Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Не мислите ли, че за всяка обява трябва да има задължително :

 

1.снимка

2.цена

3.телефон за връзка,поща или скайп,ICQ.

4.подробности за дадената продажба

 

Постоянно има постове от рода на цена, ми дай снимка, ми дай телефон....Има членове на форума които чакат само такива обяви, за да вдигат рейтинг.

Постове от рода на - искаш ли замяна за нокия н70, при положение, че е казано заменям само за нокия н90 - да няма! Дразнещо е! Моля модераторите да разгледат сериозно предложението.

п.с Може да погледнете на адрес www.all4smartphone.com за да видите там как е - много приятно :)

 

Пиша директно тука, за да се види и от членовете в раздела!

 

Благодаря.

 

Ето някой отговори според мен ;)

 

1. Не всеки разполага с цифрова камера за да направи снимка на това което продава. Сега ще кажеш стига бе, всеки телефон има вече камера, да ама не. Предпочитам ако някой прави снимка да е направи като хората с камера, отколкото някаква гадна с телефон и все едно че няма снимка.

 

2. Ако не ти е направило впечатление, теми без цени се заключват ;)

 

3. Не смятам, че е редно да се дават лични данни в темата. За целта си има "PM", който се интересува от това което продаваш, може да получи кординатите на "РМ" Даже така смятам че е най-добре понеже ми е писнало от теми в който продавача пише "звънете на телефона, че тук непроверявам". Това го разбирам като несериозно отношение към форума и към хората където пишем в него.

 

4. Също по тази точка се затварят теми, когато липсва описание към продаваната стока.

 

А относно замяната, ще ти кажа че не си прав, защо?

Защото примерно в момента когато е пусната темата, човека може да е преценил че иска N90, хубаво де, но след една седмица или две, ако няма предложения а иска телефон, може да се съгласи, ако аз не му предложа примерно N70 и някоя стотинка ;)

 

P.S. Смятам че правилата са си добре написани ;)

Link to comment
Share on other sites

Относно тези кеща които имаш предвид колега.Според мен не е удачно да си оставяш данните на всякаде,защото в един момент ще ти писне скаипът или тел. да звънят.И какаво правим тогава?

А за снимкоте пак така не всеки има възможност да качи.Тъи,че съм съгласен напълно с колегата GROSMASTER.

Но от друга страна наистина си прав.Даи тел,или скаип и постът само след няколко часа вече е спамърска работа.Но и това е предвидено PM.

Но мисля ,че няма нужда да променят правилата.Така нещата са добре които сметне,за нужно оставя кординати които не pm. там се разбират повечето пъти.

Link to comment
Share on other sites

Използвам момента да споделя нещо, което ми направи впечатление в раздела. Отскоро някои хитри user-и са измислили начин да заобикалят правилото за up-ване. За какво говоря: Потребителят Х решава да продава дадена стока; пуска тема, но няма интерес. Съответно... въпросният user търпеливо изчаква 2-3 дни и когато темата му отиде на 5-6 страница, той решава да пусне снимки. След още няколко дни post-ва някакво "уточнение", което предвидливо е пропуснал да спомене в по-горните си мнения. И какво се получава - 3 post-а, с които се цели да се дава информация "на час по лъжичка" и да се държи темата на първите страници, без да има реален интерес.

Някой друг забелязал ли е тази нова тенденция?

Link to comment
Share on other sites

Използвам момента да споделя нещо, което ми направи впечатление в раздела. Отскоро някои хитри user-и са измислили начин да заобикалят правилото за up-ване. За какво говоря: Потребителят Х решава да продава дадена стока; пуска тема, но няма интерес. Съответно... въпросният user търпеливо изчаква 2-3 дни и когато темата му отиде на 5-6 страница, той решава да пусне снимки. След още няколко дни post-ва някакво "уточнение", което предвидливо е пропуснал да спомене в по-горните си мнения. И какво се получава - 3 post-а, с които се цели да се дава информация "на час по лъжичка" и да се държи темата на първите страници, без да има реален интерес.

Някой друг забелязал ли е тази нова тенденция?

 

Добър ден, това е така от година някъде, ама сте го отсвирили този раздел, или не го следите, поне така както едно време ;)

Крайно време е да се вземат мерки и против това, снимки могат да се едитват както и описанието ;)

Link to comment
Share on other sites

Използвам момента да споделя нещо, което ми направи впечатление в раздела. Отскоро някои хитри user-и са измислили начин да заобикалят правилото за up-ване. За какво говоря: Потребителят Х решава да продава дадена стока; пуска тема, но няма интерес. Съответно... въпросният user търпеливо изчаква 2-3 дни и когато темата му отиде на 5-6 страница, той решава да пусне снимки. След още няколко дни post-ва някакво "уточнение", което предвидливо е пропуснал да спомене в по-горните си мнения. И какво се получава - 3 post-а, с които се цели да се дава информация "на час по лъжичка" и да се държи темата на първите страници, без да има реален интерес.

Някой друг забелязал ли е тази нова тенденция?

 

Да наистина това го има от много време и неможе да се прецени това нарочно ли или е по стечение на обстоятелствата.Например като си продавах мобилния телефон майка ми беше в чужбина с фотоапарата и нямаше как да направя автофото на въпросният телефон.След това поради питания качих снимки и съм ъпнал темата ама няма как.Просто неможе да се прецени дали няма такава ситуация или има просто ъпване това е проблема.

Link to comment
Share on other sites

Да наистина това го има от много време и неможе да се прецени това нарочно ли или е по стечение на обстоятелствата.Например като си продавах мобилния телефон майка ми беше в чужбина с фотоапарата и нямаше как да направя автофото на въпросният телефон.След това поради питания качих снимки и съм ъпнал темата ама няма как.Просто неможе да се прецени дали няма такава ситуация или има просто ъпване това е проблема.

 

Как да няма начин?! Бутона edit за какво е?! Хайде сега оправдания ;)

Link to comment
Share on other sites

имам един въпрос мойта тема беше затворена https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=61707

предполагам защото намалям цената само с 3 лв а има теми където се сваля с по 1 лев и си стоят

нищо лично към 4140 https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=59475

всички ли сме равни или има по равни оставям на вас да прецините

че държавата ни е като латино сериал е ясно но и форума ли ? :rulez: :rulez: :rulez:

Link to comment
Share on other sites

...нищо лично към 4140...всички ли сме равни или има по равни...

Абе сигурно не е по-равен ами още не са го забелязали... :)

А всъщност що се отнася до минималния праг на цените...цитирам:

Минимална сума за намаляване на цената за продукти до 100 лева - 5 лева!

За продукти с цена 100 лева или повече минималната сума е 10 лева.

За продукти с цена 400 лева или повече минималното понижение на цената е 20 лева.

За продукти над 800 лева минимума за редукция е 25 лева.

...не е много реално за най-ниското и най-високото ниво. Пример - едно е да смъкнеш 25 лева на стока с цена 850 лв. напр., съвсем друго е да смъкваш по 25 лв. на кола за 10 000+...може да си го правиш с години...или пък - едно е да смъкнеш 5 лв. на нещо, което струва 90 лв., а как ще смъкнеш 5 лв. на нещо дето е 10 лв....а и двете попадат в една категория за минимално смъкване.

Според мен, вместо да се цитират от...до...по-добре да се сложи за всяка стока минимум някакъв % (напр. 10%...може и да е различен от 10...както го решат...). Така ако приемем за база 10-те%, на 10-левова стока ще се смъква с левче, а на 100-левова - с 10 левчета...

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

Предложението на Midex е много разумно!!!

 

@minko_vm - Просто не са забелязали. Както каза Grosmaster модераторите са " отсвирили" този раздел. От колко дни сте забелязали някаква тяхна активност? И аз се дразня от глупави коментари в мои теми. Да и аз си ъпвам продажбите.

 

Ако има правила, то този на който това му е работата да следи за спазването им.

Link to comment
Share on other sites

aз също подкрепям Midex

щото много е сложно да намалиш цената на нещо което е двайсетина лева ако го смъкваш с

по 5лв всеки ще реши че има нещо гнило но в крайна сметка за напред ще следя да не допускам

повече такива грешки и също съм на мнение че по етично е да сваляш цената отколкото да

качваш снимки и да пишеш обяснения особенно за неща които от една снимка нищо не се разбира

примерно с какво помага снимка на дъно или видеокарта по снимката не може да се разбере в какво

състояние са

Link to comment
Share on other sites

трябва да се въведе някакво правило за ъпването на теми единствено, за да се съобщи, че темата е за затваряне...

конкретно говоря за тази тема... очевидно е, че интересът към офертата не е голям... последният пост в темата е от преди 4 дни... вместо авторът да едитне първия пост, че офертата вече не е актуална или да репортне да му затворят темата, той пише нов пост и вдига ненужната си вече тема на първо място, измествайки по този начин актуалните теми на другите назад...

ще е добре да се измисли някакво правило по този въпрос, защото не е приятно да гледаш половината теми на първа страница затворени, докато твоята е отишла назад заради тях...

Edited by Yorikkk
Link to comment
Share on other sites

Прави сте и смятам да се въведе правило за постове от типа "продадено" и "затворете темата" - 20% + режим за определено време. Ако тоолкова има желание някой да му се затвори темата - има бутон Репорт -да прати рипорт от темата с причина за затварянето.

 

Добавянето на снимки и допълнтелна информация - няма как да знаем дали е нарочно или не. В 99% сигурно е нарочно, но все пак има 1% в който не е - и да изгорят покрай тарикатите невинни не си струва. По-скоро ще се измисли нещо като право за внасяне на три корекции (допълнително инфо, снимки) към обява с нов пост - до три пъти да речем е обяснимо... След това вече се наказваме.

 

Раздела не е отсвирен - ако използвате бутона Репорт винаги ще има модератор да се намеси в тема. Тоя бутон е във ваш интерес.

Link to comment
Share on other sites

Добавянето на снимки и допълнтелна информация - няма как да знаем дали е нарочно или не. В 99% сигурно е нарочно, но все пак има 1% в който не е - и да изгорят покрай тарикатите невинни не си струва. По-скоро ще се измисли нещо като право за внасяне на три корекции (допълнително инфо, снимки) към обява с нов пост - до три пъти да речем е обяснимо... След това вече се наказваме.

 

Раздела не е отсвирен - ако използвате бутона Репорт винаги ще има модератор да се намеси в тема. Тоя бутон е във ваш интерес.

 

Не съм съгласен с това.

Значи от сега нататък, като пускам нещо за продаване винаги ще спестявам нещо като ифно и тн... докато направя трите корекцй, това ще ми гарантира три съгурни ъпа и след това с бутане на цената.

По този начин ще стане пълна анархия, обмислете го добре. Иначе за затварянето на темите съм съгласен ;)

Link to comment
Share on other sites

всички ли сме равни или има по равни оставям на вас да прецините

че държавата ни е като латино сериал е ясно но и форума ли ? :rulez: :rulez: :rulez:

Всички са равни пред репорт бутона. Щом някой е сигнализирал за нарушаване на правилата в твоя тема и действително ти си си позволил такова нещо, доста естествено е да я затворя. Сега, това че ти ми споменаваш друга тема, която не е по правилата - много ли ще те заболи, ако натиснеш report бутончето? Или по-добре да си затвориш очите, а да изкараш фактите, като ти оттърва. Не те нападам и не говоря само за теб, просто това е станало практика... за съжаление.

Buy/sell е вероятно (не вероятно, а си е) най-активният раздел в момента. Ако трябва да сме стриктни, трябва авторите на 40% от темите да минат на moderated mode, тъй като са нарушили правилата и то не веднъж. Но този раздел си е за вас, щом ви харесва така, недейте да репортвате.

 

Ако има правила, то този на който това му е работата да следи за спазването им.

Модераторите не са пъдари. Форумът е общност от потребители. Правилата са измислени, за да има някакъв ред (едва ли на някой му беше приятно да му пишат в темата "луд ли си, уе, тва го има за 5 леа на руския пазар!" -> съответно създадохме нови правила). Щом не искате да ги спазвате, ваша си работа, но като ви warn-нат, вече е късно да се оправдавате.

Link to comment
Share on other sites

Абе сигурно не е по-равен ами още не са го забелязали... :)

А всъщност що се отнася до минималния праг на цените...цитирам:

...не е много реално за най-ниското и най-високото ниво. Пример - едно е да смъкнеш 25 лева на стока с цена 850 лв. напр., съвсем друго е да смъкваш по 25 лв. на кола за 10 000+...може да си го правиш с години...или пък - едно е да смъкнеш 5 лв. на нещо, което струва 90 лв., а как ще смъкнеш 5 лв. на нещо дето е 10 лв....а и двете попадат в една категория за минимално смъкване.

Според мен, вместо да се цитират от...до...по-добре да се сложи за всяка стока минимум някакъв % (напр. 10%...може и да е различен от 10...както го решат...). Така ако приемем за база 10-те%, на 10-левова стока ще се смъква с левче, а на 100-левова - с 10 левчета...

Подкрепям Midex c двете си ръце.

Човека, много добре го е написал и примери е дал също .

Да ви дам и аз един-Ако аз продавам, някаква стока, която струва 5лв и в един момент решавам да си ъпна темата по правилата който сте измъдрили в форума и се оказва ,че съм поставен под дилемата: Да подаря стоката или да си закрия обявата. :blink: Защото трябва да я продам точно 0,00лв. :bgrin:

И според мен тябва да се помисли за някакъв процент, както писа по горе Midex.

Link to comment
Share on other sites

За свалянето на цените е така - процентно съотношение е по-добре от твърдо фиксирана сума. Само дето тия твръдо фиксирани суми бяха замислени по-скоро като guidelines не като нещо твърдо. Но както винаги - има хора които и това за опорочат и с това да прекалят. Ще се помисли за замяната им с проценти. И все пак - примера ти със стоката за пет лева е некоректен и нереален. Ако една стока няма кой да ти я купи за пет лева, едва ли ще ти я купят за три... по-скоро наистина трябва да помислиш за подаряване, вместо за намаляване. Освен това какъв процент да ти се сложи за пет лева?! То трябва промил, ако трябва да се вземе предвид да е честно и коректно и към теб и към купувачите.Така че такива примери не са показателни за real life ситуации... по-скоро служат само да се атакува системата пезпринципно, заради самото мрънкане...

 

Докато не схванете, че тук трябват правила във ваш интерес, а не защото на нас ни е скимнало - няма да стане, ако ще и най-строгите правила да се наложат и 85% от темите да се затворят...

Link to comment
Share on other sites

Според мен ще е добре, например, този който пуска темата, да има копче "Молба за заключване" например и в момента, в който продаде стоката си, или реши да спре покупко-продажбата, да натисне това копче и съответно, някой от модераторите да заключи темата, без тя да се UP-ва и да избутва актуалните теми надолу ;) Поздрави.

Link to comment
Share on other sites

Според мен ще е добре, например, този който пуска темата, да има копче "Молба за заключване" например и в момента, в който продаде стоката си, или реши да спре покупко-продажбата, да натисне това копче и съответно, някой от модераторите да заключи темата, без тя да се UP-ва и да избутва актуалните теми надолу ;) Поздрави.

В настоящия момент тази роля върши бутонът p_report.gif - винаги така съм си затварял старите теми и никога не съм ги ъпвал...

 

@ov3rm4n, явно надценяваш част от съфорумците ни (визирам учениците)...много често за стоки обявени на сума под 10 лв. (сим карти, кабели, мишки, клавиатури и др. подобни) пазаренето се осъществява точно в рамките на 2-3 лв. (виждал съм случаи, когато се пазарят и левче), така че ако не се приеме вариантът с процента, поне малко по-гъвкаво да се оформят категориите "от...до", защото сега са доста разтегливи. ;)

Link to comment
Share on other sites

Прав си за репорта, но може да го използваме Аз и Ти примерно, но маса потребители няма да се "сетят". А един бутон "Молба за заключване" ще въведе яснота на всички, ще се опише в правилата и ще започне да действа успешно.

Link to comment
Share on other sites

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=62396

 

ебахти наглеца , как е възможно да продава с по 20лв по-скъпо от метро без гаранция и все пак да продължава да си вярва че е прав а ние сме виновни че му пишем в смачканата тема :angry1

Link to comment
Share on other sites

нали има правила да не се коментират цени в темите, а да се прави точно в тази тема. Ако иска и за 300 да го продава нали няма да има кой да му го купи

Edited by Botev1912
Link to comment
Share on other sites

нали има правила да не се коментират цени в темите, а да се прави точно в тази тема. Ако иска и за 300 да го продава нали няма да има кой да му го купи

 

Точно така е, като е скъпо хората подминават и толкова.

Все едно като отидеш в един магазин и видиш стокаха Х да се продава по-скъпо, отколкото си е видял в друг магазин и да почнаш да им обясняваш, че еди къде си било по-евтино.

Link to comment
Share on other sites

този форум стана по-скоро бит пазар, където всеки продава всичко без (понякога) да е наясно с пазарните цени (въпроса е да се върже някоя рибка) ... а доколкото помня идеята май беше да могат хората да се отърват от непотребните им вещи ... а тук усилено се продава!!!

има хора, които 80% от постовете им са в този форум, първите им постове са точно тук, а чак след доста време се намира някой и друг във форум, който е различен от "купувам/продавам". т'ва за мен е симптоматично :rolleyes:

 

вярно е, че коментарите доста често сгомнясват темата, но без тях се получава точно като на пазара .... ся, тук пазар ли е или нещо по-различно?! :blink:

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...