Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

Извинявам се, ако наистина положението стои както казвате.

 

 

Пак казвам, че щом ситуацията с гаранцията е такава, грешката е моя и лаптопа се сваля от продажба.

 

Не знам какво искаш от мен?!

1.Искаше да се извиня - мисля че не си чел горните постове.

2.Искаше да не подвеждам повече хората - свалих лаптопа от продажба!

 

Почваш да ме дразниш сериозно!angry1.gif

 

Та не знам според теб - има или няма гаранция лаптопа?!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

http://www.bulforum....showtopic=96823

 

Абсолютно същите часовници се продават в магазин на ул. В. Априлов на цена от 12 лв!

 

И защо изчака да го продаде, че да пишеш тук, а не пусна рапорт, когато още се продаваше? Друг е въпросът, че не е сигурно за колко и на кого го е продал.

Link to comment
Share on other sites

@Midex опасно залита към масовата търговия.

 

 

Поправи се: "Midex е на път да залитне към масова търговия". :P В интерес на истината не предполагах, че ще има такъв интерес и към робо-лампата и към дистанционното.

 

А за масова търговия считаме теми с доста повече от 5-6 бройки вътре...наскоро напр. пак се продаваха енергоспестяващи крушки и момчето беше обявило, че има 10 от едните, 20 от другите...почти на границата, но все още не влиза в масовата продажба. Ако впоследствие обаче пак пусне тема с още 20 от едните и още 15 от другите...тогава може да преразгледаме случая. ;)

Link to comment
Share on other sites

Искам да ви уведомя за изключителната наглост и опит за подвеждане извършен от plamen22 който в момента е пуснал обява https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=96766 .Началото на годината си търсих процесор с.АМ2 и той каза че ги свършил но очаква пратка.Така господина ме мота седмица и половина и все ми предлагаше процесори от сорта на AMD 3000+,3100 на цени от порядъка на 50-60 лв.Както и да е,бях го забравил този потребител.След обстоен преглед из обявите намерих че търси да закупи видеокарта,намерих го в скайп,предложих му картата която предлагам и цената на кото съм я пуснал и то ми заявява че цената била много висока при условие че нова била толкова.Разбира се аз го помолих да ми прати линк към онлайн магазин предлагащ продукта на тази цена а той ми праща най-нахално http://www.pora4ai.com/index.php?dispatch=categories.view&category_id=196

Както всички знаете това е сайт който предлага стока втора употреба и то поправяни неща от производителите.Много ме хвана яд че се опитва да мами и да подвежда с такива линкове.След това се поразтърсих из чичо гугул и се сетих че това е човека който се опитваше дълго време да ме прецака та да е на сметка той.Желая всичички които си имат работа с този потребител да знаят това.

Прилагам и снимки от скайп.Според данните в пофила му господина е на 35 години,роден на November 30, 1974.SKYPE:plamen301174

GSM: 0899055197 и профила му във форума кйто както казах вече по-горе е plamen22.С основание мога да го нарека НЕкоректен търговец.

 

http://kachi-snimka.info/viewer.php?id=rgh1288972220y.png

 

http://kachi-snimka.info/viewer.php?id=klz1288972167g.png

Edited by x-cooper
Link to comment
Share on other sites

според мен си попаднал на един от няколкото търгаши в този форум, а не че е некоректен ... просто по това ще ги разпознаваш - предлагат ти компоненти на доста завишени цени, докато те самите те убеждават как твоята цена "не е актуална". просто във форумите, където се извършва покупко-продажби има 2 вида потребители - едните са тези, които наистина гледат да си изчистят ненужните вече компоненти, продавайки ги на хора, на които ще им свършат работа ... и такива, които очевидно се занимават предимно с това т.е. търсят изгода от този вид дейност. лошото е, че когато последните се увеличат, "нормалните" потребители(първия вид) започват да се опитват и те да си продадат нещата на цени, близки до тези на "прекупвачите"(поне аз така ги наричам) ... но в крайна сметка, ако един човек наистина иска да се отърве от някой чакърлък, цената му винаги ще достигне едно "приемливо ниво" за евентуалния купувач. в обратния случай не е много сигурно. ще я върти докато някой неинформиран вземе да се излъже. та така :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Искам да ви уведомя за изключителната наглост и опит за подвеждане извършен от plamen22 който в момента е пуснал обява https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=96766 .Началото на годината си търсих процесор с.АМ2 и той каза че ги свършил но очаква пратка.Така господина ме мота седмица и половина и все ми предлагаше процесори от сорта на AMD 3000+,3100 на цени от порядъка на 50-60 лв.Както и да е,бях го забравил този потребител.След обстоен преглед из обявите намерих че търси да закупи видеокарта,намерих го в скайп,предложих му картата която предлагам и цената на кото съм я пуснал и то ми заявява че цената била много висока при условие че нова била толкова.Разбира се аз го помолих да ми прати линк към онлайн магазин предлагащ продукта на тази цена а той ми праща най-нахално http://www.pora4ai.com/index.php?dispatch=categories.view&category_id=196

Както всички знаете това е сайт който предлага стока втора употреба и то поправяни неща от производителите.Много ме хвана яд че се опитва да мами и да подвежда с такива линкове.След това се поразтърсих из чичо гугул и се сетих че това е човека който се опитваше дълго време да ме прецака та да е на сметка той.Желая всичички които си имат работа с този потребител да знаят това.

Прилагам и снимки от скайп.Според данните в пофила му господина е на 35 години,роден на November 30, 1974.SKYPE:plamen301174

GSM: 0899055197 и профила му във форума кйто както казах вече по-горе е plamen22.С основание мога да го нарека НЕкоректен търговец.

 

http://kachi-snimka.info/viewer.php?id=rgh1288972220y.png

 

http://kachi-snimka.info/viewer.php?id=klz1288972167g.png

 

 

Не се притеснявай, сега ще взема мерки да не те измамя, най-добрият начин е като не купя и не ти продам нищо!

 

PS-Вземи се научи да пишеш,че се излагаш като галош!

Link to comment
Share on other sites

Не се притеснявай, сега ще взема мерки да не те измамя, най-добрият начин е като не купя и не ти продам нищо!

 

PS-Вземи се научи да пишеш,че се излагаш като галош!

Айде без обиди а?!Живеем в свободна държава ще пиша и правя каквото искам.

Link to comment
Share on other sites

Айде без обиди а?!Живеем в свободна държава ще пиша и правя каквото искам.

 

Не знам за обидите , но като те гледам и теб колега имащ се за много коректен в твоите обяви си сменил сумати скаипове да нямаш под рака 10 или 20 направени скаипа нали се досещаш ,че това си е чисто подвеждане на евентуални купувачи и лично за мен човек сменящ постояно даните си за контакт било то и скаип е меко казано некоректен и рисков.Ето няколко твои теми с различни скаипове:

 

 

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=88872&st=0&p=1495349573entry1495349573 - тука скаипа ти е :fadromata_bagera

 

 

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=89962&st=0&p=1495355815entry1495355815 - тука скаипа ти е: latexz

 

 

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=97214&st=0&p=1495409695entry1495409695 - тука ти е: pazaruvai_66

 

 

И все пак поне бъди наясно със себе си от къде си по точно от град Гълабово или от град Стара загора защото и това не става ясно от темите ти.

Link to comment
Share on other sites

Не знам за обидите , но като те гледам и теб колега имащ се за много коректен в твоите обяви си сменил сумати скаипове да нямаш под рака 10 или 20 направени скаипа нали се досещаш ,че това си е чисто подвеждане на евентуални купувачи и лично за мен човек сменящ постояно даните си за контакт било то и скаип е меко казано некоректен и рисков.Ето няколко твои теми с различни скаипове:

 

 

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=88872&st=0&p=1495349573entry1495349573 - тука скаипа ти е :fadromata_bagera

 

 

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=89962&st=0&p=1495355815entry1495355815 - тука скаипа ти е: latexz

 

 

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=97214&st=0&p=1495409695entry1495409695 - тука ти е: pazaruvai_66

 

 

И все пак поне бъди наясно със себе си от къде си по точно от град Гълабово или от град Стара загора защото и това не става ясно от темите ти.

 

Така значи имам около 8 скайпа още.Досега съм продал доста неща на хора от този форум и досега незнам нещо да е било неработещо.Моля без обвинения без покритие.Това е от мен.

Link to comment
Share on other sites

Така значи имам около 8 скайпа още.Досега съм продал доста неща на хора от този форум и досега незнам нещо да е било неработещо.Моля без обвинения без покритие.Това е от мен.

Aз пък имам само един от 10 години,и съм продал 100 пъти по доста неща в този форум.

Ти си първия който пише свободни съченения срещу мен.

Това че съм ти казал че цената е висока за мен, и ако реша ще взема от сайта ,не виждам да е подвеждане или измама????

Относно процесора, всеки може да провери колко бяха в началото на годината,а това че нямам спомен за теб ,оставям сам да помислиш.

Ще помоля хората които имат много свободно време,и имат нужда от внимание да се въздържат от коментари по мой адрес.

 

 

 

 

най яката песен,поздрав за русофилите във форума

Edited by plamen22
Link to comment
Share on other sites

И защо изчака да го продаде, че да пишеш тук, а не пусна рапорт, когато още се продаваше? Друг е въпросът, че не е сигурно за колко и на кого го е продал.

 

Твърде късно видях темата иначе ....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Бе не че нещо, ама много селски тарикатлък ми се струва хитринката с качването на снимки ден-два след като се пусне темата.

Живеем във време, в което потенциалната снимка на предлаганата стока стои на една ръка разстояние, било то телефон, апарат, уеб камера.

 

Грубо е да пускаш нещо за продан през деня, а снимки довечера/утре/уикенда :> Има конкретни случаи, в които е допустимо, но в 90% от случаите си е супер ъп на темата.

 

Почти същото е и в случаите с коли,телефони и т.н., в които е написал човека примерно ... "продавам кола, червена... с 4 гуми...опел". После се почват едни питания и отговаряния - "дай снимки.. коя година е.. колко километри е.. има ли гаранция.."

Не можете да ме убедите, че продавача е толкова прост, че да не се сети, че евентуалния купувач няма да прояви сериозен интерес ако не е наясно с тези неща. Но хайде тук относно нужната информация нещата пак са прекалено относителни.

 

Обаче когато става въпрос за снимка е много груб тоя селски ъп.

Link to comment
Share on other sites

Не можете да ме убедите, че продавача е толкова прост, че да не се сети, че евентуалния купувач няма да прояви сериозен интерес ако не е наясно с тези неща. Но хайде тук относно нужната информация нещата пак са прекалено относителни.

 

Обаче когато става въпрос за снимка е много груб тоя селски ъп.

 

Просто ти е бедна фантазията колко "сложни" могат да бъдат някои хора...;)

Общо взето наблюденията ми за този род шикалкавене показват, че една част от хората, които го правят, или наистина са толкова прости (както каза), или просто не им пука дали ще им се продаде стоката без никаква дадена информация. Друга част са тези с т.нар. от теб "селски ъп", които знаят добре, че така ще си ъпнат поне веднъж темата. Трета част наистина нямат възможност да снимат в момента това, дето продават и после добавят снимки, като някои дори го правят с "едит" на първия си пост. Последните са от групата на "мързеливите" - те толкова са се сраснали със скайпа, че просто заявяват - "Снимки не знам как се качват, изпращам на скипе"...понеже на "скипето" вече са разбрали как става номера и що да се мъчат да прочетат за 5 минути от ценното им време как аджеба да си сложат снимки и във форум.

 

Към всяка група от гореизброените аз обикновено процедирам по различен начин, като влияние ми оказват в по-малка степен и настроението, в което съм в момента, дали продавачът има предишни подобни нарушения, както и дали имам достатъчно свободно време. "Селският ъп" най-често получава цитат от правилата, +20% и затваряне на темата ; "мързеливите" получават линк към анонса ми за качването на снимки във форума ; за най-първата група от разискваните обикновено пиша повече, като им разяснявам, че така без снимки и информация нищо няма да продадат ; понякога просто премествам новия пост в предишния като трия добавения, а понякога, когато не разполагам с време - не се обяснявам, а направо затварям или изтривам темата с ъпа. А понякога аз самият качвам снимките на незнаещия в темата или попълвам липсващата информация за стоката му.

И затова...за да няма сърдити защо на един съм му сложил снимките, а на друг съм му затворил темата, слагайте си всичко още с отварянето на темата, че да не отваряте допълнително работа на мен и колегите. :))

Link to comment
Share on other sites

Има си тема за тоя панаир, който разигравате ;)

 

от ТАЗИ тема..

 

@Arch , ти как мислиш, по въпроса ?

 

Редно ли е като отидеш във "ФЛИРТ-а" на гарата да пиеш кафе, сервитьорката да вземе на съседната маса 60 стотинки за едно кафе а на тебе да вземе 1 лев. Няма ли да направиш и ти панаир, и не само ти ми всеки би реагирал така ?

Или този форум е по некачествен, необлагодетелстван, та цената тук да е завишена умишлено ?

Edited by Bulgaran
Link to comment
Share on other sites

Бъркаш едното с другото. Не ми се впуска в излишни полемики.

За мен би било по-обидно ако там е пуснал по-висока цена а тук по-ниска и някой от там прочете тук... т.е. гледам младежа има 100+ поста а тук само 4 е съгласи се че няма как да се случи да пусне по-ниска цена тук или най-малкото същата, защото предположи че там е създал някакви социални контакти.

 

Ето ти пример и надявам се да ме разбереш правилно: аз като доста редовен потребител на един автофорум си пусна кошера (колата) за продан на цена 12345 лв. а в мобилето я пусна за 12300 да ти споделям ли какъв панаир ще настане :) забележи само че съм РЕДОВЕН и се познавам лично с около 50% от същите тези РЕДОВНИ потребители на въпросния автофорум а с 20 30 човека, пак от там си пия кафето всяка неделя. Сега да не ми се засегнете че ще напиша следното=> да не мислите че потребителите на булфорум са богопомазани и всичко се върти около тях. Не ме разбирай/те погрешно, просто изказвам мнение, като незаинтересована страна, на която и прави впечатление такива недоразумения :)

 

едит: примера с кафето и кафенето е неоснователен и няма как да се случи, тук говорим за чисто човешки отношения и принципи а там принципите са точни и ясни (в кафето/кафенето)

-няма да пиша повече по темата за да не се разлетят банани :)

Edited by Arch
Link to comment
Share on other sites

от ТАЗИ тема..

 

@Arch , ти как мислиш, по въпроса ?

 

Редно ли е като отидеш във "ФЛИРТ-а" на гарата да пиеш кафе, сервитьорката да вземе на съседната маса 60 стотинки за едно кафе а на тебе да вземе 1 лев. Няма ли да направиш и ти панаир, и не само ти ми всеки би реагирал така ?

Или този форум е по некачествен, необлагодетелстван, та цената тук да е завишена умишлено ?

 

остана обявата само тук , там е затворена, за да се чувстваме тук специални

Link to comment
Share on other sites

остана обявата само тук , там е затворена, за да се чувстваме тук специални

 

 

Значи колега ти вместо да си вземеш някаква поука или колтурно да си замълчиш продължаваш да се правиш на "МОДЕЛ" в форума.Тук дали се чувстваме специални или не не си ти човека които ще определи.Ако продължаваш по същия нагъл начин да се държиш не си мисли , че някои ще купи нещо от теб или изобщо ще търгува с теб в ТОЗИ форум.

Link to comment
Share on other sites

Значи колега ти вместо да си вземеш някаква поука или колтурно да си замълчиш продължаваш да се правиш на "МОДЕЛ" в форума.Тук дали се чувстваме специални или не не си ти човека които ще определи.Ако продължаваш по същия нагъл начин да се държиш не си мисли , че някои ще купи нещо от теб или изобщо ще търгува с теб в ТОЗИ форум.

 

к"О"лтурно си замълчавам, нямам намерение да влизам в излишни полемики, които вие ги предизвиквате.

Edited by markata
Link to comment
Share on other sites

к"О"лтурно си замълчавам, нямам намерение да влизам в излишни полемики, които вие ги предизвиквате.

 

Ти самия си една голяма "ПОЛЕМИКА".Това че ми поправяш грешките вместо да ми отговориш нещо смислено или поне най малкото да не се държиш нагло ми говори колко си зле.Продължаваи да се правиш на интересен това е начина с наглост към ПРОГРЕС.

Link to comment
Share on other sites

Ти самия си една голяма "ПОЛЕМИКА".Това че ми поправяш грешките вместо да ми отговориш нещо смислено или поне най малкото да не се държиш нагло ми говори колко си зле.Продължаваи да се правиш на интересен това е начина с наглост към ПРОГРЕС.

 

Продължавай колега , продължавай излей си душицата...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...