Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

Ти колко жени познаваш, които на 30 години имат повече от 1 дете? А повече от 2?

 

Ок 30 може да е леко завишена горната граница, но клони към нея, а не към 20.

 

Защо трябва да имат повече от 1 дете? Може и по принцип да не искат. Почти не познавам жена под 30 обаче, която да няма поне 1. И не познавам нито една жена на или над 30, която да не е женена или да не бърза да се жени за който падне, и да ражда деца, защото "няма време". Това са лични наблюдения, разбира се. От хора, с които имам пряк досег и хора, които някой е споменавал.

 

БАхахахахаххахахахаха! Що за простотия? Имам доста познати и приятелки, които са на 30-30+ и се чувстват чудесно, въпреки, че не са майки. А за съпруги да не говорим.

 

Така ли? Необвързани на 30-35 и страшно щастливи самички? А питал ли си ги за тяхното мнение, тия бели лястовици или просто предполагаш?

Ако са някакви върли феминистки, няма какво да ги обсъждаме изобщо.

 

Ахахахахаха, голям "аргумент" извади - цитат от никому неизвестен жълт уеб сайт, създаден през 1996-та. Аз мога да ти извадя подобни цитати за доказателства за посещения на извънземни от далеч по-популярни и реномирани източници.

Ето ти една съвсем официална статистика от не кой да е, а CDC (Center for Disease Control), документ озаглавен National Vital Statistics Report. Отиди на 5-та страница и гледай каква е статистиката и най-вече тренда при отделните възрастови групи. Кажи ми при кои точно възрастови групи единствено се наблюдава ВЪЗХОДЯЩ тренд за последното десетилетие (че и повече) и ми обясни как това се връзва с глупостите от цитирания от теб "авторитетен" източник. :lol:

 

 

 

 

Не виждам какво значение има кога е създаден сайта? И изобщо не е жълт. Съвсем нормален сайт за психология и ней подобни. И то си пише кой е правил изследването. Галъп Интерншънъл. Ако ще и в www.tukaimaizsledvaniyazarazlichnineshta.com да е публикувано.

 

Също така, моята статистика показва ОЧАКВАНИЯТА на обществото, а не реалните данни за раждания, което в случая защитава тезата ми, че ОБЩЕСТВОТО сваля границата с очакванията си жените да се задомяват на ранна възраст. Реалните факти може да са малко по-различни, но в крайна сметка, само с желание и натиск не става.

 

И да обобщя за неразбралите. Казвам какво виждам през последните 2 години на много, много различни места. И то е, че жените масово започват да изпитват дискомфорт ако не са обвързани след 30 годишна възраст. Дискомфорт причиняван или от страха, че ще останат самички, или от натискът на околните и стопяването на социалният им кръг.

 

А да говориш подобни глупости на трима 40 и нагоре годишни мъже за 30+ годишните жени - no comment отново... Например моята жена роди две деца след 30, младежо, и не съм забелязал да се срамува от нещо, камо ли да се чувства отлъчена или подобни малоумщини. Изобщо няма да започвам да коментирам множество други близки, роднини, приятели, познати и прочее в тая възрастова група...

 

Вземи се опитай да говориш за деца на 20-25 годишните кифли и дрисли около тебе - и без това обикаляш редовно долнопробните чалги из града и си направи сам представителна извадка...  

 

Точно защото сте 40 годишни се опитвам да ви кажа, че нямате вече контакт с въпросната демография и няма как да имате реални наблюдения. Твоята жена на колко години беше като беше вече почти сигурно, че ще прекара животът си с теб ако не е тайна? Да налучкам ли, успешно, че не е била на 30-31 години като сте се запознали за първи път?

 

И не виждам къде съм споменавал 20-25. Дори се учудвам, че не си споменал 17-21 границата с цел да ми преиначиш думите. Казах "преди 30". По-точно след 27-28, в зависимост от конкретното момиче. Набележи си ако имаш възможност една необвързана на тая възраст и гледай за какво става въпрос.

 

А това с чалгите, от къде е тая злоба не мога да разбера...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Защо трябва да имат повече от 1 дете? Може и по принцип да не искат. Почти не познавам жена под 30 обаче, която да няма поне 1. И не познавам нито една жена на или над 30, която да не е женена или да не бърза да се жени за който падне, и да ражда деца, защото "няма време". Това са лични наблюдения, разбира се. От хора, с които имам пряк досег и хора, които някой е споменавал.

Аз имам коренно различни наблюдения. Сменяй обкръжението и спри с чалгата!
Link to comment
Share on other sites

Не е чалгата проблема. Повечето от тези дори не слушат чалга. Друга част дори не са Българки. А и наблюденията не са ми само от директното ми обкръжение. Някои са дори свързани с хора, които не познавам лично.

Наблюденията ми съвпадат с тези от проучването, което съм показал горе. А проучването е от САЩ.

Link to comment
Share on other sites

Като заговорихте за чалга се сетих, че на Джена вече не може да се разчита, понеже наскоро се сгоди за сина на шефа на "Канарите". :D

А по повод срама и жените над 30, прави са Ангеле - това беше едно време по соца, когато (особено в малките градчета или на село) една жена мине 30-те и не се е омъжила, всички започват да шушукат "Тая ще си остане стара мома, никой вече няма да я вземе...." или пък ако е омъжена и няма деца, постоянно чува подмятания "'Айде, какво чакате, няма време....", а зад гърба й шушукат "Тая сигурно е ялова..." ; да не говорим пък ако се разведе, какво почват да говорят за тая "парясница".... Сега нещата много се промениха и на хората вече не им пука за нищо, щото толкова много проблеми си имат, че хич не им е да се занимават с личния живот на другите...евентуално могат да започнат да говорят нещо ако някоя тръгне с жена или мъж с мъж, а даже имам чувството, че няма да им запука ако някоя роди негърче например....просто времето вече е друго. ;)

Link to comment
Share on other sites

Смени форума ;) тука не става вече ... виж ако почнеш безмислено изясняване на нюанса на сивото, който може един жираф да различи в стая без осветление, но с прозорци по време на полярно сияние ... е тва вече е тема на разговор. 

 

за 2015 > http://www.dnevnik.bg/video/sviat/2015/12/23/2675527_video_2015_godina_subrana_v_60_sekundi/?ref=topicoftheday

 

а за 2016 да си пожелаем здраве и щастие, на всеки според разбиранията, наздраве

Link to comment
Share on other sites

Като заговорихте за чалга се сетих, че на Джена вече не може да се разчита, понеже наскоро се сгоди за сина на шефа на "Канарите". :D

А по повод срама и жените над 30, прави са Ангеле - това беше едно време по соца, когато (особено в малките градчета или на село) една жена мине 30-те и не се е омъжила, всички започват да шушукат "Тая ще си остане стара мома, никой вече няма да я вземе...." или пък ако е омъжена и няма деца, постоянно чува подмятания "'Айде, какво чакате, няма време....", а зад гърба й шушукат "Тая сигурно е ялова..." ; да не говорим пък ако се разведе, какво почват да говорят за тая "парясница".... Сега нещата много се промениха и на хората вече не им пука за нищо, щото толкова много проблеми си имат, че хич не им е да се занимават с личния живот на другите...евентуално могат да започнат да говорят нещо ако някоя тръгне с жена или мъж с мъж, а даже имам чувството, че няма да им запука ако някоя роди негърче например....просто времето вече е друго. ;)

Същите неща съм чувал и сега. Точно това, което си написал. И дори съм го чувал от самата жена, а не от околните. Така че....

Link to comment
Share on other sites

Кога ще влезе това в учебниците за средно образование 

 

впрочем отдавна го има в учебниците по икономика с прилежащите цифрички и прочие статистики за нивото на развитие на икономиката, заемчетата от последна инстанция и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Никол Шерцингер гледа Григор Димитров от ложата му в Бризбейн

Явно Гришо си пада по доста по-големи от него какички. :lol:

 

ПП. Не мога да разбера защо нашите журналя изписват така името на Никол Шързингър?

Link to comment
Share on other sites

Никол Шерцингер гледа Григор Димитров от ложата му в Бризбейн

 

Явно Гришо си пада по доста по-големи от него какички. :lol:

 

ПП. Не мога да разбера защо нашите журналя изписват така името на Никол Шързингър?

 

Пишат си го и по двата начина, кой как му е кеф.

 

За жените след 30, без дете и връзка се филмират, защото всичко около тях вече е женени с деца. Ако попаднете на такава, много внимателно подходете, защото работата и не е мн чиста (в 99% от случаите).  Или ще е някоя задръстена или високо обратното :lol:  И в двата случая трябва да се бяга на далеко.

Да не говорим, че след 35 идва рисковата бременност и почва едно бързане, едно вадене на душата...

Link to comment
Share on other sites

Ако попаднете на такава, много внимателно подходете, защото работата и не е мн чиста (в 99% от случаите).  Или ще е някоя задръстена или високо обратното :lol:  И в двата случая трябва да се бяга на далеко...

Ето точно заради такива глупости се филмират. Точно това обясних преди това, бях нападнат, че говоря глупости и изведнъж се появява човек, който с коментара си потвърждава написаното от мен.

 

Защото, както казах, обществото ги приема за социални отшелници ако не са обвързани. Все едно им има нещо, а това рядко е случаят.

Link to comment
Share on other sites

Тази простотия я има само и единствено в българска селяндуристка среда. Никъде в цивилизования свят няма подобна тъпотия.

 

С жена ми се запознахме, когато и двамата бяхме подминали 33. Никой от нас не е бил социален отшелник със сигурност... 

Link to comment
Share on other sites

Тази простотия я има само и единствено в българска селяндуристка среда. Никъде в цивилизования свят няма подобна тъпотия.

 

С жена ми се запознахме, когато и двамата бяхме подминали 33. Никой от нас не е бил социален отшелник със сигурност...

 

Изключенията потвърждават правилото ;)

Повечето 30+ сингъл са "Какво да направя, че живота още ме иска", "За какво ми е жена, като мама пере, чисти и ми прави палачинки" или "Повече никога няма да обичам мъж в живота си", "Кариерата е най-важната за мен, не ми се губи времето с мъже точно сега".

 

Ами неграмотна работа. Все едно някой да вика на Виден - Вайдън. :lol:

Че к'во му е на Вайдън?На мен дори ми звучи по... хавайско ;)

 

П.С. транскрибирането му е майката.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Тази простотия я има само и единствено в българска селяндуристка среда. Никъде в цивилизования свят няма подобна тъпотия.

 

С жена ми се запознахме, когато и двамата бяхме подминали 33. Никой от нас не е бил социален отшелник със сигурност...

 

Не е само в България, Видене.

Link to comment
Share on other sites

Трябва да си пътувал много,за да го твърдиш това.Не става с гледане и четене само.

Защо да не става с четене? И какво ще да е това пътуване, че хората ще си споделят личните преживявания и терзания с теб? И дори да ти кажа, че съм пътувал много, това ще промени ли мнението ти по въпроса?

 

Това е човешка психология. До сега не съм видял някъде да има отделен раздел в социалната психология, която да изучава България, защото България е по-различна от останалото население на планетата. Дори точно обратното. Повечето Българи са толкова еднакви и посредствени в опитите си да са различни и всезнаещи, че стават такива, каквито се опитват да не са. Малко като хипстърите.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...