Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

Ако ми покажеш поне още един собственик на абсолютно същите номера като моите до последната цифра, ще се съглася, че е спекула и тръгвам към най- близкото районно управление

 

 

а ти ако ме светнеш как някой ще има точно същият номер до последната цифра отивам до най-близката сграда и ще се хвърля от нея .

това с номерата си е жив тарикатлък на дребно , как да ти дам 2 пъти повече пари за нещо което може да си го вземи всеки стига да има късмет или стига да има познати в магазина за гсм-и и да събира хубавите номера , казваш не е спекула , не било като билетите , ами всъщност си е точно същата работа , такива като тебе избират хубавите номера и купуват с чувалите и после ги продават на 2на или 3на цена.

както каза колегата по-горе и аз предпочитам да платя на оператора си за да получа подобен номер от колкото да пълня гушата на разни дребни тарикатчета като тебе ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

а ти ако ме светнеш как някой ще има точно същият номер до последната цифра отивам до най-близката сграда и ще се хвърля от нея .

това с номерата си е жив тарикатлък на дребно , как да ти дам 2 пъти повече пари за нещо което може да си го вземи всеки стига да има късмет или стига да има познати в магазина за гсм-и и да събира хубавите номера , казваш не е спекула , не било като билетите , ами всъщност си е точно същата работа , такива като тебе избират хубавите номера и купуват с чувалите и после ги продават на 2на или 3на цена.

както каза колегата по-горе и аз предпочитам да платя на оператора си за да получа подобен номер от колкото да пълня гушата на разни дребни тарикатчета като тебе ;)

 

Ами точно в това е идеята- няма как и за това не е спекула. :) Не мога да разбера от къде идва всичката тази злоба?! Не мисля и да търся обяснение. Жалкото е, че подобни PHPBB платформи, създадени да правят общности се използват от такива като теб за да обиждат други потребители. По- жалкото е, че заради думите изречени от теб, няма да получиш бан, както в повечето други форуми в БГ и във всички чужди, въпреки фирмената ти търговия, която е забранена във този форум. Но това предполагам, е съвсем в реда на нещата, при положение, че темата ми беше заключена неправомерно.

 

Учтиво моля, следващия решил да ме обижда, да прояви куража да го направи лично.

 

П.П. въпросния zlobil e в нарушение на тази точка:

 

12. Абсолютно забранено е да се коментира продаваната стока от хора незаинтересувани от покупката и. Наказание 20% уорн !

 

Много интересно ще получи ли warn 20%?

Edited by kreflux
Link to comment
Share on other sites

П.П. въпросния zlobil e в нарушение на тази точка:

 

12. Абсолютно забранено е да се коментира продаваната стока от хора незаинтересувани от покупката и. Наказание 20% уорн !

 

Много интересно ще получи ли warn 20%?

Не исках да се меся, но тъй като и аз си имам 20% за неразбран от страна на модератора коментар от моя страна на стока, която исках да купя (не смятам да се оплаквам, даже ми харесва да си го гледам :P )....само да попитам - в тази затворената ти тема къде се е обадил zlobil, че не виждам? И в интерес на истината твоето наистина може да се причисли към т.нар. "продажби на едро", тъй като явно имаш достъп (вероятно дистрибутираш) сим карти и комплекти и по този начин имаш възможност да преровиш всичките, да избереш тези с хубавите номера и да ги продадеш с неколкократна печалба. Няма лошо...като има търсене, ще има и подобно предлагане, но ти си нов във форума и не може да знаеш, че миналата и по-миналата година имаше подобни теми за продажба на 'лесни номера' и всичките бяха затваряни на момента.

Link to comment
Share on other sites

Не исках да се меся, но тъй като и аз си имам 20% за неразбран от страна на модератора коментар от моя страна на стока, която исках да купя (не смятам да се оплаквам, даже ми харесва да си го гледам :P )....само да попитам - в тази затворената ти тема къде се е обадил zlobil, че не виждам? И в интерес на истината твоето наистина може да се причисли към т.нар. "продажби на едро", тъй като явно имаш достъп (вероятно дистрибутираш) сим карти и комплекти и по този начин имаш възможност да преровиш всичките, да избереш тези с хубавите номера и да ги продадеш с неколкократна печалба. Няма лошо...като има търсене, ще има и подобно предлагане, но ти си нов във форума и не може да знаеш, че миналата и по-миналата година имаше подобни теми за продажба на 'лесни номера' и всичките бяха затваряни на момента.

 

Най- накрая някой който е добронамерен. При все това не съм съгласен с теб. Прочетох правилата на раздела и в тях няма такова, забраняващо продажбата на лични вещи. Тези карти са лично мои, имам касови бележки за тях и като уникални такива, ми дават правото да им определя цена. Цените, които определям продават. Но това няма общо с темата. Претекста беше, че съм повдигал тема неправомерно. Това не е верно и аз го доказах нагледно в по преден пост. За продажба на едро не може и да става дума. Тук говорим за 10-ина номера в порядъка на няколко месеца. По принцип, продажба на едро на хубави номера звучи смешно. А колкото до тези 20%, на мен не ми ги сложиха, което само по себе си говори, че не съм нарушил правилата. Какво повече да кажа ? В затворената ми тема не се е обадил zlobil, но си позволява да дава обидни коментари, при положение, че дискусията ми е очевидно насочена към модератори и администратори, а не към него, което също е в нарушение на правилата, освен това нарушение, което посочих вече.

Link to comment
Share on other sites

Прочетох правилата на раздела и в тях няма такова, забраняващо продажбата на лични вещи. Тези карти са лично мои, имам касови бележки за тях и като уникални такива, ми дават правото да им определя цена.
Тук говорим за 10-ина номера в порядъка на няколко месеца. По принцип, продажба на едро на хубави номера звучи смешно.

И това ако не си е тъговийка, аз съм картоф! Момъка си има лични 10 номера за няколко месеца.... Че от мобилния оператор трябва да те признаят за корпоративен клиент. Щото познавам корпоративни клиенти с по-малко номера (аз съм единия), а няшия момък има 10 личи. И как става, че всичките са все хубави. Аз за няколко години съм купил над 10 сим карти и не ми се е паднал нито един такъв номер, а някои хора за няколко месеца им се падат десет. Ама нейсе, аз бананите ги ям с корите. :)

Link to comment
Share on other sites

Абе никак не ме интересува кой е крив и кой е прав, но за момент се замислих, какво ли щеше да стане ако за всеки номер kreflux правеше отделна тема - това не е нарушение, понеже са различни стоки - в случая номера.

Тогава нямаше да се ъп-ва една и съща тема а 10-тина почти еднакви теми.

В това отношение правилата не са съвършени и има дупки от които някои се възползват... (също както е в законите на Републиката ни ;) )

Верно - не е нарушил правилата, но върви по ръба им и умело балансира - това дразни хората, защото те ясно виждат, че не си е купил една карта която вече не му трябва и я продава, а направо си върти малко микро бизнесче, съответно te не се сдържат и пишат коментари без интерес. Това от своя страна е наказуемо, но модераторите, и те са хора и тях ги дразни - виждат каква е работата и не ги наказват. Тук пък става още по-сложно, защото нали уж има правила а пък те не се спазват и тн...

 

А това че правилата са строги, но се прилагат в крайни случаи от модераторите, когато човека ги нагази няколко поредни пъти и то нагло, си е чиста добродушност, което хем е добре - хе не е :woot

Edited by sMARTBomber
Link to comment
Share on other sites

И това ако не си е тъговийка, аз съм картоф! Момъка си има лични 10 номера за няколко месеца.... Че от мобилния оператор трябва да те признаят за корпоративен клиент. Щото познавам корпоративни клиенти с по-малко номера (аз съм единия), а няшия момък има 10 личи. И как става, че всичките са все хубави. Аз за няколко години съм купил над 10 сим карти и не ми се е паднал нито един такъв номер, а някои хора за няколко месеца им се падат десет. Ама нейсе, аз бананите ги ям с корите. :)

 

И това го чувам от човек, чиято търговия е изместена на електронно ниво. Виж си подписа. После си погледни обявите и след това забележи как същите неща, които продаваш тук ги продаваш и от ООД-то. Моля те...

 

Абе никак не ме интересува кой е крив и кой е прав, но за момент се замислих, какво ли щеше да стане ако за всеки номер kreflux правеше отделна тема - това не е нарушение, понеже са различни стоки - в случая номера.

Тогава нямаше да се ъп-ва една и съща тема а 10-тина почти еднакви теми.

В това отношение правилата не са съвършени и има дупки от които някои се възползват... (също както е в законите на Републиката ни ;) )

Верно - не е нарушил правилата, но върви по ръба им и умело балансира - това дразни хората, защото те ясно виждат, че не си е купил една карта която вече не му трябва и я продава, а направо си върти малко микро бизнесче, съответно te не се сдържат и пишат коментари без интерес. Това от своя страна е наказуемо, но модераторите, и те са хора и тях ги дразни - виждат каква е работата и не ги наказват. Тук пък става още по-сложно, защото нали уж има правила а пък те не се спазват и тн...

 

А това че правилата са строги, но се прилагат в крайни случаи от моераторите, когато човека ги нагази няколко поредни пъти и то нагло, си е чиста добродушност, което хем е добре - хе не е :woot

 

Правилата са си правила и аз ги спазвам. Дейността ми извън форума няма нищо общо с тази в него. Ако продавах 10 хубави блузи, а не 10 хубави номера, наoали щеше да има проблем. Няма да се извинявам на никой, че продавам. Ако някой не може да продава, да се занимава с друга дейност. Не визирам цитrрания от мен smartbomber.

Edited by kreflux
Link to comment
Share on other sites

И това го чувам от човек, чиято търговия е изместена на електронно ниво. Виж си подписа. После си погледни обявите и след това забележи как същите неща, които продаваш тук ги продаваш и от ООД-то. Моля те...

Благодаря за комплимента. И къде видя, че същите неща ги продавам от ООДто? Или пък знаеш какво продава ООДто? Щото тогава си по-информиран и от мен по въпроса, а аз за информация съм винаги благодарен! 10х :)

 

ЕДИТ: За който не е разбрал - ИНет ООД продава списания Playboy! :D :D :D :D

Edited by GeorgeCh
Link to comment
Share on other sites

Благодаря за комплимента. И къде видя, че същите неща ги продавам от ООДто? Или пък знаеш какво продава ООДто? Щото тогава си по-информиран и от мен по въпроса, а аз за информация съм винаги благодарен! 10х :)

 

ЕДИТ: За който не е разбрал - ИНет ООД продава списания Playboy! :D :D :D :D

 

Ами да. В подписа ти пише, че продаваш списания Плейбой....току що си призна сам, че извършваш фирмена търговия.... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Искам да се оплача от автора в тая тема.Преди време исках да купя от него телефона и тъй като продавах и аз мой телефон той (не аз подчертавам) ми предложи бартер.Уговорката беше че ще се обади на другия ден дали е съгласен или не.Хайде отказал се е,не се е обадил ама поне един П.М. да беше пуснал да не чакам.Проблема е че тогава твърдеше че го продава щото бил много закъсал с парите.Сега щото му бил омръзнал.Какво ли ще е следващото?Просто искам да ви предопредя да не ви излъжат и вас.

Link to comment
Share on other sites

Скъпи kreflux, нямаш 20% просто защото съм решил да не ти ги сложа. А и защото не сме деца да си слагаме черни, червени и незнам си какви точки. Предполага се, че се разбираме... Обаче явно не се. Щом толкова държиш на тези 20% и ги споменаваш по три пъти в пост - ето ти ги. Да не ти липсват. Добави си ги до първите 20% на лавичката у вас, радвай им се и спри да ги сънуваш. Ако толкова те радват - да ти дам още три по 20% направо сега, пакетна оферта, с отстъпка 10-20 дена отпуск от тук...

 

Това което най- ме дразни е когато някой очевидно е настъпил лука, посочено му е къде и как го е направил, при това възможно най-меко и леко за него, но вместо да си вземе бележка и да кара напред, той почва да ми носи от девет кладенеца вода и да ме убеждава как лука всъщност не бил лук, а праз, и той не бил настъпил праза, а чесъна и не го настъпил, ми само го погледнал, а Сергей Антонов е невинен, както и другаря Гагарин не е умрял, ами извъземни го отвлекли, а аз не съм прав... Много стана вече.

 

Не ме бърка какво продаваш, защото не ме интересува ама изобщо... Но нещата тук са така, както са описани в правилата. И не си ти човека, който ще ми ги тълкува. Те не са за тълкуване, а за спазване.

 

Сега понеже ти е много важно да имаш още 20% - давам ти ги и ти обещавам отпуск като бонус, ако ще я караме така и за напред. До скоро виждане.

 

И аз с уважение...

Link to comment
Share on other sites

Ами точно в това е идеята- няма как и за това не е спекула. :) Не мога да разбера от къде идва всичката тази злоба?! Не мисля и да търся обяснение. Жалкото е, че подобни PHPBB платформи, създадени да правят общности се използват от такива като теб за да обиждат други потребители. По- жалкото е, че заради думите изречени от теб, няма да получиш бан, както в повечето други форуми в БГ и във всички чужди, въпреки фирмената ти търговия, която е забранена във този форум. Но това предполагам, е съвсем в реда на нещата, при положение, че темата ми беше заключена неправомерно.

 

Учтиво моля, следващия решил да ме обижда, да прояви куража да го направи лично.

 

П.П. въпросния zlobil e в нарушение на тази точка:

 

12. Абсолютно забранено е да се коментира продаваната стока от хора незаинтересувани от покупката и. Наказание 20% уорн !

 

Много интересно ще получи ли warn 20%?

 

виж сега няма злоба в изказването ми (още не съм изпаднал в такова ниво че да завиждам че някой е изкарал 20-30-50лв) а известно възмущение как се опитвате да се правите на по-хитри от колкото сте , аз не използвам форума да обиждам хора може и да не повярваш обаче не това е заниманието ми по цял ден , ползвам го да загубя малко време вечер а пък и научавам полезни неща , виж при тебе е по-различно ти се опитваш да припечелваш с някакви дребни тарикатлъци от тези така наречени "хубави номера" . Фирмена търговия казваш а ? Всъщност да имам , но не ползвам форума за някакви лични облаги или пък да си развивам търговията а просто чат пат продавам някой ненужен телефон който е бил лично мой и съм решил че искам нов и така.... вярвам че схвана идеята , никъде в темата не съм ти коментирал стоката така че уарна не смятам че съм го заслужил по някакъв начин но ако все пак модераторите преценят нека да ми сложат , 20% уарн в моя случай не са болка за умиране , виж при тебе е по-различно защото продължаваш да упорстваш и да се правиш че изобщо не си в грешка .

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

Скъпи kreflux, нямаш 20% просто защото съм решил да не ти ги сложа. А и защото не сме деца да си слагаме черни, червени и незнам си какви точки. Предполага се, че се разбираме... Обаче явно не се. Щом толкова държиш на тези 20% и ги споменаваш по три пъти в пост - ето ти ги. Да не ти липсват. Добави си ги до първите 20% на лавичката у вас, радвай им се и спри да ги сънуваш. Ако толкова те радват - да ти дам още три по 20% направо сега, пакетна оферта, с отстъпка 10-20 дена отпуск от тук...

 

Това което най- ме дразни е когато някой очевидно е настъпил лука, посочено му е къде и как го е направил, при това възможно най-меко и леко за него, но вместо да си вземе бележка и да кара напред, той почва да ми носи от девет кладенеца вода и да ме убеждава как лука всъщност не бил лук, а праз, и той не бил настъпил праза, а чесъна и не го настъпил, ми само го погледнал, а Сергей Антонов е невинен, както и другаря Гагарин не е умрял, ами извъземни го отвлекли, а аз не съм прав... Много стана вече.

 

Не ме бърка какво продаваш, защото не ме интересува ама изобщо... Но нещата тук са така, както са описани в правилата. И не си ти човека, който ще ми ги тълкува. Те не са за тълкуване, а за спазване.

 

Сега понеже ти е много важно да имаш още 20% - давам ти ги и ти обещавам отпуск като бонус, ако ще я караме така и за напред. До скоро виждане.

 

И аз с уважение...

 

Ок :)

Link to comment
Share on other sites

Това за мене си е чиста тъпотия:

виж

виж

виж

виж

и това

и това

това също

че даже и това

 

Кому е необходимо това :confused Да ъпнеш 10 теми наведнъж, само за да кажеш, че си продал стоката, в които теми на всичкото отгоре няма никакъв интерес от страна на купувачите от форума.... :ph34r:

 

Нямаше ли да по-логично sotko80 да даде по един p_report.gif за всяка тема с молба да бъде затворена или поне да едитне първия си пост, а не да измества актуални теми за продажба на други потребители....пълна глупост според мен... :sick

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

Да и аз сега като станах , като видях за какво става дума, само телефони се продават, гледамо кой ги продава, само един и същи човек и на всички теми продаден, наистина е тъпо и дразнещо , аз си едитвам моите и да не изкачат най отпред, просто да се знае за хората които употребяват търсачката че стоката е продадена, а не да информирам всички във форума като се вдигне така тъпо темата

Май трябва да се въведе, че щом стоката е продадена, да се пише с червени букви примерно в първия пост и да не се вдига темата

Edited by PiTT BuLL
Link to comment
Share on other sites

Много тъпа история наистина.Аз също съм продал стоките си ама нарочно не съм пуснал пост "Продадено" щото знам какво е да ти се закопае темата надолу.Наистина след продажба трявба да има някакъв начин сам автора да си затвори темата или в самото заглавие да има продадено за да не се ъпва излишно :sick

Link to comment
Share on other sites

Не ме бърка какво продаваш, защото не ме интересува ама изобщо... Но нещата тук са така, както са описани в правилата. И не си ти човека, който ще ми ги тълкува. Те не са за тълкуване, а за спазване.

Абсолютно точно и на място. ov3rm4n възвърна вярата ми в модераторите!

И аз с уважение... към модераторите.

Link to comment
Share on other sites

Как е фирмената търговия със "списания"? :lol:

 

kreflux ти явно си решил да нарушаваш Правилата ни и по-специално точки 1, 2 и 12.

 

Не искаш дори и да им обърнеш някакво внимание, да видиш все пак какво сме писали, защо толкова много говорим за тях, какво съдържат. Карай, сега поне имаш доста време да го направиш това - дано периодът ти на почивка ти стигне, за да прочетеш не само Правилата на Форума, но и на Buy/Sell.

 

Остани със здраве!

Link to comment
Share on other sites

крайно време беше. пък и стандартния английски формат на учтиво писане на писма въобще не върви на български език, камо ли във форум.

онтопик: може би трябва да се въведе максимален брой едновременни обяви на продавач с цел избягване на системната търговия.

Link to comment
Share on other sites

Това за мене си е чиста тъпотия:

виж

виж

виж

виж

и това

и това

това също

че даже и това

 

Кому е необходимо това :confused Да ъпнеш 10 теми наведнъж, само за да кажеш, че си продал стоката, в които теми на всичкото отгоре няма никакъв интерес от страна на купувачите от форума.... :ph34r:

 

Нямаше ли да по-логично sotko80 да даде по един p_report.gif за всяка тема с молба да бъде затворена или поне да едитне първия си пост, а не да измества актуални теми за продажба на други потребители....пълна глупост според мен... :sick

 

Ако имаше подфорум за GSM-и това нямаше да те дразни!!!!

Аз подкрепям този пич крефлукс - може да е сбъркал 1-2 пъти ама поне всичките му обяви са му в една тема, а има 3-4 човека от форума които ако си "приберат" всички GSM-и дето продават в по една тема само и да си актуализират само нея може би няма да има и нужда от подраздел GSM-и :D

 

п.с. не искам да се заяждам с никой - ама и момчето не е толкова черно колкото го изкарахте, макар че и той си има вина де, ама е повече в тази тема отколкото в другата в сим картите.

Link to comment
Share on other sites

Да пуснеш десет телефона за продажба в рамките на месец - какво е това, ако не търговия с телефони втора ръка?! За нананайсти път - този раздел не е за търговци. А за обикновнените участници - ако някой има нещо от което не се нуждае - да се освободи от него, а ако е възможно и с малка печалба - още по-добре...

 

Ама да се върти открито търговия с парфюми (още повече - "маркови") и то с нагло и безочливо обяснение - "ми по-евтини са шото не плащам наем за магазин" - няма да стане... Това място тук също не е безплатно. За него също се плаща и тъй като никой от тези "търговци" не дава пари за него, то нямат и право да се възползват от него за "бизнеса" си. Това се отнася и за тези с десетте "лични" джиесема дето продават... И тези с колекциите тениски, дето са ебати безкрайните - всеки месец се появяват още 20-30 от "колекцията" за продажба... Има си сайтове, където им е мястото на такива обяви. Тук не е. Не си мислете, че тук са събрани идиотите на интернет пространството и те не стоплят как се опитвате да хитреете... Ако нещо е останало незабелязано - то е за кратко, рано или късно ще бъде санкционирано. Ако друго е забелязано, но сме си затворили едното око, понеже е за пръв път или не е прекалено нагло - това също не значи, че ако изнаглее прекалено или се прави постоянно няма да бъде санкционирано.

 

Просто за всеки тип продажба си има място. Безплатните обяви не са за "професионални" търговци да си пласират с тях стоката. За такива има платени сайтове за онлайн търговия. Да правиш пари на гърба на хора, които са решили да поддържат даден оналйн ресурс отворен, безплатен и достъпен за всеки - това е непочтено, нагло и няма да се толерира.

 

И все пак - не сме полски пъдари, а вие не сте идиоти, дето да се нуждаят от постоянен надзор и контрол, нали? Разчитаме на вашето съзнание.

 

От присъствието на несъзнателните елементи (като този с десетте джиесема) ще се лишим. И без тях можем.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...