Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

7 теми на DenisBeljata са ъпнати на първа страница с "Продадено", затворени са, но са избутали останалите теми назад. Доста такива случаи има. Според мен е по-редно, вместо да се ъпват темите, да се репортват на модератор и така да се затварят. Аз лично правя така и повярвайте ми - действа. Още повече, какъв интерес имате да ъпвате приключила тема?

Въпреки всичко имам едно предложение към админите и модераторите: Защо да не се направи един подраздел "Приключили сделки" или "Затворени теми" всички такива да се местят там? Това ще поразчисти доста форума и "моля затворете" няма да избутва другите теми назад.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

По въпроса за "Имаш ЛС" - да, третира се като "ъп" и когато се забележи такъв пост, най-малкото се изтрива директно или ако е системно, се придружава с наказание.

 

А за ъпването с пост, че е продадено - много пъти се е коментирало, дори и в тази тема и лично аз предпочитам това да става с рапорт, но малко хора го правят. Иначе няма някакъв специализиран раздел за приключените теми за продажба, но пък има архив, в който се местят всички затворени, изтрити и неправилни теми/постове.

Сега дори смятам да преместя там днешните (затворени) теми на DenisBeljata. :)

Link to comment
Share on other sites

За мен също е "ъп" и често направо трия такъв пост или просто го прехвърлям в предишния и трия последния като темата автоматически минава назад.

Оставям понякога подобен пост, когато преценя, че продавачът е новобранец и не е наясно как да качи снимка във форума и иска имейли за изпращане, което много ме дразни, защото темата се запълва с "Прати и на мен.." и което му незнание не го оправдава ни най-малко, защото изисква минимално усилие да разбере как става това. ;)

Link to comment
Share on other sites

Няма нужда от пост "стоката е продадена, моля затворете темата".

по-добре би било да се едит-не поста че е продадена стоката и така няма темата да отива напред и да измества активните теми

Link to comment
Share on other sites

Няма нужда от пост "стоката е продадена, моля затворете темата".

по-добре би било да се едит-не поста че е продадена стоката и така няма темата да отива напред и да измества активните теми

 

Може би цитираш моята обява за сименса с този пост?

Ако е така, веднага ти казвам, че на лично получих доста предложения за аксесоарите които вървяха към телефона и допоследно исках да продам всичко в комплект, както и стана. Затова си позволих да пусна отговор в който да спомена че всичко е продадено, да няма после.... "остана ли ти това, онова и тн..."

Link to comment
Share on other sites

edit-ваш и пишеш че всичко е продадено :) и вече няма да питат ... а сега избута една актуална тема.

не визирам точно теб, всички го правят това.

Link to comment
Share on other sites

edit-ваш и пишеш че всичко е продадено :) и вече няма да питат ... а сега избута една актуална тема.

не визирам точно теб, всички го правят това.

 

Ако видиш в профила ми, ще видиш колко теми са ми затворени по-този начин, но за тази напрвих изключение че е пуснах скоро ;)

Link to comment
Share on other sites

Модераторския екип:

От скоро сте назначили нов модератор Midex ли е незнам,но във всяко 2-ро мнение се появява негов коментар за щяло и нещяло.Незнам дали е точно Мидекс и не мога да го обвинявам,но вземете мерки.

 

Питам нещо продавача на въпросния климатик(безплатно ли се монтира като е нов ),отговаря ми модератора....той продавача ли е или негово представително лице?

При това отговора е крайно некомпетентен: "съмнява ме".

На какво прилича това?

моите уважения към модераторския екип,знам добре ,че това което правите е безвъзмездно,за което ви благодарим всички участници във форумите,но все пак като наказвате хората за спам,не спамете вие.

Поздрави и много здраве!

 

Midex: Ето ти още един едит в поста - да, аз пиша в постовете, вкл. и в твоя и по въпроса за климатика съм ти отговорил в самата тема в отделен пост, а използвах словосъчетанието "съмнява ме", тъй като съм се научил да се изразявам по подходящия начин - това че ти си го разбрал буквално си е твой проблем...иначе изобщо не се и съмнявах, тъй като още преди 2 дена бях говорил лично с продавача и имах цялата информация за климатика и продажбата. ;)

Сега да ти дам и още едно разяснение - предпочитам да едитвам постове, защото така не пълня допълнително форума с мои, а и едитвам, когато имам да кажа нещо конкретно на човека с поста - да го предупредя, че нарушава правило, да го предупредя защо е наказан, да го насоча как да постъпи и т.н.

Това горното поне аз не мога да го приема като спам, особено в секцията Buy/Sell, за която аз основно се грижа да има някакъв ред и спазване на правила.

Не може да не е направило впечатление от 2 месеца насам колко затворени стари теми има (както и такива, нарушаващи правилата), колко забележки съм направил на хората, които се канят да нарушат или системно нарушават правилата, колко invisible едита на неправилни заглавия, постове и теми съм направил без някой да ми каже едно мерси, което и не търся...но определено ми става неприятно, когато някой преиначава безвъзмездния ми ентусиазъм, както се изразяваш - в спамене из темите. Поне досега в раздела Buy/Sell такова нещо не мога да си позволя - за спамене си има други раздели и специални теми (в една от тях за "нощния живот и неспането признавам, че съм много редовен :bgrin: )

 

Толкова по въпроса, мисля че изразих достатъчно ясно мнението си, а ако не ви харесва да едитвам постовете - няма проблем, ще пускам мои...форумът има стабилен и обемен хостинг. :)

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

Няма нужда от пост "стоката е продадена, моля затворете темата".

по-добре би било да се едит-не поста че е продадена стоката и така няма темата да отива напред и да измества активните теми

Още по-добре е приключените далавери да се местят в някакъв архив или направо да се изтриват.

Link to comment
Share on other sites

Както са направили колегите от ggbit форума ;)

Ами принципно с приключените продажби се постъпва по 3 начина - по-разпространеният е, когато получа рапорт за продадена стока или потребителят си 'ъпне' темата с подобен пост....или пък разглеждайки темите сам попадна на такъв случай...тогава темата се затваря и малко по малко се измества на заден план от новооткритите теми.

Вторият начин е, когато някой реши а си 'ъпне' десетина теми с пост "Продадено!" - тогава предпочитам направо да ги преместя в невидимия за потребителите архив, за да не изместват толкова масово новите теми, а и с тенденция ако продавачът нещо се е объркал, да върна темата обратно.

Третият начин, който се използва много рядко е когато самият продавач на ЛС ме помоли да изтрия директно негова тема, която вече не е актуална или пък когато някой потребител му се е бъгнала връзката и са излезнали 2-3 еднакви теми в един и същи час.

 

Нямам нищо против и да трия директно приключилите продажби, но не мога да го направя на своя инициатива, без да споделя с останалите хора в екипа...а и както споменах при директното триене Undo не е възможно и темата си заминава завинаги. Може би по-удачният начин е просто да се местят в архива.

А според мен за секцията с покупко/продажби трябва да се определи някаква давност на темите - много често се случва някой новобранец да изрови тема отпреди 3-4 години и да пита продавача дали е навит на бартер... :P

Link to comment
Share on other sites

А според мен за секцията с покупко/продажби трябва да се определи някаква давност на темите - много често се случва някой новобранец да изрови тема отпреди 3-4 години и да пита продавача дали е навит на бартер... :P

Напълно съм съгласен. Според мен е разумно да се въведе даваност и теми по-стари от 6 месеца да се трият. Много често се ъпват мухлясали теми с глупави питания. Няма сделка до 6 месеца - темата в коша. А ако офертата още е актуална, което е рядко според мен, то продавача да си ортори нова тема. Така ще има право и на един легален ЪП на всеки 6 месеца. :)

Edited by GeorgeCh
Link to comment
Share on other sites

Здравейте вчера съм получил warn 20 %.

 

Понеже писах на някои модератори но никой не ми отговори,реших тук да попитам за проблема .

От тази тема ЦЪК идва проблема в това кой как тълкува точка 1 от правилата на раздела в форума.

 

Сега разбирам че аз съм обикновен потребител в форума и модератора винаги има право , НО , както е тръгнало утре няма да мога да влизам в форума защото този или онзи модератор пийнал 4-5 бирички и си тълкува правилата както си ще и раздава правосъдие на поразия .Нямам нищо против правилата дори аз съм 'ЗА' , да се спазват.

 

Искам коментар тук за този конкретен случай от Сган как тълкува точка 1.,като тя разрешава това за което ми е лепната 20 тачка.

 

Няма да се учудя ако този пост изчезне и пак ми лепнат не 20 а 40 % . то това си е нормално тука.

 

Според мен не е редно да се пускат обяви на стоки с цени по високи от цени на нови такива в магазина ,и то без гаранция, защото няма да има продаваемост както се досещате и ще се пълни форума с прстотии.

Edited by toltek
Link to comment
Share on other sites

Еми правилно ти са наложени тия проценти. В т.1 се казва, че можеш да се пазариш за цената единствено, ако продавача има интерес, т.е. да е написал в поста си, че е възможен коментар, той никъде не е написал това, така, че нямаш право да му осираш темата. Аз пазарлъка го разбирам пазарене на ЛС, както аз винаги правя когато не ме устройва дадена цена. Нямаш право да пишеш в темата щом не те устройва цената и продавача не приема коментари. И друго в т.1 съвсем ясно е написано, че са строго забранени постове от типа на "това го има еди къде си за толкоз лв", а ти точно това си направил даже си и дал и линкове, следователно вече никой няма да даде исканата цена и ти по този начин отбиваш от цената

Edited by slay
Link to comment
Share on other sites

Здравейте вчера съм получил warn 20 %.

 

Понеже писах на някои модератори но никой не ми отговори... - На мен не си писал, пратих ти ЛС с обяснение как да постъпиш. А другите не са ти отговорили, защото всеки от тях си има и други ангажименти и не винаги посещават редовно форума.

...........

Няма да се учудя ако този пост изчезне и пак ми лепнат не 20 а 40 % . то това си е нормално тука. - Няма да изчезне, а за второто - не винаги. ;)

Според мен не е редно да се пускат обяви на стоки с цени по високи от цени на нови такива в магазина ,и то без гаранция, защото няма да има продаваемост както се досещате и ще се пълни форума с прстотии. - Прав си, но по правилата всеки има право да си пусне стоката с каквато си иска цена...друг е въпросът, че някои го правят от незнание и след направена забележка бързо вкарват цената си "в релси"...но има и други, които злоупотребяват с това - нарочно слагат по-висока цена, за да имат право на някой и друг законен "ъп" в повече, докато я свалят.

 

Виж какво съм ти писал на ЛС и следвай стандартните указания в такива случаи. :)

Link to comment
Share on other sites

добре де, но той така ме е предпазил от това да се набутам, защото сделката си е неизгодна

пак ли е "крив" ?

Всеки си носи кръста сам на принципа "Кьорав карти не играе", а и сайтове като цените.com и пазарувай.com отдавна са в интернет пространството и това, че някой го мързи да чукне един 'search' да свери цените си е негов проблем. ;)

Аз разбира се имам малко по-друго мнение по горната максима за 'кьоравия с картите', когато сложената цена е драстично над 'нормалната за стока втора употреба', но правилата са такива каквито са и съблюдавам спазването им - в случая т.1 и т.8 дават право на продавача сам да определи цената на стоката си.

toltek е наказан по т.1, но дори и да не беше наказан от ZGAN, това не значи, че друг не може да го накаже по допълнението в т.8. ;) - въпрос на преценка. Модераторите не са някаква измислена категория, а реални хора, които изпълнявайки задълженията си също могат да сгрешат или да имат различия в преценките си.

Именно затова препоръчах на toltek да комуникира директно със ZGAN.

Link to comment
Share on other sites

slay в т.1 пише :

Абсолютно се забранява коментара на цените, които са определени от продавача, но не се забранява пазарлъка при интерес от страна на купувача.

В случая аз се явявам като купувач и то реален защото след като си продадох старата карта за 15 лева в понеделник ще си купувам карта от магазина,и се опитах да направя ПАЗАРЛЪК.

Попадам на обява за карта като тази на която съм се спрял ползвана около една година без гаранция зашото е изтекла и за мое най голямо учудване тяе е с цена по голяма от тази в магазина.

Ами ако човека незнае колко е цената на нова карта или пък не може да работи с ГУГЪЛ за да види колко струва в магазините тази карта...?

Затова бяха да дени примерите с цените на този продукт.

Но пак искам кажа че имам 100 % интерес за този продукт не си разтягам дъвки както прави примерно съм забелязал Гросмастер.Не искам сега Гросмастер да се засяга но просто така съм видял нешата.

Поздрави на Гросмастер. :) фен съм ти.

И след всичко тва гледам Сган си казал тежката дума......човека пази форума от такива като мене.... БРАВО.

 

Искам и друго мнение да дам относно ModEdit-а който го имаше по темите.

От както се появи си помислих че има някаква промяна , добра разбира се,в форума защото чрез него се разбира кое е правилно и кое е неправилно , дори ако някой не е чел правилата се разбираха някои от правилата.Мога да кажа че доста от нещата се разбираха от текста с друг цвят , пък и така ако някой модератор е решил да накаже някой , докато пише с друг цвят по темите може да размисли и да не сложи наказание.

В последно време гледам изчезнаха цветните текстчета. Аз съм ЗА те да се върнат .

Edited by toltek
Link to comment
Share on other sites

В последно време гледам изчезнаха цветните текстчета. Аз съм ЗА те да се върнат .

Изчезнаха по причина някои постове на недоволни потребители, дори има и един такъв по-горе в тази тема. Просто на някои не им допада прекалената ми активност и голямото ми желание Buy/Sell секцията да бъде поддържана в ред, което става не само с директно наказание още при първо провинение (което напълно ми позволяват правилата), но и с постоянно и търпеливо обясняване на стотиците и хиляди потребители в нашия форум, кое, кога и как са сгрешили.

Но явно ModEdit-а, който се опитах да наложа като по-мека и предшестваща (поне 2 пъти преди наказанието) не се харесва и се възприема като постоянно обаждане и намесване от моя страна, затова повече няма да го видите. Възприемам общоприетата практика на стриктно съблюдаване на правилата с последващи от това затваряне на теми, даване на проценти и мод режими на провинилите се...а ако случайно съм на кеф съответния ден, мога пак да предупредя 1-2 пъти "прегрешилия"... ;) ...не се вписва в моя стил на работа и комуникация с останалите, но ще се опитам да си го наложа. :inqn

Link to comment
Share on other sites

Но пак искам кажа че имам 100 % интерес за този продукт не си разтягам дъвки както прави примерно съм забелязал Гросмастер.Не искам сега Гросмастер да се засяга но просто така съм видял нешата.

Поздрави на Гросмастер. :) фен съм ти.

 

Абе Стамболийски, земи се стегни малко и не се излагай, защото колкото неща съм купил и продал в този форуми, толкова няма да продадеш никога ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...