Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Доста добра идея! Браво

 

Питаш ли ме как следя теми с 30-40 позиции (всяка с подробно описание), където през известно време се пуска по някой пост от рода на "Точки 4,8,9,10 и 27 - продадени ; Точки 22,28,31 и 46 - с нова цена ; Добавям нови позиции 49,50 и 51" :sick

Link to comment
Share on other sites

Некоректен търговец - demisa - 08833081XX

След точна уговорка на ЛС снощи към 00 ч. за покупка на 5 бр. от лампите Philips, днес получих детското обяснение "ами аз не мога да следя кой колко си е поръчал и ги разпродадох". Още повече, че не купувам за първи път от него.

Link to comment
Share on other sites

Вярно случва се, реагирах така, защото ги бях обещал на близък човек.

Както и да е, нека колегата да е жив и здрав и да му върви "търговията".

Link to comment
Share on other sites

Аз искам да изкажа възмущението си от мълчанието на колеги от форума ( и в други също съм срещал ). Давам един бърз пример: Колега продава да кажем телефон на цена 160 лв. Аз имам интерес и му пиша лично съобщение, нешо от сорта: Здравей колега имам интерес към телефона дали можем да се разберем за цената?. И кореспонденцията до тук. Нормално ли е да не отговориш? Малки деца ли са какво? Не знаят думи като: "да" "не" или какво? Много се дразня така. Аз мисля че е нормално да се пазариш за цената. Аз примерно не съм от Пловдив и за да отида да взема нещо минавам поне 70 80 км отиване и връщане. В тази криза и с тея цени на горивата, защо да не пробвам да се пазаря, пък и е по интересно така. Не говорим за циганене все пак примерно като фотоапарата който колегата беше постанл по горе който от 70 лв в момента се продава на 15лв за такова да се пазариш си е цигания.

 

Я кажете само на мен ли не ми отговарят и какво ви е мнението?

Link to comment
Share on other sites

Обикновено не отговарят, когато не са посещавали форума или са пропуснали да видят, че имат ЛС. Лошото е, когато не отговарят, а всеки ден си влизат във форума и дори пишат из темите. ;)

Link to comment
Share on other sites

Обикновено не отговарят, когато не са посещавали форума или са пропуснали да видят, че имат ЛС. Лошото е, когато не отговарят, а всеки ден си влизат във форума и дори пишат из темите. ;)

 

Точно за това говоря :ph34r: . Ясно е че ако не са влизали няма да отговорят

Link to comment
Share on other sites

Мисля си че Миро е много прав и въпреки че малко като Васко (zlobil) тормози хората продаващи ментета за оригинали (Васко тези с телефоните основно ги тормозеше май) все пак е прав. Познавам го и го уважавам и знам че е коректен и в случая даже беше доста учтив и му показа на човека кое какво е. Реакцията беше ясна защото му разваля един вид продажбата, но пък ловенето на балами и мен ме дразни. Затова и гледам да не обръщам внимание на обявите защото иначе трябва да се разпиша в половината.

 

Примерно едните са "продавам еди кой си боклук за 50лв" ... толкова често ми иде на ум да напиша "абе майна, ти трябва по-добре да предложиш на някой 5лв да дойде да ти го занесе до кофата с боклук че тежи таз' работа" или "е как да купиш за 15лв нещо което струва 100, колкото и да му е излишно на някой как очакваш да ти го продаде за толкова" ма си трая - няма смисъл да се хабя просто :)

Link to comment
Share on other sites

Затова и гледам да не обръщам внимание на обявите защото иначе трябва да се разпиша в половината.

 

И добре правиш, защото ще влезеш в конфликт с точка 5. :P

По принцип винаги съм допускал умерени (странични) коментари в теми за продажба, стига да са резонни, но не и дълги обяснения между двама или повече от писалите в темата. Който иска да се възмущава, без да купува - пуска рапорт и пише в тази тема, в която пишем в момента ; който иска да купува - моля....нека да спори в самата тема, да дава линкове за подбиване на цената и т.н., но само ако има интерес за покупка - това се нарича пазарлък и не е забранено от правилата.

Link to comment
Share on other sites

Аз искам да попитам господин модератора защо ми трие темата в която продавах Qpad mouse ? какъв е проблема в тази тема ?

Edited by HOWDEN
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте, посвам линк към тема с проблемен потребител на форума, за да не спорим в самата тема - https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=99657

 

Какъв е проблема? Ами това, че това е некоректен продавач(пълен измамник според мен).

 

Закупих PS2 дискове от него, но от обява в data.bg (data.bg) игрите закупени от мен бяха God of War 1,2 и SW:TFU. При отваряне на дисковете първото нещо, което забелязах беше, че дисковете имат специфичен лилав оттенък характерен за DVD-R дискове и нямат щампа на PS на гърба. Все пак изпробвах дисковете дали случайно няма да тръгнат, но естествено това не стана, при опит да се разбера с продавача по телефона при обявеното желание от мен да върна дисковете по куриер с поети от мен разноски той затвори телефона и от тогава не е вдигал.

 

Мога при желание от модератори или други хора да сложа клип или снимки на самите дискове като доказателство, но факта че има и други оплакали се от него би трябвало да е достатъчен. В темата съм сложил линк към ПСП форум с оплакал се от него потребител като допълнение към моето оплакване(PSP forum)

освен това получих и съобщение на лични от Sabotz

Absolutno si prav !!! Ot nego predi sedmica i polovina si vzeh PS2 konzola ужж хакната АМА НЕ !!! Kato podar1k ima6e 3 igri "originalni" ot koito samo edna raboti a drugite se zalepeni DVD discove.

 

 

Ще помоля администраторите за мерки срещу продавача измамник.

Link to comment
Share on other sites

Ще помоля администраторите за мерки срещу продавача измамник.

 

Преди да се взимат каквито и да са мерки, трябва да се чуят аргументите и позицията на отсрещната страна - ще го помоля с ЛС да дойде и да пише в темата.

Link to comment
Share on other sites

Преди да се взимат каквито и да са мерки, трябва да се чуят аргументите и позицията на отсрещната страна - ще го помоля с ЛС да дойде и да пише в темата.

 

 

най - малкото сам каза , че конзолата е хакната нали ??? дисковете каквито ще да са дори и пиратски тръгват :) ...... или трябва да дам лога в който ме питаш кой кабел къде се пуска и кое какво означава ....... я ми обясни как се лепи dvd диск , че нещо не ми е ясно :D или те подучи твоето причтелче от форума да полаеш и ти :)

 

поне да бе казал , че конзолата е счупена аххаха .. само незнам като давам опция преглед + тест и вземате пратката нали . ако не работи защо я вземаш ???

любопитен съм да чуя отговора ти :)

1) вземи се консултирай с " приятеля ти "

2) непомня името на пича бе пуснал тема ,че купува NTSC игри преди 10-тина дни на него продадох 8 игри , питай го дали има оплакваня

3) в такъв случай трябва или мен да накажат с изгонване от форума или вас

 

4) случайно или не съм оторизиран сервиз на bushona ( неискам да правя реклама сами може да проверите в сайта им , че аз отговарям за гр.Радомир

 

5) как така точно на теб всички ти пишат колко некоректен съм бил аз и ти пускаш темата а друг досега не е пускал ??? или трябва да дам скрийннове на мнимите разговори в скайп дето уж поръчваш пратки до несъществуващо лице и номер за да си плащам аз излишни куриери .......

в самият psp-bg.net форум съм продал над 70 psp конзоли през последните 6 месеца.... въпросният дето се е оплакал не си изстри темата и не си призна , че е неграмотен ( хака му беше на малката карта и при пускането на 4 Гб карта е нормално да не тръгват пиратските игри ) .......

най лесно е да плюваш вместо сам да седнеш и да пропрочетеш малко преди да ползваш нещо ....

 

6) това е от мен повече немисля да се обяснявам пред когото и да било за каквото и да било Лек ден на всички и успех в живота :)

Edited by supermenche
Link to comment
Share on other sites

най - малкото сам каза , че конзолата е хакната нали ??? дисковете каквито ще да са дори и пиратски тръгват :) ...... или трябва да дам лога в който ме питаш кой кабел къде се пуска и кое какво означава ....... я ми обясни как се лепи dvd диск , че нещо не ми е ясно :D или те подучи твоето причтелче от форума да полаеш и ти :)

 

поне да бе казал , че конзолата е счупена аххаха .. само незнам като давам опция преглед + тест и вземате пратката нали . ако не работи защо я вземаш ???

любопитен съм да чуя отговора ти :)

1) вземи се консултирай с " приятеля ти "

2) непомня името на пича бе пуснал тема ,че купува NTSC игри преди 10-тина дни на него продадох 8 игри , питай го дали има оплакваня

3) в такъв случай трябва или мен да накажат с изгонване от форума или вас

 

Явно вече толкова си се увъртял в измамите, че вече незнаеш за какво говориш и лъжеш.

 

Пояснявам, аз съм купил игри за PS2(посочени в предишния ми пост в тази тема) в последствие установявам, че игрите не са оригинални и при желание от моя страна да ги върна ти спираш да си вдигаш телефона. Никога не съм казвал, че конзолата ми е хакната(нямам и желание да я хаквам) и ако беше нямаше да си купувам игрите а просто да си ги сваля от замундата и да си ги запиша. В същото време при разговора ни по телефина ти твърдиш, че игрите са тествани и вървят на НЕхакнато PS2. Аз не съм купувал конзола или нещо друго от теб и не съм те питал кое от къде се пуска.

 

Що се отнася до това, за което ти си мислиш най-верояно е случая ти със Sabotz(а можеби друг?), когото аз познавам единствено вледствие на негов ЛС в потвърждение на моето мнение за теб.

 

Ако бях единствен с твърдението, че си некоректен продавач бих го приел и можеби бих оставил въпроса. Проблема е в това, че не съм единствен. Както се вижда дори съм си направил труда да дам линк към друг форум с оплакване от теб писано преди доста време, в профила ти в дата.бг също имаш негативи, а и както се видя в този форум не съм единсвен опарил се от теб. Вероятно има и други, но на повечето хора явно не им се занимава да се разправят с такива като теб. Кой знае може и да има достатъчно хора към които се отнасяш коректно, НО когато ти действаш по такъв начин(мамиш хората с цел припечелване на 30-на лева) това говори за манталитет на измамник и смятам, че на такива хора не им е мястото в този форум. Освен това да питам, каква ми е изгодата на мен ако не те познавам и не съм купувал нищо от теб, и не си ме измамил, да се занимавам да пиша в този форум?

 

 

EDIT: Тъй като виждам, че си допълнил поста си ...

По скайп аз не контактувам с теб, но идеята за мнимите поръчки си я бива ...

В поста в ПСП форума потребителя също пише как ти не си вдигаш телефона, дай малко пояснение защо не пожела да си вземеш дисковете обратно и спря да си вдигаш телефона??

 

П.П. Нека някой запознат да каже дали това са оригинални PS2 дискове(евентуално мога да постна и снимки на оригинални...).

photo098o.th.jpg photo099gl.th.jpg photo100hb.th.jpg

Edited by dtr
Link to comment
Share on other sites

Явно вече толкова си се увъртял в измамите, че вече незнаеш за какво говориш и лъжеш.

 

Пояснявам, аз съм купил игри за PS2(посочени в предишния ми пост в тази тема) в последствие установявам, че игрите не са оригинални и при желание от моя страна да ги върна ти спираш да си вдигаш телефона. Никога не съм казвал, че конзолата ми е хакната(нямам и желание да я хаквам) и ако беше нямаше да си купувам игрите а просто да си ги сваля от замундата и да си ги запиша. В същото време при разговора ни по телефина ти твърдиш, че игрите са тествани и вървят на НЕхакнато PS2. Аз не съм купувал конзола или нещо друго от теб и не съм те питал кое от къде се пуска.

 

Що се отнася до това, за което ти си мислиш най-верояно е случая ти със Sabotz(а можеби друг?), когото аз познавам единствено вледствие на негов ЛС в потвърждение на моето мнение за теб.

 

Ако бях единствен с твърдението, че си некоректен продавач бих го приел и можеби бих оставил въпроса. Проблема е в това, че не съм единствен. Както се вижда дори съм си направил труда да дам линк към друг форум с оплакване от теб писано преди доста време, в профила ти в дата.бг също имаш негативи, а и както се видя в този форум не съм единсвен опарил се от теб. Вероятно има и други, но на повечето хора явно не им се занимава да се разправят с такива като теб. Кой знае може и да има достатъчно хора към които се отнасяш коректно, НО когато ти действаш по такъв начин(мамиш хората с цел припечелване на 30-на лева) това говори за манталитет на измамник и смятам, че на такива хора не им е мястото в този форум. Освен това да питам, каква ми е изгодата на мен ако не те познавам и не съм купувал нищо от теб, и не си ме измамил, да се занимавам да пиша в този форум?

 

 

EDIT: Тъй като виждам, че си допълнил поста си ...

По скайп аз не контактувам с теб, но идеята за мнимите поръчки си я бива ...

В поста в ПСП форума потребителя също пише как ти не си вдигаш телефона, дай малко пояснение защо не пожела да си вземеш дисковете обратно и спря да си вдигаш телефона??

 

П.П. Нека някой запознат да каже дали това са оригинални PS2 дискове(евентуално мога да постна и снимки на оригинални...).

photo098o.th.jpg photo099gl.th.jpg photo100hb.th.jpg

 

 

отговорът беше за "приятеля " ти ..... относно пс2 конзолата ........ относно теб ти обясних ,че нямам намерение да си плащам излишни куриери според това на кой какво му се прищяло кой не видял , че имал конзола NTSC пък взел PAL дискове и т.н ... всеки сам е нужно да знае какво иска да купи , не после да ми звани по 100 пъти с вапроси кой кабел къде се пуска и т.н тва се отнася пак за приятеля ти ....

относно теб нямам намерение да го превръщам в сапунен сериял и съм ти отговорил по GSM ........

относно дата.бг не ти ли минава през ум , че не съм само аз дето продава такива неща и всеки гледа да си пази хляба и оплюва .... но това , че имам 1-2 отрицателни коментара при над 1000 поръчки не ме притеснява ни най - малко все пак живем в Бг .......

Link to comment
Share on other sites

Привет на всички ! Гледам ,че има и други хора които са недоволни от драгият ни приятел supermenche. Преди седмица и половина аз закупих PS2 от него. Писа ми на скайпа ,че конзолата е хакната в перфектно състояние и че в пакета имало няколко игри. Така уговорихме се и аз получих пратката. Първото впечатление беше ,че всичко е идеално но когато я пуснах нямаше никакъв хак ,а той ми каза че има. След това забелязах друго - от оригиналните игри (Black, Rocky Legends, Getaway Black Monday) само една работеше... Последната ми конзола беше PS1 преди 5 години и бях забравил доста неща. Поисках малко помощ но както винаги всичко сам трябва да си направиш. И supermenche недей започвай да се оправдаваш че си дал опция Преглед и Тест защото като гледам това ти е основаната причина. Също така той си пусна камерата в скайп и ми показа конзолата в действие но това беше просто номер. Ако не вярвате питайте продавача ... В началото си затворих очите. АЗ не съм човек който иска да го лъжат, но като видях че има и други като мен ми омразна да си трая. Това е проблем който трябва да се разреши ! Ето и доказателство :

 

1 2 3

Edited by Sabotz
Link to comment
Share on other sites

отговорът беше за "приятеля " ти ..... относно пс2 конзолата ........ относно теб ти обясних ,че нямам намерение да си плащам излишни куриери според това на кой какво му се прищяло кой не видял , че имал конзола NTSC пък взел PAL дискове и т.н ... всеки сам е нужно да знае какво иска да купи , не после да ми звани по 100 пъти с вапроси кой кабел къде се пуска и т.н тва се отнася пак за приятеля ти ....

относно теб нямам намерение да го превръщам в сапунен сериял и съм ти отговорил по GSM ........

относно дата.бг не ти ли минава през ум , че не съм само аз дето продава такива неща и всеки гледа да си пази хляба и оплюва .... но това , че имам 1-2 отрицателни коментара при над 1000 поръчки не ме притеснява ни най - малко все пак живем в Бг .......

Отзад напред, нямаш нито 1 положителен коментар в дата.бг.

Когато някои спре комуникацията по даден проблем това за мен(а и вероятно другите от форума ще се съгласят) означава вероятен опит за измама(ако например в ebay откажеш комуникация със свой купувач спокойно може да си ти извадят парите от paypal сметката).

Конзолата ми е PAL и спокоито си играя 30 огиринални PAL игри на нея, конзолата си е наред. Защо не кажеш нещо за дисковете които изпращаш(по горе съм поместил и снимки), те аджеба оригинални ли са или са ментаци минали покраи оригинални, а не да ми обясняваш че конзолата не е наред.

Освен това когато разговаряхме по телефона ти казах, че ще ти изпратя дисковете обратно за моя сметка и ти веднага затвори ...

Link to comment
Share on other sites

Отзад напред, нямаш нито 1 положителен коментар в дата.бг.

Когато някои спре комуникацията по даден проблем това за мен(а и вероятно другите от форума ще се съгласят) означава вероятен опит за измама(ако например в ebay откажеш комуникация със свой купувач спокойно може да си ти извадят парите от paypal сметката).

Конзолата ми е PAL и спокоито си играя 30 огиринални PAL игри на нея, конзолата си е наред. Защо не кажеш нещо за дисковете които изпращаш(по горе съм поместил и снимки), те аджеба оригинални ли са или са ментаци минали покраи оригинални, а не да ми обясняваш че конзолата не е наред.

Освен това когато разговаряхме по телефона ти казах, че ще ти изпратя дисковете обратно за моя сметка и ти веднага затвори ...

 

 

от пред наза имам 2 отрицателни за няколко години прекарани в форума и 1-ният е от теб , а другият от някъф дето дори незнае за какво го е писал като дори не е пазарувал от мен :) немислиш ли , че ако бях некоректен отдавна да не съм регионален офис на Bushona....... просто хората купуват и ползват не си губят времето в коментари .... още утре ще публикувам след изричното разрешение на хора от този форум закупили от мен игри скайповете им и може да пита които поиска от форума тези хора дали са доволни :)

 

аз спирам до тук защото нямам намерение да се занимавам с нещо което вече съм казал всичко по темата

Link to comment
Share on other sites

от пред наза имам 2 отрицателни за няколко години прекарани в форума и 1-ният е от теб , а другият от някъф дето дори незнае за какво го е писал като дори не е пазарувал от мен :) немислиш ли , че ако бях некоректен отдавна да не съм регионален офис на Bushona....... просто хората купуват и ползват не си губят времето в коментари .... още утре ще публикувам след изричното разрешение на хора от този форум закупили от мен игри скайповете им и може да пита които поиска от форума тези хора дали са доволни :)

 

аз спирам до тук защото нямам намерение да се занимавам с нещо което вече съм казал всичко по темата

Спря точно когато аха ... аха .. да обясниш колко са "оригинални" дисковете ...

Link to comment
Share on other sites

някъф дето дори незнае за какво го е писал като дори не е пазарувал от мен

 

А нещо покрай игрите нещо да ми кажеш ? Минава 1 седмица и всичко забравяш . Ще обясниш ли за "хакнатата" конзола. Да нямаш временна амнезия ? Просто НЕ си заслужаваш !

 

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=99716&st=0&p=1495427133entry1495427133 - Тук се разбрах с supermenche.

Edited by Sabotz
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...