Jump to content
BulForum.com

Продавам прахосмукачка


Recommended Posts

Прахосмукачката я ползвам 5-6г.но вече стана много шумна.Вероятно трябва да се смажат лагери,четки..знам ли.

За годежа ни подариха нова и тази направо я пенсионирах.

Има си маркучи и всичко необходимо.Прахосмукачката беше доста скъпа когато я вземах,това е една от най добри марки,нее китайска и смуче много здраво.

Продавам я за скромната цена от 25лв,като подчертавам,че ще се нуждае от почистване и смазване.

Намирам се в Пловдив

0889265990

aeg-vampyr-5030-foto-bild-46977663.jpg

Link to comment
Share on other sites

Къде и как може да се види прахосмукачката в интервала от 10ч. до 17.30ч.През това време съм на центъра в Пловдив.После пътувам и не ми е удобно да се връщам заради нея от 12км.

Link to comment
Share on other sites

От 9 до 18:30 в делнични дни съм на работа.Не мога да излизам от работа за да ти я нося.Ако имаш идване в събота/неделя обади се,тук съм.

Или пък ако можеш да ме изчакаш 1ч. да свърша работа .Живея близо до Лайпциг в центъра.

 

Ако пък не те устройва предложението ми кажи да давам тръбите на Miroslav Milushev и да приключваме.

Link to comment
Share on other sites

От 9 до 18:30 в делнични дни съм на работа.Не мога да излизам от работа за да ти я нося.Ако имаш идване в събота/неделя обади се,тук съм.

Или пък ако можеш да ме изчакаш 1ч. да свърша работа .Живея близо до Лайпциг в центъра.

 

Ако пък не те устройва предложението ми кажи да давам тръбите на Miroslav Milushev и да приключваме.

Както си решиш.Аз не държа да ми я носиш по принцип.До Лаипциг ще доида сам да си я видя на място.Ако има кой да я покаже.За събота говорихме вече.Няма проблем ,но виждам че ти не чакаш събота а правиш разни предложения и уговорки.Мисля че се разбрахме с 2 думи за събота ,но днес е петък.

Link to comment
Share on other sites

явно не сме се разбрали на лични,до сега оставах с впечатление,че в събота те няма и не сме правили уговорки за събота.Но ще се разберем на ЛС.

Темата е за коша.

Link to comment
Share on other sites

Прахосмукачката я ползвам 5-6г.но вече стана много шумна.Вероятно трябва да се смажат лагери,четки..знам ли.

За годежа ни подариха нова и тази направо я пенсионирах.

Има си маркучи и всичко необходимо.Прахосмукачката беше доста скъпа когато я вземах,това е една от най добри марки,нее китайска и смуче много здраво.

Продавам я за скромната цена от 25лв,като подчертавам,че ще се нуждае от почистване и смазване.

Намирам се в Пловдив

0889265990

aeg-vampyr-5030-foto-bild-46977663.jpg

Здравеите колеги!Искам да споделя крайното си разочарование от тази история с прахосмукачката ,която уж щеше само да е шумна.Истината е,че колегата умело е подбрал изреченията за да заблуди някой.По обяснението което цитирам тук се разбира,че прахосмукачката си работи,но е шумна и ако се смаже и почисти би трябвало да утихне.Аз се срещнах с колегата продавач днес и пробвах за около 30сек до една минута уреда и той си работеше съвсем нормално.Платих го и след като се прибрах след 2 часа го тествах като започнах да си чистя един килим в хола.Всичко беше супер до третата минута.Тогава прахосмукачката започна да издава супер странни звуци,да забавя обороти и замириса на изгоряло.Веднага я спрях и това и беше ползването.Не посмях повече да я пусна и 1 час си проветрявах къщата от гадната миризма.Обадих се на колегата който ми я продаде и му обясних,че машинката не е шумна,а направо си мени обротите и мирише на изгоряло от нея.Късмет изкара,че я пробвах без четките и маркуча само за 30 сек при покупката и според мен тази прахосмукачка не отговаря на описанието в обявата,по което тя трабваше само да е ШУМНА.Никъде и никой не е споменавал,че тя си работи тихо и кротко няколко минути след което директно започва да затяга и да мени оброти.Аз сега ползвам една такава на САМСУНГ, която е на 15 години и през последните 5 е доста шумна но не е спирала и не е затягала като този боклук който ми натресе тук въпросния тарикат.По неговото обяснение неговата е на 5 години а моята е на 15г.и не ми пречи че стана по шумна .На мен като ми кажат дефекта на един уред и аз си правя сметка дали този дефект ми пречи или не.Тук трябваше да е шумна но да си работи.Не съм знаел,че трябва да я ремонтирам за да я ползвам.Отношението на колегата след като му обясних че искам да му я върна,той категорично отказа да поеме каквато и да е отговорност за проблема с уреда.Неговото обяснение беше,че аз съм я претоварил с 3те минути на килима и съм я изгорил,след което съм искал да му я върна изгоряла.Тя изобщо не е изгоряла и сега,но не върши никаква работа понеже като я стартираш си бачка супер като нова и след няколко минути започва да се дере и забавя оиброти и мирише на изгоряло.Аз съм сигурен,че ако бях я оставил пред него при огледа да работи 3-4 минути щеше да затегне още тогава,но той извади супер късмет от ситуацията ,че това се случи в моя магазин и имах много работа както и клиенти в момента.Отделно аз винаги съм мислил,че въпреки всичко сме хора и съм вярвал ,че тук от форума хората са малко или много отговорни и за 20лв не биха се направили на интересни да нареждат или да подлъгват който и да било.Просто е смешно.На мен не ми е проблема толкова за 20-то лева колкото ми е тъпо от факта ,че съм измамен и то точно тук.Сега вече ще знам и няма да вярвам на никой,както и всичко което си харесам да си купя ще го тествам до спукване.Много смешна далавера направи колегата,което не му прави чест.Знам,че сега ще започне да се обяснява как е писал че трябва да се смаже и така нататък с неговата подвеждаща историйка.Истината е че заблуди всички че единствения дефект на прахосмукачката е че е шумна и до последно си е работела перфектно а не е така в действителност.Това си направих труда да напиша тук,понеже искам ако може да го прочетат новобранци като мен и да знаят че много трябва д авнимават от кой какво и как купуват.Има много некоректни и подвеждащи продавачи тук.Измислят небивали историй за да им се хванеш.Това е от мен,и внимавайте за д ане се ядосвате като мен и да се чувствате изиграни.

П.П. Нека колегата да дойде да я почисти и смаже да видим как ще заработи марковата и скъпа прахосмукачка както тий твърди а аз ще си платя смазването и чистенето.

Link to comment
Share on other sites

Тръбата с четката която си ми дал чак сега забелязах че не е тази от снимката а именно оригиналната за нея.Може би за това нещо не се сглобяват нормално към маркуча и излиза като работиш с нея.Държа да си я вземеш обратно и да ми върнеш парите.Ето още едно доказателство за измама

http://mitkomotors.snimka.bg/other/aeg.607234.24267774.big

Link to comment
Share on other sites

Преди 13 години се жених :rolleyes: !Едно от семействата ни подари същата прахосмукачка!Аз лично си я избрах!До ден днешен работи без проблеми!Единственно понякога от финният прах/да отбележа че не е с постоянна торбичка/ започва да издава свирещи звуци но не от мотора а от турбината и филтрите/с 3-4 филтъра е/ и след едно отваряне и продухване е куршум!

Пиша това за да се знае че тази прахусмокачка е на минимум 10 години защото 2 години след сватбата ми търсих същия ВАМПИР :sayjin !Никъде нямаше такива и не успях да намеря!

Цената й беше 220 лв. ако е от някакво значение!Говорим за 1998 година!

 

пп.Жалко че има такива продавачи!Типично по български сега няма да се появи повече или пък ще е с друг ник!

И мен ме "запалиха с едни домашни колони и от тогава потребителя MELINA не се мярка по форума!Да е жив и здрав!100 лв. са си 100 лв. но има много по-важни неща от тях!

Link to comment
Share on other sites

проблема според мен е в мотора и се отсранява с нов

 

<offtopic>Това къде става и имаш ли представа какви са цените на новите мотори?</offtopic>

 

Между другото имам една прахосмукачка DAEWOO с хепа филтър която ако не се скъсаш от чистене и миене на въпросния гов**ян филтър се получава подобен ефект - работи 5-6 минути след което прегрява, задейства се някаква защита и просто изключва. 2-3 пъти си играх да го чистя и работи над 15 минути без проблем само че такова чистене падна че свят ми се зави. И следващото нещо което направих е да я подяря на един колега и да си взема нова.

Link to comment
Share on other sites

няма да споря такива прахосмукачки АЕГ и подобни антики съм домъкнал над 200 бр от Германия допреди няколко години когато имаще хляб в това и много добре знам какво им е на тия дървта както и колко стува мотора .... николко защтото не се продава за тия модели както и да е просто няма смисъл някои да се излага за 20 кинта за тва писах в темата а не да споря колко струва един мотор или какви филтри има прахосмукачката .

Link to comment
Share on other sites

няма да споря такива прахосмукачки АЕГ и подобни антики съм домъкнал над 200 бр от Германия допреди няколко години когато имаще хляб в това и много добре знам какво им е на тия дървта както и колко стува мотора .... николко защтото не се продава за тия модели както и да е просто няма смисъл някои да се излага за 20 кинта за тва писах в темата а не да споря колко струва един мотор или какви филтри има прахосмукачката .

 

Не споря. Питам защото майка ми има една подобна антика и ми мрънка че нещо не е в ред. Поне мрънкаше преди да си вземе нова, но ми трябва една за офиса сега затова и питам къде и кой може да ги ремонтира

Link to comment
Share on other sites

...затова и питам къде и кой може да ги ремонтира

 

Не е много удачно да задаваш този въпрос точно тук. Между другото продължението на тази история се пренесе там, където й е мястото - в темата за коментиране проблемите в раздела.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...