Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

Благодаря за отговора xmas.gif ..

 

Чудно! Един вид

 

"Да, тарикат съм, опитах се съвсем съзнателно да прецакам глупаците тук, но явно не са толкоз тъпи тия. Мамка му, а така се бях наточил да събера по някой лев от овцете.."

 

Няма правило, по което да те изгоня, а така ми се иска. Мразя евтини тарикати и мошеници...angry1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Чудно! Един вид

.....

Няма правило, по което да те изгоня, а така ми се иска. Мразя евтини тарикати и мошеници...

Усети ли се, че направи обидни квалификации на половината форум :) а така ти се искаше да ги зариташ :P Уви с тези правила, като швейцарско сирене, какво очакваш ? В самото списване на правилата са създадени поне 2 (две) предпоставки, същите да бъдат заобиколени. Казва му се парадокс :)

Link to comment
Share on other sites

Е нищо де, те правилата са направени за да не се спазват.Иначе нямаше да е интересно.

За да не се спазват или за да служат за лични облаги :) дай да ги разграничаваме малко нещата :wub:

Link to comment
Share on other sites

Къде изчезнаха няколкото теми с търгове на един колега...?

Става въпрос за едната с търговете за PC части с там 9 предмета и другата с някакви стари телефони...

Няма ги в продава, няма ги и в архив, а през историята като се влезне да се търси излиза Board Message.

Май цялата работа се "покри" нещо... :angry: :angry1

Edited by puF4o
Link to comment
Share on other sites

Къде изчезнаха няколкото теми с търгове на един колега...?

Става въпрос за едната с търговете за PC части с там 9 предмета и другата с някакви стари телефони...

Няма ги в продава, няма ги и в архив, а през историята като се влезне да се търси излиза Board Message.

Май цялата работа се "покри" нещо... :angry: :angry1

 

Те пък едни търгове - пълен цирк ... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Не се е покрила - търговете бяха изпълнени с нарушения на правилата още от самото начало и бяха затворени. Впоследствие някой от колегите ги е изтрил малко прибързано, като не е преценил, че участниците може да искат да видят как са се движили наддаванията вътре, независимо, че тези наддавания бяха решени впоследствие да са на ЛС(!?).

Ще ги преместя обратно в "Приключени сделки" (ако не са изтрити безвъзвратно), но ще си останат затворени, тъй като пак против правилата крайният срок беше удължен с 1 ден.

 

П.П. И като сте видели, че е цирк, защо нито един от вас не пусна поне един рапорт?

 

Едит: Не са изтрити...вече са в "Приключени сделки".

Link to comment
Share on other sites

За да не се спазват или за да служат за лични облаги xmas.gif дай да ги разграничаваме малко нещата wub.gif

 

Тия коментари вече стават смешни, че и досадни. Добре че тук нали с лични облаги 4-5 човека си купиха нови Мерцедеси, някои и вили на морето. Ай сиктир с тия глупости.

 

Едит: Не са изтрити...вече са в "Приключени сделки".

 

Разбира се че не са изтрити. Просто бяха преместени.

 

На мен ми е много интересно как така разни индивиди лаят и реват като попарени за разни нарушения, предимно когато им изнася, а в други случаи си траят ако имат интерес дори и да пълно с нарушения? Много са ми интересни тия постановки.

Link to comment
Share on other sites

Тия коментари вече стават смешни, че и досадни. Добре че тук нали с лични облаги 4-5 човека си купиха нови Мерцедеси, някои и ивили на морето. Ай сиктир с тия глупости.

чак Мерцедеси не,ма някой посъбраха за Шкода, че даже и за рисунка на предния капак :D

Link to comment
Share on other sites

Ооо да - модераторите пък сме с Бентли, след като подарихме по един Фантом на администраторите. Общо взето облаги отвсякъде.

Link to comment
Share on other sites

Искам да се извиня официално на колегата Sapient, който ми запази джантите от тази обява, но аз не успях да ги взема защото шибаната банка ми отказа кредит. Ако се справя финансово на малко по късен етап и ако не ги е продал още разбира се, ще ги взема.

Дано не съм объркал плановете на колегата и се надявам да не ми се сърди.

Link to comment
Share on other sites

След леко объркване от моя страна с правилата от друг форум съм "ъп"-нал тази тема https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=94506 в разрез с точка 7. До тук ОК, няма за какво да споря. Само ми е много интересно, при положение, че не съм нарушил друго правило и това ми е първо провинение как така и откъде ми дойдоха тези 40% уорн. :confused

 

След като темата(предполагам) е изтрита, ако я пусна наново(от там откъдето беше спряла) ще ли е проблем за някой или за някое правило?

Link to comment
Share on other sites

Явно си направил 2 различни UP-вания за да имаш 2 warn-а от различни модератори!

 

Изтрита/затворена тема не се отваря наново. Единствения вариант е да говориш с модератора изтрил темата и ако той реши може да ти я върне (тъй като темата реално е преместена в невидим форум в общия случай). Единствената ти изтрита тема е "Продавам газова уредба BRC".

Link to comment
Share on other sites

За тази става въпрос да. Втория уорн ми е добавен в разстояние на няма и 11 часа, през което време съм 99,99 % убеден, че даже не съм влизал във форума и не съм направил второ ъп-ване. Както темата сама показва не е било целенасочено нарушаване на правилата(спазвани до последния пост), а по невнимание.

Нека в такъв случай модератора, който я е изтрил да ми пише като има време моля, за да разберем къде е втория проблем и дали може да ми върне темата.

Ако е по-добре и на л.с., за да не флуудим тук.

Link to comment
Share on other sites

Ако сме те warn-aли два пъти за едно и също нещо ще ти махнем 20% тъй като тогава би бил сложен по погрешка. Ще уточним това и ще ти кажем за да няма обърквации.

Link to comment
Share on other sites

Забелязах, че сте ми оправили двойния warn, благодаря за което. Ще помоля пак модератора занимал се с темата ми да я върне по възможност, за да я поправя или поне да ми каже кога мога да очаквам отново да е активна.

 

Mod: Вече е върната в "Продава".

Link to comment
Share on other sites

Относно тази тема:

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=96539

цитат от неговия линк към Закона за защита на потребителите:

 

Чл. 115. (1) Потребителят може да упражни правото си по този раздел в срок до две години, считано от доставянето на потребителската стока.

 

ДО 2 години НЕ Е 2 години! И законът не е крив, но явно някои хора четат като: Дявола - Евангелието.

 

Чл. 126. (1) Рекламацията на потребителска стока може да се предяви до две години от доставката на стоката, но не по-късно от два месеца от установяване на несъответствието с договореното. Рекламацията на услуги може да се предяви до 14 дни от откриване на несъответствието на услугата с договореното.

(2) Ако на потребителя е предоставена гаранция и срокът на гаранцията е по-дълъг от сроковете за предявяване на рекламацията по ал. 1, рекламацията може да се предяви до изтичането на срока на гаранцията.

 

Явно това със закона е измислена работа....

 

Ако трябва да се позовем на закона (както продавача се позовава на него)..., то продавачът е измамник, защото лъже, освен ако не дава собствена, допълнителна гаранция от 1 година... нещо, което не беше упоменато в темата.

И би следвало да има някакви последствия за него, поне тук във форума. Не може ей така, с лека ръка да лъжеш толкова хора, уважаеми CyberHill.

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

А ти колега, смятам, че не е необходимо да ме наричаш ЛЪЖЕЦ...

 

Извинявам се, ако наистина положението стои както казвате. Лаптопа е свален от продажба, така че няма да "излъжа" никой, драги ми колега victory.

 

 

Link to comment
Share on other sites

А ти колега, смятам, че не е необходимо да ме наричаш ЛЪЖЕЦ...

 

Извинявам се, ако наистина положението стои както казвате. Лаптопа е свален от продажба, така че няма да "излъжа" никой, драги ми колега victory.

Ти сам се наричаш така. Аз само констатирам... фактите, "колега", другото се подразбира само.

Link to comment
Share on other sites

Ти сам се наричаш така. Аз само констатирам... фактите, "колега", другото се подразбира само.

 

"Колега", мисля, че прекаляваш с констатациите и фактите.

Щом трявба, ще ме накажат.

 

Погледни темите които имам в продава. В всяка тема, посочвам, човека който е купил даденото "нещо", с цел, ако някой има съмнения в коректността ми, да се свърже със съответния човек.

 

Пак казвам, че щом ситуацията с гаранцията е такава, грешката е моя и лаптопа се сваля от продажба. Не виждам някаква драма. Не съм излъгал човека. Показах му документа, лаптопа и т.н......

Link to comment
Share on other sites

"Колега", мисля, че прекаляваш с констатациите и фактите.

Щом трявба, ще ме накажат.

 

Погледни темите които имам в продава. В всяка тема, посочвам, човека който е купил даденото "нещо", с цел, ако някой има съмнения в коректността ми, да се свърже със съответния човек.

 

Пак казвам, че щом ситуацията с гаранцията е такава, грешката е моя и лаптопа се сваля от продажба. Не виждам някаква драма. Не съм излъгал човека. Показах му документа, лаптопа и т.н......

Излъгал си го, и не само него - справка темата ти, в която е посочена несъществуваща гаранция. Защо си го направил... не знам. Може да е неволно, може да си се заблудил, но... добре е преди да пишеш срещу Законите и да ги цитираш... поне да се запознаеш с тяхното съдържание и тълкуване. По твоите думи, доста от големите фирми и магазини са измамници, защото дават минималния срок на гаранция от 12 месеца. Айде по-полека.

 

SELL: Acer Aspire 5738Z

В гаранция до 25.07.2011г

 

Нито те познавам, нито имам някакви лоши чувства към теб, но не ти прави чест да заблуждаваш хората. Може да си бил изключително коректен продавач, но както виждаш... песъчинката обръща каруцата.

 

Поздрави, и без лоши чувства.

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

Току що проведох разговор с КЗП

Комисия за защита на потребителите звено гр.ПловдивАдрес: 4000 гр.Пловдив, ул."Велико Търново" №25,

тел. 032 / 631 778

http://www.kzp.bg/index.php?mode=viewd&group_id=10&document_id=118#

 

От там уточниха, че търговеца е длъжен да направи ремонта за НЕГОВА сметка и даже не е необходима гаранционна карта, а касов бон.

 

Ако не вярваш, драги ми "колега" , можеш да се обадиш и провериш сам.

Смятам, че ще е полезно за подобни сделки за напред!

Edited by CyberHill
Link to comment
Share on other sites

Току що проведох разговор с КЗП

http://www.kzp.bg/index.php?mode=viewd&group_id=10&document_id=118#

 

От там уточниха, че търговеца е длъжен да направи ремонта за НЕГОВА сметка и даже не е необходима гаранционна карта, а касов бон.

 

Ако не вярваш, драги ми "колега" , можеш да се обадиш и провериш сам.

Смятам, че ще е полезно за подобни сделки за напред!

Това, което казваш е напълно вярно, даже ще допълня, че разходите по транспорта също са за сметка на продавача, както и това, че не трябва да създава допълнителни неудобства на потребителя във връзка с гаранционното обслужване.

 

Тук обаче ставаше въпрос за друго, така че няма смисъл да се преиначават нещата. Мисля, че едно извинение от твоя страна е добре дошло ;)

Link to comment
Share on other sites

Това, което казваш е напълно вярно, даже ще допълня, че разходите по транспорта също са за сметка на продавача, както и това, че не трябва да създава допълнителни неудобства на потребителя във връзка с гаранционното обслужване.

 

Тук обаче ставаше въпрос за друго, така че няма смисъл да се преиначават нещата. Мисля, че едно извинение от твоя страна е добре дошло wink.gif

 

 

Ех... не знам какво си се заял angry1.gif ! НИКЪДЕ не съм казал, че гаранцията е към ACER, нали?!

Та лаптопа ИМА или НЯМА гаранция в случая, ми кажи ти?!excl.gif

Link to comment
Share on other sites

Ех... не знам какво си се заял angry1.gif ! НИКЪДЕ не съм казал, че гаранцията е към ACER, нали?!

Та лаптопа ИМА или НЯМА гаранция в случая, ми кажи ти?!excl.gif

След като продавача (в случая Мултирама) е дал 1 година гаранция - значи гаранцията в България е една година. Тук няма какво да се спори.

И изобщо не се заяждам. Толкова ли е сложно да си признаеш?

Ей... от мухата правиш слон. Още малко ще ме изкараш интригант. Айде поспри се малко. Когато човек е виновен - обикновено се извинява. Не ти прави чест.

Аз повече няма да влизам в полемика с теб, защото както се убеждавам е излишно.

Нека хората те преценят и да си решат дали да ти вярват за в бъдеще.

Аз лично те слагам в черния си списък.

 

Лек ден ти желая :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...