Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

А ти подсети ли го след юни месец, когато вече се е върнал - може просто да те е забравил...

 

Със сигурност ме е забравил вече, но и не ми каза кога ще се върне, само това което съм постнал ми е дал като инфо, смятах че ще се обади като си дойде от морето.

Случая за мен е приключен, прежалих парите, до сега чаках Altavia да се обади, но той ме е забравил.Тоя тунер от следващият ден след пробата е сложен в багажника на колата, даже и до морето ходи ако знаех къде е Altavia можеше и едно гости да му направя но човека се покри в дън земя.

Нерентабилно и не ми е в стила да се емна от Перущица до Пловдив за тия пари и да се излагам ... В Ерата , Данчо продава тунери бол.......и то на по добра цена.

 

Ако Altavia все пак се появи и прочете тези мои постове и има доброто желание да е полезен на форума и да си изтрие черната точка от името то нека прати сумата от тунера на Нено(nonsan) в Пазарджик по повод тази тема :

ЦЪК , а аз лично ще му върна тунера.

Edited by Bulgaran
Link to comment
Share on other sites

Не е ли "леко" нагло да купиш нещо от тема във форума и след 2 дена да го пуснеш на по-висока цена, като копираш и спецификациите от първата тема blink.gif

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=94646

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=94489&st=0&p=1495386537&&do=findComment&comment=1495386537

Link to comment
Share on other sites

Не е забранено от правилата...правили са го няколко пъти и с купени от мен неща (с по-висока цена, но без да копират текст от темата ми). Според мен беше редно поне да обясни, че е купуван от форума като даде линк към твоята тема.

Link to comment
Share on other sites

...нали форума беше за купуване и продаване на лични стоки...

 

След като вече е закупил стоката, тя става лично негова и той има възможност да я пусне на каквато си иска цена. Отделно моралът на някои от хората трудно може да бъде променен, така че е по-добре да се примирим с това. :inqn

Link to comment
Share on other sites

защо не се направи едно ръководство "как се качват снимки във форум", което да се бодне горе като тема и всеки да може лесно да го види ... аз примерно ползвам една програма - Imageshack Uploader, която е супер интуитивна и лесна. просто избираш снимката, даваш й да се отвори с въпросния software, натискаш бутона Upload и готово ... а и imageshack е може би най-големия хостинг за снимки в мрежата :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=fDUBeXqs5_c

Link to comment
Share on other sites

...а и imageshack е може би най-големия хостинг за снимки в мрежата :)

 

(...и един от най-бавните)

 

Аз качването съм се опитал да го обясня в анонса по-горе, но никой не го чете...

Link to comment
Share on other sites

Да, данните на машината съвпадат, а предполагам, че мнението ти е било изтрито от колегата, заради изречението в точка 5:

 

Midex,

 

не би ли било резонно да се даде възможност на потребителите да сигнализират,

ако продаваната стока е по-скъпа от магазина. Не веднъж ми се е случвало да

виждам такива обяви, а и на няколко пъти аха да си купя нещо. Добре че някои

хора гледаха повече и ми казваха ...

 

Въпроса ми е и към останалите модератори. Bulforum е общество, в което си

помагаме, нали.

Камен

Link to comment
Share on other sites

...да се даде възможност на потребителите да сигнализират,

ако продаваната стока е по-скъпа от магазина....

 

А не е ли дадена и сега такава възможност? Само че за това се иска добро желание и малко усилие от този, който е забелязал разминаването в цената, да се навие да сигнализира с рапорт, като добави и линк към съответния магазин. Винаги, когато сме получавали рапорт по какъвто и да е повод, сме взимали отношение в момента, в който забележим рапорта.

Link to comment
Share on other sites

А не е ли дадена и сега такава възможност? Само че за това се иска добро желание и малко усилие от този, който е забелязал разминаването в цената, да се навие да сигнализира с рапорт, като добави и линк към съответния магазин. Винаги, когато сме получавали рапорт по какъвто и да е повод, сме взимали отношение в момента, в който забележим рапорта.

а не е ли редно да не се разрешава да се продават стоки за които по всичко личи че са от ebay и тук се продават в пъти по-скъпо, давам пример за часовниците Адидас които се продаваха за 30+ лева, а струват 11 лева, или енергийните гривни за по 30-40 лева, а в действителност струващи 2-3 лева.

Link to comment
Share on other sites

Това просто няма как да се регулира, още повече че там се продават на най-различни цени, с най-различна стойност на доставката, а и се иска доста дебнене, за да си купиш нещо изгодно. Принципно не е възможно да обхванем търговете от ибей и всички останали търгове и покупко-продажби, затова се ограничаваме с актуалните цени на новите стоки в българските стационарни и онлайн магазини.

 

П.П. Да не забравяме, че ние (модераторите) работим само за едната добра дума и отделяме доста от времето си, за поддържане реда във форума. Ако ни се дава по една средна за страната заплата, вероятно ще може и да прослеждаме за всяка една обява откъде е купена стоката и на каква цена. ;)

Link to comment
Share on other sites

Сигурно е обсъждано, но аз пак да питам. Защо не вкарате една i-trade система за оценяване, както са направили в hardwarebg. По този начин се улесняват както кОпувачите, така и продавачите, като "знаеш кой каква стока е", аджеба :).

Link to comment
Share on other sites

Обсъждано е...мислехме, че с новата версия на форума ще го добавят, ама май не...то и сега като влезеш в профила на някого, може да му сложиш съответен брой звезди в "User Rating", но доколко работи функцията и за какво са му сложени звездите май няма да е много ясно.

Link to comment
Share on other sites

Сигурно е обсъждано, но аз пак да питам. Защо не вкарате една i-trade система за оценяване, както са направили в hardwarebg. По този начин се улесняват както кОпувачите, така и продавачите, като "знаеш кой каква стока е", аджеба :).

 

защото форумът не е ориентиран към такава дейност, въпреки че модернаторите изпуснаха юздите и тук се навъртат печалбари тарикати и мошеници

Link to comment
Share on other sites

защото форумът не е ориентиран към такава дейност, въпреки че модернаторите изпуснаха юздите и тук се навъртат печалбари тарикати и мошеници

 

Много обичам подобни "умни" коментари. laughing.gif

 

Добавят весела разцветка...

Link to comment
Share on other sites

... или енергийните гривни за по 30-40 лева, а в действителност струващи 2-3 лева.

 

 

Аз пък не мога да разбера какъв серсем трябва да си за да си купиш подобна "гумичка с магнитче" и да си фантазираш че прави нещо? Рекламата в стил "лептен", WS Teleshop и прочее където излизат 15тина идиота и ти обясняват колко хубаво работи еди какво си или напомпан и назобен културист който ти демонстрира нам си каква полу-кадърна мега-гига-мултифункционална бръкма за фитнес която всъщност никаква работа не върши но човека се кълне че замества цялата фитнес зала от която той почти не излиза... ей такива неща се чудя понякога но се сещам после за лафа че интелигентността на планетата е константа а популацията се увеличава :lol:

 

И кой изобщо купува репликите на верту, нокиа 88**, 86** и подобни с 2 карти и личащи от 5км че са всъщност Privileg (в най-добрия случай) бегло наподобяващи по форма някой от скъпите телефони, или пък неща афиширани в темата по начин по който се продава царевица на морето и джамини на Бачково но за всеки влак си има пътници явно...

Link to comment
Share on other sites

Като съм ти казал да не се обаждаш неподготвен - ти пак продължаваш. В указанието на гривната изрично е записано, че действа 100%-тово на всички хора, с изключение на Дядо Мраз и елена Рудолф (и на джуджетата действа, но само на 50%). :lol:

 

Според мен това не е проблем, който би трябвало да обсъждаме в темата...по-скоро е добра идея да отворим една тема в "Размисли и страсти", относно податливостта на хората към подобни джаджи.

Link to comment
Share on other sites

"гумичка с магнитче" и да си фантазираш че прави нещо?

 

Имат си щандче в големия склад, наречен МОЛ. Може да се тества. Подозирам, че е Placebo ефект, но съм пробвал, не мога да кажа

Наспамихме темата :lol:

 

Иначе и аз съм "ЗА" да има рейтинг система, освен това може форумите за продажби да виждат от потребители с повече от Х мнения, което ще доведе до спам в другите теми, ерго повече работа за модераторския екип. Но пък никой няма да му се занимава да прави +100 мнения, за да си продаде боклуците :huh: Сложно си е.

Edited by rargirov
Link to comment
Share on other sites

Мисля,че е крайно време да се направи нещо по въпроса с тези гривни!След,като масово продавачите не могат да докажат,че продукта който предлагат е автентичен (оригинален) а реално го представят за такъв!

Link to comment
Share on other sites

Мисля,че е крайно време да се направи нещо по въпроса с тези гривни!След,като масово продавачите не могат да докажат,че продукта който предлагат е автентичен (оригинален) а реално го представят за такъв!

 

Кое му е автентичното на гумена гривничка. Да не е омагьосана нещо че да прави нещата които ѝ приписват? Пълна шарлатания са като се замислиш ама хубавото е че никой не мисли. Че и по 80лв плащат хората... за нещо което сигурно струва 5ст

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...