Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

Ей тоя лаф най-много го харесвам, след подобен аргумент нек'си на човек не му остава нищо друго, освен да изрази дълбоко възхищение пред независимостта и обективността на медиите на Пеевски. Щом и калашниците излязоха американски, темата е приключена - можем да затваряме форОма.

Верно.... Наистина можеш да се възхищаваш ;)

 

Ама преди това се пообразовай малко на тема леко стрелково оръжие, щот наистина много ти личи босотата.

Та този път да го повторя като въпрос лично към теб. Каква е била схемата за въоръжаване на муджахидините в Афганистан по онова време и кой финансира и въоръжава така наречената "Независими опозиционни сили в Сирия"? Ако не можеш да отговориш на тези два простички въпроса, по-добре изобщо не се обаждай по темата, че ще станеш за кашмер и на гаргите!

 

П.п. А къде съм казал, че Калашников е американски? Ама искам да ми куотнеш поста! И наистина се спри, че има опасност сериозно да се изложиш!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Така е, само ти имаш достъп до "независими" медии. В останалия свят всичко се цензурира. Венсеремос и айде лека!

Въпроса не е, че само аз имам достъп, а дали ще избера да го използвам този достъп или ще вярвам сляпо в нечия идеология

Link to comment
Share on other sites

 

За тази годинат имат 20% дефицит в бюджета. При тези цени на петрола се окачава до 5 години СА да си изхарчат всичките валутни резерви.
Link to comment
Share on other sites

Въпроса не е, че само аз имам достъп, а дали ще избера да го използвам този достъп или ще вярвам сляпо в нечия идеология

Така, така. И коя е тази идеология, в която ме изобличи, че сляпо вярвам? Не е ли точно признак за вяра в идеология, това да изкарваш всичко черно-бяло и да обвиняваш всички, които не споделят убежденията ти в заблудени нещастници, следващи сляпо някаква идеология? 

 

Каква е била схемата за въоръжаване на муджахидините в Афганистан по онова време и кой финансира и въоръжава така наречената "Независими опозиционни сили в Сирия"?

Ето ти и другия пример за черно-бяло мислене. Смешно е наистина да претендираш, че уж се информираш от редица независими източници, а продължаваш да си вярваш на детските глупости как нещата в този толкова сложен кофликт са черно-бели. И кой някога изобщо е отричал въоръжаването на сирийската опозиция? Нали някой трябва да се бие все пак с ИДИЛ? Как според теб кюрдите трябваше да отстояват териториите си в Северен Ирак и Сирия от ИДИЛ? Как според теб Сирийската свободна армия трябваше да защитава Алепо от ИДИЛ и още и още? Ако не беше тази подкрепа, сега и цял Ирак, и цяла Сирия щяха да са в черното на халифата. Този конфликт е възможно най-сложния с най-много антагонистични участници изобщо в историята на войните из Близкия Изток. Основния конфликт разбира се е между шиити и сунити и точно от това се възползват главорезите от ИДИЛ - липсата на единодействие срещу общата заплаха. Като добавим и другите цветущи антагонизми от типа турци срещу кюрди, сирийска опозиция срещу Асад и картинката става повече от чоглава. И когато говорите за доставки на оръжие в този регон, мамини златни, вземете си извадете главите от пясъка, щото много над половината от това оръжие е руско. Само не ми казвайте, че армията на Асад, Хизбула и иранските спецчасти се бият с американско оръжие. Факт е, че от големите тарикати всички са замесени в кашата там. Факт е, че също така след грубата грешка на американците да влязат в Ирак през 2003-та, след това направиха още по-грубата грешка, да излязат от там. Та да се поставя всичко в една черно-бяла схема е не само безкрайно наивно, но и най-вече признак на някакво идеологическо промиване. Айде стига ви толкова.

Link to comment
Share on other sites

За тази годинат имат 20% дефицит в бюджета. При тези цени на петрола се окачава до 5 години СА да си изхарчат всичките валутни резерви.

 

Е...поне има за продаване бая мерцедеси и ролс ройсове...все ще му остане и за преживяване. :P  Ти не ги мисли тях, ние да му мислим тука...

Link to comment
Share on other sites

Така, така. И коя е тази идеология, в която ме изобличи, че сляпо вярвам? Не е ли точно признак за вяра в идеология, това да изкарваш всичко черно-бяло и да обвиняваш всички, които не споделят убежденията ти в заблудени нещастници, следващи сляпо някаква идеология? 

 

Ето ти и другия пример за черно-бяло мислене. Смешно е наистина да претендираш, че уж се информираш от редица независими източници, а продължаваш да си вярваш на детските глупости как нещата в този толкова сложен кофликт са черно-бели. И кой някога изобщо е отричал въоръжаването на сирийската опозиция? Нали някой трябва да се бие все пак с ИДИЛ? Как според теб кюрдите трябваше да отстояват териториите си в Северен Ирак и Сирия от ИДИЛ? Как според теб Сирийската свободна армия трябваше да защитава Алепо от ИДИЛ и още и още? Ако не беше тази подкрепа, сега и цял Ирак, и цяла Сирия щяха да са в черното на халифата. Този конфликт е възможно най-сложния с най-много антагонистични участници изобщо в историята на войните из Близкия Изток. Основния конфликт разбира се е между шиити и сунити и точно от това се възползват главорезите от ИДИЛ - липсата на единодействие срещу общата заплаха. Като добавим и другите цветущи антагонизми от типа турци срещу кюрди, сирийска опозиция срещу Асад и картинката става повече от чоглава. И когато говорите за доставки на оръжие в този регон, мамини златни, вземете си извадете главите от пясъка, щото много над половината от това оръжие е руско. Само не ми казвайте, че армията на Асад, Хизбула и иранските спецчасти се бият с американско оръжие. Факт е, че от големите тарикати всички са замесени в кашата там. Факт е, че също така след грубата грешка на американците да влязат в Ирак през 2003-та, след това направиха още по-грубата грешка, да излязат от там. Та да се поставя всичко в една черно-бяла схема е не само безкрайно наивно, но и най-вече признак на някакво идеологическо промиване. Айде стига ви толкова.

Говорим за кой въоражил ИД не Асад! Ако зависи от мен бих им дал колкото си искат оръжия да се изтребят едни други! Има антагонистични, защото всеки си играе там мръсните игри, защото за лайната на руснаците обичаш да говориш, ама американските такива услужливо ги пропускаш. Ти съгласен ли си с глупостите, които наговори одеве Обама? "Че те вече действат по правилната стратегия и мащабна наземна операция би било грешка?" Смяташ ли, че с въздушни ударчета и една шепа хора долу ще бъдат победени ИД?

Edited by NEO_DDT
Link to comment
Share on other sites

Говорим за кой въоражил ИД не Асад!

Пич, целия Близък Изток е един огромен черен пазар на оръжие. Кой въоръжава останалите терористични групи там? Кой въоръжава Хизбула, Хамас, Ал Кайда? Има и един друг тънък момент. Да не мислиш, че армията на Асад, която бягайки изостави 2/3 от територията на Сирия се изнесе барабар с всичкото си оръжие? Същото важи и за аматьорите в Ирак.

Link to comment
Share on other sites

Пич, целия Близък Изток е един огромен черен пазар на оръжие. Кой въоръжава останалите терористични групи там? Кой въоръжава Хизбула, Хамас, Ал Кайда? Има и един друг тънък момент. Да не мислиш, че армията на Асад, която бягайки изостави 2/3 от територията на Сирия се изнесе барабар с всичкото си оръжие? Същото важи и за аматьорите в Ирак.

Пич, целия свят е един огромен черен пазар на оръжие! Не ме бърка, докато не започне да ме засяга пряко, както с ИД!

Link to comment
Share on other sites

Така, така. И коя е тази идеология, в която ме изобличи, че сляпо вярвам? Не е ли точно признак за вяра в идеология, това да изкарваш всичко черно-бяло и да обвиняваш всички, които не споделят убежденията ти в заблудени нещастници, следващи сляпо някаква идеология? 

 

Ето ти и другия пример за черно-бяло мислене. Смешно е наистина да претендираш, че уж се информираш от редица независими източници, а продължаваш да си вярваш на детските глупости как нещата в този толкова сложен кофликт са черно-бели. И кой някога изобщо е отричал въоръжаването на сирийската опозиция? Нали някой трябва да се бие все пак с ИДИЛ? Как според теб кюрдите трябваше да отстояват териториите си в Северен Ирак и Сирия от ИДИЛ? Как според теб Сирийската свободна армия трябваше да защитава Алепо от ИДИЛ и още и още? Ако не беше тази подкрепа, сега и цял Ирак, и цяла Сирия щяха да са в черното на халифата. Този конфликт е възможно най-сложния с най-много антагонистични участници изобщо в историята на войните из Близкия Изток. Основния конфликт разбира се е между шиити и сунити и точно от това се възползват главорезите от ИДИЛ - липсата на единодействие срещу общата заплаха. Като добавим и другите цветущи антагонизми от типа турци срещу кюрди, сирийска опозиция срещу Асад и картинката става повече от чоглава. И когато говорите за доставки на оръжие в този регон, мамини златни, вземете си извадете главите от пясъка, щото много над половината от това оръжие е руско. Само не ми казвайте, че армията на Асад, Хизбула и иранските спецчасти се бият с американско оръжие. Факт е, че от големите тарикати всички са замесени в кашата там. Факт е, че също така след грубата грешка на американците да влязат в Ирак през 2003-та, след това направиха още по-грубата грешка, да излязат от там. Та да се поставя всичко в една черно-бяла схема е не само безкрайно наивно, но и най-вече признак на някакво идеологическо промиване. Айде стига ви толкова.

Ааа..., чек' са... Първо, има ли такова нещо като Независими Опозиционни Сили в Сирия!?! Ми... Няма, Пич! Никога не е имало и няма да има! Второ. Случайно някога да си чувал, че на Асад-ова Сирия и казват - Малката Русия? Вероятно не. Ама то не е и за учудване, понеже по вашите краища има едни други теории дет се мъчат да се лансират. И не, този конфликт изобщо не е черно бял! Абсолютен факт е, че твоите така възлюблени (що ли мамка му) американци съвсем целенасочено ебаха мамата на три военни сили в региона, които гарантираха стабилността и възпрепятстваха пръкването на този проказа ИДИЛ. Защо според теб го направиха? Ама се постарай да ми отговориш (без да ми цитираш официалните становища на негърския дом), а не както на въпроса ми каква беше схемата за въоръжаване на муджахидините, удобно да се направиш, че не си го забелязал! А ония антагонизми, цивилните, дет турци срещу кюрди, им таковай таковата, щото в случая са съвсем вторичен фактор. И пак ти казвам, има опасност да се изложиш епично!

Link to comment
Share on other sites

И пак ти казвам, има опасност да се изложиш епично!

Исках да опитам, ама ти не ми даде тази възможност:

Ааа..., чек' са... Първо, има ли такова нещо като Независими Опозиционни Сили в Сирия!?! Ми... Няма, Пич! Никога не е имало и няма да има!

Link to comment
Share on other sites

Е...поне има за продаване бая мерцедеси и ролс ройсове...все ще му остане и за преживяване. :P  Ти не ги мисли тях, ние да му мислим тука...

Аз като цяло си гледам в моето канче, но все пак виждам и какво става около мен. И по специално виждам как СА финансира разни неща и хора в Европа.
Link to comment
Share on other sites

Абе схемата се прилага още от Виетнам. И по логиката на Момчил, сепаратистите в Донбас се въоръжават от украинската армия(което поне си е истина)....

Link to comment
Share on other sites

Като гледам спора тука се сетих за Аполо :D

 

По темата за алиекспрес от предната страница, да сравняваш ЕМАГ с тях, е все едно ebay vs olx . Но за румънска фирма като ЕМАГ, това което направиха на БГ пазара си е огромен успех. Нали няма да споменаваме в подробности, че черния петък на алиекспрес е по т.н. български манталитет.

 

П.С. 2016 още един румънски магазин идва в БГ, но ще си имат магазини в по-големите градове. Предлагат основно евтини дрехи.

Link to comment
Share on other sites

Докога бе, майна...25 години им намилат на главите по вестници, радио и телевизия...хиляди еднообразни случаи и пак продължават да им се връзват. Това една тъпа крава докато пасе ако я удари тока по електро-оградата най-много след втория път вече няма да се доближава до нея, а тия пенсионери изкуфели ли са, к'во ли... :confused

Link to comment
Share on other sites

 

Сега ли разбра? Аз го знам от поне 4 години... :P ...или хайде да е малко по-отскоро - примерно 4 дена.

 

------------------------------------------

 

 

А мигрантите вече започнаха организирано да ги разселват със самолети във Великобритания....щото си нямат вече предостатъчно отпреди, разбираш ли...

 

Първият самолет, който превозва група сирийски бежанци се очаква да кацне по-късно днес на летището в Глазгоу, предаде вестник “Дейли експрес”.

Това е първият чартърен полет от няколко планирани, чрез които бягащите от войната в Сирия ще стигнат до Великобритания, където ще получат убежище. Следващите полети ще бъдат изпълнени в близките няколко седмици.

"Ще се справим навреме и ще удовлетворим искането на британския премиер за приемане на 1000 сирийски бежанци до Коледа. Това ни коства много ресурси и усилия. Чартърните полети, с които превозваме бежанците наистина забързват нещата и вярваме, че ще успеем да приемем всичките 20 хиляди бежанци до края на този парламентарен мандат. Днес пристига първата група бежанци, превозвани със самолет, а през следващите няколко седмици ще помогнем на още стотици хора в нужда”, заяви британският министър по въпросите с бежанците Ричард Харингтън.

Link to comment
Share on other sites

И да се абстрахираш и да не се абстрахираш, мене ако питаш...след известно време е ред на Меркел да излиза и да поднася съболезнования, само дето тия дето ще са си отишли междувременно и ненадейно, какво са виновни не знам...а и екзалтираните хуманисти тогава ще ми е интересно да ги видя къде ще са и какви плакати ще развяват...

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=QVLNSOvpmT8

 

 

А и анимацията за Меркел по-долу е много яка...и достоверна....

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=MB_A2X_dgQk

Link to comment
Share on other sites

Исках да опитам, ама ти не ми даде тази възможност:

А? Хуу... Щом все още вярваш във феята на зъбките, то хабенето по-нататък е безпредметно ;)

Link to comment
Share on other sites

А? Хуу... Щом все още вярваш във феята на зъбките, то хабенето по-нататък е безпредметно ;)

То май ти си вЕрваш на феята, ама не на тази за зъбките. Щото иначе няма как без вЕрване човек разумно да обясния тия противоречия, в които сам изпадаш. Защо например руснаците пазят толкова Асад и остатъците от армията му ами не ги избомбят и тях? Нали всички са джихадисти? От какво се създаде свободната сирийска армия? От дезертиралите части на редовната сирийска такава на Асад. Ако тия са станали джихадисти, какво гарантира, че и другите, което все още се държат за Асад не са и те такива. а трябва да ги водим "храбри борци" против ислямистите? Те тва даже е по-детско и от приказката за феята на зъбките.

Link to comment
Share on other sites

То май ти си вЕрваш на феята, ама не на тази за зъбките. Щото иначе няма как без вЕрване човек разумно да обясния тия противоречия, в които сам изпадаш. Защо например руснаците пазят толкова Асад и остатъците от армията му ами не ги избомбят и тях? Нали всички са джихадисти? От какво се създаде свободната сирийска армия? От дезертиралите части на редовната сирийска такава на Асад. Ако тия са станали джихадисти, какво гарантира, че и другите, което все още се държат за Асад не са и те такива. а трябва да ги водим "храбри борци" против ислямистите? Те тва даже е по-детско и от приказката за феята на зъбките.

Като цяло както казахме с Midex по-горе направо да избомбим всичко наред там няма да сгрешим, но тъй като сме хуманни и човечни караме по принципа врага на моя враг ни е приятел! Та затова, а руснаците си го пазят, защото е човек в тяхната сфера на влияние.

Link to comment
Share on other sites

Линейка с експлозиви е намерена в близост до стадиона

 

Станаха ясни причините за отмяната на контролата между Германия и Холандия. Навременната намеса на германските власти е предотвратила огромна трагедия по време на двубоя.

 

Според германския Kreis Zeitung в района на стадиона е открита линейка, в която са намерени експлозиви. Полицейските власти в града потвърдиха, че тяхната намеса е спряла "конкретен план за експлозии" около футболната среща.

 

В близост до стадиона бе извършен и зрелищен арест на заподозрян в съпричастност с планираните нови актове на тероризъм. Младеж от арабски произход бе заобиколен от полицаи, които насочиха оръжия срещу него и го задържаха.

 

Очаква се съвсем скоро властите в Хановер да дадат пресконференция, на която да съобщят повече информация за действията си. В специален щаб на сигурно място са събрани канцлерът на Германия Ангела Меркел, вътрешният министър на страната Томас де Майцере и вътрешният министър на Долна Саксония Борис Писториус.

 

 

 

Или как германците са много напред пред френчетата... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...