Jump to content
BulForum.com

Май почна евровизията


Midex

Recommended Posts

  • Replies 377
  • Created
  • Last Reply

А я си представи, че ненадейно спечелим първото място - тогава ще трябва ритуално да си посипвам главата с пепел заради невярна прогноза. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Аз не изхождам от момента дали песента си заслужава или не, то отдавна този контест не е това, което трябва да бъде. От която и страна да го погледнеш, всеки път политиката е намесена. Няма да се учудя и ако спечелим, все пак европата е настанена в София в момента...въобще няма да се учудя. И пак повтарям, песента, като качества и композиция са на доста заден план....

 

Сега имаме и двама Хамериканци, текстописеца е неква супер-дупер известен, работил с платинени артисти...хич няма да се учудя, имаме визията за пред света, пък песента дали става или не - друг върпос..

 

Справка минлата година тоз човек португалеца, как спечели с тази песен - аз не мога да си отговоря....

 

Лично мнение - "нашата" песен не ми харесва..

Link to comment
Share on other sites

То точно това била идеята - обединението...и затова били събрали различни националности, раси и т.н. (гледах едно интервю). ;)

 

...сега очаквам протести и възражения от разни организации защо в групата няма включени и гей, циганин, травестит и др. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Не знам, сега погледнах залаганията, миналата година Кристиян ми искара едни бързи 50 кинта, сега според коефициентите сме 4ти

Link to comment
Share on other sites

Четвърто?? То ясно, че в Евровизията играят много други фактори нямащи нищо общо с песента и изпълнението, но пък чак 4-ти - сигурно и останалите песни са на същия хал, та затова...трябва да си направя труда да ги прослушам...

Link to comment
Share on other sites

...трябва да си направя труда да ги прослушам...

 

Направих си труда да изслушам по един куплет и един припев от всяка песен (без Грузия, щото нямат клип). :)

 

Абстрахирах се от това, че някои са със студийните си записи, а други пеят на живо (примерно арменецът беше висок, оня от Беларус - нисък, финландката пък беше нестабилна и т.н.) и ги слушах единствено като песни. Е ми...има поне няколко, които са с по-добри песни от нашата. ;) Оставям настрана, че има всякакви песни - рокаджийски, фолклорни с препратки към съответния регион, диджейски с влияние от последните модни тенденции, текстове с политически послания и какво ли още не...все неща, които могат да окажат влияние, а и като знаем, че обикновено се гласува политически и регионално - изходът е доста неясен. :))

Link to comment
Share on other sites

Аз преди 2 години питах КОЙ плаща тия милиони за тази пародия, защото отдавна вече не е певчески и музикален конкурс... повече го докарват на холивуд и ефекти, тоест голям театър.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Онова горе с кокошката ми хареса - не визирам брат'чедката на Адел, ами нали кудкудякаше нещо...ама що ли ми трябваше да пускам картината не знам...а на наш'те кой им е казал, че тая песен става за конкурс?

 

Направих си труда да изслушам по един куплет и един припев от всяка песен (без Грузия, щото нямат клип). :)

Абстрахирах се от това, че някои са със студийните си записи, а други пеят на живо (примерно арменецът беше висок, оня от Беларус - нисък, финландката пък беше нестабилна и т.н.) и ги слушах единствено като песни. Е ми...има поне няколко, които са с по-добри песни от нашата. ;) Оставям настрана, че има всякакви песни - рокаджийски, фолклорни с препратки към съответния регион, диджейски с влияние от последните модни тенденции, текстове с политически послания и какво ли още не...все неща, които могат да окажат влияние, а и като знаем, че обикновено се гласува политически и регионално - изходът е доста неясен. :))

 

Извън десятката сме (14), а вотът на публиката беше абсурден и напълно изкуствен - кокошката е първа, но даже вотът на отделните страни беше по-логичен от генералното разместване накрая когато публиката започна да дава точки за отделните страни. ;)

Link to comment
Share on other sites

Гледах втората част от изпълненията + по-голямата част от гласуването на държавите, преди да се откажа. Много интересно ми стана, дори тия паляци измислени от Македония не ни дадоха на нас 12 т. Ей така по политически и съседски показател. 

Link to comment
Share on other sites

...Македония не ни дадоха на нас 12 т. Ей така по политически и съседски показател. 

 

Не 12 - и 3-4 точки само да ни бяха дали пак щях да съм доволен, ама и толкова даже не им се отпусна на сърцето, но пък нали ние напоследък толкова им се натягаме, в ЕС ще ги вкарваме, църквата ни "осинови" тяхната, бат' Бойко през ден се среща и обещава разни работи на Заев...а то като погледнеш даже и гърците, дето половин България ходи да почива лятото там и им вкарва пари в икономиката - и те не ни дадоха нито една точка...румънците също...

Link to comment
Share on other sites

Песента ни не беше добра за конкурс, казал съм го още март месец, но пък гласуването за евровизията винаги е било на политически и комшийски принцип...а кокошката спечели не само защото е от Израел, а заради тематиката на песента - нали напоследък е много модерна темата за насилието над жени, сексуалните посегателства от страна на режисьори, актьори и кой ли още не...а рефренът на "Toy" всъщност е, че жената не е само една играчка...

Link to comment
Share on other sites

Мен лично нашата песен ми харесваше, както и миналата година, както и да е. Сега тъкмо се сетих да попитам- от какъв зор са набутани тук Австралия, Израел, Грузия и всички там страни около Армения от бившия социалистически блок? 

Link to comment
Share on other sites

За мен цялата идея на Евровгъзията е "хей, хайде да вкараме болния национализъм и в музиката"...

Link to comment
Share on other sites

Австралия нали е под флага на UK образно казано, а останалите се водят уж в Европа...Израел пък отдавна има самостоятелен особен статут и т.н....

Link to comment
Share on other sites

Не знам къде още си го гледал - аз гледах единствено ефирна БНТ и звукът беше перфектен...поне на говорителите на телевизора ми.

Link to comment
Share on other sites

Сега тъкмо се сетих да попитам- от какъв зор са набутани тук Австралия, Израел, Грузия и всички там страни около Армения от бившия социалистически блок? 

 

До кой клас си учил география?!?

 

europe_map.gif

Link to comment
Share on other sites

Армения, Грузия и Азербейджан от коя страна на Турция са?

 

Турция основно е в Азия ; Джорджия и сие - в Европа. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...