Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

Да, напълно те разбирам, но действаме на принципа на обучението в училищата или университетите - достатъчно е успешно да се обхванат голямата част от случаите, а че от време на време ще изниква някой случай като този, който е извън стандарта...мисля, че е в рамките на допустимото. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Гледам появиха се някоя и друга дама в раздела... а нашите зевзеци се редят на опашка да ги бъзикат... само да споделя че тъй като женския форум за продажба на парцалки и джунджурийки временно е затворен (prodavalnik.com) поради ъпгрейд на софтуера (или ако питате мен поради некадърност на програмистите им защото подобен ъпгрейд не може да трае 3 месеца) та това е причината да дойдат тук. Гледам pcworm беше препоръчал на една да го продава в техните форуми - не че не иска момичето ами не може...

 

Та с две думи - бъдете мили с дамите, и без това страдат пък ако някой му се занимава да хвърли око на форума да забележи техните модераторки (т.е. начални учителки) какви отговори дават и в какъв стил сигурно ще си тегли куршума от мъка... ама жени - какво да ги правиш - емоциите и хормоните бушуват със страшна сила

Link to comment
Share on other sites

значи и ти забеляза каква опашка ще се нареди за булката и че едва ли някой ще погледне самата рокля.

 

там май ще е нужно ежедневно модераторко наблюдение.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Забелязах и дори взех да я съжалявам като гледам как всички ѝ налетяха :) Въпреки че като ѝ гледам ника се зачудих леко... Но не е само тя, забелязах още 2-3 "каки" пък и жена ми редовно ме осведомява какво нещастие ги гони в онзи сайт мамите... пробва ме дали няма да взема да направя аз подобно нещо но после някакъв тип от варна излезе че направил само че мамите тъпоумно отказват да го ползват защото било предателство спрямо "родния сайт" и как така ще ползват нещо друго... такива ми ти работи. Пък той един ужасен сайт не ми се коментира (по-точно не знам откъде да почна)... та така :)

Link to comment
Share on other sites

Аз приветствах някои от тях с добре дошли.

Няма лошо и жените да намерят своето кътче тук.

Лично мен разнообразието ме радва и съм готов да

ги подкрепям.

 

:))

Link to comment
Share on other sites

Искам да попитам,след като веднъж съм сгрешил с обявата защото съм сложил реплей на мои постове в темата и съм използвал голям шрифт след 2 седмици пускам тема с промени в предлаганите от мен сим карти все пак ми е заключена старата не мога ДА премахна закупените карти ....и да добавя новите пак ми е заключвате на какво основание !??????

Link to comment
Share on other sites

Искам да попитам,след като веднъж съм сгрешил с обявата защото съм сложил реплей на мои постове в темата и съм използвал голям шрифт след 2 седмици пускам тема с промени в предлаганите от мен сим карти все пак ми е заключена старата не мога ДА премахна закупените карти ....и да добавя новите пак ми е заключвате на какво основание !??????

Защото тука не е мястото, където да продаваш ваучери на килограм.

 

12. Този форум/раздел е предназначен за продаване и купуване на лични стоки. Това означава, че ако сте фирма/ET и/или искате да продавате масово даден продукт, то мястото на обявата ви не е тук, а някъде където ще трябва да си платите. Такива теми до момента бяха затваряни, а от този момент нататък ще бъдат трити директно, а потребителят, който ги е пуснал ще бъде предупреден - често с допълнително наказание, което ще гарантира, че ще се съобразява с това правило. Целта на правилото е да не превръща форума в място за комерсиално въртене на бизнес, защото той не е такова място, а е единствено за нормалните хора, които търсят да си закупят нещо в единична бройка (бройки) или да продадат нещо, което вече не им е нужно. При съмнения, право на модераторите е да определят дали в конкретен случай става дума за масова продажба.

Edited by XMD
Link to comment
Share on other sites

Ако ще сме супер стриктни към правилата искам да попитам как един човек може да продава мед да кажем 8 10 бройки ето имаме един артикул в голямо количество ...при положение че всеки ще си вземе поне по 2... а кои човек ще си купи повече от една най много две мой карти и второ колкото онзи с меда е фирма толкова и аз а сега да ви видим с какво ще се защитите или има наши и ваши!?????Да не говорим за колекционери които предлагат монети банкноти и други... ....

Edited by DJMackRandy
Link to comment
Share on other sites

... аз а сега да ви видим с какво ще се защитите или има наши и ваши!?????Да не говорим за колекционери които предлагат монети банкноти и други... ....

 

Нямам нищо лично към теб, изобщо не смятах да взимам отношение, дори не аз съм ти затворил втората тема, ама понеже ти пожела да се изясняваме - ОК.

Можеш ли да направиш разлика между този с меда, който при средна цена от 10+ лева по пазарите продава на 7 лева няколко тенекии на дядо си и твоята продажба, където продаваш десетки номера на цени 40-50 лева всеки, като всички прекрасно знаем колко струва нов пакет ако си го купиш от мобилните оператори? Ще кажеш..."Ама това са хубави номера". Да, хубави са, но твоята роля се изразява единствено в отделянето на хубавите номера от всичките, които продаваш като дистрибутор и продаването им впоследствие на завишени цени. Само не ми казвай, че си ги купуваш за лична употреба на цялото семейство и просто си решил да направиш добро на съфорумците.

А що се отнася до колекционерите на банкноти и монети - това помисли ли го изобщо като го написа?? Каква връзка има колекционерството на монети с твоето "колекционерство"?

Link to comment
Share on other sites

Идеята ми е че и те продават в големи количества да не би да имат по една банкотка или монетка от всеки тип дори и така да е сумарно имат повече неща от моите 20 карти и ако става дума за цени погледни тези хубави номера другите за колко ги продават.... и тогава смятаи дали при мен е завишена цената много ако един хубав номер с 4 еднакви цифри накрая върви между 60-80 лева аз го давам на 40 за какво говорим не е ли същото?Медът върви 10 лева тои го дава за 7 искаш да ми кажеш че тои го продава на загуба ли?А тези за банкнотките и монетите всички ли са на загуба ... според мен ако ще се затварят мойте теми и на другите трябва нека да се мери с един и същи аршин!?!???

Link to comment
Share on other sites

Прав си единствено в изречението "Медът върви 10 лева тои го дава за 7 искаш да ми кажеш че тои го продава на загуба ли?" - определено е на някаква минимална печалба ако сравним за колко го изкупуват прекупвачите по селата. Колекционерството на банкноти и монети не може да се дава за пример в случая, тъй като това обикновено са хора, които дълги години са трупали колекцията си, като са закупували едно по едно нещата си или са разменяли монети/банкноти с други колекционери, докато продажбата на хубави номера се състои единствено във възможността за масов достъп изобщо до предплатени номера (ако ги дистрибутираш в магазина си например) и отделянето им от общата маса "нехубави" номера - просто няма база за сравнение.

 

П.П. А, да....вероятно наистина продаваш масово лесни номера на малко по-ниски цени от останалите из нета, но това не помага на тезата ти и сравненията, които правиш. Това са си мои разсъждения, предполагам, че и други съфорумци ще изкажат мнение, а и аз ще поканя колегите-модератори и те да споделят какво мислят. ;)

Link to comment
Share on other sites

За мен няма значение дали човека ги е събирал 1 или 2 години монетите и банкнотите или продава мед след като имаме масова продажба ...... след като ми цитираш ...... точка за която се забранява масово продаване на даден артикул те спадат към нея .... така че настоявам или моята тема да си бъде отключена или всички подобни да бъдат затворени за да не си мисля че има вратички за свои хора !

Edited by DJMackRandy
Link to comment
Share on other sites

За мен няма значение дали човека ги е събирал 1 или 2 години монетите и банкнотите или продава мед след като имаме масова продажба ...... след като ми цитираш ...... точка за която се забранява масово продаване на даден артикул те спадат към нея .... така че настоявам или моята тема да си бъде отключена или всички подобни да бъдат затворени за да не си мисля че има вратички за свои хора !

 

Тук няма вратички за свои или несвои хора, уморили сме се да го повтаряме. Разбира се всеки има право на мнение. Обясни ти се нагледно какво къде, как и защо. Ясно е че с тези номера се спекулира и в момента се коментира цялостната забрана за продажбата на такива в Булфорум. Ясно е и че тези, които ги продават НЯМАТ ПРАВО да искат цени над тези, които е определил съответния оператор - иначе самият оператор щеше да го направи (и тук няма никакво значение из нета какви оферти има). Останалото е спекула. Още по-ясно е как се сдобива някой с голямо количество подобни номера. Така че темата ще си остане там, където е и няма какво повече да се коментира. Това че на спекуланта не му изнася, не е проблем на Екипа на Булфорум.

Link to comment
Share on other sites

Ще добавя и друго...В правилата има следното изречение:

 

Тъй като ситуациите в живота понякога не са само бели и черни, екипът си запазва правото да преценява във всеки един отделен случай, доколко е нарушено дадено правило и какво наказание трябва да се наложи.

 

Въз основа на това и към точка 12 сме добавили изречението:

 

При съмнения, право на модераторите е да определят дали в конкретен случай става дума за масова продажба.

 

Подкрепям с пример - масова продажба ли е, когато някой продава 4-5 кардрийдъра или енергийни гривни да речем? Според мен - не ; а когато продава 7-8...май все още не....а 10? Някой ще каже "може би", друг обаче ще каже "тоя не е никаква фирма, просто си е поръчал десятка с отстъпка и е нормално да продаде излишъка, който не му трябва" и ще е прав. ОК, значи 10 гривни не са масова продажба, а ако продаваш наведнъж 10 телевизора...или десет леки коли....май положението вече не стои така както стоеше с 10-те гривни. Така че за всеки отделен случай решението се взима конкретно за този случай. Раптор е прав, че при късмет да ми се случи някой от твоите подбрани номера още при закупуването му от мобилния оператор, мобилният оператор май няма да каже "Охооо...падна ти се хубав номер, дай сега още 30 лева за късмета", нали? А и бройката номера, която е в темата ти наистина впечатлява...

В други форуми не се задълбават толкова над тези неща, но тук го правим от време на време когато го забележим или ни обърнат внимание с рапорт. Не сме някакви цербери, които са стегнали за гушата всеки, напротив - правили сме и правим компромиси на хора, които вече от няколко години продават и са продали доста неща, но го правят умерено - едно по едно, на приятни за съфорумците цени и от време на време, като не прекаляват с количествата. Когато обаче някой от тях (в момента се сещам за онзи с автокъщата) се самозабрави дори и в продажбите си "едно по едно", ъкаунтът му се банва и той повече не може да продава във форума.

 

Едит: Пример с днешна тема - доста бройки, но на дребни и евтини неща и в рамките на допустими бройки за закупуване от едно лице. Човекът си казва в темата, а и е напълно възможно да ги купи за подарък на познати и приятели ; в случая преценям, че няма нарушение, но това не пречи на друг колега да прецени обратното и да затвори темата. В този случай следва обяснение от страна на продавача към модератора, затворил темата и ако той прецени, че е действал прибързно - темата се отваря отново.

Същевременно... друга, уж подобна тема е затворена. В изтритото имаше "100 бр. от това, 30 броя от онова, 20 броя от трето и т.н....", че и "регулярни доставки" - това си е "регулярен" бизнес.

Link to comment
Share on other sites

В изтритото имаше "100 бр. от това, 30 броя от онова, 20 броя от трето и т.н....", че и "регулярни доставки" - това си е "регулярен" бизнес.

Добре, а ако пропусне думата "регулярни" темата минава, така ли да се разбира?

С тези разтеглени правила, и така добре разяснени с примери (справка тази тема) нали се досещаш че правилата стават малко като "Законо е тесна врата у широко поле. Само улавите минуват у него." Примери бол :beerchug

 

 

б.р. Законо - да се чете правилата

Link to comment
Share on other sites

Добре, а ако пропусне думата "регулярни" темата минава, така ли да се разбира?

С тези разтеглени правила, и така добре разяснени с примери (справка тази тема) нали се досещаш че правилата стават малко като "Законо е тесна врата у широко поле.....

 

А ти нали се сещаш, че в правилата не може да опишем в рамките на 100 страници неща от рода: "Може да се продават до 2 коли едновременно, до 10 ножчета за бръснене заедно, до 3 мишки за компютър по едно и също време, до 10 буркана мед на реколта,....."? Това е абсолютно невъзможно и едновременно с това - абсолютно излишно. Затова преценяваме за всеки отделен случай индивидуално. Аз може да реша, че еди коя си тема минава ; обаче ZGAN, TAZ или друг да я затвори, потребителят да пише до ZGAN с обяснение, след което ZGAN пак да отвори темата или ако не приеме обясненията му за достоверни да си я остави затворена, след което продавачът да пише до Дриймър (админ) да преразгледа случая и Дриймър да реши, че темата минава и той да я отвори. Животът предлага много разнообразни ситуации, които никога не могат да бъдат обхванати изцяло - в противен случай светът щеше да е идеален (и доста скучен). Тука все пак сме един обикновен форум със секция за покупко-продажби и се стараем правилата да се спазват във вида, такива каквито са. Смея да твърдя, че има приличен ред, а и положението ще се подобри, ако повече хора ни подпомагат с рапорти при забелязано нарушение.

Link to comment
Share on other sites

Сакън...не го казвай, че пак ще трябва да напиша един дълъг "разказ-обяснение", а в момента имам доста работа. :P

Разбрахме се без да си пишем :)

Как да не го харесвам този форум :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Дам грешката ми беше че не пусках всеки три дни по един допълнителен номер.... хем щеше да ми е винаги на първа страница хем нямаше да е масово кво пречи на един човек да обикаля офисите на глобул и да му изпада по едно номерче на ден това бизнес ли е или пък да ме прави дилър?Просто няколко изкарани левчета ?

Link to comment
Share on other sites

Както е тръгнало скоро ще има членове и аленеи, поправки и поправки на поправките, съответно при взимане на решение ще трябва да се свиква комисия с председател и 3ма членове (поне)... и да има служебни защитници за хора с под 200 поста :lol:

 

PS: Само на мен ли ми се струва така или наплива от нови членове пишещи главно в тази секция е понарастнал напоследък?

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Дам грешката ми беше че не пусках всеки три дни по един допълнителен номер.... хем щеше да ми е винаги на първа страница хем нямаше да е масово кво пречи на един човек да обикаля офисите на глобул и да му изпада по едно номерче на ден това бизнес ли е или пък да ме прави дилър? Просто няколко изкарани левчета ?

 

При средна цена на предплатения Глобул-пакет между 6 и 8 лева, за 20 и кусур номера на твоите цени е по-правилно да се каже не "просто няколко изкарани левчета", а "просто няколкостотин изкарани левчета", ама карай...подробности...

Да, по-добрият вариант беше да сложиш само няколко номера в темата и колегата нямаше да ти я затвори, след време можеше да добавиш още някой друг номер и така...докато издразниш някого. Само не знам дали обърна внимание в по-предишния ми пост, когато споменах за онзи с автокъщата - и той процедираше така...пускаше кола след кола, от време на време. До едно време минаваше...ама когато започна доста начесто да пуска колите, хората се издразниха и заваляха рапорти. След кратка справка по темите му се оказа, че той така беше напускал във времето десетки коли, с еднообразно оформени обяви. И продаването му във форума беше прекратено...както всъщност и ъкаунта му.

Link to comment
Share on other sites

Мислиш ли че тази карти се продават толкова лесно за да спечеля няколко стотин лева... е ако спечеля няколко стотин лева ще ти подаря поне стотачка .... :blink: продаването на коли ми се струва по лесно от предпалтени карти мое мнение :music

Link to comment
Share on other sites

Мислиш ли че тази карти се продават толкова лесно за да спечеля няколко стотин лева...

 

 

Не мисля...а за оня с колите съм почти сигурен, че въпреки десетките си обяви тук не е продал и една кола във форума, но в случая говорим за принципи и правила.

 

 

...ако спечеля няколко стотин лева ще ти подаря поне стотачка ....

 

 

Ех...защо всички не бяха като тебе...щях да си оправя живота за нула време...B)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...