Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

Не е възможно, но по-елегантният начин да се затвори тема без да се ъпва е просто да натиснеш p_report.gif и да пишеш, че искаш да се затвори темата.

 

Да, но по този начин ще има злоупотреби, защото е един чудесен начин за ъпване на темата, след като отиде на 10-20 страница. Ще има пак управдания от сорта, че е размислил и е пуснал темата отново.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ами понякога и с това бутонче не се затваря.Едно време аз като проадавах нещо си пусках да се затвори ама почти никога неставаше.Ако пък не напишеш продадено или нещо подобно може пак след 2 години да се изрови някой да не види от кога е темата и да е дигне с въпроса Прдава ли се още?

Link to comment
Share on other sites

Ами понякога и с това бутонче не се затваря.Едно време аз като проадавах нещо си пусках да се затвори ама почти никога неставаше.Ако пък не напишеш продадено или нещо подобно може пак след 2 години да се изрови някой да не види от кога е темата и да е дигне с въпроса Прдава ли се още?

 

Това е, защото не мисля че въобще някой взима "Report" бутона на сериозно. На няколко пъти съм го ползвал като видя някакво лапенце да си прави каквото си иска, ама разлика никаква. Надявам се да не съм прав де, ама май така излиза.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ей сега кажете ми какво е това :confused

Обявява се търг за телефон...започва наддаване...наддават си хората...идва краят на търга и тъй като на продавача не му харесва сумата, до която е стигнало наддаването най-спокойно си заявява, че няма да го продаде на последния, щото си имал по-добра оферта...пълна подигравка с наддаващите. :woot

Аз откога казвам да въведем рейтинг на членовете тук...не че ще има кой знае какъв ефект, след като вече може да се регваш отвсякъде и по колкото си пъти искаш, но поне ще си направя кефа да гласувам с -1 за въпросния "хубавец". :angry1

Link to comment
Share on other sites

Ей сега кажете ми какво е това :confused

Обявява се търг за телефон...започва наддаване...наддават си хората...идва краят на търга и тъй като на продавача не му харесва сумата, до която е стигнало наддаването най-спокойно си заявява, че няма да го продаде на последния, щото си имал по-добра оферта...пълна подигравка с наддаващите. :woot

Аз откога казвам да въведем рейтинг на членовете тук...не че ще има кой знае какъв ефект, след като вече може да се регваш отвсякъде и по колкото си пъти искаш, но поне ще си направя кефа да гласувам с -1 за въпросния "хубавец". :angry1

 

И какъв ще е смисъла?

Въпросния ще ти върне с 2 минуса, че и да не говорим колко минуси ще се слагат ей така за спорта.

Чист пример е www.mobilebulgaria.com ;)

Link to comment
Share on other sites

Е да де...нали това казах...няма да се оправят "некоректните", но поне ще си пукаме минусови рейтинги на воля. :bgrin:

И пак няма да има смисъл ;)

Все пак това е форум, а не търговска зона и едва ли ще има такива промени.

Аз лично съм да си останат нещата такива, каквото са си сега.

Абе гледай ми емотиконите...не виждаш ли, че така си ги говоря за рейтинга... ;)

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

..... но поне ще си пукаме минусови рейтинги на воля. :bgrin:

 

И пак няма да има смисъл ;)

Все пак това е форум, а не търговска зона и едва ли ще има такива промени.

Аз лично съм да си останат нещата такива, каквото са си сега.

Link to comment
Share on other sites

значи аман от недобросъвестни хора в тоя форум

бях пуснал нокията ми за продаване и понеже се старая да съм коректен я запазих на първият който се обади а това беше "goshkohubaveca" та запазих му я на нашият хубусник , понеже беше 1000% сигурен че ще я вземе като отклоних сумати предложения след неговото та дори и с по 10-20лв повисоки само и само да съм коректен а тоя изобщо не се обади и накрая кво излиза изпуснах си сигурните клиенти заради някъв си там и що ...... за да съм коректен както винаги ебахти :angry1

Link to comment
Share on other sites

значи аман от недобросъвестни хора в тоя форум

бях пуснал нокията ми за продаване и понеже се старая да съм коректен я запазих на първият който се обади а това беше "goshkohubaveca" та запазих му я на нашият хубусник , понеже беше 1000% сигурен че ще я вземе като отклоних сумати предложения след неговото та дори и с по 10-20лв повисоки само и само да съм коректен а тоя изобщо не се обади и накрая кво излиза изпуснах си сигурните клиенти заради някъв си там и що ...... за да съм коректен както винаги ебахти :angry1

А добър ден! Няколко пъти ми се е случвало. Затова вече съм казал, че нищо за никого не пазя. Заради няколко несериозника така може да страдат и по-сериозните купувачи, ама аз как мога да разбера кой какъв е? Стока вече пазя само за хора, които са купили поне веднъж нещо от мен и знам, че са сериозни. Такива хора при мен са с предимство, сори за останалите.

Edited by GeorgeCh
Link to comment
Share on other sites

И аз съм имал такива случки и както GeorgeCh на никой нищо не пазя, освен ако не познавам човека, или съм имал сделки с него. Може грубо да звучи, но това е самата истина ;)

Link to comment
Share on other sites

и аз смятам да почна да правя така , не че продавам неща супер често ама всеки път съм се старал аз да се разкарам до мястото на срещата независимо дали продавам или купувам за да улесня максимално продавача/купувача а насреща кво един голям ... тоя пич който щеше да взима нокиата ми беше казал за 1 магазин в които продават е50 който искам да купя писах му 2пм-а да ми каже къде се намира магазина и пак никакъв отговор а дори не съм отворил и дума за пропаднала зделка и несериозността му :angry1

 

не че държа на някакво извинение от някакъв си там ама не е етично

Link to comment
Share on other sites

:excl: НЕКОРЕКТНИ ТЪРГОВЦИ :excl:

 

alonez >> https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=59447

 

Премълчава си за явни проблеми, после лъже с противоречиви оправдания и не иска да върне парите.

 

Винаги, когато продавам нещо, давам money-back гаранция от няколко дена на съответния човек. В една от многобройните ми "сделки" smilen даде рекламация за несъвместимост на едно дъно - още същата вечер му върнах парите без да се обяснявам и оправдавам - той може да го потвърди! Коректни търговци, които на мен са ми връщали парите след недоволство от даден продукт (въпреки че е работещ) са GS_Mitaka и Raptor. Пишете и вие за вашите наблюдения, за да пресечем дребните тарикати и мошеници!!! Ако се направи отделна стикната тема - още по-добре!

 

 

Link to comment
Share on other sites

:excl: НЕКОРЕКТНИ ТЪРГОВЦИ :excl:

 

alonez >> https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=59447

 

Премълчава си за явни проблеми, после лъже с противоречиви оправдания и не иска да върне парите.

 

Винаги, когато продавам нещо, давам money-back гаранция от няколко дена на съответния човек. В една от многобройните ми "сделки" smilen даде рекламация за несъвместимост на едно дъно - още същата вечер му върнах парите без да се обяснявам и оправдавам - той може да го потвърди! Коректни търговци, които на мен са ми връщали парите след недоволство от даден продукт (въпреки че е работещ) са GS_Mitaka и Raptor. Пишете и вие за вашите наблюдения, за да пресечем дребните тарикати и мошеници!!! Ако се направи отделна стикната тема - още по-добре!

 

Много глупаво си постъпил, като си дал 90лв. за телефон с проблем.

Още от момента на покупката си се набутал, защото телефон с един проблем, често води и до друг.

Не заемам страна, но все пак си знаел че телефона не е в час и има повреда.

Link to comment
Share on other sites

Мисля че сам си си виновен ... прочетох темата и общо взето разбрах как седят нещатя въпреки че незн. каква е кореспонденцията ви на ЛС ...

1во продавача дава някаква супер ниска цена с цел да привлече повече внимание :) (самата обявена цена води подозрения за качаството на продукта ( поне в България ;) )...

2ро ако наистина искаш да си купиш нещо развалено и не знаеш нито каква е повредата нито как да я оправиш ... Фашташ продавача закарваш го при някой от въпросните майсторчета на Руски и разбираш за какво става дума.

3то Човека наистина е некоректен (съдейки по поведението му). Би трябвало да ти спомене за въпросния проблем с камерата, а не да "замазва" положението с "ама то лампичките не светят май е нещо от фирмуъра".

 

И съм "ЗА" създаването на стикната тема "Некоректни продавачи" (конкретна и ясно формулирана)

Link to comment
Share on other sites

Ъпдейт на моя лист с коректни и некоректни търговци :excl:

 

sersem - заяви да му пазя едно антично дъно което супер рядко се продава, а след една седмица покриване ми каза че бил много зает и заминавал за море :angry1

 

jijane - в деня на продажбата след тестовете у дома му се обадих за проблем с дъното, което ми беше дал, той отговори че "утре ще дойда да го видим" и после си натисна парцалите, добре поне че успях да оправя дъното (естествено за моя сметка).

 

Като коректен мога да посоча smsdeliverer - имали сме немалко "сделки" с него, стоките му са тествани и надеждни, не се цигани за дребни пари при бартери или услуги

 

 

 

Гледам че тук-там има отделни оплаквания, които обаче някак си се размиват, така че хайде направете една отделна стикната тема ;) този форум не е какъв да е, за да оставяме да се навъртат мошеници и дребни тарикати. ;) Няма лошо всеки да си има едно на ум, един път като направи курвенски номер, веднага именцето му цъфва отгоре и да види после как ще си търси други шарани ;)

Edited by kamen
Link to comment
Share on other sites

То като взехме да се оплакваме и аз да се оплача.Бях пуснал една тема че си продавам ГСМ Панасоник и незнайно защо на П.М. имах небивал интерес без някакво покритие.Сумати хора едва ли заявяваха изгодна за мен и за тях цена и че ще го вземат и после се покриваха като станеше въпрос за среща.Поне имаше такъв човек който предложи цена обясни ми защо толкова дава и не му се сърдя ама да кажеш "Давам еди колко си" без да споменеш защо даваш толкова при което едва ли и ще го закиупиш е тъпо според мен.

 

На zlobil преди години за един фотоапарат наистина му предлагах повече пари от колкото го продаде но наистина остана коректен и го продаде на човека който му се обади първи.Така е решил така е сторил и наистина може би така е редно.

 

Коректен е наистина smsdeliverer.Закупих преди много време една плочка РАМ от него и както се уговорихме така и стана.С nonsan също съм имал сделки и съм останал доволен.Адаша pamporov също е коректен.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

На zlobil преди години за един фотоапарат наистина му предлагах повече пари от колкото го продаде но наистина остана коректен и го продаде на човека който му се обади първи.Така е решил така е сторил и наистина може би така е редно.

 

zlobil e пич ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Чакай малко нещо не те разбрах.Защо това да не би да е някакъв проблем за тебе :confused .Няма никакво балканско нещо в това по цял свят е така просто всичко е до нрава на човек.Всеки се опитва по някакъв начин да пробута нещо си и от него зависи на каква цена ще е.Това че дава нещо от: до: просто се опитва да събере повече хора и ако няма желаещи естествено е склонен да бутне от цената ;) но ако има вдига и така печели :) Аз така разбирам нещата и ако се замислиш малко ще се разбереш че и света се върти около това ,един печели но за сметка на друг :bgrin:

 

извиняваи ама хората на запад и по цял свят ако имат 2 цени едната е до обед или селдобед.(по високата)като съответно след това веднага се драска и хоп по ниска цена.

така няма залижаване на стока на пазара и винаги всияко малко или много върви

така че мога да кажа ,че по света въобще не е така .

това си е чист балкански манталитет или по скоро коне с капаци

Link to comment
Share on other sites

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=55694&st=20

 

Учтиво моля темата от линка, който съм дал да се отключи. Доводите ми са следните: не съм нарушил правилата на раздел купувам/ продавам. Обявил съм продаден артикул, на стойност(40 лв.) различна от споменатите в правилата"1,2,3 лева", което е съществена промяна и ми дава право на пост. Объркването най- вероятно идва от там, че понеже след обявения за продаден артикул, съм постнал останалите налични такива, с оглед на това, да улесня заинтересованите потребители, чрез предоставяне на пълна информация по обявата в последния пост. Цитирания мой пост от модератор е ретрийвнат от базата данни пост, който при първоначалното пускане днес обърках и минути по- късно корегирах, както е видно в самата тема. Бях го копирал без да изтрия артикул номер 4, който е продаден преди около седмица или 10 дни. След корекцията, на която имам право при грешка в поста ми няма нищо нередно или неправомерно. Както е видно обявата седи от доста време и преди не съм правил нищо по- различно от това, което направих днес и след като никой не е сметнал, че преди съм нарушавал някакви правила, защо темата ми се заключва сега?

Също така моля, да не бъда наричан тарикат, защото не мисля, че някой, който и да било има право да дава личностни оценки, още повече когато не е прав.

 

Благодаря за разбирането, предварително.

 

Крум Атанасов

Link to comment
Share on other sites

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=55694&st=20

 

Учтиво моля темата от линка, който съм дал да се отключи. Доводите ми са следните: не съм нарушил правилата на раздел купувам/ продавам. Обявил съм продаден артикул, на стойност(40 лв.) различна от споменатите в правилата"1,2,3 лева", което е съществена промяна и ми дава право на пост. Объркването най- вероятно идва от там, че понеже след обявения за продаден артикул, съм постнал останалите налични такива, с оглед на това, да улесня заинтересованите потребители, чрез предоставяне на пълна информация по обявата в последния пост. Цитирания мой пост от модератор е ретрийвнат от базата данни пост, който при първоначалното пускане днес обърках и минути по- късно корегирах, както е видно в самата тема. Бях го копирал без да изтрия артикул номер 4, който е продаден преди около седмица или 10 дни. След корекцията, на която имам право при грешка в поста ми няма нищо нередно или неправомерно. Както е видно обявата седи от доста време и преди не съм правил нищо по- различно от това, което направих днес и след като никой не е сметнал, че преди съм нарушавал някакви правила, защо темата ми се заключва сега?

Също така моля, да не бъда наричан тарикат, защото не мисля, че някой, който и да било има право да дава личностни оценки, още повече когато не е прав.

 

Благодаря за разбирането, предварително.

 

Крум Атанасов

Няма тарикатлъци. Разбира се, че давам копи пейст, но махам продадения номер.

Тази част от ЛС е твоя. Оценката си я слагаш сам, дали съм прав могат да преценят всички.

Ти правиш не само копи/пейст, ти копираш целият последен пост, триеш го и после го пускаш като нов отговор, което прави темата да излезе на 1-ва страница.

 

С крайно неуважение:

REDBiRD

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно невярно е това и мисля, че въобще не си прочел какво съм написал.

 

С уважение,

 

Крум Атанасов

 

П.П. Няма да Ви убиждам, само защото вие го правите за втори път. :)

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно невярно е това и мисля, че въобще не си прочел какво съм написал.

 

С уважение,

 

Крум Атанасов

 

П.П. Няма да Ви убиждам, само защото вие го правите за втори път. :)

 

 

Ами аз прочетох какво си написал... погледнах и темата ти. И моето мнение е че се опитваш да ни направиш на маймуни...

 

- на 5 Ноември пускаш пост, че единия ти пакет е продаден... Обаче не пускаш списъка с останалите пакети "с оглед на това, да улесня заинтересованите потребители, чрез предоставяне на пълна информация по обявата в последния пост." Защо?! Ами очевидно, за да можеш на 17 Ноември да пуснеш пост със списъка на останалите стоки (в който пост няма НИЩО ново като информация) и по тоя начин да вдигнеш темата отгоре... не че искаш да улесниш някого... искаш темата да излезе отгоре. Да се опитваш да ме убедиш, че не е така е все едно в очите ме наричаш будала и ахмак...

 

Да беше пуснал списъка в поста на 5 Ноемрви... ама не. Тарикат ли си или не си? Не ми пука. Важното е, че не сме балъци тука...

 

В подписа ти има линк - пускай там тези номера. Тук има ясни правила как може да се вдига тема. Ако не те устройват - върти търговията си другаде. Още повече, че ти май наистина търговия въртиш... А този раздел не е за търговци, ако не си разбрал.

 

Не спори - няма да стане на твоята. Спести си отговора към мен. И имай на ум, че вече особено внимание ще се обръща на твоите постове тук.

Link to comment
Share on other sites

Ще си направя труда да Ви отговоря, за да не излезне, пред случайно прочитащите темата юзъри, че не съм прав, а вие сте.

 

Лесно е:

1.На втори ноември пускам този номер за продаден- 0877880078 и от долу добавям всички останали налични други.

2.На пети ноември(следващия ми пост), добавям като продаден и друг пакет включващ 2 номера-0877 877 387 и 0877 877 388, но този път не давам всички останали налични номера, защото тъкмо съм ги дал в предния пост, така че е логично всички от горния пост без продадения от пети ноември да са в наличност.

3. На седемнадесети ноември продавам и този номер- 0897 27 53 53 и от долу отново добавям списък с наличните номера, за улеснение на юзърите, който, ЗАБЕЛЕЖЕТЕ, не включва нито един от продадените от втори, пети или седемнадесети номера. Къде не съм прав??? Надявам се по този начин да става по-достъпно за обяснение и да се изясни вашата грешка, която е очевидна.

 

Относно подписа ми- не съм видял правило, което да го забранява, така че не виждам защо се обсъжда. Все пак благодаря за съвета да продавам и в собствения си форум.

 

Ако сте прав, че това което извършвам е търговия, то се радвам, че съм измислил нов вид такава. Продажбата на номера не е търговия и вероятно никога няма да стане.

 

Без лоши чувства- на всеки се случва да сбърка. Просто този път сте вие.

Link to comment
Share on other sites

Продажбата на номера не е търговия и вероятно никога няма да стане.

Прав си. Това е СПЕКУЛА. Защото продаваш на цена 5-6-7 ПЪТИ по-висока от продажната цена...

 

Предпочитам да си платя на оператора, отколкото на теб, при положение, че такъв номер ще ми излезе и по-евтино ако го купя от него.

Link to comment
Share on other sites

Прав си. Това е СПЕКУЛА. Защото продаваш на цена 5-6-7 ПЪТИ по-висока от продажната цена...

 

Предпочитам да си платя на оператора, отколкото на теб, при положение, че такъв номер ще ми излезе и по-евтино ако го купя от него.

 

Бъркаш за втори път. Спекулата няма нищо общо с това. Спекула е при продажбата на изчерпаеми ЕДНОТИПНИ продукти. Примерно билети за мачове и други мероприятия. Ако ми покажеш поне още един собственик на абсолютно същите номера като моите до последната цифра, ще се съглася, че е спекула и тръгвам към най- близкото районно управление. А твоите предпочитания не зkам какво общо имат с темата. От нея става видно, че номерата се продават. След като не можеш да ме обориш и да си признаеш, че ми заключи темата неправомерно, сега се опитваш да ме изкараш и спекулант. Мисля, че прекаляваш с обидите- трети път е малко в повече, не мислиш ли? И много странно защо тогава ги купуват от мен, а не от операторите???

 

С умерено уважение,

 

Крум А.

 

П.П. Много интересен е също факта, че нямам warn... Явно и вие не сте убедени, че съм ги нарушил или бъркам?

Edited by kreflux
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...