Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

Нищо лично към Rolla, но какъв е смисълът да пускаш напълно работещ скъп GSM модел на търг с начална цена 5 лв. и блиц цена 480 лв. със стъпка 5 лв. :confused

Не че нещо...ама при средна продажна цена на модела от над 400 лв. сметнете колко ъпа ще има темата му... ;) Не знам целта на това "занятие"...ама или е изкуствено предизвикване интерес към продажбата + десетки "ъп"-ове, или просто не е премислил добре началната си цена...дано да е второто. ;)

 

Едит: Само за времето докато писах този пост се появиха няколко наддавания със стъпка от 50...100 лв, което още веднъж потвърждава думите ми.....Добре, че съфорумците не тръгнаха с 'фиксираната' стъпка от 5 лв. :)

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Въпроси към админите:

1. Кага най сетне ще има отделен подраздел за GSMи? Те са над 50% от обявите тука! Така и малко ще се подредят нещата.

 

И според мен щом има подфорум за кулинарии и напитки - няма нищо лошо да им и такъв за GSM-и

все пак в въпросния подфорум има 8 теми, а в евентуалният за GSM-и ще са в пъти повече!!!

 

п.с. естествено че и за да се направи ще е доста трудоемко понеже трябва да се преместят стотиците съществуващи към момента.

Link to comment
Share on other sites

Нека тези които искат да ебат дявола във въздуха докато си лети да си научат и ония работи да пърхат, има направо абсурдни обяви. Може ли да продаваш безжичен рутер за 75лв а в EРА да има чисто нов за 69лв, направо ужас. И то тва е най незначителната обява, айде гледайте цените поне в Пловдивските фирми тези които гонят оня във въздуха.

Link to comment
Share on other sites

Малко хронология:

А бе момчета слънчасахте ли бе? Дръжте се малко по сериозно. От последните 10 поста за продажби, които прочетох, 8 са на нереално високи цени! Стари неща тук се продават по-скъпо отколкото нови в магазина. После да не се чудите, че никой не ви иска стоката. Много примери мога да дам, но не искам тук да цитирам никого, за да не излезне, че има нещо лично. Давайте по-реални цени да се върти наистина търговия. Иначе тоя форум все повече се обръща на говорилня и скоро ще стане съвсем безинтересен. Тук ако едно нещо струва реално 10лв. всеки се опитва да го продаде за 20 и да го купи за 2. Така не става. Трябва да има малко по-реален поглед на нещата и от двете страни, за да има наистина сделки. Доста време не бях влизал във форума. От месец и нещо съм пак редовен и забелязвам значителен спад в нивото на форума, а форума - това всъщност са участниците в него. Преди година-две не беше така. Тогава една тема за 2 дни отиваше на 6-та или 7-ма страница и сигурно половината пуснати теми завършваха с реална продажба. Сега сигурно половина теми нямат и по един replay. Нека всички да се вземем в ръце и да го върнем тоя форум на ниво. Имам предвид всички участници - не модераторите. От тях това реално не зависи. Те са една порода хора, дето си губят времета да ни е гот на нас, за което би трябвало да им кажем мерси, а не да ги хулим. На някой правилата може да не му изнасят, но правила трябва да има. За всичко е така. И не е важно дали правилата са добри или лоши. Важно е да са еднакви за всички и да се спазват.

И една ГОРЕЩА молба към всички: ПИШЕТЕ НА КИРИЛИЦА! Тов а е елементарен израз на уважение към останалите участници във форума, към България и към Кирил и Методий.

Бъдете здрави и разумни и успех на всички.

Георги много лесно можеш да бъдеш оборен можели да се исказваш така а да продаваш 80GB Seagate за 40USD употребяван след като в половината фирми може да се вземе на 44-47USD, затова си и купих от друг за доста по малко същия а не от теб . Или Celeron 700 за 20лв аз на моят P3 933 колко да му искам вместо 20лв 40?лв. Между другото излишни са подобни постове в форуми като този който иска много пари логично не си продава частите бързо, даже никога а и модераторите си имат сигурно по важна работа да се занимават с нас след като не им се плаща да подържат раздел в който постват хиляди потребители

P.S темата ти е тук

Нека тези които искат да ебат дявола във въздуха докато си лети да си научат и ония работи да пърхат, има направо абсурдни обяви. Може ли да продаваш безжичен рутер за 75лв а в EРА да има чисто нов за 69лв, направо ужас. И то тва е най незначителната обява, айде гледайте цените поне в Пловдивските фирми тези които гонят оня във въздуха.

 

Май 'Xray' дойде на моето :)

Link to comment
Share on other sites

Знаех си че тва ще кажеш :D ама можеше да бутнеш от харда още малко ;) аз знам че няма смисъл да се пише и че е писано вече ама...

Link to comment
Share on other sites

Знаех си че тва ще кажеш :D ама можеше да бутнеш от харда още малко ;) аз знам че няма смисъл да се пише и че е писано вече ама...

Харда си замина и на тая цена. :) Писах ти вече по въпроса, айде да не се повтаряме. Погледни тук - има друга бройка. А че всеки тука иска да си смени старата стока с нова и пара да му остане - знаем го.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

solkerez87,за мен абсолютно некоректен,и комплексиран..1.Продаде ми хард диск за 5лв.(майната им),който има над 50% лоши сектори.2.Взе да ми обяснява,че при него работи,а че при мен имало лоши сектори си бил мой проблем.3.Това му били 1/8 от парите за излизане вечер.Мисля,че само по тези изказвания може да се съди що за индивид е.За мен просто е абсолютно некоректен и комлексиран.Както е писал и един колега по-горе,въпроса не е в парите..50ст.,5лв. и т.н. а в коректността.Освен това утре можда се случи и с по-голяма сума.Нека се има впредвид.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

dam i pri men zgan naprawi fal, pose mi otwori temata de. korekten e i pone se opitwa da nalaga njakakav kontrol , koeto e pohwalno, samo kioto ne prawi ni6to toi ne gresi, sori za latineca

Link to comment
Share on other sites

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=55417

 

яйде ще направим друго аз ще ти дам 10лв.

и ще ти я разбия в главата селски тарикат :D

не четеш ли аукциона,ако мислиш да спамиш моля модераторите

да се намесят и да изтрият този отговор

 

Модераторите трябва на теб да ти обърнат внинание! Едва ли човек назовал реална цена, на която може да бъде извършена сделката, може да бъде квалифициран с такива имена. Аз също бих дал посочената цена от 10 лева, т.к. тази "уредба" има някаква музейна и сантиментална стойност. Иначе отдавна "уредбите" от този вид се хвърлят в кофата за боклук, а от 1 януари се предават за рециклиране!

Link to comment
Share on other sites

Незнам дали е писано, ама дали имат място във форума хора, чиито постове са 90% и нагоре в buy/sell ?Тук взе на битак да се обръща..

Имат толкова място във форума колкото тези, чиито 70-80% постове са в "Тя и той"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Имам предложение за този раздел.Възможно ли е ( несъм много запознат с IPB ) да се направи система за вотинг към даден потребител,тъй като напоследък има много оферти за продажба и като отидеш чарка е продаден.Идеята е да се вижда човека който продава/купува какъв рейтинг има и да си имаш едно на ум.Другиат вариант е да се репортва за кофти/пре*бани продажби/клиенти.

Link to comment
Share on other sites

Имам предложение за този раздел.Възможно ли е ( несъм много запознат с IPB ) да се направи система за вотинг към даден потребител,тъй като напоследък има много оферти за продажба и като отидеш чарка е продаден.Идеята е да се вижда човека който продава/купува какъв рейтинг има и да си имаш едно на ум.Другиат вариант е да се репортва за кофти/пре*бани продажби/клиенти.

Има такава възможност, някъде и казват система за репутация :P

Но с нея ще дойдат и проблеми. Най-често срещаните са гласуване с отрицателен вот за човек, който ти е неприятен по някаква причина и обратното, независимо че трябва да попълниш и поле за причината за твоето гласуване...

Edited by REDBiRD
Link to comment
Share on other sites

Имаше въпрос как да се поднови тема от преди месец(и) - дали да се пусне нова тема или да се вдигне старата. - Според мен е наред да се вдигне старата ако можете да си редактирате всичко и не остане бълвоч информацията,... съответно споменете, че вдигате тема от преди месец(и) и се надявайте модериращите да четат

мисля, че няколко свястно написани поясняващи думи, че вдигате много стара тема, защото още е в сила търсенето/предлагането ще са достатъчни

естествено сега някои олигофренчета може съвсем друго да вземат да правят и искат и т.н.

но такъв е животът, нали...

Link to comment
Share on other sites

Не става така. Аз не съм длъжен да помня текста на обяви от преди месец, за да видя, че вдигната тема е всъщност напълно променена старата... Вдигане на теми просто защото е още в сила търсенето/предлагането не е разрешено. Изрично е споменато как и в кои случаи може да се вдигне тема - ясно и точно. Коментари и тълкувания при положение, че ясно е указано, не са нужни.

 

И все пак да го обясня пак, щото май не разбирате:

 

Ако съм пуснал обява че продавам вибратори за по 100 лева парчето и никой не прояви интерес, нямам право да вдигна обявата си пак най-отгоре, само защото предлагането продължавало и аз много искам да ги продам за 100 лева... Мога да го направя, ако сваля цената на 90 лева, или ако променя офертата и предложа към всеки вибратор и една туба лубрикант, или ако обявя, че давам два за 120 лева... и т.н. и т.н. Какво повече от това? Очевидно и логично е, че няма интерес към вибратори на цена 100 лева, поради което и обявата ми отива на втора, трета, пета страница... Каква е логиката да я вдигна пак на първа със същата неприемлива цена? Пак никой няма да я погледне... Но пък ще избутам обявите на останалите надолу... тъпо.

Link to comment
Share on other sites

животът е жестока работа

 

ще пускат нови теми - още 3 часа на ден да проверявам всеки по отделно дали не повтаря темите си...

или да помня...

т.е. пак е в сила да се чете абс. всичко в раздела, което не знам кой го прави...

Edited by LifeFeel
Link to comment
Share on other sites

Аз съм ЗА предложението да се разреши ъп-ването след определен период от последния пост в темата - примерно един месец минимум. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Тва е ултра тъпо :D Ако продаваш например телефон - след 1 месец няма да е пак на същата цена,а ще е по-евтино... друг е въпроса,че прекалено много теми се пускат... 2 дена,ако не свалиш цената и вече темата ти отива на 3-та страница ;)

Link to comment
Share on other sites

Като дойде приказката за телефоните...какво стана с предложението за подраздел само за GSM-и? Днеска си отварям форума и през 3-4 реда в секцията за продажби чета: "Продавам смартфон" ; "Продавам Нокия хххх" ; "Sell Моторола ххх" ; "Търся сериен кабел за Самсунг"... и все в тоя дух.

Мисля, че така малко ще се олекоти общия раздел, още повече ако се отвори подраздел и за другата голяма група покупко-продажби - компютрите и частите за тях. Сега някой модератор ще ми каже..."- Ами дай да отворим подраздел и за продажбата на чушки например..." - не, не ща за чушките...само за тези 2 категории, които доминират в покупко-продажбите. :)

Link to comment
Share on other sites

Това е добра идея.Аз съм ЗА.Както казах и по-горе се пускат прекалено много теми.Като пуснеш 1 тема и след 24 часа ти е на 3-та страница,в най-добрия случай 2-ра страница последните обяви ;) Така,ако се раздели на 2 или 3 раздела, няма да има този проблем ;)

Link to comment
Share on other sites

Като дойде приказката за телефоните...какво стана с предложението за подраздел само за GSM-и? Днеска си отварям форума и през 3-4 реда в секцията за продажби чета: "Продавам смартфон" ; "Продавам Нокия хххх" ; "Sell Моторола ххх" ; "Търся сериен кабел за Самсунг"... и все в тоя дух.

Мисля, че така малко ще се олекоти общия раздел, още повече ако се отвори подраздел и за другата голяма група покупко-продажби - компютрите и частите за тях. Сега някой модератор ще ми каже..."- Ами дай да отворим подраздел и за продажбата на чушки например..." - не, не ща за чушките...само за тези 2 категории, които доминират в покупко-продажбите. :)

 

Основното в този сайт/форум не е купувам/продавам... все пак това не е dalavera.net (те и него май го бастисха, ама за примера става), та да накъсаме десет подфорума за телефони, коли, компютри, каруци и т.н. В началото този раздел беше само за компютърен хардуер. Освен пак да го върнем така, а? Много ще се олекоти, нали? Тръгнем ли в посока всяка стока в собствен раздел - скоро ще преименуваме сайта на dalavera.net или 1001+1 стоки... Незабравяйте - този раздел не е да се върти търговия в него, а да има къде хората да се оттърват от вехти джунджурии или да си намерят евтино втора ръка такива... За тази цел си е ОК както си е.

Link to comment
Share on other sites

Основното в този сайт/форум не е купувам/продавам... все пак това не е dalavera.net (те и него май го бастисха, ама за примера става), та да накъсаме десет подфорума за телефони, коли, компютри, каруци и т.н. В началото този раздел беше само за компютърен хардуер. Освен пак да го върнем така, а? Много ще се олекоти, нали? Тръгнем ли в посока всяка стока в собствен раздел - скоро ще преименуваме сайта на dalavera.net или 1001+1 стоки... Незабравяйте - този раздел не е да се върти търговия в него, а да има къде хората да се оттърват от вехти джунджурии или да си намерят евтино втора ръка такива... За тази цел си е ОК както си е.

Подкрепям! Даже предпочитам да се поустват наистина само обяви за компютърни компоненти - форумът въобще не е най-подходящото място човек да продаде колата си. То както сме тръгнали да направим и един раздел "Всичко за лев", а ?

 

А далаверата не са я бастисали, даже си е много удобна :P

Edited by simbata
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...