Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

Да, данните на машината съвпадат, а предполагам, че мнението ти е било изтрито от колегата, заради изречението в точка 5:

 

Абсолютно забранено е да се коментира продаваната стока от хора незаинтересувани от покупката й.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Да, данните на машината съвпадат, а предполагам, че мнението ти е било изтрито от колегата, заради изречението в точка 5:

Не оспорвам решението на модератора относно моя коментар, но не ми стана ясно подминаването на очевидното противоречие с препоръките в т.6 от Правилата:

От друга страна - определяне на цена, еднаква или по-висока от тази в официален магазин, на един и същ продукт, с едни и същи екстри към него, е крайно нежелателно и е възможно да бъде третирано от модераторите като изкуствено завишена цена с цел бъдещи ъпове с редукция на цената

ModEdit:

екипът си запазва правото да преценява във всеки един отделен случай, доколко е нарушено дадено правило и какво наказание трябва да се наложи.

 

EDIT: На няколко пъти в абсолютно идентични случаи, темите бяха заключвани или изтрити. Тези двойни стандарти не правят добро впечатление.

 

Сещам се за знаменитата реплика на Дочо Булгуров от "Селянинът с колелото",1974г.:

"Прасета не може, а кучета и котки може!"

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Като цитирах по-горе изречението, започващо с "екипът", имах предвид модераторския екип, състоящ се от живи хора. Никой от модераторите не е държал изпит с въпроси как би постъпил в дадена ситуация. Достатъчно е всеки да се придържа максимално към съществуващите правила, което по мое наблюдение правим в доста голям процент. Разбира се е възможно да има леки разминавания (или пък недоглеждания, които биват коригирани впоследствие) при някои случаи и това най-често са теми, в които има съмнение за масова продажба или теми в които се продава продукт, който е outdated и се предлага като секънд хенд с ограничена гаранция в някои фирми (както е в случая). Конкретно в тази тема наистина се продава компютър, който е с леко завишена цена, спрямо тази в ИЗОТ и едновременно с това има пост на потребител, който няма интерес за покупка, а прави коментар върху продажната цена на стоката.

Именно тук колегата е изтрил офтопик-коментара (без да слага процент, въпреки, че правилата го разрешават) и е оставил темата, без забележка в нея, но не мога да знам дали не е предупредил продавача на ЛС (аз поне често го правя). Както казах, разминаванията идват най-често в случаи, когато дадена стока вече не се продава масово по магазините и продавачът не е длъжен да знае непременно в коя забутана фирма са сглобили от стари части точно неговата машина и са я пуснали на по-ниска цена. Изтриването на коментара без интерес пък е по причина, че не е пуснат рапорт, а директно е писано в темата - често след такива коментари започват разправии между продавача и коментиращия, отново в самата тема. Други трудни за разрешаване случаи са определени теми, в които има съмнение за "масова продажба" или за продажба от фирма, но за тях обикновено пишем в модераторския форум и консолидираме мнение, преди да се приеме реакция.

Link to comment
Share on other sites

. . . Изтриването на коментара без интерес пък е по причина, че не е пуснат рапорт, а директно е писано в темата . . .

Позволявам си да не се съглася.

Имаше и коментар, и рапорт.

Link to comment
Share on other sites

Да, прав си, имало е...сега проверих - за разлика от старата версия, в новата версия на форума, след обработването на рапорт, той изчезва от полезрението на останалите, за да не си губят времето да го разглеждат. Предполагам, че процентът не е даден, точно заради рапорта, коментарът е премахнат по лична преценка и е възможно да е имало предупреждение на ЛС, но тъй като това последното няма как да го знам, сега ще пусна ЛС до продавача. :)

Link to comment
Share on other sites

Здравейте. Както виждате съм съвсем нов тук. Разглеждам обявите както за купува, така и за продава и не успявам да се ориентирам как да видя кой от кой град е. Има ли някаква допълнителна форма от където това да се види а аз да не съм я забелязъл или продавачите/купувачите би трябвало да си пишат града в самата конкретна обява. Питам защото съм от София и гледам една моторетка за ~ 200 лв и ако е от Варна например това сериозно ще ми я оскъпи и следователно ще обезмисли първоначалната комуникация с продавача.

Мерси предварително за ориентирането. :))

Link to comment
Share on other sites

Тъй като форумът е пловдивски и голяма част от потребителите дълги години бяха само от Пловдив и региона, след отварянето на форума (преди известно време) да бъде видим от целия свят, на този етап хората все още нямат практика да пишат кой откъде е. В анонса по-горе съм препоръчал при покупка или продажба всеки да пише от кое населено място е, за да няма недоразумения, но за съжаление не всички го спазват. Разбира се не пречи да се пита в самата тема откъде е продавача/купувача.

Като приблизителен ориентир може да служи правилото, че потребител, който се е регистрирал във форума преди 3-4 години или по-отдавна, значи най-вероятно е от Пловдив или региона.

Link to comment
Share on other sites

Ти си пълен смях ... А имаш и наглоста да пишеш тук... Когато ти дадох телефона пробва ли го-пробва го,работеше ли-работеше...После ми звъниш посред нощите,викаш ми по телефона "телефона не работи" ... Знам ли те аз кво си го правил и т.н. Това е втора употреба телефон-не съм ти подписвал гаранция-такава дават в магазина,само че ще трябва да дадеш 3 пъти повече пари...И все пак телефона съм ти го дал с чиста съвест,не съм ти го дал с дефект...Най-вероятно ти си разбазикал нещо в настройките и си дал едни грешни 15 лв,момчетата в сервиза защо да не ти ги вземат... Ако и сина ти е такъв нескопосник като тебе,утре сигурно и сервиза ще плюеш... Успех B)

Link to comment
Share on other sites

Предложение. В раздел КУПУВА да имаме право на по един "UP" на седмица. Темата ми е мнооооооооооооого назад и няма как да я бутна напред без да ме накажете. Мисля, че при този дълъг срок няма да се налага да прилагаме измами с разни доуточнения.

Link to comment
Share on other sites

Не си първият, дето го предлага. Ако зависеше само от мен, специално за "Купува" бих разрешил по един директен "ъп" на 10 дена (за това време това са горе-долу 2 страници от раздела). Сега пак ще го предложа на колегите да видим дали няма промяна в становището.

А иначе темата може да си я вдигнеш, само ако промениш нещо в условията - да речем, че вече предлагаш по-голяма сума за гърба на лаптопа ти...е, не 21 лв., а поне 25.;)

Link to comment
Share on other sites

!!!!!!! Колеги внимавайте от този човек

 

Милен Радков Радков от Бургас . с телефонен номер 0882718468 ,skype martata_bs9508

 

Поредния измамник бързаше да му пратя една видео карта и на същия ден изтърси ,че нямало да гo има в града и ще я вземе след 4-5 дни и така и не си я взе oт офиса на Еконт. Не пращайте нищо на този индивид

Link to comment
Share on other sites

Продавача от темата е изключително некоректен и видо картата която ми прати е неработеща.След това не си вдига телефона дори.Поредния регистрирал се за да измами някои.Ако има малко доблест нека да обясни но нито на лс отговаря нито на телефона си.

 

това му е темата: https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=93880&st=0&p=1495382105entry1495382105

 

Пише че е от Монтана а всъщност е от ЛОМ.

дани: гр.Монтана

тел:0876416367 Цецо

Edited by kiselina777
Link to comment
Share on other sites

Не знам дали тук е точното място за това предложение,но може да се коментира допълнително.

Искам да помогна на дете нуждаещо се от операция във Франция и да помоля съфорумци за помощ.

Повече ИНФО за операцията на Ванко --->ТУК

Идеята ми е който има ненужни неща да ги пусне на ТЪРГ със символична цена и събраните пари да ги дарим за лечението.

 

Пускам една тема с неща които аз имам и който има желание може да добавя.

Ако сметнат модераторите,че идеята е добра,може да стикнат темата.

 

Благодаря предварително на всички.

 

Темата с обявеният ТЪРГ се намира --->ТУК

Edited by nonsan
Link to comment
Share on other sites

Искам да попитам, нали мога да ъпна тема в раздел "купува", която съм постнал преди повече от десет дена. Тъй като за продукта който търся, един колега от форума ми бе писал, че има точно каквото търся, но в последствие ми каза, че се е объркал и не се продава.

 

Става въпрос за тази тема.

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=93870&st=0&p=1495382007entry1495382007

Link to comment
Share on other sites

Искам да попитам,...

Преди време тук се предлагаха различни варианти за раздела "Купувам" и ако в бъдеще правим промяна само за него, най-логично ми се вижда това, което предлагаше да се разреши по един 'ъп' на определен период от време. Засега не е прието и чака обсъждане от модераторския екип (най-вероятно когато на всички им свършат отпуските).

Така, че в твоя случай принципно не може да ъпнеш, ако няма промяна в търсенето ти, но тъй като колегата те е забавил с 4 дена и впоследствие предлаганата от него стока отпада като оферта, това би могло да се третира като "промяна на условията" не по твоя вина. Пусни си пост, в който уточняваш какъв ти е бюджета, за да не ти предлагат оферти, които не може да си позволиш, а аз ще добавя коментар отдолу, за да избегнеш евентуалните рапорти от съфорумците.

 

П.П. Освен това темата ти беше непълно озаглавена: "Купувам CD". Като махнем незадължителната дума "Купувам", тъй като разделът е само за покупки, остава единствено думата "CD". Kакво CD - CD устройство за компютър или за лаптоп, за кола ли, само празен CD носител ли, CD албум или какво? Не е необходимо човек непременно да влезе в темата, за да разбере, че това, дето e вътре не го интересува...нещата трябва да са ясни още от заглавието.

Link to comment
Share on other sites

Според мен ще е добре да се направи и за раздел "продавам" някаква възможност за ъп-ване, без редуциране на цените. Много малко вероятно е някой да види тема на 20-30 страница :) ето например сега гледам една, човека за да ъпва темата е свалял от цената,свалял, че още малко ще си подари стоката :(

Edited by naskonasko
Link to comment
Share on other sites

Според мен ще е добре да се направи и за раздел "продавам" някаква възможност за ъп-ване, без редуциране на цените. Много малко вероятно е някой да види тема на 20-30 страница :) ето например сега гледам една, човека за да ъпва темата е свалял от цената,свалял, че още малко ще си подари стоката :(

 

Ако иска и да си я подари - това си е негов проблем, а и никъде не е казано, че този форум непременно трябва да му осигури възможност да си продаде стоката изгодно за него. Правилата са направени в улеснение на купуващите, така че не се надявай да видиш разрешение за директно ъпване в "Продава" когато и да е. Поне аз винаги ще съм против това, по много причини, които сега нямам желание да изброявам. Но пък смятам, че в "Купува" трябва да има по един легален директен "ъп" на определен период - предложил съм го, в момента го обсъждаме и ако се приеме, ще бъде официално добавено към точка 7.

 

П.П. Между другото за разлика от купуващите, продаващите имат доста повече възможности (поне 5 на брой) да си ъпват легално темата, а не само като свалят цени, така че в случая пак купуващите са онеправдани, тъй като и да искат няма как да ползват тези опции.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте.Значи незнам защо се получава така ,но на мен ми се струва някакъв проблем.Някакъв вид бъзици ли са!!? За втори път ми се случва човек да поиска да се разберем за среща , преглед на дадено устройство и последващото му закупуване от негова страна и веднага след това да е ненамираем -не пише ,не коментира ,не казва да ли се е отказал или не , ако аз не правя нещо правилно МОЛЯ да ми обясните ,защото ми се струва не коректно .Мислех си,че е от интернет-а ,защото наистина напоследък само,ако стана рано сутрин го има , но не се оказва от него проблема.Когато някой е оставил скайп контакт , нали не е престъпление да го потърсиш и на него , с коректност за да няма недоразбрани неща и т.н.

И така просто искам да разбера възможни ли са такива бъзици тип "Новобранец" във форума или това е безпочвено от моя страна.

Edited by Delcho Dikov
Link to comment
Share on other sites

Няма как да ти дам сигурен отговор, без да имам информация за конкретните сделки и хора, но ще се опитам да обясня по принцип...

Според мен просто си имал лош късмет, щом 2 пъти ти се случва едно и също нещо. По мои наблюдения във форума пребивава една средностатистическа извадка от обществото. Повечето са коректни при извършване на сделка или уговорка за сделка, но се намират и хора, които умишлено или поради незнание са склонни да ти извъртят номер. Затова е добре при уговорките да си размените достатъчно количество ЛС-та, както и да си вземете телефоните един-друг, защото всичко е възможно да се случи - спира тока, интернета, човекът заминава спешно, открадват му парите или лаптопа и т.н....ситуации колкото искаш. Може и да си попаднал на някои тийнеджъри, дето не ги е еня какво ще си помислят хората и как ще се почувстват, въпреки, че възрастта като цяло не може да бъде критерий за отговорност.

И вместо да гадаем кое и какво, защо не вземеш да опишеш случките с конкретните хора, за да преценим по-добре - тази тема е точно за това.

Link to comment
Share on other sites

Няма как да ти дам сигурен отговор, без да имам информация за конкретните сделки и хора, но ще се опитам да обясня по принцип...

Според мен просто си имал лош късмет, щом 2 пъти ти се случва едно и също нещо. По мои наблюдения във форума пребивава една средностатистическа извадка от обществото. Повечето са коректни при извършване на сделка или уговорка за сделка, но се намират и хора, които умишлено или поради незнание са склонни да ти извъртят номер. Затова е добре при уговорките да си размените достатъчно количество ЛС-та, както и да си вземете телефоните един-друг, защото всичко е възможно да се случи - спира тока, интернета, човекът заминава спешно, открадват му парите или лаптопа и т.н....ситуации колкото искаш. Може и да си попаднал на някои тийнеджъри, дето не ги е еня какво ще си помислят хората и как ще се почувстват, въпреки, че възрастта като цяло не може да бъде критерий за отговорност.

И вместо да гадаем кое и какво, защо не вземеш да опишеш случките с конкретните хора, за да преценим по-добре - тази тема е точно за това.

Дано да няма убидени или засегнати пряко, просто искам всичко да бъде ясно и за разлика от който и да е друг подобен форум ( а аз не съм се регистрирал в друг ), държа да съм изключително коректен от моя страна и полезен.Става въпрос за следните постове :

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=94349

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=94462

На първия пост ми писа този потребител https://www.bulforum.com/index.php?showuser=38236 с идеята да се видим и да го вземе

на втория вече се вижда в самия него (пост-а) - човека се оказа ненамираем , поне да каже дали има реален интерес или само шегичка , но дори иза това го няма

 

Не искам да "топя" никого за нищо ,просто всички да са доволни :)

Link to comment
Share on other sites

Понякога се случва да се уговориш и после отсрещният да замлъкне поради несериозност, забравяне или изникнало пътуване например. Лошото е, когато се уговориш, отидеш на срещата, а човекът го няма.

В случаи като твоя обикновено пускам по едно напомнящо ЛС на хората, но тъй като вече си продал рутера, не виждам смисъл, а басът все ще го купи някой друг.

Link to comment
Share on other sites

Искам да изкажа негативни отзиви за Altavia който държеше на доброто си име във форума но с държанието си за 18 лева се наклепа сам.Пък и се чувствам длъжен макар и за 18 лева да информирам съфорумниците за случая, защото следващият няма да е с 18 лева а може да е и с 150лева.Може и да е еденичен случай, но това не го оневинява, най малкото не му прави чест.

Случая е че правим сделка за тв тунер за 15 ли вече и не помня за каква сума го взех 18 лева ли, и ми дава 5 дена гаранция да си пробвам тунера и ако имам проблеми да ми възстанови сумата.Същата вечер имах възможност и монтирах тунера в компа ми но той не изкара картина , повече от 3 часа се борих с него но без успех... Потърсих Altavia по скайп и му казах за проблема на тунера още същата вечер, 4 часа след като бяхме спазарили тунера. От там нататък този човек изчезна..... Пиша по скайп , на линия е гледам никой не ми отговаря, а всеки ден пиша и той на линия...МИна се една седмица, пиша му лично:

<br />Като не ми пишеш една семица на скайп започнах да си мисля че нарочно се покри само и само да не ти върна тунера, пиши за да разсееш подозренията ми.
<br /><br /><br />

 

Тук вече имах отговор:

<br />zdrasti, ot sedmica sam na rabota na moreto, sorry , kvo da ti kaja, kato se varna shte shte ti dam parite, az ne prodavam ot vchera vav tozi forum za da te laja, prosto taka se sluchi
<br /><br /><br />

 

Ами добре си рекох, човека е възпрепятстван аз за 15 ли 18 лева не помня вече отдавна беше сделката... , да го притеснявам той отишъл на морето милиони да вади аз да го тормозя за 15-18 лева..

 

така му отговорих:

<br />добре,обади се като си в нашите измерения.
<br /><br /><br />

 

Но до днес нямам и вест от Altavia. Само че гледам човека си пуска теми, пазарува си, купува си тунери :ЦЪК пък аз се чувствам измамен и забравен.Хайде вие ми кажете, редно ли е това, бива ли такова отношение между съфорумници, и после да искаш да поддържаш добър имидж и име във форума, а да се правиш на циганин за някви мизерни 15 ли 18 ли незнам вече колко лева бяха, със здраве да си ги харчи Altavia не бих се разкарал до Пловдив за тези пари пак(тогава бях на зор, но тунера се оказа неработещ) , на другият ден от ЕРА-та си купих чисто нов работещ тунер с който си свърших работа но това е друга тема.

Оставям вие да си направите изводите за Altavia, може някой да подкрепя постъпката му , но аз определено съм против такива случки.

Поздрави на всички съфорумници.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...