "завършиха". ;)

 

П.П. Даже преди седмица като го видях на тая цена малко ме хвана яд, понеже вече си бях поръчал друг, ама пък на тоя видеото му е по-слабо и му липсват някои неща, та затова ме хвана само "малко яд". :P

А що се отнася до евтини смартфони с по-слаби параметри и по-стар (4.4) Андроид - китайците ги продават и за под $30. И след това пренасищане на пазара с всякакви смартфони - от най-елементарните до най-новите модели, съвсем логична е и следващата новина:

 

През настоящата финансова година Apple за първи път в историята си ще претърпи спад в продажбите на смартфони, прогнозира анализатор от Morgan Stanley.

Link to comment
Share on other sites

Т'ва видео там ако е от 1997, че те през 67-ма (хайде 69та) са правили по-качествени записи :D Фейка на фейка ми к'вото е...

Не схванах какво искаш да кажеш

Link to comment
Share on other sites

Ъхъм...тва е същото дето дадоха нобелова награда на Обама за мир.

 

Турция обещава на България да й помогне да приеме евроценностите. Няма такава безпрецедентна наглост.
Link to comment
Share on other sites

Ако се шашкаш от някаква анонимна статийка то трябва да си подготвиш валериан за долното

Проф.Танев: Трябва да сме горди, че сме били част от Османската империя!

П.С.Дори да не се е случило това изказване за чий чеп се издава книгата на Давутоглу „Стратегическа дълбочина“?!

Edited by galaxi
Link to comment
Share on other sites

Много ми е интересно как ще се развие ситуацията с недвижимостите на Каменица след решението и да се оттегли от града
 

Създатели на пивоварната са двама швейцарци от немски произход. Пристигнали в Пловдив към 1872-1873 г. като служители в железницата на барон Хирш. Рудолф Август Фрик, бил машинен техник в пловдивското железопътно депо. Произхожда от едно селце край Цюрих. Фридрих Каспар Сулце, работел като локомотивен машинист. Почти всички служители на компанията идвали от различни места на Европа, но си приличали в едно - обичали бирата. Може точно жаждата да е станала причина за първите пивоварни експерименти под тепетата. В една своя бележка Рудолф Фрик обяснява, че започнал да прави бира към 1875-1876 г. Трябва да е имал някакъв опит, защото немските и скандинавските селяни често варели по къщите си пиво за домашна употреба. Ползвали дървени каци и железен казан, получавали малки количества бира с непостоянно качество.

kam6_28000993_m.jpg
Бюфетът при Пивоварна „Каменица” в началото на миналия век
Вероятно такава е била първата пивоварна на Фрик и Сулцер, уредена в едно помещение на Тепеалть при днешния Понеделник пазар.  Някои пишат, че това станало през 1880 г. Малко по-късно под тепетата пристигнал швейцарецът Бомонти, собственик на голяма фабрика за бира в Цариград. Той  насърчил своите двама сънародници да направят нещо по-голямо. Не само ги насърчил, но им дал и пари. Останалите средства Фрик и Сулцер взели назаем от колегите си в железницата. В края на 1882 г. швейцарците закупили близо 10 дка на мястото, където днес се намира пивоварна „Каменица". Теренът бил извън чертите на тогавашния град, та струвал сравнително евтино. В парцела се намирало най-старото пловдивско тепе, наречено Каменица или Петреница. При тепето имало извор и останки от антични сгради. При строителството хълмът изчезнал, гранитните отломки послужили за градежа. Останало само името на тепето, за да послужи като название на бирата.

kam7_1960_165_5.jpg

Порталът на Бирената фабрика в Пловдив през 1960 г.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Не си ли прочел, че ще правят чудесен комплекс там самите те? 

 

Аз съм много щастлив, че се махат, защото от години ми идва да ги обстрелям с РПГ като пуснат шибаната воня на шибания хмел, която ме побърква... Отделно че и бирата им е тотална пикоч....

Link to comment
Share on other sites

Не си ли прочел, че ще правят чудесен комплекс там самите те? 

 

Аз съм много щастлив, че се махат, защото от години ми идва да ги обстрелям с РПГ като пуснат шибаната воня на шибания хмел, която ме побърква... Отделно че и бирата им е тотална пикоч....

Не е хмел, Видене.., не е хмел.

Аз пък от години се опитвам да ти набия в плътната главица, че така смърди превареният малц.

 

П.п. А самият хмел си ухае СТРАХОТНО!

Link to comment
Share on other sites

Не е хмел, Видене.., не е хмел.

Аз пък от години се опитвам да ти набия в плътната главица, че така смърди превареният малц.

 

П.п. А самият хмел си ухае СТРАХОТНО!

 

Не знам какво е, но ме подлудява. И не помня да сме го коментирали с тебе това... Важното е да се спре и да не ме дразни... 

Link to comment
Share on other sites

Не си ли прочел, че ще правят чудесен комплекс там самите те?

Пак нищо не си разбрал. Планираният им комплекс ще заеме само 1/10-та от сегашното място. Останалото ще го продават.

Link to comment
Share on other sites

Пак нищо не си разбрал. Планираният им комплекс ще заеме само 1/10-та от сегашното място. Останалото ще го продават.

 

И това какво общо има? Защо изобщо пак се обаждаш като черна станция? Пивоварната НЯМА да се унищожи - това е същественото в случая  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...