Jump to content
BulForum.com

Май почна евровизията


Midex

Recommended Posts

За тази Евровизия важи едно правило: "Кажи ми кои са ти съседите, да ти кажа как си гласувал". Турците и сърбите са преди нас поради простата причина, че са навсякъде в Европа, много голямо лоби имат по континента.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 377
  • Created
  • Last Reply
Да не забравяме и Кипър Белгия и Австрия, които ни дадоха по 10 точки. Разочарован съм от тъпите албанци и неблагодарните евреи, които не ни дадоха нито една точка

Унгария също ни даде 10 точки. А за Испания беше ясно, защото там има много български емигранти.

А за Израел не мога да разбера какво пищиш? Нормално е руските евреи да гласуват за Русия или някоя от руските републики, в който са живели. Така както българите, които живеят в Испания или Гърция гласуват за България. В общи линии Евровизия си е геополитическо състезание.

А тая сръбкиня наистина ли беше жена? :) Иначе песента не беше лоша ;)

Link to comment
Share on other sites

Не мога да разбера защо хората се вълнуват от Евровизията :confused ,по добре да напрвавят вот кой народ коя държава харесва...Сърбите винаги почват винаги с 60 точки Босна,Словения,Хърватия,Македония и тази година Черна Гора...Украйна също...Финладния и Швеция си размениха по 12 точки същото е и с Грузия и Армения,Румъния и Молдова,блатийските държави също,...общо взето всеки човек запознат с географията,историята и бита не Европа може да познае коя държава ще даде 12 точки на друга..Имаше няколко изненади като Албанците дадоха гласа си за Испания понеже Италия я нямаше на финала, ..най -добрите песни винаги взимат между 5-8 точки от държава..защото след пристрастията се нареждат най -добрите песни а по принцип България варираше в тоя интервал...

Link to comment
Share on other sites

по добре да напрвавят вот кой народ коя държава харесва...

Прав си. Но все пак мен Евровизия си ме кефи. Именно за това, за което си писал страни като Франция, Великобритания, Испания и Германия участват със смотани песни.

Link to comment
Share on other sites

Аве 5то 5то..айляк. Кво по-добре от предишни изяви ? :rolleyes: Направи ми впечатление че и чужденците ни се кефят (коментари от Белгия, Англия и т.н в YouTube) B)

 

 

митрелеее..та ра ду да... В Русия съм :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Аз винаги съм си мислил,че ключа към успеха в Евровизия е българска песен с народен привкус.А не като тая от миналата година-грачи там на английски и си мисли,че пее.Браво на наще

Link to comment
Share on other sites

Сръбската песен е много добра и заслужено си стана първа. Нашите също бяха на ниво. Мисля си че имаме още резерви и скоро може да се представим и по-добре. Само незнам ако случайно някога спечелим как ша организираме шоуто за следващата година като все още няма една свястна зала в цялата страна. :D Не виждам нищо странно, че балканските и източните страни са напред. На всички вече им е писнало от типичния поп на западните страни.

Много съм съгласен с твоето мнение. Не бих казал, че особено ми допада нашата песен, но заслужава да е в първата десетка определено. Сръбската песен ми хареса и на мен най-много заедно с Русия, Франция и Грузия. Нито една друга не заслужаваше внимание.

А съседският принцип на гласуване винаги е съществувал и не ми е ясно как би могъл да бъде избегнат засега.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
Here are the full results (percentages of the televotes):

Deep Zone & Balthazar - DJ, Take Me Away - 15,37%

Georgi Hristov & Gianni Fiorellino - Sogno - 15,27%

Nikolai Manolov - Po-dobre - 12,98%

Dani Milev - Svetlinata i Mraka - 11,54%

Vlado & Svetlio - Tired Soul - 11,26%

Nevena - Ne Izchezvai - 9,63%

Dessy Dobreva - StronG - 9,60%

Ivailo Kolev - Should've Been The One - 3,76%

Generation - Running Scared - 3,14%

Ivan & Stani - You Are Magic - 3,06%

Simona Sivanio - Obeshtai Mi - 2,33%

Te & Preslava Peicheva - Tazi Vecher - 2,06%

 

The winner

The televoting ended with a very tight result: Only a very small margin was between first placed Deep Zone & Balthazar and second placed Georgi Hristov & Gianni Fiorellino. The winning song DJ, Take Me Away is an energetic dance track, the fast rhythm of which is interrupted by several slower parts, sung by a young female singer. The stage performance features a lot of dancing and running on stage, which fits the song very well.

 

Bulgaria will compete in the Second Semi-Final of the 2008 Eurovision Song Contest on the 22nd of May.

 

Какво ще кажете за таз годишната Евровизия?

Предвид смешните изпълнения на другите, спокойно може да се класира в топ10 :lol:

Link to comment
Share on other sites

Определено това беше песента, която трябваше да изпратят. И ще изпратят. С останалите щяхме да станем за смях пред света за пореден път. Тази има много данни да се класира.

Link to comment
Share on other sites

Като привържаник на подобен тип музика ще кажа, че песента не е лоша, но определено с нея няма да постигнем нищо. Европейците са се наслушали на подобни DTH изпълнения.

Link to comment
Share on other sites

Не разбирам защо песничката на Г.Христов и особено тая на С.Христов&Владо никой не лобира за тях преди финала.Те и двете си бяха хубави пък почти не ги въртяха никъде.

Link to comment
Share on other sites

лично на мен песничката ми идва малко скучна и посредствена :bgrin:

И на мен също...не мисля, че ще има голям успех....а като добавим и редовното регионално гласуване....а и сега като признаем Косово, сърбите ще са много "щастливи"....абе... ;)

Link to comment
Share on other sites

И според мен няма да направи почти нищо тая песен.мисля че имаше мног други песни които бяха по-хубави и повече заслужаваха да отидат на Евровизия

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Защо България беше на полуфиналите днес? Нали беше на 5 място миналата година. Не трябваше ли да са директно на финали? Май нещо правилата ми се губят.

Link to comment
Share on other sites

Защо България беше на полуфиналите днес? Нали беше на 5 място миналата година. Не трябваше ли да са директно на финали? Май нещо правилата ми се губят.

 

О, нима не знаеш :].

Вече има 2 полуфинала... Променен е регламентът, след 4-5 минути ще пиша с подробности.

 

Едит: абе, прочетете това, ще ви се изясни всичко http://lifestyle.ibox.bg/news/id_1081205936 :]

Link to comment
Share on other sites

Според мен сценичното изпълнение на нашите беше много слабо. Бяха претрупали сцената с ефекти и всякакви анонимни изпълнители. Иначе най-якото беше после като включиха Драго Чая да говори. Едва ли не изкараха, че представянето ни е било добро :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...