Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

2рата е видимо по-гадна, не е нужно да се изкарва за да се види, но нещо към 1200х1000 с добра компресия е напълно достатъчно.

Edited by Overdrive
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Той imageshack си има опция да ги компресира при качване но наистина трябва малко акъл да се сетиш. И друго - ако се въведе такова правило съшия човек качил горната снимка вместо да качи такава от фотоапарат ще качи такава от телефон "защото е по-малка" мислиш ли че изобщо ще се сети да я компресира или да я прекара през photoshop примерно?

Link to comment
Share on other sites

За огромните по големина снимки съм споменавал няколко пъти и редовно правя забележки (или направо поправям конкретните теми). Няма нищо лошо да има подробна снимка за нещо, което заслужава да бъде разгледано детайлно, с цел да се прецени състоянието му. За предпочитане е обаче всичко, дето е по-голямо от 1600Х1200 да бъде давано като линкове в темата, а най-добре е да бъде поместван умаления размер на снимката, който при кликване "прескача" до оригинала на снимката (почти всички сървъри за снимки имат тази опция).

Разбира се огромните снимки трябва да имат своето разумно обяснение при поместването им. Ако се продава повредена видеокарта, купувачът всякак ще иска да разгледа в подробности за прекъснати пътечки, подути кондензатори и т.н., но да поместваш снимка с резолюция 3000+ пиксела, само за да покажеш нещо, на което му е предостатъчно и 800Х600 - това наистина не го разбирам.

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно си прав но съм претръпнал от масовата липса на желание да се мисли... и това важи за всичко не само за конкретния случай за съжаление... и най-лошото е че напоследък дори не ми прави впечатление

Link to comment
Share on other sites

За огромните по големина снимки съм споменавал няколко пъти и редовно правя забележки (или направо поправям конкретните теми). Няма нищо лошо да има подробна снимка за нещо, което заслужава да бъде разгледано детайлно, с цел да се прецени състоянието му. За предпочитане е обаче всичко, дето е по-голямо от 1600Х1200 да бъде давано като линкове в темата, а най-добре е да бъде поместван умаления размер на снимката, който при кликване "прескача" до оригинала на снимката (почти всички сървъри за снимки имат тази опция).

Разбира се огромните снимки трябва да имат своето разумно обяснение при поместването им. Ако се продава повредена видеокарта, купувачът всякак ще иска да разгледа в подробности за прекъснати пътечки, подути кондензатори и т.н., но да поместваш снимка с резолюция 3000+ пиксела, само за да покажеш нещо, на което му е предостатъчно и 800Х600 - това наистина не го разбирам.

Никога и никъде не съм казал да няма хубави и големи снимки (аз лично си падам по черно-бялата фотография :P ). Само да не са в темите. Що се касае до повредите... те не се локализират по снимков материал... освен ако човек няма дарба(ясновидска)свише.

Мен лично ме подразниха (многоооо меко казано) огромни по размер и размазани снимки (каквито са поне 50% от публикуваните напоследък).

За съжаление много от хората не могат да снимат и със съвременните фотоапарати, които са изключително интелигентно направени.

Link to comment
Share on other sites

Така е, хората не ги интересува и никой не се сеща, че ако минималното фокусно разтояние му е примерно 20см да снима от толкова и после да кропне само предмета, вместо това се постват снимки 8мп снимани от 5см, на които има някаква мацаница laughing.gif

....................

Тая тема доколкото помня я репортнах https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=93055

защото в правилата пише "Задължително е при продажба на някаква стока, продавачът да определи и напише в самата тема реалистична цена."

Реалистична цена за такава карта е 20-30(макс)лв и тъй като всеки знае това, никой няма да я купи за 60, оттам следват 10 ъпа с намаления ;)

Link to comment
Share on other sites

Това са стари хардуери, на които цената им от 2007ма не е паднала - по същия начин още се купуват 256сдрам за 15лв или Northwood-и за 30лв.

Той иска 60лв за антично видео и това се приема за реалистична цена laughing.gif

 

 

Това е като един юзър, който няма да споменавам, та той продава IBM Thinkpad-и на цени 400-500лв за T4*, пише че са продадени и след месец пак пуска тема, но не могат да се проследят кой кой е, понеже има 50 теми и човек се обърква wacko.gif

СЪщия като го питах за охлаждане за моя Т41 ми искаше 35лв - това е лаптоп от 2003-2004 confused.gif

Edited by Overdrive
Link to comment
Share on other sites

[/url]

Тая тема доколкото помня я репортнах https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=93055

защото в правилата пише "Задължително е при продажба на някаква стока, продавачът да определи и напише в самата тема реалистична цена."

Реалистична цена за такава карта е 20-30(макс)лв и тъй като всеки знае това, никой няма да я купи за 60, оттам следват 10 ъпа с намаления ;)

 

този потребител редовно пуска теми с "подобни" цени, които в крайна сметка падат до 40-50% от първоначалната му ...

Link to comment
Share on other sites

Едва ли не го анатемосахте, че видиш ли ви принуждава да му купите видео картата и хоп оревахте орталъка ... искате да си останете само Мако, Бако и Тако в тоя раздел а всички прокажни и разни подобни индивиди, които не ви кефят и/или нещо не им била наред цената да се покрият безследно и безвъзвратно. На един нафтата му "миришела" на друг цената му "дебела" е угодия нямате, другия пък снимките не му било в нужната резолюция и с специално за него пригодено качество добито с точната марка фотоапарат тип "полупрофесионален" и/или професионален по възможност нещо от типа Nikon D5000.Още малко ще искате всяка буква да бъде обвързана с правило и при неспазване, нарушителя да бъде линчуван публично на площата с ритуално забит кол в голия ... е нямате чувство за мярка !!!

Link to comment
Share on other sites

Едва ли не го анатемосахте, че видиш ли ви принуждава да му купите видео картата и хоп оревахте орталъка ... искате да си останете само Мако, Бако и Тако в тоя раздел а всички прокажни и разни подобни индивиди, които не ви кефят и/или нещо не им била наред цената да се покрият безследно и безвъзвратно. На един нафтата му "миришела" на друг цената му "дебела" е угодия нямате, другия пък снимките не му било в нужната резолюция и с специално за него пригодено качество добито с точната марка фотоапарат тип "полупрофесионален" и/или професионален по възможност нещо от типа Nikon D5000.Още малко ще искате всяка буква да бъде обвързана с правило и при неспазване, нарушителя да бъде линчуван публично на площата с ритуално забит кол в голия ... е нямате чувство за мярка !!!

Не е въпроса кой принуждава и кой не. Въпроса е до колко са реални цените на стоките продавани в този форум от някои хора. За мен е неестествено да ми предлагат за GF6800 40 лева, щото видиш ли това и била реалната цена, а пък в това време същите хора да продават карти от рода на Ати9250GE/9550 за по 50 лева. Един от същите предлагащи ми за мойта карта 40 лева ми продава дънна платка без гаранция на цена 5 лева по-ниска от тази в магазина.

 

За теб ако това е нормално ценообразуване, за мен не е. Като видя такива теми като по-горе цитираната и се чудя, да се смея ли, да плача ли.

Link to comment
Share on other sites

Не е въпроса кой принуждава и кой не. Въпроса е до колко са реални цените на стоките продавани в този форум от някои хора. За мен е неестествено да ми предлагат за GF6800 40 лева, щото видиш ли това и била реалната цена, а пък в това време същите хора да продават карти от рода на Ати9250GE/9550 за по 50 лева. Един от същите предлагащи ми за мойта карта 40 лева ми продава дънна платка без гаранция на цена 5 лева по-ниска от тази в магазина.

 

За теб ако това е нормално ценообразуване, за мен не е. Като видя такива теми като по-горе цитираната и се чудя, да се смея ли, да плача ли.

Подминаваш обявата и всички живеем в мир, хармония и разбирателство, без да е нужно излишно да се драматизира. Какво ти пречи че е надул цената пак не ми е ясно. Изказвам мнение като неутрален участник в дебата, на който му прави впечетление разиграващия се цирк, защото си е точно такъв.

 

 

казвам го отново, тези високи първоначални цени са заради забраната за ъпване

 

Това си е вратичка в правилата, поне според мен няма как да се избегне. Наличието на толкова правила/точки/подточки създава предпоставка за заобикалянето им както и различното тълкуване.Примери колкото искаш ...

Edited by Arch
Link to comment
Share on other sites

казвам го отново, тези високи първоначални цени са заради забраната за ъпване

 

Не смятам, че високите първоначални цени ще изчезнат ако се разреши ъпването...малка част от хората използват тази вратичка в правилата. Когато става въпрос за все още актуален продукт, предлагащ се в магазините - правилата обхващат този момент и при наличие на сходна цена в магазин, такава тема с такава цена най-често се затваря. По-сложно е за старите продукти, тъй като цените им може да плуват - било заради липса дори и в складовете или пък заради по принцип по-високите им цени, тъй като трудно може да се снабдиш с такъв стар продукт. Мисля, че тук-там някоя и друга обява с по-висока цена не затормозява като цяло пазаруването в раздела и определено е по-малкото зло, отколкото през 3 реда да виждаме тема с пост "нагоре" (което има дори по-лош ефект като общ брой постове).

Link to comment
Share on other sites

Аз лично съм против разрешаването на Up-повете в какъвто и да е период. Според мен ще е много по-добре да се въдеве валидност на обявите. Например всяка обавя да е активна 1 месец и после да се трие автоматично , а ако продавача реши да може да пусне обявата си отново. Така форума ще се изчисти от доста невалидни и стари обяви а потребителите ще могат по-лесно да намират търсеното от тях.

Какво мислите за този вариант ,писах преди няколко седмици ,но никой не каза дали е приложим или не и дали потребителите биха го приели.

Link to comment
Share on other sites

Още тогава питах администраторите дали е възможно да се осъществи технически, но такъв тип автоматика в настоящата версия на форума не е възможна. Просто софтуерът на други специализирани сайтове за продажби е по-различен. На този етап може да стане само "ръчно", като всеки сам следи срока до новото ъпване, но предвид опита ми с болшинството потребители (особено по-новите) мисля, че няма да се получи. Само автоматика, която разрешава/не разрешава ъпване и/или трие стари теми през определен период би свършила работа.

 

Едит: А по повод по-горния ми пост - ето една подобна тема. Този монитор няма да се продаде не на 50, не на 40, ами дори и на 30, при положение, че 21" Тринитрон монитори са се продавали на 30-35 лв., а Ton4o наскоро дори подари един 21" Сони Тринитрон, защото му заемал място.

Как обаче да му затворя темата без да имам основание, по коя точка? Единственото, което виждам е едно изречение след правилата, на което по принцип се опирам доста рядко...

 

Тъй като ситуациите в живота понякога не са само бели и черни, екипът си запазва правото да преценява във всеки един отделен случай, доколко е нарушено дадено правило и какво наказание трябва да се наложи.
Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

Подминаваш обявата и всички живеем в мир, хармония и разбирателство, без да е нужно излишно да се драматизира. Какво ти пречи че е надул цената пак не ми е ясно. Изказвам мнение като неутрален участник в дебата, на който му прави впечетление разиграващия се цирк, защото си е точно такъв.

 

 

просто приеми, че има хора, които се дразнят от това, че срещат потребители, които пишат само и единствено в раздел купува/продава, изкуствено завишават цените на продуктите, които предлагат, а в същото време са готови да спорят с други участници във форума за това, че техните цени били завишени ... колкото до това, което казва @jijane само ще спомена, че наскоро съдействах на един приятел да си продаде дъното след upgrade за 25 лв.(при първоначална цена 30 лв.) и в същото време бях мернал подобно дъно(по параметри мога да кажа, че са еднакви, просто моделите се различават), което се предлагаше за 50-60 лв.

... позволи ни "да се дразним", става ли?

 

п.п. и да, аз винаги ще кажа/напиша в някоя тема, че цената на определен артикул е завишена, рискувайки да си навлека warn, защото знам че има някаква минимална вероятност някой не толкова информиран потребител да "клъвне".

Link to comment
Share on other sites

Още тогава питах администраторите дали е възможно да се осъществи технически, но такъв тип автоматика в настоящата версия на форума не е възможна.

 

В интерес на истината възможно е да се напише програмка която да се логва като модератор и да проследява всички теми за подобни нарушения ама е малко сложно защото ако 5 човека попитат на лични нещо и автора отговори в темата програмата ще го засече като ъпване. Или може да напише дата без да промени цената пък програмата да го засече като намаляне на цена... но може подобни теми да се извадят някак като списък кандидати за затваряне... само идея давам. Малко нямам време иначе бих написал нещо такова. Преди време бях се цанил за модератор в един програмистки mailing list и фикснах няколко бъга по софтуера, направих и една програмка която да помага модерирането но беше преди 10 години когато имах свободно колкото си време искам пък и бях ерген :)

Link to comment
Share on other sites

А може ли да напишеш програмка, която да ми поеме всичките задължения, барабар с рапортите, процентите, мод-режимите и бановете? Ама и да отговаря подходящо на всички ЛС-та от потребители, вкл. и на тия с псувните. :devil

Link to comment
Share on other sites

 

@samkijot нямам против да се дразните, а и съм последна инстанция с която бих си помислил дори, да се съобразявате. Не виждам смисъл от излишни нерви и разправии, това е .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

А може ли да напишеш програмка, която да ми поеме всичките задължения, барабар с рапортите, процентите, мод-режимите и бановете? Ама и да отговаря подходящо на всички ЛС-та от потребители, вкл. и на тия с псувните. :devil

 

Изкуствен интелект не може да се направи. Може да спретнеш модел с времето, но той е далеч от разбирането за изкуствен интелект. Тези две думи някак си взаимно се изключват. Принципите да приемаш, да обработваш подходящо информацията според нуждите и да я запазваш или разпространяваш за присъщи и за интелекта но на много по-просто ниво. Интелекта е да мислиш, да вземаш сложни решения и да ги прилагаш. Изкуственото няма, как да мисли. Можеш да му опишеш милиони стойности. Но сам няма да може да реагира в непозната ситуация, ако не го обучиш, ъпдейтнеш ;) Така, че изкуствено мислене, но уей ;)

 

Защо не направите форма, както регистрационната, когато някой отваря тема в Купува/Продава да може да пусне темата само, ако е съгласен с условието да пусне рапорт при приключена сделка, за да има ред във форума :)

Edited by sharkbg
Link to comment
Share on other sites

Защо не направите форма, както регистрационната, когато някой отваря тема в Купува/Продава да може да пусне темата само, ако е съгласен с условието да пусне рапорт при приключена сделка, за да има ред във форума :)

 

Хем описа толкова добре изкуствения интелект, какво може и какво не, хем не можеш да се сетиш сам. Ще ти подскажа леко - защото това е форум, форума има определен софтуер който работи по един начин. Ако ще се прави отделен софтуер за този раздел е друга работа но тогава то може да е trade.bulforum.com или на друг адрес. Най-добре е да е 1:1 с ebay, а най-хубаво ще бъде да има ebay.bg където търсенето да е интегрирано с международния ebay, но още няма и май скоро няма да има (отделно че някой го е регистрирал и е сложил някакви глупости там).

 

И тъй като сме мързеливи програмистите а и форума общо взето върши прилична работа и някак стават нещата затова никой не е запретнал ръкави да се направи специализиран софтуер за този раздел :)

 

 

 

________________

 

 

 

То е ясно, че всичко може да се напише стига да знаеш езика и желание да има :)

 

И време, и време... много неща знам и мога, времето не ми стига да се наспя и да си видя семейството пък какво остава да тръгна да за кеф да правя копие на ebay :)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

То е ясно, че всичко може да се напише стига да знаеш езика и желание да има :)

 

Забравих времето ;) Наистина е лудница, абсолютно много време се изисква :blink:

Edited by sharkbg
Link to comment
Share on other sites

Наясно съм защо е изтрит коментарът ми в тази тема, но мисля, че е редно бъдещият купувач да знае, че стоката се продава на цена с 15% по-висока от тази в официален магазин, където също е с 6-месечна гаранция.

ccKWA.jpg cd8T0.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...