Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

Значи може да се направи, както е в hardwarebg.com форума, юзъри с по-малко от 100 поста нямат право да влизат в раздела продавам-купувам. Доста неща ще се изчистят... А относно това кой колко пари искал за това, за онова, еми това си е негова работа, който не иска не купува, който иска купува. Може и да бъркам значението на свободната търговия:-))).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Георги много лесно можеш да бъдеш оборен можели да се исказваш така а да продаваш 80GB Seagate за 40USD употребяван след като в половината фирми може да се вземе на 44-47USD, затова си и купих от друг за доста по малко същия а не от теб . Или Celeron 700 за 20лв аз на моят P3 933 колко да му искам вместо 20лв 40?лв. Между другото излишни са подобни постове в форуми като този който иска много пари логично не си продава частите бързо, даже никога а и модераторите си имат сигурно по важна работа да се занимават с нас след като не им се плаща да подържат раздел в който постват хиляди потребители

P.S темата ти е тук

Reset: http://www.reset.bg/catalog/product_info.p...roducts_id=2422

Цена за краен клиент: $49.40х1,2х1,5=88,92лв.

Цена за дилъри: $44.90х1,2х1,5=80,82лв.

Нови дисковете Seagate се продават с 5 години гаранция, но ако си си направил труда да прочетеш гаранционните им условия, ще видиш, че че реално гаранцията си е три години. Последните две години изчисляват остатъчна стойност на диска и тази сума ти я признават за стоков кредит, който можеш да ползваш при покупка на други стоки от тях. Номера е че това се прави директно със Seagate, а не с фирмата която ти е продала диска. Така че приемаме, че новия диск е с 36 месеца гаранция.

Цените от моя пост:

1. 80GB Seagate Barracuda 7200.7 SATA - Гаранция 6 месеца - 60лв.

2. 80GB Seagate Barracuda 7200.9 SATA - Гаранция 24 месеца - 70лв.

На фона на написаното до тук смятам, че са съвсем нормални.

Коментари от сорта, че горе съм начислил ДДС (х1,2) са неуместни, поради следните причини:

1. Регистриран съм по ДДС и няма абсолютно никакъв проблем на посочените от мен цени да издам данъчна фактура.

2. Посочените в страницата на Ресет цени са без ДДС, а то се начислява ЗАДЪЛЖИТЕЛНО.

Ако ми доставите 80GB Seagate SATA на КРАЙНА цена $44, неразпечатан, с документ и 36 месеца гаанция от фирма, на която мога да имам доверие, бих го купил веднага и судоволствие, като моментално свалям моите цени с 20% :).

Още една справка - цена на същия диск в Мост:

80GB SEAGATE SATA2 /7200/8MB - 48.00 50.00 52.00

Смятам, че се аргументирах достатъчно ясно и не съм аз този, който се изказва неподготвен.

Link to comment
Share on other sites

А бе момчета слънчасахте ли бе? Дръжте се малко по сериозно. От последните 10 поста за продажби, които прочетох, 8 са на нереално високи цени! Стари неща тук се продават по-скъпо отколкото нови в магазина.

Погледни точка 2 от правилата. Сега ще ти дам и пример.

Решаваш да продаваш 80 Gb HDD който нов е 80 лева. Ти си склонен да го продадеш за 55 лв.

Пускаш си темата за 80Gb HDD за 110 лева. По друга точка от правилника, може да продаваш на каквато си цена решиш. Коментара е забранен, но не и на ПМ. Тогава започва едно ъпване на темата с по 5 лева, докато някой не ти предложи на ПМ над 55 лева или самия ти не достигнеш тази цена.

Какво би станало, ако беше пуснал цена от 55 лева - за няколко часа минава на втора, трета страница след ден е на пета с "view" 40 човека. Не може да ъпваш, не може да пускаш нова тема за същата стока и какво става - харда си остава вечно твой, или в най-добрия случей след седмица две някой изплозващ търсачката е намерил обявата ти.

 

Огледай форума и ще видиш много такива теми -смъкване от 40 на 15 лева ; от 180 на 90 и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Погледни точка 2 от правилата. Сега ще ти дам и пример.

Решаваш да продаваш 80 Gb HDD който нов е 80 лева. Ти си склонен да го продадеш за 55 лв.

Пускаш си темата за 80Gb HDD за 110 лева. По друга точка от правилника, може да продаваш на каквато си цена решиш. Коментара е забранен, но не и на ПМ. Тогава започва едно ъпване на темата с по 5 лева, докато някой не ти предложи на ПМ над 55 лева или самия ти не достигнеш тази цена.

Какво би станало, ако беше пуснал цена от 55 лева - за няколко часа минава на втора, трета страница след ден е на пета с "view" 40 човека. Не може да ъпваш, не може да пускаш нова тема за същата стока и какво става - харда си остава вечно твой, или в най-добрия случей след седмица две някой изплозващ търсачката е намерил обявата ти.

 

Огледай форума и ще видиш много такива теми -смъкване от 40 на 15 лева ; от 180 на 90 и т.н.

Прав си, но това са тарикатлъци на дребно, които ме дразнят. А и предполагам не само мен. Някак си не ми се струва коректно.

Link to comment
Share on other sites

Прав си, но това са тарикатлъци на дребно, които ме дразнят. А и предполагам не само мен. Някак си не ми се струва коректно.

Разбира се, че не е коректно, но такива са правилата.

Link to comment
Share on other sites

http://www.wrzru.com/invision/index.php?showtopic=52373

 

поредния пример за некъдърна модераторска намеса на ЗГАН. Затвори темата на човека, само защото някой му предложил нещо без да му определи цена :D omfg ...

Link to comment
Share on other sites

http://www.wrzru.com/invision/index.php?showtopic=52373

 

поредния пример за некъдърна модераторска намеса на ЗГАН. Затвори темата на човека, само защото някой му предложил нещо без да му определи цена :D omfg ...

 

точно и аз се чудех къде има противоречие с правилата от страна на човека отворил темата :D

Link to comment
Share on other sites

Станала е била грешка, което се случва, и човека ми отвори отново темата ;)

 

Евала на ZGAN щом си е признал грешката и се е поправил

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Аз имам едно питане.Как е възможно да си ъпнеш темата за нещо, което търсиш, без да ти изтрият мнението и да получиш warn, защото в моя случай -аз си пускам тема ,но не получавам дори 1 пм за цял ден и след като темата ми мина на 3та страница реших, че явно условието, което съм дал трябва да се промени, затова написах 2ри пост в темата, като премахнах цената, която съм дал като таван.Темата поседя известно време, мина на 2ра страница и в един прекрасен момент отварям форума и гледам - темата на 6та страница, без 2ро мнение (което не беше от типа курвенски номер за ъпване "!" или "up") и 20% warn, за да е пълна идилията.Ако може модератор на byu/sell да отговори.

Link to comment
Share on other sites

Аз имам подобно питане като на Sothbiss. Промених цената на продукта, който продавам, но така хората не могат да разберат, че е така?

Link to comment
Share on other sites

Аз имам подобно питане като на Sothbiss. Промених цената на продукта, който продавам, но така хората не могат да разберат, че е така?

 

Ето правилото, което според мен трябва да се спазва в случая:

 

ПРАВИЛА

.....

2. Абсолютно се забраняват постове с цел да вдигнат една тема по нагоре или да я върнат на първата страница. UP постванията са строго забранени ! Вдигането на тема може да се осъществи само в случай, че се предлага нова по-атрактивна цена или някакъв бонус към продаваната стока. Сваляния на цени с 1-2-3 лев са несериозни и също се наказват. Те, разбира се, зависимо общата цена не трябва да се ползват просто за вдигане на темата, а за реално и практично намаление на цената. Примерно ако продавате нещо за 150 лева ако го намалите на 147 надали някой ще го купи щом на 150 не го е купил. При неспазване се прилага наказание с 20% уорн ! Минимална сума за намаляване на цената за продукти до 100 лева - 5 лева! За продукти с цена 100 лева или повече минималната сума е 10 лева. За продукти с цена 400 лева или повече минималното понижение на цената е 20 лева. За продукти над 800 лева минимума за редукция е 25 лева.

.....

 

Аз го разбирам така - ако намалиш цената в съответствие с това правило, постът ти не се счита за "ъп", т.е. би трябвало да е разрешен.

Link to comment
Share on other sites

Мисълта ми беше, че промених цената на продукта (промяната отговаря на правилата), но самата тема си остана назад, а не се появи на 1ва страница. Това ми беше интересно защо се получи така.

Link to comment
Share on other sites

Защото си редактирал поста си. Променил си цената в поста с бутона EDIT - няма как така да ти изскочи темата нагоре - поста си запазва дата и часа на първоначалното пускане.

 

Правилото, което цитираш означава, че:

 

Дал си цена сто лева. Няма куповачи... Решаваш да свалиш с десет лева, но темата ти междувременно е отишла назад - за да стане видима промяната на цената ти е позволено да пуснеш нов пост в темата си с новата цена, без това да се смята за наказуем "ъп" на темата - понеже свалянето на цената е реално и осезаемо - при първоначална 100, сваляш с 10, а не с 1 стотинка - свалянето с 1 стотинка би било наказуем "ъп" на темата, защото не представлява реална промяна в цената, която да привлече нови куповачи, а има за цел само и единствено качването на темата нагоре.

 

Тоест - ако искаш да намалиш цената и да излезе темата ти нагоре - правиш го не като редактираш първия си пост, а като добавиш нов пост в темата си с новата цена в него. Внимавай само новата цена да е наистина реално намаление, не просто една стотинка или два лева...

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че това вече го коментирахме, но е време вече да се направи секция GSM и Аксесоари щото 2/3 от топиците тук са с такава тематика.

Link to comment
Share on other sites

Имам един въпрос към модераторите. - Например пуснал съм тема, че купувам дадена стока, и минават месец , два, от последната активност в поста. Имам ли право да я ъпна тъй като продължавам да търся дадената стока или да пусна нова тема ?

Link to comment
Share on other sites

Имам един въпрос към модераторите. - Например пуснал съм тема, че купувам дадена стока, и минават месец , два, от последната активност в поста. Имам ли право да я ъпна тъй като продължавам да търся дадената стока или да пусна нова тема ?

Моето питане е почти същото (няколко поста нагоре), но отговор - нъцки :)

Link to comment
Share on other sites

Моето питане е почти същото (няколко поста нагоре), но отговор - нъцки :)

Дано някой модератор погледне запитванията , и да се добави правило ако е възможно или ако е забранено поне да знаем :)

Link to comment
Share on other sites

Дано някой модератор погледне запитванията , и да се добави правило ако е възможно или ако е забранено поне да знаем :)

Да...напр. нещо от рода, че имаш право на 1 ъп месечно при покупка на нещо и липса на продавач. ;)

Не че някои и сега не го заобикалят като пускат нов пост с "...става и бартер с еди какво си..." или "...може и друг подобен модел..." и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Дано някой модератор погледне запитванията , и да се добави правило ако е възможно или ако е забранено поне да знаем :)

Щом не отговарят, значи може, но без много шум icon_evil2.gif icon_evil2.gif icon_evil2.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Последно време Купува/Продава се напълни с много оффтопик - никой ли не я филтрира и наказва потребителите - а едно време как се раздаваха Warn-ове.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Въпроси към админите:

1. Кага най сетне ще има отделен подраздел за GSMи? Те са над 50% от обявите тука! Така и малко ще се подредят нещата.

2. Защо не се въведе правило да се пише само на кирилица? В много други форуми е така и те нищо не са загубили от това. Мен лично много ме дразни да се мъча да чета шльокавица и смятам, че писането на нея (шльокавицата) е обида към останалите участнице във форума, както и към българския език като цяло. А пък току виж сме помогнали и на някой да си пооправи правописа и да изкара по-висока оценка в училище :).

Link to comment
Share on other sites

Обсъждано е много това за кирилица-латиница и е решено да не се въвежда задължително ползване на едното или другото. Ако други форуми задължават- стой там. Твоето мнение пък е обида към правото на избор на потребителите на този форум да пишат на каквото си искат. Който не иска не чете постове писани на латиница, а който иска си ги чете. Всеки има избор.

Не мисля, че е практично да се разделя с раздел за ГСМ защото след това трябва и за монитори да се прави, за видео карти и т.н. все неща, които много се продават. По-добре би било просто да се разделят на купува-продава или ако не това то да се задължи в началото на заглавието на темата да се пише [Купува] или [Продава], за по-лесно филтриране на резултатите при търсене.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...