Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

Позволено ли е да се правят такива "промоции"?

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=80599

В конкретния случай - да. Обявената цена е 80 лв. ; Промоцията е 60 лв. за определен период от време ; След периода цената вече е 75 лв., което е по правилата...ако пак беше върнал първоначалната цена или пък започне твърде често да прави "промоции" за определен период от време, тогава вече няма да е по правилата.

 

П.П. Така и така отворихме приказка за правилата...мисля, че е добър повод да препоръчам на angel94, който е писал по-горе, да прочете това и това, тъй като за малкия му престой в този форум, вече има 2 рапорта, относно негови постове/теми. Понеже нарушенията не са особено тежки, последствието е тестов мод-режим в рамките на седмица.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Аз пък съм против въвеждането на изискване да се пише на кирилица САМО.

Лично аз избягвам да чета темите които са на т.н. шльокавица , но това си е въпрос на личен избор. Който държи на мнението си и желае повече хора да прочетат това което казва/търси/предлага, е в негов интерес да пише на разбираем език.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте ,

 

искам да се обърна към модераторския екип на скъпия ни форум , не знам по каква причина ми се е публикувала темата двапъти https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=80850 но не е било нарочно имам регистрация повече от 5 години в този форум и знам правилата много добре . Моля да бъда разбран и да ми бъде махнат warn-a (ако питате мен е бъг на самия форум) това мога да кажа аз с моите скромни познания по веб дизайн :) .Просто няма смисъл да я пусна 2 пъти в една и съща минута .

 

Благодаря за вниманието!

Link to comment
Share on other sites

@aHuMaToP, реално наказанието не е за тази случайно двойна тема, а за случайно забелязаните със задна дата други твои двойни, тройни и четворни теми:

 

9600ХТ 9600ХТ (тази третата не я смятам, че може да е друга)

компютър компютър

Търг 1 = Търг 2 = Търг 3

Тема 1 = Тема 2 = Тема 3 = Тема 4

Fireblade Fireblade

 

Да продължавам ли с още...или казваш, че като не сме ги забелязали преди, трябва да се минат метър?

Link to comment
Share on other sites

Значи днес ми се наложи да ползвам една карта купена от тази тема ЦЪК и се оказва че картата е прегрята най вероятно от клок и дава артефакти или въобще забива машината.

Не упреквам продавача който беше написал че дава 3 дена гаранция и евентуално връщане на картата за което благодаря , но аз до сега не съм имал проблеми и не съм допускал че може някой да злоупотреби с доверието ми.

Вината си е изцяло моя че не пробвах картата още същият ден в който я купих но все пак да вземеш неизползваема карта за 50 лева си е меко казано гадно .

Пиша само заради това че е възможно продавача да е знаел за проблема на картата и въпреки това да я е пуснал за продажба,иначе не съм за 50 те лева .

Поздрави на всички съфорумници и нека бъдем по коректни занапред.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Не мога да повярвам, че колата от тази тема, за 27 години е минала 10000 км, единият вариант е да е забравил една нула, но и 100000 са малко, или се е улял яко при връщането на километража

Link to comment
Share on other sites

Midex - ако е на 10000, питай го дали е още с оригиналното масло, да не е забравил да го смени :P

 

не съм допускал че може някой да злоупотреби с доверието ми.

Вината си е изцяло моя че не пробвах картата още същият ден в който я купих но все пак да вземеш неизползваема карта за 50 лева си е меко казано гадно .

 

Преди време купих повреден лаптоп Dell, който работеше само на батерия. Продавача hummer каза, че е с ATI X1400, добре вървели игрите преди да се развали, негов приятел си го купил от Англия, намери една батерия да ми го пусне колкото да влезе в биоса...

Купих го, захвърлих го вкъщи, след една седмица го отварям и о чудо - вградено скапано видео GМА950 със shared memory, на дъното на мястото за външна карта няма дори запоен конектор за такава :confused

Естествено моя е вината че не го отворих същия ден и не съм говорил да му го върна, но е много нагло да се лъжат хората така, нали лаптопа е бил на приятел, а той самия го е пускал на батерия. Видял в нета, че има такива с по-добро видео и що да не измами някой да плати повече...

Съвета ми е да не купувате нищо от него.

Edited by Overdrive
Link to comment
Share on other sites

Midex - ако е на 10000, питай го дали е още с оригиналното масло, да не е забравил да го смени :P

 

 

 

Преди време купих повреден лаптоп Dell, който работеше само на батерия. Продавача hummer каза, че е с ATI X1400, добре вървели игрите преди да се развали, негов приятел си го купил от Англия, намери една батерия да ми го пусне колкото да влезе в биоса...

Купих го, захвърлих го вкъщи, след една седмица го отварям и о чудо - вградено скапано видео GМА950 със shared memory, на дъното на мястото за външна карта няма дори запоен конектор за такава :confused

Естествено моя е вината че не го отворих същия ден и не съм говорил да му го върна, но е много нагло да се лъжат хората така, нали лаптопа е бил на приятел, а той самия го е пускал на батерия. Видял в нета, че има такива с по-добро видео и що да не измами някой да плати повече...

Съвета ми е да не купувате нищо от него.

Искай си парите обратно , ако не - БАН за такива мошеници :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Като гледам колко измамени има последно време и аз реших да си изплача мъката.Април месец си търсих монитор и си намерих естествено от "vamfan".Монитора го взех от сервиза му работещ ,прибрах се нямах кабел и го пуснах чак на следващия ден като си купих кабел.Монитора не тръгна поразрових се в нета и стигнах до извода че му е заминала матрицата(най-евтиното сигурно в монитора),тръгнах да му го връщам ,беше ми казал 3 дни "мъни бек"( гаранция демек) да ама как ще връща пари то толкова пари връщат ли се.Разбрахме се да му го оставя и да го дадат на ремонт на някакъв си човек много разбирал макар че двамата с брат си имат сервиз за електроника, и като отидох да го взема ми искаха още пари за ремонта.Както и да е преживях го,бързах да пътувам, монитора беше за племенниците ми във Варна закарах го до там пуснах го поработи около 24 часа и пак му замина матрицата .ПРЕДУПРЕЖДАВАМ всички да не пазаруват от този "vamfan" супер некоректен и явно според него "мъни бак" се превежда дай още пари балък.

От тогава доста време не се бях прибирал в Пловдив и се бях заклел да не влизам повече и в този форум заради този ..., но форума си е супер и си е за нашият град,такаче не издържах.Избягвайте да пазарувате въобще от форума,аз дотук съм си накопувал поне 10 че и повече неща и повечето като се замисля като изключа комп.хардуеър всичко друго са неработещи и проблемни боклуци на леко високи цени.

"За Бога братя не купувайте",на магазина ще ви излезе по евтино.

Link to comment
Share on other sites

Ами случаи като по-горните са наистина за бан на конкретния търговец.

Само не ми е ясно защо някой като е измамен така грозно, си мълчи и си трае..., за да могат и още хора може би да пострадат ??? Първата работа трябва да е да се вдигне шум тук и съответно набедената страна да има право на отговор естествено.

Иначе към "търговците" във форума, които всеки ги знае трябва да се подхожда особено внимателно явно, че "евтиното" тук често пъти излиза доста по-скъпо отколкото чисто ново и с гаранция в магазина.

Link to comment
Share on other sites

Тази тема е отворена точно с тази цел - да се споделят подобни случаи и да се изясняват заплетени ситуации. Добре е обаче и другата страна да каже своята гледна точка за случката...мисля, че така е редно. :inqn

Link to comment
Share on other sites

kodi преди 2-3год. си взех карта памет Sony Memory stick PRO Duo 2gb. High Speed от vamfan . Каза , че е внос от Япония неизползвана . Взех я и досега нямам проблеми . Може или да е сменил практиката или да имаш кофти късмет .

Link to comment
Share on other sites

Според мен вина има не само едната страна.Аз когато продавам нещо (макар и преди да го обявя, няколко пъти да го проверя, защото съм адски коректен), когато се видя с даден човек, го карам преди да ми плати, той сам да провери обстойно това което ще купува, и ако нещо не го устройва, да не го взима.Затова съвета ми към всички купуващи-проверявайте преди да платите :)

Link to comment
Share on other sites

Моята вина в тази цялата простотия е че дадох маса пари за стока която работи в ръцете ми цели 24 часа,и после среден пръст.ако сега го закарам на ремонт ще ми излезе по-скъп от качествен монитор в "техно...".Човека си има сервиз нима не може да го закрепи колкото докато го продаде или наистина може да му е дошло времето както някой предположи просто късмет (или нещастен случай).

Но разпитвах много и се рових във форуми и разбрах че монитора преди да му изгори матрицата може и да тръгва да си работи нормално и да редува един път да тръгне друг път да не тръгне ,в смисъл дефекта се проявява отдалече а не раз и счупи се.

Прави сте не искам да го обвинявам че още след първият дефект не ми върна парите,той още като се запознахме ми каза: "аз няма да те излъжа ,постоянно продавам стоки във форума и ако има нещо нередно сам ще се прецакам нали разбираш ?" тогава като пич си ми каза "3 дена мъни бак",имах си му пълно доверие наистина изглеждаше свестен.

Както и да е, стига съм циврил затова толкова време не исках да пиша за този случай защото ще изникват въпроси и трябва постоянно да описвам какво било как било...Писна ми,не обичам да пиша толкова много.Чао на всички гарантирам ви че това е последният ми пост в тази тема ,просто спирам да купувам втора употреба от форума и всичко ще е ок.

 

И аз имам вина ,голямо съм теле трябваше чак сега да го разбера като се почесах между рогата.

Edited by kodi
Link to comment
Share on other sites

Коди може да е просто лош късмет :)

 

Всичко което съм си купил от форума (а това са бая неща) си работи без проблем...

Тук има доста коректни хора които няма да те прецакат, но няма да им правя реклама :P

 

Само веднъж ми се случи да си купя нещо и продавача да си премълчи за "дефекта" който имаше...и понеже ме домързя да ида при него просто го разглобих и смених изгорялото нещо и си казах....е ся ко толкова случва се :)

Link to comment
Share on other sites

Като гледам колко измамени има последно време и аз реших да си изплача мъката.Април месец си търсих монитор и си намерих естествено от "vamfan".Монитора го взех от сервиза му работещ ,прибрах се нямах кабел и го пуснах чак на следващия ден като си купих кабел.Монитора не тръгна поразрових се в нета и стигнах до извода че му е заминала матрицата(най-евтиното сигурно в монитора),тръгнах да му го връщам ,беше ми казал 3 дни "мъни бек"( гаранция демек) да ама как ще връща пари то толкова пари връщат ли се.Разбрахме се да му го оставя и да го дадат на ремонт на някакъв си човек много разбирал макар че двамата с брат си имат сервиз за електроника, и като отидох да го взема ми искаха още пари за ремонта.Както и да е преживях го,бързах да пътувам, монитора беше за племенниците ми във Варна закарах го до там пуснах го поработи около 24 часа и пак му замина матрицата .ПРЕДУПРЕЖДАВАМ всички да не пазаруват от този "vamfan" супер некоректен и явно според него "мъни бак" се превежда дай още пари балък.

От тогава доста време не се бях прибирал в Пловдив и се бях заклел да не влизам повече и в този форум заради този ..., но форума си е супер и си е за нашият град,такаче не издържах.Избягвайте да пазарувате въобще от форума,аз дотук съм си накопувал поне 10 че и повече неща и повечето като се замисля като изключа комп.хардуеър всичко друго са неработещи и проблемни боклуци на леко високи цени.

"За Бога братя не купувайте",на магазина ще ви излезе по евтино.

 

колега, нито съм се крил, нито си ми звънял да ми кажеш какво е развитието. най -лесно е да се плюе във форума.

мъни бек ти казах ако вземеш монитора без да се пробва, обикновенно се срещам с някой давам му да си го пробва , ако има проблем му го връщам както сме се уговорили, и хора които са взимали нещо от мен даже не искат и да го пускам, защото ми вярват. при теб го пуснах да го видиш че работи, а е работил и при мен за да го пробвам няколко дни. видя го че работи-взе го. после не работел , взех го да ти го занеса при колега да се види има ли проблем и да излезе по -евтино ако се прави нещо, нали е за малко момиченче , да помогна да се зарадва детето, въпреки че можеше да ти кажа не ме интересува, оправяй се при полжение че няма гаранция и ти казах, че щом ти го пускам при мен няма да ти давам тестов период-нали го виждаш че работи (думите ми бяха ,че така стана даже по-добре след като ти го пуснах да го пробваш, а не го взимаш на тъмно и няма да се притесняваш ). TFT не прави всеки, брат ми също, ама нали сме българи и всеки според теб може да прави всичко, та качвам се аз да го закарам, после хода да го взимам, за да не го мъкнеш ти пеша из целия град за да си свърши работата и накрая пак съм виновен. и това при положение че нямам ангажимент към теб, а и незнам кво си правил с монитора, дали не е преживял някви сътресения при транспорта или токов удър( и как веднага риши, че е матрицата, аааа...... да прочел си го из форумите).

и в един момент след 5 месеца ме плюеш във форума, доста врема си таил омразата в теб, а можеше просто да ми се обадиш и да кажеш тата и така, монитора нищо му има дай да видим какво ще правим. имало е 1-2 случая връщъл съм парите на хората и то не заради неработещи неща, а защото те очаквали друго. но както и да е, понеже не съм ясновидец, може просто да му е дошло времето и да се е случило при теб, както казва колегата,

но най -малко си некоректен да говориш зад гърба на хората

 

 

kodi преди 2-3год. си взех карта памет Sony Memory stick PRO Duo 2gb. High Speed от vamfan . Каза , че е внос от Япония неизползвана . Взех я и досега нямам проблеми . Може или да е сменил практиката или да имаш кофти късмет .

 

 

 

нещо не сам сменял колега , хората са си доволни от мен пишат си го даже и в темите, иначе ще мога ли да продавам из този форум както казваш ти 2-3 год. а те са повече, ако лъжех хората

Edited by vamfan
Link to comment
Share on other sites

Като взех монитора ти казах че не е за мен и че ще го нося в другия край на България където стоях до преди седмица,как очакваш да те търся и как щеше да ми помогнеш ?

Транспортирах го перфектно дори не съм му пипал екрана както говорихме да не му повреда дисплея,той до другия край на България издържа и работеше 24 часа. Но още като го взех първият път неможах от единият квартал до другия да стигна. Заеби, как мислиш да го хвана пак да го разкарвам и да ти го нося и да снасям още.

С втората употреба приключих научих си урока на доста висока цена.

За това че пиша зад гърба ти е вярно ,трябваше да ти се обадя и да те поканя да черпя сигурно.

Вината е моя .

Edited by kodi
Link to comment
Share on other sites

Според мен трябва да се направи подраздел, в който купувачите пишат в отделни теми за всеки продавач какво са купили, коректни ли са били, имат ли оплаквания и тн.

Тук пишем кой е некоректен, но след 2 месеца това потъва из десетките страници на темата и толкова...

Сега пиша, че съм недоволен от hummer и е мошеник, но това няма да го види следващия, който купува от него.

 

Искай си парите обратно , ако не - БАН за такива мошеници

Мина доста време преди да забележа измамата, а и първо отварях зарядното(вече не е в същото състояние) - вината е изцяло моя, че не смъкнах охлаждането още на място или поне ден след това. Ако продам нещо и ми се обадят след седмица, че нещо не е наред и аз няма да върна парите - максимум 3-4 дена е нормално.

Edited by Overdrive
Link to comment
Share on other sites

Според мен трябва да се направи подраздел, в който купувачите пишат в отделни теми за всеки продавач какво са купили, коректни ли са били, имат ли оплаквания и тн.

 

Ще го предложа на админите и останалите колеги. Преди време се заговори за въвеждането на някакъв рейтинг, но нещо се заглъхна... :huh:

Link to comment
Share on other sites

В момента в профила на всеки може да се оставят коментари. Вижте например моя профил: https://www.bulforum.com/index.php?showuser=2261 в дясно по средата

 

Как? Как го правиш това защото аз не успявам да напиша нищо...

Link to comment
Share on other sites

Може би когато оправят кода на форума, ще е по лесно. На мен 90% от менютата не ми излизат и карам по памет. Но за мен това е мястото където да се оставят коментари за "търговците"

Link to comment
Share on other sites

Как? Как го правиш това защото аз не успявам да напиша нищо...
Да ме прости AlBundi, че повторих експеримента с коментара в неговия профил :wir , но ето как изглежда при мен:

17e4bce8bf728050f6c53b62a48e8787_120x90.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...